Šta je novo?

Izbori 2024

Ne bih se baš složio da je narod glup kao ni to da je siromašan u celini. Tačnije siromaštvo je manje i veća je uposlenost i to je održalo vučića na vlasti uz naravno medijski monopol.
Tacno je da je veca uposlenost, ali siromastvo mislim da je vece.
Moje komsije na soc pomoci dobijaju po 6000 mesecno, po osobi. Taj iznos se po njihovom pricanju vec godinaam nije menjao.
Ne treba smetnuti s uma da je Hulja imala srece. Njegova vlast poklapa se sa periodom najveceg stampanja para u istoriji, posle krize 2008. - 2009..
Deo ovog novca koji je emitovan u USA stigao je ovamo i investiran je ovako ili onako.
Deo novca emitovan u USA ovde je opran, pa su i od toga imali prihod.
Medjutim, demografija ne laze. Iseljavanje je vece cak nego u periodu 2000. - 2010.
 
Dok Vođa drami oko dronova i srpskog policajca koji je dobio otkaz od Kurtija, sluđuje narod glupostima, provuče se ova vest da je "Srbija" odgovorila na predlog Zapada o Kosovu. Koji hit, Srbija odgovorila.... odgovorio Vučić, Srbija nema pojma šta definitivno piše u tom predlogu, nije predstavljen Narodnoj skupštini, niti se o stavu Srbije prema tom predlogu vodila rasprava, niti glasalo.

Diktator će, posle 72 sata nespavanja, danas da se sastane sa Porfirijem i Sinodom, važnije je njih da izvesti o policajcu iz Mitrovice, nego Skupštinu o predlogu Zapada i našem odgovoru na to.

Gde li su sad vajni opozicionari, borci za Kosovo, Boško, Zavetnica, Miloš Jovanović?

Porfirije je placenik rezima. Svi su oni uposleni radi zavrsetka procesa vezanog za priznavanje Kosova.
Vecinu stanovnika Srbije to oko Kosova uopste ne interesuje, Medjutim neko bi mogao da potegne pitanje ocigledne veleizdaje, pa je Hulja veoma obazriv,
Vecinu stanovnika Srbije realno ne zanimaju ni drugi vazni problemi, npr problem zagadjenja vazduha.

Pitanje za Nobelobu nagradu je: Kako pomoci stanovnicima Srbije koji su u vecini postali priglupi da opet postanu ljudi?
Ko moze tu da pomogne?
 
Иначе јуче у УН изгласана резолуција против глорификације нацизма и неонацизма на предлог Русије, 105 за, 52 против, 15 уздржаних међу којима и Србија.
 
Mi smo potpisali Briselski sporazum, sto je jedan od najvecih poraza u istoriji Srbije, i jos sada kmecimo sto ga Albanci ne postuju i pozivamo se na njega. Pretpostavljam da sada sledi deo gde ce Albanci nesto popustiti i krenuce da se postuje Briselski sporazum i onda ce to biti nasa velika pobeda.
 
Nešto mi se čini da će ona "batina" što su pominjali opet preko leđa Zrbije
 
Poruka teksta je malo dublja od tog citata, očekivao bih od tebe da ga prvo pročitaš pre donošenja zaključka.
 
Mi smo potpisali Briselski sporazum, sto je jedan od najvecih poraza u istoriji Srbije, i jos sada kmecimo sto ga Albanci ne postuju i pozivamo se na njega. Pretpostavljam da sada sledi deo gde ce Albanci nesto popustiti i krenuce da se postuje Briselski sporazum i onda ce to biti nasa velika pobeda.
Da. To je plan. Bice stalna napetost (dronovi, najave atentata, zavere....) i onda popustanje pred kraj.
Mi ovde, to mozemo da vidimo, ali vecina gledaoca se ne seca ni jucerasnjeg dana.
Savrsena fora za njih.
Toliko su napeti, toliko brinu za "naseg odnosno svog Vucica"...
Bice to veliko olaksanje za njih.
 

Vozio sam se jednom s jednim taksistom koji je desnicar i koji postuje lik i delo N. Velimirovica, ali koji mi je pricao kako na razne nacine muva da prevari drzavu.
Ja ga podsetim da je N. Velimirovic smatrao da potkradati drzavu znaci potkradati mrtve koji su za stvaranje drzave umrli.

"Mislio sam da nije greh potkradati drzavu", rekao je taksista.

PS nek se ne uplase levicari i antifasisti sto sam pomenuo N. Velimirovica.
Od svakog moze ponesto da se nauci.
Velika imena, ideoloske floskule, to su samo simboli koji zagadjuju nas um.
Ako stvari shvatamo na prost nacin, kakve jesu, bolje vidimo stvari.
 
Mala digresija. Mali suverenisticki kutak, nadam se da vam ne smeta.
Mala slicica koja pokazuje kako se pljacka dozivljavala i dozivljava u kolonijalnim metropolama.
Prosto nisam mogao odoleti.

Naslov slike "Istok nudi svoja bogatstva Britaniji"
The East offering its riches to Britannia - Roma Spiridone, 1778 - BL Foster 245
1024px-The_East_offering_its_riches_to_Britannia_-_Roma_Spiridone%2C_1778_-_BL_Foster_245.jpg
 
Ovo je sve dogovoreno u vezi Kosova. Vučić mora da potpiše nešto, ali ne zna kako da to narod "proguta". Američka, britanska i nemačka ambasada ne osuđuju ovaj potez Srbije i Srba. Dakle, ovo je režirano kako bi se ZSO predstavio kao pobeda Srbije i Vučića. Malo će se podići tenzije, narod će se uplašiti rata, a onda stiže spasitelj Srbije i sve se rešava mirnim putem. Sve ide po planu, samo bez panike. Mislim da sam opet u pravu.
 
Ko je ova kokoška i ko joj je dao da govori u ime svih Srba? A još bitnije - ko joj je dao da bude član SANU i na osnovu čega!?

Putin dobio direktnu poruku iz Srbije: "Vladimire, Srbi su me zamolili... molimo se za Vas"​


Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin razgovarao je sinoć u Kremlju sa ruskim istoričarima i poglavarima tradicionalnih religija.
Pri kraju razgovora mu se obratila istoričar Natalija Naročnjicka.

Ova velika prijateljica Srba i inostrani član Srpske akademije nauke i umetnosti, između ostalog je rekla sledeće ruskom predsedniku:

"Vladimire Vladimiroviču, upravo sam, baš juče, doletela iz Srbije, gde sam govorila pred skupštinom Srpske akademije nauka, u kojoj su me pre godinu dana izabrali za inostranog člana. Srela sam se sa episkopom bačkim Irinejem, govorila sam i u Matici srpskoj, imala mnogo sastanaka i javnih nastupa.

Kad biste znali kako Srbi sada sa nadom gledaju na Rusiju, kako očekuju da Rusija ne skrene sa ovog puta, da ne pristane na kompromise, da izdrži do kraja u ovom egzistencijalnom sukobu – u sukobu ne samo oko Ukrajine, već, kao što ste Vi više puta rekli, u sudaru različitih projekata budućnosti čovečanstva, posebno hrišćanskog sveta.

Istorija naših protivnika je bez ikakvih moralnih ciljeva. A mi idemo napred, ne vraćamo srednji vek, već čuvamo tradicionalne vrednosti.
Prenosim Vam divljenje srpskog naroda, srpskih akademika, sedokosih naučnika koji su preživeli otimanje Kosova, raspad Jugoslavije, sve, sve, sve.

Vladimire Vladimiroviču, Srbi su me zamolili da Vam se duboko poklonim – znate li zašto?
Rekli su da više nema države, rukovodstva i lidera sa takvom neviđenom nacionalnom državnom voljom.

Molimo se za Vas i za Vašu odlučnost zajedno sa Srbima.
Mnogo Vam hvala", poručila je Naročnicka Putinu.

 
Ovo je sve dogovoreno u vezi Kosova. Vučić mora da potpiše nešto, ali ne zna kako da to narod "proguta". Američka, britanska i nemačka ambasada ne osuđuju ovaj potez Srbije i Srba. Dakle, ovo je režirano kako bi se ZSO predstavio kao pobeda Srbije i Vučića. Malo će se podići tenzije, narod će se uplašiti rata, a onda stiže spasitelj Srbije i sve se rešava mirnim putem. Sve ide po planu, samo bez panike. Mislim da sam opet u pravu.
Tačno tako, bravo. Napraviš problem, a onda ponudiš rešenje od koga ćeš debelo da se omastiš. :D

Koliko dobro radi u ekonomiji, toliko dobro radi i u politici. :D Zato što je ljudska glupost sveprisutna, nije ograničena samo na jednu oblast i delatnost.
 
Ako ćemo da posmatramo istorijske procese, Srbiji je trebalo 74 godine da od početka Prvog srpskog ustanka (1804. god) dođe do statusa nezavisne države (1878. god) i taj proces je bio nepovratan već sa završetkom Drugog srpskog ustanka. Bojim se da je i Kosovo u istom tom procesu, s tim što je stepen kontrole Srbije nad Kosovom mnogo manja nego što je bila kontrola Osmanlijskog carstva nad Srbijom, jer tek 1867. godine osmanlijski vojni garnizoni napuštaju srpske gradove.
 
Ovo je sve dogovoreno u vezi Kosova. Vučić mora da potpiše nešto, ali ne zna kako da to narod "proguta". Američka, britanska i nemačka ambasada ne osuđuju ovaj potez Srbije i Srba. Dakle, ovo je režirano kako bi se ZSO predstavio kao pobeda Srbije i Vučića. Malo će se podići tenzije, narod će se uplašiti rata, a onda stiže spasitelj Srbije i sve se rešava mirnim putem. Sve ide po planu, samo bez panike. Mislim da sam opet u pravu.
Apsolutno.
Tisina ambasada govori sve.
NGO ZSO ce biti predstavljen kao trijumf, pobeda nad pobedama.
 
Samo treba pratiti Mlake naslove na n1 iz kojih se jasno vidi da je sve ovo farsa. Razapeli bi oni predsednika jos jutros da ne igra po notama iz bulevara kneza aleksandra karadjordjevica. Mora nesto veliko da se desi da se proguta prica. I pozicija i opozicija su dobili uloge, samo da odigraju kako treba
 
Da. Medjutim, za ogromnu statisticku vecinu populacije, predstava je savrsena.

Treba smao pratiti da li su se srpski policajci s Kosova odrekli samo uniforme ili i plate.
To je osnovno pitanje.
Pretpostavljam da se plata prima jednom mesecno kod njih.
To bi znacilo da ce premijera ove savremene predstave biti negde do 30. novembra.
Nas covek ne bi se odrekao plate, taman da dolazi od Pavelica.

Fascinantno je kako je eliat s Kosova, (lekari, profesori, sefovi policije) jeos pre 10 godina pristala da glumi u tom cirkusu samo zato sto je On reziser.
 
Vrh