Šta je novo?

Izbori 2024

Не треба читати новине, већ треба пратити шта се дешава око вас. Када погледате шта пише у дневној штампи или на интернету, приметићете да постоје два екстрема: проруски и прозападни ставови/мисли/идеје/говорници. Једни величају Русију и тврде како је власт у Србији проамеричка или прозападна, а други величају ЕУ и САД и жале се како Србија иде ка Русима. Оно што је чињеница, јесте да постоје теме, односно проблеми, које ниједне новине или телевизија не начињу, већ се само баве неком високом политиком о којој тенденциозно пишу.

У зависности од тога које новине читате (Курир, Информер, Данас, Политика, Блиц) формирате своје мишљење. Једни вас убеђују у једно, а други у друго. Оно што је приметно јесте да је свако заузео своју страну и да само чита и верује ономе што пише штампа из његовог табора.
 
To je tačno ali dela govore više od reči a po Vučićevim delima on se više približava Rusiji nego EU
 
Једно је шминка за очи (слике, параде, састанци и сл.) а друго конкретна дела. Заборављамо да се супруга председника Србије чула са супругом председника Украјине и послала хуманитарну помоћ.
 
Znači došli smo do toga da ga i EU zvaničnici sprdaju

Screenshot_20221115_192713.jpg
 
Уствари тако се најбоље остварују њихови циљеви. Завараш народ да си једно а радиш друго. Титова школа.
 
Znači ako sam dobro razumeo, misliš da može da postoji i treća, neutralna strana? Ako je tako, na osnovu čega misliš da su svi je svako ovde izabrao neku stranu? Na osnovu toga što neko od nas u nekom momentu napiše nešto loše o Rusiji, a u nekom drugom momentu nešto loše o zapadu?

Konkretno, mislim na ovu rečenicu:
Оно што је приметно јесте да је свако заузео своју страну и да само чита и верује ономе што пише штампа из његовог табора.
Prethodni deo posta relativno ok, i onda odjednom za kraj ova rečenica koja implicira da neko kome je pun Rusije sigurno mora da proždire Novu i N1, a neko kome je pun zapada sigurno mora da proždire Deformer i V92.

Ne znam koliko puta treba da se prođe kroz ovu raspravu i koliko puta treba da se objasni da može ista osoba da se informiše o istim događajima sa više izvora i da ne mora da bude naklonjena nijednoj od sukobljenih strana. I isto tako, da ja mogu da se gnušam i izbegavam svega vezanog za politiku i društvo na Deformeru ili Novoj a da opet odem na neki njihov sajt da se informišem o tome jel završen Skadar u Mileševskoj ili šta je gorelo na Novom Beogradu. Kažem hipotetički, pošto retko posećujem oba, već navodim radi ilustracije.

Ne razumem koliko puta treba da prolazimo kroz te rasprave i lekcije gde nam kao neki ljudi objašnjavaju da su N1, Nova i Danas propagandne mašine jedne strane, Deformer, V92, Novosti... propagandne mašinerije druge strane. Dobro, znamo. I šta s tim? Jel neko misli da nema ljudi koji nisu sposobni da se informišu o događajima nalazeći presek između dve različite verzije istine? Ili jel neko misli da svako ko ode na sajt Nove ili Deformera obavezno ide da bi čitao o Vučiću i Ukrajini?
 
Poslednja izmena:
Ја нисам мислио да држим лекције овде јер је то бесмислено. Само сам рекао шта сам ја приметио и чиме се ја руководим. Не ограничавам никога нити некоме намећем свој поглед на ово о чему расправљамо.

Морао бих још да додам, да када човек избаци Деформер, Јуче и остале новине, као и ТВ канале, остају му само сопствена чула и здрав разум, ако га још уопште и има после свега прочитаног и одгледаног.

Суштина је да се неке битне теме не начињу и да нико не прича о конкретним стварима.
 
I ja 😵

Ali svejedno nas udaljava od EU

EU nas je vec udaljila od EU
 
Politika EU ovde je bezrezervna podrska Hulji.
Ne znaimaju ih kriminal, zlocini, ubistva, Belivuk.
EU je diskreditovana, isto kao Kina ili Rusija.
 
I ja 😵

Ali svejedno nas udaljava od EU

Sram ga bilo, sad ćemo u EU 2080. umesto 2075. :LOL::LOL::LOL::ROFLMAO:

Kad CIA mediji N1 i Nova pišu da Vučić nije evropejac, onda je to valjda aksiom koji se ne dokazuje.

Znaš šta, poverovaću da je Vučić promenio kurs. Ali znaš kada? Šiptarski teroristi su za 11. i 18. decembar zakazali vanredne lokalne izbore u opštinama na severu. Ako ih tada na Ibru dočekaju barikade i meci kao do 2012. godine, ako Vučić naredi žandarmeriji da ukloni oba prelaza koja je sagradio na Jarinju i Brnjaku i ako uništi terorističke baze koje Šiptari sada grade na severu, ja ću da povučem sve što sam ikada rekao o njemu, priznaću da nije izdajnik i evropatofil, ma učlaniću se u SNS ako to uradi. Mislim da su šanse za to mikroskopske, ali opet kažem daj bože da grešim 🙏🙏🙏
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Hulja samo glumi, kao i uvek.
Hulja je glavni covek fasisticke EU na ovim prostorima.
 
Медији су известили 9. новембра да је међународна заједница понудила предлог о деескалацији на КиМ у три тачке.

  • Прва тачка међународног предлога за излазак из тренутне кризе била је да "обе стране потврде своју приврженост француско-немачком плану и да се обе стране врате преговорима".
  • У тачки два изричит је захтев Влади Србије: "Србија је сагласна да се о захтеву за Заједницу општина са српском већином разговара само у оквиру целине француско-немачког плана, односно као део укупне структуре плана".
  • Трећа тачка је још један захтев, али за такозвано Косово, који гласи:"'Косово' је сагласно да ублажи мере у вези са питањем регистарских таблица", наводи се у предлогу.
 
EU nas je vec udaljila od EU
Usklađenost Srbije sa EU od dolaska Vučića na vlast

2012: 99%
2013: 89%
2014: 62%
2015: 65%
2016: 59%
2017: n/a
2018: 52%
2019: 53%
2020: 56%
2021: 64%
2022: 45%

I sad mi objasni kako nas je EU odaljila od EU i kako je to Vučić "njihov"?

Kao što rekoh ako i jeste bio na početku više nije što njegova dela i dalje pokazuju i dokazuju svakim danom.
 
Ti procenti su proizvoljni. Ako je 2012. uskladjenost bila 99%, sto nas nisu primili tada.
Reci cu ti. Zato sto im se moglo da nas ne prime jer i bez primanja imaju ovde sve sto im treba (korumpiranu koloniju sa jeftinom radnom snagom, u kojoj mogu da se peru pare)

Vucic je stub evropskog fasizma na Balkanu,
Njegova politika, njegov Belivuk, to Briselu niakda nije smetalo.
Da li EU zahteva rasvetljenje ubistva O. Ivanovica ili Cvijana?
Da li EU zahteva ra sv etljenje bilo koje od bezbroj afera?

Nabroj mi rezolucije EP u kojima se eksplicitno napada Vuciceva politika.
 
Poslednja izmena:
Taj sa moje slike je klasican suverenista. Nije naredjivao ubistva, nema svog Belivuka.

Hulja nema kapacitet ni da imitira Orbana ili Erdogana.
On je diktator po meri Srba i zeljama EU.
 
Диктатор латиноамеричког типа са блиским наркокартелима и корумпираним чиновницима по Европском укусу.
 
Vrh