Šta je novo?

Izbori 2024

Kad se sporazum primeni primenjen je. To ce se zavrsi u ovih godinu dana, nema vise razvlacenja sledecih 10 godina, to i jeste poenta ovog pritiskanja sad. Sledeca vlast i da nece (a sansa da dodje na vlast neko ko bi se tome zestoko protivio je 0) da ga primenjuje, nece joj ostati mnogo toga da ne primeni.

Kada ti kontrola zavisi od jednog coveka, to je uvek rizik. Kada drzavu uvuces u svoj sistem ne treba ti. Kao sto im ne treba Vucic ni u jednoj od zemalja koje su u ovom milenijumu usle u EU, tako im nece trebati ni ovde. Ne lozite se da smo nesto posebni pa samo za nas imaju poseban pristup.
 
Kada ti kontrola zavisi od jednog coveka, to je uvek rizik. Kada drzavu uvuces u svoj sistem ne treba ti. Kao sto im ne treba Vucic ni u jednoj od zemalja koje su u ovom milenijumu usle u EU, tako im nece trebati ni ovde. Ne lozite se da smo nesto posebni pa samo za nas imaju poseban pristup.
Posebni smo jer na nas gledaju kao male Ruse, kao narod koji i dalje svetu prkosi, odbija da se uklopi u sablon. Koji je tako blizu EU, a zapravo sve dalje, i sve blizi Kini i Evroazijskoj Uniji. Ostacemo izolovano ostrvo...
 
Kad se sporazum primeni primenjen je. To ce se zavrsi u ovih godinu dana, nema vise razvlacenja sledecih 10 godina, to i jeste poenta ovog pritiskanja sad. Sledeca vlast i da nece (a sansa da dodje na vlast neko ko bi se tome zestoko protivio je 0) da ga primenjuje, nece joj ostati mnogo toga da ne primeni.

Kada ti kontrola zavisi od jednog coveka, to je uvek rizik. Kada drzavu uvuces u svoj sistem ne treba ti. Kao sto im ne treba Vucic ni u jednoj od zemalja koje su u ovom milenijumu usle u EU, tako im nece trebati ni ovde. Ne lozite se da smo nesto posebni pa samo za nas imaju poseban pristup.

Tacno je.

Medjutim, posto je Imperija svesna da bi potpisivanje islo tesko sa bilo kojim srpskim politicarem, odlucili su se da ne zahtevaju potpis, da se skoncentrisu na praksu.
Implementacija ce se zavrsiti onog trenutka kada Srbija i Kosovo razmene ambasadore, priznaju granice itd. To moze da potraje i 10 godina. Ali, Kosovo vec sutra moze da postane clan UN jer Srbija nece praviti smetnje tome.
Posto proces traje dugo i zavisi od reci jednog aktera taj akter je bitan onome ko zeli implementaciju. Taj akter je bitan na dugi rok, jer implementacija traje.
Sporazum = dugotrajna vlast AV.

Imperija zna da AV moze da kontrolise Srbe, da ga Srbi smatraju polubozanstvom (vecina) logicno je da ce ga drzati an vlasti sto je duze moguce, odnosno sve dokle on ima taj status polubozanstva.
 
U Beogradu on nema status polubozanstva. 85% ljudi ga pljuje, pogotovo oni koje poznajem. Jedino s laznim licnim kartama, dovodjenjem ljudi iz provincije (privremena promena boravka radi glasanja) nekako steluje izbore. 15% ljudi koje poznajem su majstori ili niskokvalifikovana radna snaga koji mi kazu: "Jeste, tesko je, ali dobar je Vucko, izdrzacemo jos nekako makar gladni bili i zajmili 100 din za uzinu..."
Prvo da izgubi Beograd, pa ce sve ostalo pasti ko kula od karata.
 
Bice zanimljivo ako dodjemo do situacije gde Kosovo pokusava da udje u UN recimo a Rusija i Kina javno pitaju Srbiju da li da iskoriste veto ili ne. Sigurno je da nece biti tajne diplomatije u tom trenutku jer Rusiji i Kini to ne odgovara. Ne mogu da zamislim situaciju gde predsednik Srbije jasno kaze da se ne protivi clanstvu. Ovaj ili sledeci predsednik. Mislim da je ovo pokusaj spasavanja obraza Amerike kojoj se smesi geopoliticki poraz u Ukrajini pa pokusava da ostvari prividan diplomatski uspeh na Balkanu iako zna da ce problemi da se nastave i dalje ( sto im u stvari i ne smeta realno, mi smo beznacajni u svakom smislu ).
 
Baš me zanima kako će Izdajnik da reaguje.
Verovatno će imati genijalnu ideju kao kad je Kosovo primljeno u MOK. Pre toga ućutkao Divca zbog "Kantrimen incidenta" koje je njegova žena napravila, pa je drugi čovek morao da robija.
Kao što Amerikanci stiskaju Vučku mudašca, tako je Vučko Divca stiskao, dok ne oseti prag bola: "Puštaj Albance u MOK, nemoj mnogo da talasaš".
Srbija funkcioniše na nivou ucena i zastrašivanja.
 
Baš me zanima kako će Izdajnik da reaguje.
Verovatno će imati genijalnu ideju kao kad je Kosovo primljeno u MOK. Pre toga ućutkao Divca zbog "Kantrimen incidenta" koje je njegova žena napravila, pa je drugi čovek morao da robija.
Kao što Amerikanci stiskaju Vučku mudašca, tako je Vučko Divca stiskao, dok ne oseti prag bola: "Puštaj Albance u MOK, nemoj mnogo da talasaš".
Srbija funkcioniše na nivou ucena i zastrašivanja.
Ne znam o toj MOK aferi ali je vrlo moguce da jeste ucenjen za nesto, svakako se tako ponasa.
 
 
Posebni smo jer na nas gledaju kao male Ruse, kao narod koji i dalje svetu prkosi, odbija da se uklopi u sablon. Koji je tako blizu EU, a zapravo sve dalje, i sve blizi Kini i Evroazijskoj Uniji. Ostacemo izolovano ostrvo...
Pola ove teme prica kako smo bedni, ponizni, nedostojni sveta u koji zelimo da udjemo, pola kako smo prkosno ostrvo koje se ne uklapa u sablon.

Nismo ni jedno ni drugo. Samo smo demokratija i trzisna ekonomija koja jos uvek preboljeva neke decje bolesti. Pre ili kasnije zavrsicemo medju razvijenim drzavama gde nam je i mesto. Trajektorija je jasna.
 
U Beogradu on nema status polubozanstva. 85% ljudi ga pljuje, pogotovo oni koje poznajem. Jedino s laznim licnim kartama, dovodjenjem ljudi iz provincije (privremena promena boravka radi glasanja) nekako steluje izbore. 15% ljudi koje poznajem su majstori ili niskokvalifikovana radna snaga koji mi kazu: "Jeste, tesko je, ali dobar je Vucko, izdrzacemo jos nekako makar gladni bili i zajmili 100 din za uzinu..."
Prvo da izgubi Beograd, pa ce sve ostalo pasti ko kula od karata.
Malo se samo odmakni od centra i on je Bog. Evo, dodji u Borcu ili Ovcu, samo predjes most.
 
Te bolesti ako se ne leče mogu da pređu u hronične bolesti a i da nastupe teške posledice pa i smrt, bez obzira što su "dečije". Treba vremena da se razvije imunitet, kao deca smo najranjiviji pa je i prostora da nešto krene po zlu više nego jednom kad dođeš u tinejdžerski period...

Međutim i s obzirom koliko je godina prošlo mi smo debelo zagazili i pregurali adolescenciju ali se ponašamo infantilno kao da smo još uvek deca i tu savršeno imaš pravo... Imamo tutore, primamo packe, daju nam gotova ispasirana rešenja, kao formule za decu koje samo treba na cucli da se posisaju... Dobijemo i po turu s vremena na vreme... Delujemo kao u razvoju zaostalo dete sa bolestima koje besciljno tumara okolo sa dubkom... Tako da si blizu pravog opisa... Malo ti je još falilo za pravi opis.

Ničeg tu normalnog nema sem za što govori Bender Ljilje Smajlpviće i Marije Antoanete 🙂 Ničeg normalnog nema.
 
Vučić je izgubio beogradske izbore, ali mu je neko iz opozicije prodao pobedu. Pored svih mahinacija, ucena, kupovine glasova, on nije uspeo da osvoji vlast u Beogradu. Ne sme da izgubi BG, šta će biti sa Beogradom na vodi? To se mora izgraditi, a on je jedini garant tome. Velika je lova u pitanju da bi SNS prepustio glavni grad opoziciji.
 
Vučić je izgubio beogradske izbore, ali mu je neko iz opozicije prodao pobedu. Pored svih mahinacija, ucena, kupovine glasova, on nije uspeo da osvoji vlast u Beogradu. Ne sme da izgubi BG, šta će biti sa Beogradom na vodi? To se mora izgraditi, a on je jedini garant tome. Velika je lova u pitanju da bi SNS prepustio glavni grad opoziciji.
a ko mu je prodao pobedu?
 
Te bolesti ako se ne leče mogu da pređu u hronične bolesti a i da nastupe teške posledice pa i smrt, bez obzira što su "dečije". Treba vremena da se razvije imunitet, kao deca smo najranjiviji pa je i prostora da nešto krene po zlu više nego jednom kad dođeš u tinejdžerski period...

Međutim i s obzirom koliko je godina prošlo mi smo debelo zagazili i pregurali adolescenciju ali se ponašamo infantilno kao da smo još uvek deca i tu savršeno imaš pravo... Imamo tutore, primamo packe, daju nam gotova ispasirana rešenja, kao formule za decu koje samo treba na cucli da se posisaju... Dobijemo i po turu s vremena na vreme... Delujemo kao u razvoju zaostalo dete sa bolestima koje besciljno tumara okolo sa dubkom... Tako da si blizu pravog opisa... Malo ti je još falilo za pravi opis.

Ničeg tu normalnog nema sem za što govori Bender Ljilje Smajlpviće i Marije Antoanete 🙂 Ničeg normalnog nema.
Poeticno receno ali nisam nesto ubedjen.

Od hronicnih bolesti cini mi se da se najvise zapatio taj defetizam i potreba za posipanjem pepelom.
 
Pogrešno ti se čini...

a vezano za post iznad sam krenuo da pišem

Veži konja gde ti gazda kaže...

Uvek mi se dopadala ta izreka... I uvek kad je čujem zapitam se kako pomiriti 2 ličnosti u sebi... Ono zahtevano ponašanje gde treba kao trut u košnici gotovo po automatizmu, a svakako bez palamuđenja da radiš šta ti se kaže/naredi i iskonske potrebe kao ljudskog bića da menjaš stvari na bolje, da napreduješ kako idividualno tako u odnosu sa drugim ljudima koji su sastavni deo istog kolektiva...

Pitanje je više filozofsko/sociološko i radnopravno ali ga to ne čini manje zanimljivim, pa rekoh da ga spomenem...
 
Vučić je izgubio beogradske izbore, ali mu je neko iz opozicije prodao pobedu. Pored svih mahinacija, ucena, kupovine glasova, on nije uspeo da osvoji vlast u Beogradu. Ne sme da izgubi BG, šta će biti sa Beogradom na vodi? To se mora izgraditi, a on je jedini garant tome. Velika je lova u pitanju da bi SNS prepustio glavni grad opoziciji.

Mislim da gubitak Boegrada ne bi bio strasan za SNS zbog toga sto je Srbija centralizovana, opstine imaju malo vlasti.
Cak iako formalno ne bi vladao, Vucic bi kupio opoziciju da vodi njegovu politiku, odnosno politiku Ambasade.
Do 2014. Hulja nije imao Beograd pa je lepo mogao da vlada.
Nijedna opoziciona stranka nema u svom programu zaustavlanje Bgd. na vodi, "otvoreni" su za sve kombinacije sa Arapima.
Mislim da Moramo ima nesto vezano za suprotstavljanje investitorskom urbanizmu.
 
Ništa, idemo dalje za iste pare... neki od nas za pare, a drugi dok ih entuzijazam vodi 😄

Samo da studio B vrate u ruke normalnih rukovodilaca, da sklone one spodobe od "voditelja"... Samo to pa je već veliki korak... Oko BNV mislim da će svaka stranka na vlasti pravdajući se da je već potpisano i da se projekat u dobroj meri već realizovao (a svakako ga neće rušiti) gledaće da se kako tako privede kraju i to je to...
 
Sto se tice bgd na vodi. MOgao bi da se spase Sajam, mogla bi da se trenutno zaustavi gradnja, da se izgradi samo ovo sto je zapoceto.
 
A treba pogledati ugovor oko naknade štete... nije uvek lako raskinuti ga...

Izgleda sve jezivije sa zgradama koje niču tako blizu jedna drugoj...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Што по преЦеднику, ко да он има тапију на то име? Александар су и Обреновић и Карађорђевић, и Македонски.

Најбоље да се мали зове Фран или Петар, по династији Шубића, Франкопана и Зринског? Или можда Борна, Домагој, Мислав? Чисто да испоштује мајку из околине Винковаца.

П.с. Александар је лепо име :) Мене су звали Саша на терминима за кошарку, по плејмејкеру Ђорђевићу, иако се уопште не зовем тако. :)
Pa u znak zahvalnosti za zemljiste na Kalemegdanu i jos mnogo toga.
 
Vrh