Šta je novo?

Izbori 2024

Pa i zuti lopovi su ulagali. Most preko Ade, recimo, pa rekonstrukcija Gazele.
Sjajno se kralo kad je isti bio gradjen, ali kradja DS-a bila je nedemokratska, samo za odabrane.
Sada je omoguceno da svako dobije ponesto, neko stan u centru, neko gradj. dozvolu, neko legalizaciju, neko paket, neko sendvic.
 
Спомињеш Београд. Где су жути улагали по Србији?
Танко.
 
7fzgba.jpg
 
Тачно је, многи су гласали за СНС 2012. године јер им је био пун кофер Борхана. Човек је само лепо причао, а конкретно ништа. Србија се није развијала. Има пуно жена који су га гласали само зато што је згодан фрајер, а не што им се свидео памфлет Демократске Странке, с циљевима и програмима.
Сада, људи ће гласати за било кога, само да скине Вучића.
Међутим, сад је тежа позиција. Вучић је за разлику од Борхана, бар нешто уложио од државних пара. Путеви, болнице, БнВ, естетика. У смислу да није само причао и глумио лутку с насловне стране.
Зато и има оволики проценат бирача.
Nikolic je 2012 dobio manje glasova nego 2008. I SNS je imao manje nego radikali 2008. NIsu oni toliko privukali nove glasove, koliko su Tadic i DS izgubili stare.
 
Po čemu je to DS krao više nego SNS?

Kako ne kapirate da se zemlja između 2008. i 2012. nije razvijala prvo zbog ekonomske krize, a zatim zbog nekooperativnosti Tadića sa Zapadom oko Kosova...

Vučić je pristao da preda Kosovo i mi smo "dobili investicije"... ne zato što je on sposoban, a Tadić nije, nego zato što je Vučić bio spreman sve da uradi po nalogu Zapada, a Tadić ipak nije.. pa Jeremić je tada obišao planetu
100 puta lobirajući protiv kosovskog priznanja.. to je bilo guranje prsta u oko Zapadu..Zato ih je i pustio niz vodu i pomogao dolazak Vučića..
 
Savetodavno:
Pa mozda, mooooozda je vreme da se zapitas zasto tolikom broju ljudi na nekoliko razlicitih tema zvucis kao botina... Ili Ljilana Smajlovic, u najmanju ruku.

Ali ti si naravno iznad toga. Svi su oni u krivu, samo si ti u pravu. I ti si neshvaceni patriota-dobronamernik, koga glupi primitivci drndaju na vise tema jer nemaju pametnija posla. I tako vec tri godine... Bez ijednog kritickog posta napisanog o SNSu, osim mlitavog pokusaja "predvdijam da ce pasti uskoro" (sto usput nema veze s mozgom i niko, ni opozicija ni pro-rezimci ne misle)
 
A tih pravih protesta nema dok se ne dignu bas ti 'krezubi' kakvi se ovde omalovazavaju. A njih nije bilo jer iako je ovde jeres to reci, obicnom stanovnistvu standard jeste rastao od 2015 (do tad je SNS jos uvek imao politicki kapital od 'onih bivsih').

Tek sada, sa ovim talasom inflacije, imamo masovni pad standarda i potencijal da se zaista nacne SNS baza, a ne da se istih 25% glasaca prebacuju iz trenutno najpopularnije opozicione opcije u drugu.

Kao prvo ako sad spominjes inflaciju koja i nije samo uvezena, jer je u Evropi uveliko 8% a kod nas mesecima duplo veća, spomeni i veliku ekonomsku krizu koja je pomogla da bivša vlasr brže ode, posle takvog pada moralo je da krene i nabolje, posle velikog stezanja kaiša...

Sa rastom koji imamo i uz inflaciju koju imamo i medijalnu platu koju imamo, novo zaduživanje koje imamo, u principu stagniramo...

A sve i da je malo bolje u ekonomskom delu, gde se laže, manipuliše i prikriva stvarno stanje, sistemski, organizovano, sa vrha, svaki dan šara svoju tablu, laže nas i ne trepće... i šta još radi? Razgradnja institucija, srozavanje nivoa ljudskih prava, glumatanje građanskih sloboda, jezivo stanje u pravosuđu, potpuno jedinstvo vlasti oličeno u jednom čoveku umesto podele... Kad je stanje demokratije u pitanju ne da nazadujemo, nego najbrže nazadujemo u Evropi... Ali se živi bolje hehe...
 
Kako ne kapirate da se zemlja između 2008. i 2012. nije razvijala prvo zbog ekonomske krize, a zatim zbog nekooperativnosti Tadića sa Zapadom oko Kosova...
Вучић је одмах 2012. довео Ђулијанија и представио програм "Београд на рекама". Одличан маркетиншки потез направио. И тад је била криза па ником ништа.
Шта је Ђилас урадио тада, кога је довео? Био је опијен влашћу и мишљења да Београд никад неће пасти као ни Врачар неосвојива тврђава. Ђилас није ни близу био као Богдановић, који је имао харизму.

ДС се одаљила од народа, потцењивала друге. Зато је и овако прошла. Нажалост, али тако је.
И Милан Грол да васкрсне, неће то много помоћи. Зато сви беже ко шуга од те странке, уместо да је опораве и улију нову крв.
 
Razgradnja institucija
Ne razgradnja nego potpuno unistenje. Ono sto su demokrate okrnjili, ovi su sahranili. Institucije u Vucicevom Srbistanu ne postoje.

Mnogi na zapadu nas vec i ocenjuju i opisuju kao despotiju. I pritom ne mislim samo na politicare, nego sam nailazio i na kolumne pa i video eseje na tu temu. Naravno, neki ce uvek za sve to reci da je placena narucena propaganda. Sutra da neko od nas zapostavljenih gradjana (kako se vodimo u knjizi Nac. park Srbija) ovde kaze isto to, takodje bismo otkrili da pricamo narucene stvari i propagandu.
 
Vučić pametan pa smislio marketinški potez 2012? Pa spremao ga Zapad godinama pre toga za preuzimanje vlasti, savetuju ga svi živi-od Izraelaca, Bebe Popovića do Blera i Šredera... on je Zapadni projekat kojeg su 2010-2012. presvukli i umili, pokazali kao Srbima da uživa njihovu podršku i doveli ga na vlast... on bi sam, huligan sa tribine, doveo Đulijanija..

Inače, ne znam zašto se svađate, ja iz dosadašnjeg Defketovog pisanja nisam zaključio da je bot ili podržavalac Vučića.. Mislim da se 95% ovog foruma slaže da je ova vlast loša, pa se se gubi energija u prepucavanju..
 
Gde nestade ono krvave gaće i prosuti zubi 😆
И сломљена ребра. И црвени образи од шамара. И кад ти колена искоче из лежишта.
Мој ђед покојни се још тридесетих година прошлог века борио против власти, заједно с својом екипом. Два пута је завршио у чувеној београдској "Главњачи". Остале затворе да не спомињем...
Што би рекао Анте Бруно Бушић: "Нема слободе без крвавих гаћа".
 
Inače, ne znam zašto se svađate, ja iz dosadašnjeg Defketovog pisanja nisam zaključio da je bot ili podržavalac Vučića..
Ne znas ga dovoljno dugo. Obidji ponekad i temu Cene nekretnina, gde je postao novi de facto moderator.

Ima tamo izjava:
"Divlja gradnja u Beogradu je na nivou statisticke greske" , "prevoz je sasvim solidan" , "investitori valjda znaju sta rade, inace ne bi opstajali" , "ajde svi vi sto kukate kupite karte i odselite se" i svasta nesto slicno.

U sustini, Vuciceva Srbija je raj na Zemlji.

P.S.
A da... i "Beograd na vodi je saobracajno dobro resen"...
 
I da dodam opet-koliko god se kukalo na Vučića, a ja prvi ne mogu očima da ga vidim, činjenica JESTE da je do korone ovde STANDARD rastao.. Ne govorim o stanju medija, institucija, gušenju sloboda itd-jasno je da je sve to nazadovalo i da je gušeno, ali ekonomsko stanje je bivalo sve bolje i bolje.

E sad, nama je teško da shvatimo da je ogromnom broju ljudi u Srbiji bitniji pun stomak od medijskih sloboda.. i zato još uvek nema kritične mase koja bi rušila Vučića..

Ako ekonomsko stanje bude bivalo sve lošije-eto šanse za promenu.
 
Ако смо добро опсервирали ситуацију, само гладан народ може да скине Власт.
Вучић је пао кад је била криза 2008-2012.
Ако све иде својим током, пашће кад криза достигне врхунац.
Српски народ је јако опасан кад је гладан.
 
Savetodavno:
Pa mozda, mooooozda je vreme da se zapitas zasto tolikom broju ljudi na nekoliko razlicitih tema zvucis kao botina... Ili Ljilana Smajlovic, u najmanju ruku.

Ali ti si naravno iznad toga. Svi su oni u krivu, samo si ti u pravu. I ti si neshvaceni patriota-dobronamernik, koga glupi primitivci drndaju na vise tema jer nemaju pametnija posla. I tako vec tri godine... Bez ijednog kritickog posta napisanog o SNSu, osim mlitavog pokusaja "predvdijam da ce pasti uskoro" (sto usput nema veze s mozgom i niko, ni opozicija ni pro-rezimci ne misle)
Pa tako nekako.
Sad ja treba da se zapitam zasto svako ko po meni pise gluposti, i cije gluposti ja dodatno razotkrijem, nema neki pametniji argument od ‘e ti si bot’.

Kao prvo ako sad spominjes inflaciju koja i nije samo uvezena, jer je u Evropi uveliko 8% a kod nas mesecima duplo veća, spomeni i veliku ekonomsku krizu koja je pomogla da bivša vlasr brže ode, posle takvog pada moralo je da krene i nabolje, posle velikog stezanja kaiša...
Sa rastom koji imamo i uz inflaciju koju imamo i medijalnu platu koju imamo, novo zaduživanje koje imamo, u principu stagniramo...

A sve i da je malo bolje u ekonomskom delu, gde se laže, manipuliše i prikriva stvarno stanje, sistemski, organizovano, sa vrha, svaki dan šara svoju tablu, laže nas i ne trepće... i šta još radi? Razgradnja institucija, srozavanje nivoa ljudskih prava, glumatanje građanskih sloboda, jezivo stanje u pravosuđu, potpuno jedinstvo vlasti oličeno u jednom čoveku umesto podele... Kad je stanje demokratije u pitanju ne da nazadujemo, nego najbrže nazadujemo u Evropi... Ali se živi bolje hehe...
Naravno da je SEKA vise uticala na pad DS-a od nekakve sposobnosti SNS-a.
Pisao sam desetine puta o tome, ne znam jel treba u svaki post da ubacijem kao disklejmer da bi ispunio standarde za pravog opozicionara.
 
I da dodam opet-koliko god se kukalo na Vučića, a ja prvi ne mogu očima da ga vidim, činjenica JESTE da je do korone ovde STANDARD rastao..
Jeste, porastao je standard. Po cenu unistenja institucija, ubijanja demokratije i pravljenja despotije nadomak EU. I velikih, masnih zaduzivanja. Ne mislim na standardna, ocekivana zaduzivanja, nego prekomerna zaduzivanja.

I po cenu natrpavanja grada svakakvim olosima i njihovim djubretom, jer ko god dodje i ima vise od 500.000 evra, rezim mu se odmah savija preko stola i kaze "izvolte, gospodari". Svakoj p..di sa nesto para su dali da radi sta god pozeli zemlji, prirodi i narodu, cak i onda kada se direktno i jasno krse mnogi zakoni.
 
Ne znas ga dovoljno dugo. Obidji ponekad i temu Cene nekretnina, gde je postao novi de facto moderator.

Ima tamo izjava:
"Divlja gradnja u Beogradu je na nivou statisticke greske" , "prevoz je sasvim solidan" , "investitori valjda znaju sta rade, inace ne bi opstajali" , "ajde svi vi sto kukate kupite karte i odselite se" i svasta nesto slicno.

U sustini, Vuciceva Srbija je raj na Zemlji.

P.S.
A da... i "Beograd na vodi je saobracajno dobro resen"
Bukvalno nijedna od tih izjava nije tako izgledala. Ili si zestoko izvukao iz konteksta ili si samo izmislio.

A ono sto jesam napisao vise puta, je da ti umes da se raspravljas samo za izmisljenim protivnikom.
 
И сломљена ребра. И црвени образи од шамара. И кад ти колена искоче из лежишта.
Мој ђед покојни се још тридесетих година прошлог века борио против власти, заједно с својом екипом. Два пута је завршио у чувеној београдској "Главњачи". Остале затворе да не спомињем...
Што би рекао Анте Бруно Бушић: "Нема слободе без крвавих гаћа".

Znam, al spominjao si kaficu, da se izmirimo na kafici i vodimo dijalog ili da nam obrazdi bride od crvenila 😄 da se na obrazima sve završi bilo bi i dobro... a ove ostale crne slutnje, to znači građanski rat... Teško nasilje ne bih voleo :nono to ne mogu da prodržim, uprkos jezivom stanju u društvu... Sem ako oni krenu na mirne i goloruke građane kao u pravim diktaturama... Otpor moramo pružati, al na nama je da se okupumo prvo...
 
Vrh