Šta je novo?

Izbori 2024

Све је то на папиру добра идеја, али одакле нам паре за политичко деловање и кампање?

E to je na Bekiju da osmisli. Njega sam zamislio kao glavnog finansijera.

Ti bi Anonymo mogao da budeš glavni aktivista, što online, što terenac... Mlađi si, tebi bi to leglo, vodio bi tviter nalog i druge društvene mreže ali i logistiku tako da se izrazim, od štampanja letaka, postavljanja štandova do reklamnih upaljača... To bi bila tvoja zaduženja... Napredovao bi vremenom, ali moramo i ove seniore negde da udenemo, mlađi si pa se nećeš naljutiti 🙂

MC_ nije nasilan, to organizovanje batinaša je više za centarfora, prepadi, legitimisanja, brojenje demonstranata do u glavu, pa nam kaže tačan broj tipa okupilo ih se 11423 kao predsednik onomad kad se hvalio da nas je ispred skupštine prebrojao sve "u glavu", tako se izrazio... Još jedan od načina kako je sejao strah sa predsedničke pozicije, dok ovamo kuka za jadnog i nezaštićenog Danila...

MC_ je siva eminencija i počasni predsednik, kao Mićun za DS, tako nešto... Što manje ingerencija, a što više protokola 😁 čak bi mu nabavio i neki štap kao što ima Čanak da deluje još odvažnije na političkoj sceni 😊
 
To ja objašnjavam, da je bitna tema gradska politika a svi bi samo da se bave o nacionalnim temama. Između ostalog, zato nam je ovako.
 
Приоритет је град. Фокус на нешто што се стручно познаје даје много већи успех на локалу, него расипање снаге на целу државу ради неког половичног успеха. Тако да боље је држати се онога у чему си стварно добар.
 
Свакако стоји да је најисплативије да се првенствено фокусирамо на Београд, али требало би се бавити и бројним проблемима ван Београда.
 
Treba se baviti svakodnevnim problemima običnog čoveka prvo na lokalu jer je većina nas dobro upućena u većinu problema i potrncijala Beograda a kasnije preći i na nacionalne...ali zaista ne očekujem da rešimo Kosovsko pitanje...mada i za to pitanje verujem da imamo kejpbiliti..:)
 
Ma, kakva politika.

Moj program je da se ljudi odvajaju na sela i pokazuju svojim primerom sve sto propovedaju i seru po forumima i kafanima. Organizuj u svojih 5,10,100...ari ono kako mislis da bi drzava trebala da izgleda.

I tako ce jedan pojedinac da vuce drugoga svojim svetlim primerom, dok nas ne bude vecina i onda se kandidujemo i osvojimo lagano izbore, bez ikakvog uplitanja u politiku i bez kampanje.

Ako krenemo danas, postoji mogucnost da se ovo ostvari za nekih 200,300 godina.
 
Ma lako ćemo za tebe nego gde da udenemo @MC_ -ja. Možda komesar za politička pitanja :)
Прво нека оснује странку. Судећи по постовима могао би да је назове ХАХАХА (Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада).
Нема љутиш, само примећујем.
 
Imam program za narednih 300 godina za Srbiju, to niko nema xD

Ali salu na stranu, nama i treba takav nekakav program, nece se ovde nista sustinski resiti za 10,20 godina.
 
Прво нека оснује странку. Судећи по постовима могао би да је назове ХАХАХА (Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада).
Нема љутиш, само примећујем.
Хана, кратко и јасно, као Хана Адровић, мезимица Лудог Радулета.
Хуља, амбасада, Нелечени, амбасада. Отуд та скраћеница :)
 
Koji gradski problemi su najzanimljiviji masama?
Mozda saobracaj?

Recimo zalaganje za novi most preko Dunava?

Ipak, tema o Kosovu je dobra za napad na Hulju jer se on nametno kao nadlezan za taj problem i ilustruje bezakonje.
Druga tema je litijum.

S druge strane Ambasadi je pitanje Kosova bitno, pa nam je u stvari sve ovo nametnuto.

Hteli mi to ili ne, ovo su dve jedine teme koje su uspele da generisu masovan odziv.
Racionalno gledano, @vucko je u pravu, ali biracko telo nije racionalno.

Nemamo ni slobodu medija. Politicka akcija u takvim uslovima zahtevala bi placene ili volontere aktiviste, a njih nema.

Ima i ideja o uclanjivanju u SNS i dugi mars kroz sistem.


Apropo toga.. Nekada davno, dok je jos bio u vlasti, MIlovan Djilas rekao je Titu:
"Zasto ti Stari nosis uniforme, zar ne bi bilo kulturnije da si u civilnom odelu?"
"Da smo u Danskoj, bilo bi kao sto kazes, ali ovde narod postuje uniforme".
 
Poslednja izmena:
Прво нека оснује странку. Судећи по постовима могао би да је назове ХАХАХА (Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада, Хуља, Амбасада).
Нема љутиш, само примећујем.

na zalost ti entiteti odredjuju nasu politicku agendu
 
Ja bih poceo od izlaska iz inicijatieve Otvoreni Balkan, to bi nase poljoprivrednike s juga Srbije ucinilo konkurentnijim.
Neki bi mozda napustili Beograd i vratili se na Jug.

Sta je ono smeta gradj. investitorima? Kako im otezati da investiraju i grade po Beogradu?

Moze li se povecati porez vlasnicima dzipova koji zive u gradu?
Mislim da ima mera kojima bi mogle da se namanu pare.
Mada, resenje nasih problema ne moze biti demokratsko, ne moze da ga resi neko ko se brine za rejting.
 
Bojim se da ne razumete kompleksnost lokalne politike. To nije hobi i nešto što se radi između sesija o Kosovu.
Evo. Objasni nam. Ne zezam te. Sta je najslozenije u lokalnoj politici? Ko su glavni entiteti koji odrejuju tu politiku?
 
Predlazem da se 10 ili 20 najumnijih, skolovanih i dobronamernih ljudi ovog foruma okupi, predstavi program, formira Pokret i da se sve ideje i predlozi bace na sto.
Kasnije ce se ekipa povecavati, omasoviti, naci ce se sluzbene prostorije gde ce biti sastanci (kafane ce biti privremeno resenje, dok se ne predje u prostorije).
 
Ja predlažem da za prvo vreme kao skvoteri zaposednemo neki prostor, u BG ima puno napuštenih objekata...
 
Praznih lokala ima u gradu koliko hoces, cak i za sitnu kintu, bez kirije, ali da platis infostan i struju...
 
Vrh