Šta je novo?

Izbori 2024

Državljanstvo Hrvatske ima i Kurta i Murta. Nije da nisu hteli da im daju državljanstvo nego nisu plaćali troškove godinama, zato im je oduzeta imovina. Otimanje tuđe imovine si imao i u Vojvodini, ali i u Beogradu od strane komunista. Ništa novo što se već nije dešavalo. Ne znam kakve to veze ima sa današnjim stanjem. U konzulatu HR u Beogradu je uvek gužva, ljudi se izjašnjavaju kao Hrvati da bi dobili državljanstvo. Toliko o tom srpstvu i ostalim glupostima. Kao niko ne voli EU, a 99% građana bi uzelo pasoš EU zemlje vrlo rado. Onaj ko ispunjava uslove, sigurno dobija. Ne znam odakle vam ta neistina.

Ja sma upoznao coveka 1998. koji je se samo tri godine pre toga borio protiv Hrvatske, da bi zatim uzeo njihovo drzaljanstvo i hvalio se time.
Ziveo je u Srbiji.
 
Inače u Srbiji se ne slave ratni zločinci? Samo mi nemoj reći kako je Ratko Mladić heroj i kako je branio srpski narod. Branio je tako što su njegovi drugari 4 godine granatirali Sarajevo. Slobodan i ekipa nisu mogli da prežale raspad države pa su na račun izmišljene ugroženosti Srba, počeli da ubijaju druge narode. Nemoj samo meni da pričaš o tome, nekome ko je taj rat iskusio i video sve i svašta u njemu. Taj narativ kako smo mi ugroženi i cvećke, prodaj nekom drugom!

Hrvatska je ispunila svoj cilj i ljudi u toj državi žive mnogo kvalitetnije nego stanovnici Srbije. Dok su ustaše klale Srbe po Jasenovcu, u Beogradu je postojao konzulat NDH. Niko se nije uzbudio niti je to realno nekoga zanimalo u Srbiji. Taj genocid nad srpskim narodom koriste političari u dnevno političke svrhe. To vam je kao priča oko Kosova, a realno narod baš briga za Kosovo.

Ipak, postoji razlika, mala, ali ipak.
U Hrvatskoj zvanicnni organi drzave i crkve slave njihove zlocince.
O Srbiji mislim sve najgore, ali ovo je jedan od aspekata gde je ona ispred Hrvatske.
 
Ventilator je, inače, danas direktno udario na Nemce - da podržavaju protivpravne akte Prištine. Igra na francusku kartu? Novi Garašanin:)
 
Ja sma upoznao coveka 1998. koji je se samo tri godine pre toga borio protiv Hrvatske, da bi zatim uzeo njihovo drzaljanstvo i hvalio se time.
Ziveo je u Srbiji.
Skoro svi oni koji su se borili protiv Hrvatske imaju hrvatska dokumenta. Znam čoveka kojem je suđeno zbog ratnih zločina u Hrvatskoj, a poseduje putovnicu. Nemojte da padate na propagandu većine krajiških Srba i njihovo srbovanje. Tamo su manji od makovog zrna i druže se sa Hrvatima. Ovde crtaju murale Đujića i glume najveće Srbe. To je licemerje. Nije to ništa novo i narodu nepoznato.

Vučić ne može da igra ni na jednu kartu. On je Srbe prodao 2013. godine kada je ukinuo institucije Republike Srbije na severu Kosova. Tu se priča završava. Ovo je samo batrganje i manipulacija namenjena narodu. Zauzvrat, dobio je odrešene ruke EU i mogućnost da ovde stvori despotiju. To zna i ptica na grani.
 
Poslednja izmena:
Никола Самарџић је негдање ударно перо, благопочившег магазина Погледи, за који је и Бики Србљановић писала

додуше, а у њену одбрану, Биља је тад била баш млада, за разлику од професора Ниџе;)
 
Sve tvorevine nastale usiljenim i smandrljanim mešanjem različitih naroda na kraju propadnu. Amerika je jedini izuzetak, ali kao što rekoh, i njen slučaj je diskutabilan i ona je jedna jedina zemlja u koju su više vekova svetski centri moći slali mnogo kapitala, volje, znanja i rukovodioca da se postaraju da to tamo preraste u isplativu investiciju. Sve ostale multi-kulti smuti-pa-prospi tvorevine su propale kad tad.

Ko pak želi da živi sa Rusima, uvek može da ih usvoji, ili da im iznajmi svoj dom ili pak i da ga ustupi. Isto važi i za druge tuđine koji nam se prisilno nameću, npr oni sa Bliskog istoka ili iz daleke Azije, koji ilegalno i neplanski dolaze ovde i neki od njih u međuvremenu odluče da ostanu ovde a bez ikakve namere da se asimiluju i ispoštuju domaćina.


I Srbiji, a i svetu, treba jedan period od MINIMUM 5 godina (a optimalno bar 10) da se ljudi iskuliraju od svega. Od Korone, od novog hladnog rata, od svetske ekonomske depre, od opšteg hohštapleraja, od brojnih ratova, od naopakih vrednosti i dekadencije, od bogaćenja preko noći, od laži i pretvaranja koje se dešavaju svakog dana na svim nivoima društva i širom sveta, od materijalizma. Pet do deset godina da se prestane sa čerupanjem običnog čoveka i uništenjem srednjih klasa, da se prestane sa tovarenjem lažima, paranojom, propagandom, dekadencijom, autodestrukcijom. Tek onda može da se razmišlja o nekom multi kultiju i o daljoj globalizaciji. Sve mimo toga je ravno doziđivanju moderne fensi high tech smart soliterčine od pedeset spratova na staru trošnu kuću od dva sprata kojoj još nisu sanirani ni zidovi naprsli 2001. a kamoli velika rupčaga nastala 2008.

Treba nam nekoliko godina mirovanja da oladi sa svime i da obični ljudi od Aljaske do Australije dobiju priliku da malo zaviju rane, zacele novčanik i pre svega - zacele svoje umove. I da se na nivou sveta dogovorimo svi šta su pravi problemi koje treba rešavati, a ne da se šlajfuje u mestu 20 godina baveći se glupostima. A tek posle toga možemo da maštamo o daljoj industrijalizaciji svakog metra kvadratnoj na planeti, o planetarnoj uniji, jednoj rasi, ukidanju polova, transhumanizmu, metaverzumima, virtuelnim imovinama, besmrtnosti i ostalim stupidarijama koje se nameću od 2001. i pogotovu od 2008. otkako je jedan deo ljudi prosto prso s mozgom i počeo drugima da nameće bolesne i nerealne ideale.
 
Poslednja izmena:
Никола Самарџић је негдање ударно перо, благопочившег магазина Погледи, за који је и Бики Србљановић писала

додуше, а у њену одбрану, Биља је тад била баш млада, за разлику од професора Ниџе;)

Кажр један 90-их Биљана Србљановић на ФДУ у кожном мантилу и мартин кама ногом отварала врата по просторијама и виче на студенте пи*** једне седите овде док браћа преко Дрине крваре,
Никола Самарџић био четник или можда чак и Љотићевац,
а данас...
какве су то лобање, какви су то ментални склопови,
кад смо већ код тога сваком ко је гласао за Чеду Јовановића и ЛДП треба одузети право гласа доделити му старатеља.
 
Начелник Службе за борбу против организованог криминала Нинослав Цмолић рекао је да је криминална група која је данас ухапшена председника Вучића видела као највећу претњу. Двоумили су се да ли да га убију, или да му нанесу душевну бол, тако што би му убили дете, рекао је Цмолић.

snazno verujem u ovo. hahahahaha.
 
Skoro svi oni koji su se borili protiv Hrvatske imaju hrvatska dokumenta. Znam čoveka kojem je suđeno zbog ratnih zločina u Hrvatskoj, a poseduje putovnicu. Nemojte da padate na propagandu većine krajiških Srba i njihovo srbovanje. Tamo su manji od makovog zrna i druže se sa Hrvatima. Ovde crtaju murale Đujića i glume najveće Srbe. To je licemerje. Nije to ništa novo i narodu nepoznato.
Морао бих да станем на страну тих људи, бивших избеглица да тако кажем. Пошто су у централној Србији добили један к**** да истерају очи, па чак и наплаћивање воде, сигурно се осећају издано од стране своје матичне државе што их је натерало на то да узму ЕУ пасош и оду негде у иностранство и раде.

У мом родном крају има пуно избеглица, тј било их је када сам био мали, после су полако узимали ЕУ пасош и отишли у Шведску, Норвешку, Шведску,... тамо су покуповали и станове и скућили се док су овде углавном изнајмљивали. Сад за то постоје два могућа разлога, прво је да су они зли и у Србији се не труде ничему, а у иностранству раде 10 пута више, а други разлог је да и баш не можеш нормално живети у Србији.

А и ако бих ја у Србији због ијекавице био странац и преживљавао на 30к рсд а исто у Шведској бих био странац који живи са 20к круна, изабрао бих Шведску.

П.С. то лицемерје не подржавам, али већина Срба са Хр пасошем коју ја знам има га да би могли радити у ЕЕЗ
 
Знам за случајеве неких избеглица дезертера који су лепо измузли државу Србију више пута, али то није правило. Има разног света у свим популацијама.
 
Морао бих да станем на страну тих људи, бивших избеглица да тако кажем. Пошто су у централној Србији добили један к**** да истерају очи, па чак и наплаћивање воде, сигурно се осећају издано од стране своје матичне државе што их је натерало на то да узму ЕУ пасош и оду негде у иностранство и раде.

У мом родном крају има пуно избеглица, тј било их је када сам био мали, после су полако узимали ЕУ пасош и отишли у Шведску, Норвешку, Шведску,... тамо су покуповали и станове и скућили се док су овде углавном изнајмљивали. Сад за то постоје два могућа разлога, прво је да су они зли и у Србији се не труде ничему, а у иностранству раде 10 пута више, а други разлог је да и баш не можеш нормално живети у Србији.

А и ако бих ја у Србији због ијекавице био странац и преживљавао на 30к рсд а исто у Шведској бих био странац који живи са 20к круна, изабрао бих Шведску.

П.С. то лицемерје не подржавам, али већина Срба са Хр пасошем коју ја знам има га да би могли радити у ЕЕЗ
Ma sve jasno. Meni samo smeta to srbovanje i ništa drugo. Čemu to dokazivanje? Srbija jeste prevarila krajiške Srbe, kao što su prevareni i kosovski Srbi.
 
капирам да ти свакако ниси Ђинђић-фан, дочим, ја јесам био - једини политичар кога сам баш волео

дакле, тај лик ми је импоновао спрам свега шта мислим да Србија треба да буде

онда су га убили, и то је то
 
капирам да ти свакако ниси Ђинђић-фан, дочим, ја јесам био - једини политичар кога сам баш волео

дакле, тај лик ми је импоновао спрам свега шта мислим да Србија треба да буде

онда су га убили, и то је то

Имао је и он неке светле тренутке, мало путовање у прошлост

IMG_20220922_215649.jpg
IMG_20220922_215706.jpg
531FB2D4-F896-47D3-B2DF-95F3A1E1987A.jpeg
 
Poslednja izmena:

Crkli da Bog da. Lepo sam rekao u avgustu da ce p**de verovatno da dvocifreno poskupljenje razbiju u dva poskupljenja da bi glupa masa lakse progutala.

Inace, cestitam novo poskupljenje svim mozgovima koji slave dizanje cene struje i poreza misleci da ce time kao svima biti bolje i lepse, a u stvari ce samo masni da se jos vise omaste a jos vise srednje klase da se sroza u nizu. Sto je i inace globalni trend i religija od pocetka ovog veka. @Kailan Srecno ti jos jedno poskupljenje, nadam se da si srecan sad. Na prolece bi mogao da castis i za (novo) povecanje poreza.

U medjuvremenu s nestrpljenjem cekamo jos vesti od Ekonomskog tiganja koji cvrci sve u sesnaest.
 
Poslednja izmena:
Inače u Srbiji se ne slave ratni zločinci? Samo mi nemoj reći kako je Ratko Mladić heroj i kako je branio srpski narod. Branio je tako što su njegovi drugari 4 godine granatirali Sarajevo. Slobodan i ekipa nisu mogli da prežale raspad države pa su na račun izmišljene ugroženosti Srba, počeli da ubijaju druge narode. Nemoj samo meni da pričaš o tome, nekome ko je taj rat iskusio i video sve i svašta u njemu. Taj narativ kako smo mi ugroženi i cvećke, prodaj nekom drugom!

Hrvatska je ispunila svoj cilj i ljudi u toj državi žive mnogo kvalitetnije nego stanovnici Srbije. Dok su ustaše klale Srbe po Jasenovcu, u Beogradu je postojao konzulat NDH. Niko se nije uzbudio niti je to realno nekoga zanimalo u Srbiji. Taj genocid nad srpskim narodom koriste političari u dnevno političke svrhe. To vam je kao priča oko Kosova, a realno narod baš briga za Kosovo.

Испаде да је Србија била сарадник окупатора и на страни Трећег рајха. Ваљда је познато да је тадашња власт била наметнута и одржавана од стране сила осовине и да је није бирао народ. Шта је био став Србијанаца и народа, говори чињеница да је овде организован покрет отпора.
 
Морао бих да станем на страну тих људи, бивших избеглица да тако кажем. Пошто су у централној Србији добили један к**** да истерају очи, па чак и наплаћивање воде, сигурно се осећају издано од стране своје матичне државе што их је натерало на то да узму ЕУ пасош и оду негде у иностранство и раде.

У мом родном крају има пуно избеглица, тј било их је када сам био мали, после су полако узимали ЕУ пасош и отишли у Шведску, Норвешку, Шведску,... тамо су покуповали и станове и скућили се док су овде углавном изнајмљивали. Сад за то постоје два могућа разлога, прво је да су они зли и у Србији се не труде ничему, а у иностранству раде 10 пута више, а други разлог је да и баш не можеш нормално живети у Србији.

А и ако бих ја у Србији због ијекавице био странац и преживљавао на 30к рсд а исто у Шведској бих био странац који живи са 20к круна, изабрао бих Шведску.

П.С. то лицемерје не подржавам, али већина Срба са Хр пасошем коју ја знам има га да би могли радити у ЕЕЗ
Шта је са људима који причају екавицом у Србији, односно са онима који су овде рођени, одрасли и стасали, а раде за 30 хиљада и мање? Коме они да се обрате и како да остваре своја права?
 
Kakvi naslovi u režimskim tabloidima :ROFLMAO:


 
Toliko se vlast trudi da narod zamrzi Rusiju, ali nikako im ne uspeva, ako Rusi pobedjuju ovde se slavi, ako gube opet su uz jadne Ruse kojima nije lako :p
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Nema šta, mašinerija sprema glupe mase za gorki korak uvođenja sankcija Rusiji. A dok se spremaju za to, smekšavaju se i za novo poskupljenje struje. Evo jednog primerka na delu:
Podanik.jpg

Biće ovoga još u predstojećim mesecima, verujem da ćemo se i ovde načitati svega i svačega. U stvari već i jesmo. Neki otvoreno iskazuju podršku Partiji i režimu a neki između redova, kroz mudrolije a la Marija Antoaneta i Paris Hilton.
 
Ja i dalje mislim da neće uvoditi sankcije i da je taj voz prošao a da je diplomatska šteta po Srbiju već načinjena.

Pogotovo što sada oko Kosova pravi ustupke i tu dobija manevarski prostor oko sankcija.
 
Ма људи овде би лакше прогутали и да се договори са Хрватском да анексира Бачку него да се замери Путину, какво црно Косово више

Буквално је било веће противљење санкцијама Путину што анексира Украјину која не признаје Косово него за Бриселски споразум а ја треба да толеришем уништавање моје нације зарад Косова
 
Vrh