Šta je novo?

Izbori 2024

Zaista, simbolicki ustupci dok dodje vreme godisnjih odmora, gradjanisti i desnicari zajedno, krecu u Grcku i sve se zaboravlja.
Za sve to vreme zestoka podrska fasistima od strane Ambasade i SPC.
 
Meni je naslovna Informera prilicno ohrabrujuca. Preko 200 hiljada najavljuju, a zna se koliko lazu, tako da realno je to nekih stotinak hiljada, sto je nista, s obzirom koliko su ljudi morali uceniti i na silu doveci.
 
bitno je sta ce se videti na televiziji. stvarnost je nevazna
 
Screenshot_20230526-110459_Samsung Internet.jpg
 
Jel ima neko predstavu koliko ovo sve košta, rentiranje hiljade autobusa, gorivo za te autobuse, plaćanje desetina hiljada dnevnica, postavljanje bine i ozvučenja, postavljanje mobilnih toaleta .. . Jel pričamo o milionima evra ili o 10+ miliona evra?
 
Jel ima neko predstavu koliko ovo sve košta, rentiranje hiljade autobusa, gorivo za te autobuse, plaćanje desetina hiljada dnevnica, postavljanje bine i ozvučenja, postavljanje mobilnih toaleta .. . Jel pričamo o milionima evra ili o 10+ miliona evra?
10 plus definitivno.
 
Jel ima neko predstavu koliko ovo sve košta, rentiranje hiljade autobusa, gorivo za te autobuse, plaćanje desetina hiljada dnevnica, postavljanje bine i ozvučenja, postavljanje mobilnih toaleta .. . Jel pričamo o milionima evra ili o 10+ miliona evra?
da. ovo je veoma vazno pitanje jer mi to placamo.

npr


ovde kosta 400-500 E.

100 autobusa 40 000 - 50 000 E

MIslim da je za ceo miting otislo najmanje oko milion E.

Ali kada dodamo na to izgubljene radne sate, otkazane casove po skolama itd, lako dodjemo do 10 milliona E.

Ali srpska elita, establisment, vrh vojske, SPC, SANU, dekani, rektori, profesori, direktori.
Niko od njih nije progovorio kriticnu rec o ovome, a kamoli dao ostavku.
Najfascinantnije je cutanje liberala koji su uvek brinu za smanjenje drzavnih troskova.
 
Poslednja izmena:
🚫
Oduzimanje frekfencija Pink i Happy
🚫
smena Gašića i Vulina
🚫
smena REM
🚫
smena rukovodstva RTS
🚫
zabrana štampanih medija koji promovišu nasilje

podsetimo se da gornji zahtevi nisu ispunjeni

Primecujem da mnogo ljudi inisistra fokusirano na zahtevima.
Tako se protestuje u normalnim drustvima.
Posle mnogo godina mogu da dam jedan plus Srbima.

Zapravo sad citam da je Ruzic dao ostavku, ali da je ostavka ignorisana u vladi.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko predstavu koliko ovo sve košta, rentiranje hiljade autobusa, gorivo za te autobuse, plaćanje desetina hiljada dnevnica, postavljanje bine i ozvučenja, postavljanje mobilnih toaleta .. . Jel pričamo o milionima evra ili o 10+ miliona evra?
Sigurno preko 10 miliona, nek bude 12.
Znaci da su od svakog stanovnika Srbije uzeli 2 EUR.
Eto upravo si platio 240 din za njihov miting.
 
Ja u potezima vlasti ne vidim nikakvo smirivanje situacije. Naprotiv, kod njih vlada apsolutni izostanak i najmanje koordinacije poteza.
Da, tako je bilo u prvim danima protesta. Ali poslednjih dana imaš vučića koji umilno priča, zadrugu koja se gasi, đuku koji kaže moramo poštovati te ljude koji su s pravom razočarani. Videli su da dosadašnja tehnika da maltretiranja opozicije samo još više ljudi izvlači na ulice.

Ти не знаш које борбе водим са укућанима везано за пинк и хепи али безуспешно нема им спаса. Неразумем како не виде кристално јасну пропаганду а са друге стране сам ужаснут колико је ефективна на њих. Сваки покушај да им објасним нешто што није у складу са пинковим наративом ја сам онда како кажу шолаков и ђиласов.
Nemoj se suprotstavljati frontalno, nego izokola. Na primer, ti pojedeš moju čokoladicu, i ja te napadnem "ŠTO SI MI POJEO ČOKOLADICU", ti ćeš odgovoriti "NISAM". Ako te pitam, e brate jesi video možda ovde sam ostavio snikers, hteo sam da ga pojedem, ti ćeš odgovoriti "joooj izvini brate, pojeo sam, je l se ne ljutiš? Kupiću ti drugu". Ljudi generalno kritiku shvataju lično, i kritika Vučiću se čita kao kritika njima.

Umesto toga, probaj da bacič prvo nešto pozitivno, npr. "ne mogu da kažem, jeste napravio puteve nema šta, ali ako moramo kosovo da damo da bi imali neki put, ne treba mi taj put ni za šta". Šta dobijaš? Crv sumnje u njima, a ne preobraćenje stava u deset minuta. Taj crv sumnje će da uradi više nego ti, ti ga samo zalivaš povremeno. Isto tako, "role model" traži, npr. imaš komšiju radi u BVK, i drugog ima dva fakulteta, dobru platu, porodicu, i kažeš zvao me ovaj iz kanalizacije, nude 20e da idem da tapšem vučiću, al neću, draže mi da idem s ovim drugim, čovek školovan, pametan, bolje on zna VALJDA od nadničara. Isto, lokalne niše tražiš, npr. nekog pogađa Kosovo, priča "išao drug u Gračanicu, kaže na granici ga zaustavili, tražili mu i pasoš, i carinu da plati, što je poneo laptop svoj i sve", kaže ista granica ko u Mađarsku kad ide. Znači ne "vučić je prodao kosovo, jer stiže odgovor NIJE NE LAŽI, nego izokola". Šta vredi da digne 2 hijade penziju, zimus kubik drva sto evra bio, 2 hiljade koliko da zamaže oči samo.
Jel ima neko predstavu koliko ovo sve košta, rentiranje hiljade autobusa, gorivo za te autobuse, plaćanje desetina hiljada dnevnica, postavljanje bine i ozvučenja, postavljanje mobilnih toaleta .. . Jel pričamo o milionima evra ili o 10+ miliona evra?
10+, verovatno i 15+ miliona evra.
 
Gospodin analitičar kaže da bi Kurti najviše voleo da neko nekoga ubije u centru Beograda tokom protesta.
Screenshot_2023-05-26-11-52-49-999_com.google.android.youtube~2.jpg
 
Vrh