Šta je novo?

Izbori 2024

Blago nama kad se "sudbonosne" vesti za državu saopštavaju u emisiji jedne privatne televizije, a ne u Skupštini..

Kao onda, otišao da otvara neku klanicu u Sremskoj Mitrovici i novinarima daje izjavu kako se on zalagao za razgraničenje na Kosovu..
 
Nema tu mnogo sta da se raspravlja.
95% populacije ne seca se sta je bilo jutros.
Ocekujem da EU sada krene sa plasenjem da ce nam ukinuti vizze.
Ukidanje viza za EU je za prosecnog Srbina strasnije od svega jer su putovanja glavni nacin za prevladavanje tzv "statusne zavisti".
 
Međunarodni terorista Eskobar ponovo u Beogradu, u kojem je vršio politička ubistva pre 20 i kusur godina. BIA kao bezbednosna služba ove države ne postoji, ona je istureno odeljenje CIA-e. Posle ovoga, nama u Beograd mogu doći Naser Orić ili Ante Gotovina, mogu na majici da napišu ko su i šetati se Knez Mihajlovom, niti će biti uhapšeni, niti će biti procesuirani, niti će ih vratiti sa graničnog prelaza. A što je najgore od svega, ni narod koji ih prepozna na ulici neće nešto preterano reagovati.

Ali taj "visoki nivo" koji razgovara sa našim državničkim velikanima Vučićem i Brnabom je prosto fascinantan; kako posle toliko godina "nikad snažnije i poštovanije Srbije u svetu" koju slavi Informer, premijer i predsednik ove zemlje ne mogu da se sastanu makar sa zamenikom državnog sekretara, nego samo sa nekim pomoćnicima zamenikovih pomoćnika, Hojt Jiem, Grenelom, Palmerom, Eskobarom?

Čovekolika krpa Petković srećan kao kuče što se slikao sa ovim dripcem, koliko bi tek bio oduševljen da mu je doneo na poklon neko nalivpero ili olovku iz Stejt Departmenta?
 
Poslednja izmena:
Čovekolika krpa Petković srećan kao kuče što se slikao sa ovim dripcem, koliko bi tek bio oduševljen da mu je doneo na poklon neko nalivpero ili olovku iz Stejt Departmenta?
Tipicno za nase ljude....
Sami smo dosli dovde.
lepo je rekao Holbruk.. "pustite Srbe, nista ne treba da se radi, oni ce sami sebe da uniste".
 
Čitam ovaj sporazum i ne verujem da neko može ovako nešto uzeti u razmatranje. Ček, oni nude ZSO koji je potpisan pre 10 godina u zamenu za puštanje u međunarodne organizacije? To sam i očekivao, prevara kao i svi sporazumi do sada. Najsmešnija od svega što ta ZSO ne predstavlja ništa jer se ne menja ustav Kosova.

Dugoročni plan zapada je da se Kosovo ujedini sa Albanijom, tj. to oni očekuju za jedno 20-30 godina. Neka ujedinjena Albanija pri čemu će oni funkcionisati odvojeno, sa dva glavna grada.

Ovo može da potpiše samo najgori izdajnik.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Najsmešnija od svega što ta ZSO ne predstavlja ništa jer se ne menja ustav Kosova.
ZSO ne predstavlja ništa, jer ona nema veze sa Republikom Srbijom i njenim ustavnopravnim poretkom. ZSO je Ahtisarijev Plan, nevladina organizacija u skladu sa ustavom i zakonima tzv. "Kosova", logorska šargarepa koja treba da kod preostalih Srba stvori lažnu nadu da će moći da opstanu kao zaštićena nacionalna manjina u okviru šiptarske paradržave. Istu takvu zajednicu opština je potpisao Milošević kada je 1995. Erdutskim Sporazumom predao Sremsko-Baranjsku Oblast bez ispaljenog metka. Ta zajednica opština je trebala da obuhvata Vukovar, Borovo, Beli Manastir, Mirkovce, Tenju, pa eto ni 27 godina do dana današnjeg nije formirana, niti je iko više pamti, a od "mirne reintegracije" SBO u Vukovaru ne može opstati nijedno ćirilično slovo, i većina Srba se odatle iselila posle Erdutskog Sporazuma.

Smeća od Bljuca i Kur(v)ira u današnjem izdanju slavodobitno pišu kako će ZSO imati svog predsednika, skupštinu, statut, grb/logo, zastavu, koja nevladina organizacija to nema? A tek na kraju teksta onako stidljivo priznaju da će sve to biti u skladu sa šiptarskim secesionističkim "ustavom", i da će sve akte ZSO nadzirati teroristička vlada u Prištini i njen "ustavni sud". Da li je žaba već toliko skuvana da bilo koji, pa čak i dementni birač SNS-a može pročitati ovo, i prihvatiti Vučićevu veleizdaju epskih razmera kao normalnu i prirodnu stvar? Ako su mu već taj smrdljivi sendvič i dve crvene bitniji od celog Kosova i Metohije i Srba na njemu, da li mu ikada padne na um da se Vučić neće zaustaviti na izdaji KiM, i da će možda baš taj nesrećni sendvičar iz Prijepolja, Kuršumlije ili Vranja biti sledeći koga će izdati?

Kada je predavao Kosovo i Metohiju, ja se nisam bunio jer ne živim na Kosovu i Metohiji. Kada je predavao Rašku, ja se nisam bunio jer ne živim u Raškoj. Kada je predavao Vojvodinu, ja se nisam bunio jer ne živim u Vojvodini. Kada je predavao Preševo i Bujanovac, ja se nisam bunio jer ne živim u Preševu i Bujanovcu. Kada je predavao moju kuću, nije više bilo nikoga da se pobuni zbog mene............
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da je KiM u svesti većeg dela populacije kao neki rođak sa kojim se dugo dugo nisu videli pa kada je rođak bio na samrti ili umro niko se nije previše potresao pošto nisu mogli da se identifikuju više sa njim (daleko od oka daleko od srca). Samo ko je u intenzivnijem kontaktu sa rođakom i posećuje ga oseća pravu vezu a većina ga nije ni posetila u ovom slučaju KiM, već je o njemu čula iz priča koje su se prenosile s kolena na koleno.
 

Известилац Бундестага за Западни Балкан: Прикључивање санкцијама Русији само први услов за бржи пут ка ЕУ. Затим треба решити питање Косова, али има и доста других услова које Србија мора да испуни да би постала члан ЕУ


Nesto za nista.
To je potpuno jasno.
Izvestilac Bundestaga je ovo reko radi uveravanja svoje domace javnosti da NECE primiti Srbiju u EU.
Da slucajno neko ne pomisli da su prihvatili neki srpski zahtev, da ce nesto dati Srbiji.
Da sam Nemac ili Holandjanin po svaku cenu bi se borio da Srbija ne udje u EU.
Sta ce im jedna propala drzava u zajednici.

Sto se tice Kosova.
Problem nije u gubitku teritorije nego u dobrovoljnom odricanju od istog.
Albanci su uz NATO vojno osvojili 90% Kosova i de fakto je njihovo.
Ali za ono "de jure" i onih 10% ne nude nista.
Tragedija je sto pristakemo po ko zna koj put u istoriji da se trampmo. Nesto za nista.

Budite sigurni da ce narod prihvatiti svaki potez Vucica.

Vucic je izdaja, narod je izdaja.
Cak i one koji su 1999. imali zrtve ne potresaju se.
 
A ako ostanemo van EU propašćemo još više...ni reda, ni zakona, ni slobode, ni sigurnosti, kriminal na sve strane..
 

Становници главног града Босне и Херцеговине већ месец дана уживају у топлим становима, након што је у Сарајеву још 22. септембра грејање пуштено у рад, док у Бањалуци радијатори греју већ три недеље, у Љубљани су станови “као сауне” од 29. септембра, у Хрватској и Македонији такође, само грађани једне земље региона и даље свако јутро, у својим домовима цвокоћу, у – Србији.​


To je ono sto sralno pisem.
Mi VOLIMO ovakvo stanje.
Gore nam je nego igde.
 
A ako ostanemo van EU propašćemo još više...ni reda, ni zakona, ni slobode, ni sigurnosti, kriminal na sve strane..

Nisu li nasi drzavni organi ti koji (teoretski) obeznedjuju zakonitost, sigurnost itd?
EU nema sudstvo i policiju na nivou unije.
Pokazimo da smo sposobni da organizujemo svoju drzavu, pa cemo lako u bilo gde.
 
A ako ostanemo van EU propašćemo još više...ni reda, ni zakona, ni slobode, ni sigurnosti, kriminal na sve strane..
Ako nismo u stanju da uvedemo red, zakon i slobodu sami onda ne zasluzujemo da postojimo kao samostalna drzava. Eu svakako ne zeli drzavu koja nema stvari koje si nabrojao, dok ih ne sredimo clanstvo u Eu je u domenu naucne fantastike, i laznih obecanja politicara naravno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vučić je uništio Srbiju za ovih 10 godina. To se vidi i u ovoj krizi. Ništa ne funkcioniše, jedino u Srbiji nema grejanja. Jedino gde smo šampioni to su spinovi, laži i zaglupljivanje naroda.

Inače, bio popisivač kod mene, tačnije popisivačica. Mislio sam da to traje duže od 5 minita. Osobu iz mog domaćinstva koja ne živi u Srbiji nisu hteli da popišu kao nekoga ko živi u inostranstvu. Sada se ta osoba vodi kao nezaposlena u Srbiji. Toliko o tačnosti tih podataka. Prete da moramo davati tačne podatke, a oni prvi manipulišu istim. Sve to rade kako bi prikrili podatke o broju ljudi koji su napustili ovu državu. Tako da kada izađu podaci, slobodno oduzmite još jedno 200-300 hiljada ljudi koji ne žive u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
A ima i nas koji preko 30 godina slušamo kako taj rođak umire i kako je poslednji čas da se nešto preduzme da mu se produži život za još 100 godina. A on već odavno u komi.
Budimo konkretni, sever Kosova i Metohije je u kritično stanje dovela Vučićeva nekrofilna politika od 2012. do danas. Ni Kumanovski Sporazum, ni ulazak NATO trupa, ni formalno proglašenje secesije 2008. ni Borkovi pregovori za taj deo teritorije nisu bili pogubniji od Briselskog Sporazuma.

Da se vratimo na ostatak Srbije; medicinskim rečnikom, ako su 4 opštine severa KiM odavno u komi, onda su Tutin, Sjenica, Novi Pazar, Preševo, Bujanovac ne u komi, nego su za državu Srbiju mrtvi i raspadnuti već decenijama. U tim opštinama Srba više skoro da i nema, rezultati popisa će biti zastrašujući. Usred Novog Pazara već 10 godina stoji ploča Aćif Efendije kao ludački primer nemoći ove države. Vlada još 2012. godine donela odluku da se to ruglo ukloni, i do danas odluka ostade neizvršena. Policija je baš pre par meseci privela neke momke koji su pokušali da je skinu, iako su radili nešto što bi trebao biti njen posao. Usred Bujanovca i Preševa Šiptari na javnim institucijama protivzakonito ističu zastavu druge države, dižu spomenike svojim teroristima, srpskim maturantima štampaju svedočanstva na šiptarskom jeziku, i niko živ na to ne reaguje.

Pošto misliš da je KiM davno i nepovratno izgubljeno šta god mi kao država sada uradili, kada misliš da će biti izgubljena Raška(ili njenih prvih 70 kilometara od crnogorske granice, zavisi kako se gleda), jug Centralne Srbije tzv. "Preševska Dolina" i Vojvodina? Šta će za njih biti tačka bez povratka, posle koje možemo samo da se pomirimo sa "realnošću na terenu"? I imaš li neko rešenje koje bi moglo da spreči njihovo otuđenje u doglednoj budućnosti?
 
čitajući ovo 2 posta iznad, sve sam uvereniji, da je Balkan Info, tvorevina marketinških konsultanata SNS-a/Predsednika, a kao neki bekap plan - samo naizgled u koliziji, nije teško prozreti, da im se ideološke matrice i stremljenja ka istovetnim ciljevima, na koncu, u potpunosti podudaraju

toga oni koji gutaj sadržaj tog medija, naravno, nisu svesni, ali upravo zato, su narečeni marketinški stručnjaci, i tako dobro plaćeni
 
čitajući ovo 2 posta iznad, sve sam uvereniji, da je Balkan Info, tvorevina marketinških konsultanata SNS-a/Predsednika, a kao neki bekap plan - samo naizgled u koliziji, nije teško prozreti, da im se ideološke matrice i stremljenja ka istovetnim ciljevima, na koncu, u potpunosti podudaraju

toga oni koji gutaj sadržaj tog medija, naravno, nisu svesni, ali upravo zato, su narečeni marketinški stručnjaci, i tako dobro plaćeni
То се одвазда звало "лажна опозиција".

(Наравоученије: Чувајте се људи који говоре чудне ствари.)
 
i da nastavimo na tom fonu: cenim da se Prof. dr. Jovanović, ubrzano profiliše kao Predsednikov "omiljeni opozicionar"; počast koja je Vojvodi tijekom '90ih, bila draža, čak i od CZ 99, od koga se nije odvajao

chapeau, Miloš:sesir:
 
Balkan Info, tvorevina marketinških konsultanata SNS-a
Balkan Info "naprednjačka tvorevina" ??! Pa zašto mu je onda BIA pre par godina na aerodromu zaplenila laptop na kojem je bio snimljeni intervju sa Đorđem Višekrunom, i izbrisala ceo sadržaj? Da su to uradili sa N1 ili NOVA, drugosrbijanska kuknjava na diktaturu i ugrožene medijske slobode bi se čula sve do Brisela i Vašingtona. Zapravo, da su N1 i NOVA stvarno opozicione televizije kao što nisu, takve stvari bi se njima dešavale.

Krunski dokaz da je Balkan Info opozicioni medij (za razliku od televizija iz šinjela Junajted Grupe, iza koje stoje Vučićevi inostrani mentori) jeste njegova uređivačka politika; on Vučića kritikuje zato što je prozapadan, a N1, NOVA, Danas, Insajder ga kritikuju zato što po njihovim merilima nije dovoljno prozapadan. Koje kritike se Vučić više plaši i koja je opasnija po njegov opstanak na vlasti? Ne može CIA koja je Vučića stvorila i dovela na vlast da bude "opozicija" Vučiću, niti bivši direktor CIA Dejvid Petreus koji je vlasnik Junajted Grupe i SBB.
 
То се одвазда звало "лажна опозиција".
Za mene su lažna opozicija oni koji se sa Vučićem slažu po svim krupnopolitičkim pitanjima: politika prema EU, NATO, Rusiji, Kosovu i Metohiji, Republici Srpskoj, Crnoj Gori, migrantska politika, makroekonomska i socijalna politika, LGBT politika, demografska politika.

Ko su ti lažni opozicionari koji se od Vučića razlikuju samo po tome što nisu na vlasti: Đilas, Ponoš, Tadić, Živković, Lutovac, Grbović, Zelenović, Veselinović, Čanak, Čeda, Odžić, Ugljanin, Kamberi, Korać, Olenik, Macura, itd, ako nisam nekog evropatofila iz opozicije slučajno zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Vrh