Šta je novo?

Izbori 2024

Jeste najbolja prilika ali biće to još jedan puvanjak i ništa se neće uraditi.

Pored hordi SNS botina, veliku ulogu u zaustavljanju toga ovaj put će uraditi i razne Ljiljane Smajlović i Marije Antoanete, koje će po običaju sve relativizovati i apsurdizovati, te saseći u korenu još pre nego što protesti dobiju neki zalet.

Radi se o masi organizama koji su ne tako davno javno pozivali režim da povisi poreze, cene struje i cene hrane. Više puta. Dokle god je dovoljno takvih, nema od revolucije ništa.
Ne pricam o revoluciji. Ovaj se usere i popusti svaki put kada je neka veca masa na ulici. Ako se skupi veci broj ljudi, imace sto napada panike i kmecace svojim gazdama kako ne moze on to da potpise, gde postoji mogucnost da oni kazu, oki, naci cemo nekoga ko moze.
 

Трећи дан шротеста у Француској: Паљење контејнера, сузавац и водени топови у Паризу, Бордоу, Нанту, блокирана највећа француска рафинерија, компаније „Тотал“


Tako se to radi izvan ove nakaradne orijentalne despotije.
Francuzi su za razliku od nas hrabri i jednostavno znaju sta je njihov interes i brane ga.
Srbin ceka "pomoc od 10000". Slatke su nezaradjene pare.
 
Бошко Обрадовић управо позива на блокаду зграда свих општинских и градских управа у Србији 24.3. у 12:44 у знак протеста против Француско-немачког споразума.
Ovo treba da bude glavni vid borbe ako se nešto želi uraditi. Šetnje i tribine su nešto što Vlast nimalo ne dotiče. Plus što ti treba manje ljudi da bi to uradio. Fizički ne dozvoliš nikome da izađe iz javne ustanove, naročito Vlade, a kada policija obezbedi izlaz zaposlenima dočekati ih salvom uvreda. čisto da malo izađu iz svog ružičastog mehura.
 
Ne pricam o revoluciji. Ovaj se usere i popusti svaki put kada je neka veca masa na ulici. Ako se skupi veci broj ljudi, imace sto napada panike i kmecace svojim gazdama kako ne moze on to da potpise, gde postoji mogucnost da oni kazu, oki, naci cemo nekoga ko moze.
Mislim da je slaba vajda od svega toga, ja ne očekujem ništa konkretno. Čim je narod pustio da ga ovaj iz''be nekoliko puta za ovih par meseci i da niko nigde ne izađe na ulicu, ne očekujem ni u budućnosti neke veće promene, pa sve i kad bude i zvanično prodao ''svetu Srpsku zemlju i srce Srbije alee aleee''...

Mislim da se razumemo, ja ću da nastavim da obavljam svoj deo posla i svoj deo građanske i moralne dužnosti. Obavljaću građansku dužnost izlaskom na svake izbore koji se organizuju, i na svaki referendum. A obavljaću i svoju kako građansku, tako i moralnu dužnost, izlaženjem na sve proteste koji nisu apsolutni promašaj ili nameštaljka, i daću svoj mali doprinos da se u Srbiju vrati institucija i koncept smenjivosti vlasti (nešto što ni Ljiljane Smajlović, ni čekači Isusa, ne mogu da utuve u lobanje). Dakle ako se ukaže prilika, daću svoj doprinos svakako i uradiću šta je do mene. Jer sam zaludni idealista. Ali ne očekujem više ništa drastično.

Shvatio sam da sve što se dešava, i u Srbistanu i u svetu, dešava se zato što masa ljudi tako voli. Masa ljudi voli da budu glupe povodljive potrošne voline, i ne mogu ni ja, pa ni hiljade drugih ljudi udruženi zajedno, da menjamo i nadomešćujemo nedostatak moždane mase, vaspitanja, volje i obrazovanja u tim šupljim glavama.

Uostalom, dosta toga se može videti i po ovoj temi. Pogledaj samo koliko je ovde Smajlovićki koje sve relativizuju. A koliko je i čekača Isusa koji odbijaju da glasaju jer - razočarani su što bitka protiv zla nije jedna krajnja bitka nego beskonačna borba. Pored, naravno, mnogih otvorenih SNS botina. I šta čovek da radi s takvim masama... A ni u svetu nije mnogo bolje, i tamo se plaćaju razne Smajlovićke da sve relativizuju i apsurdizuju (imaš screenshotove par relativizacija iz Amerike, na temi ''Šta jedemo'', što sam okačio juče i što su skoro svi iskulirali, primer 1 i primer 2 ). Mi Srbi smo samo par koraka ''ispred'' zapada po pitanju propadanja, ali sve što se dešava ovde, dešava se i tamo. Nemaš više dovoljno u glavu zdravih ljudi s kojima bi gradio društvo i zajednicu. Kada se na jednom zapadu ne kotrljaju glave nakon svega što se desilo, tek u jednom Srbistanu ne očekujem ništa drastično i konkretno.

Uostalom, koga zabole pače i za zajednicu, i za svet, a i za lični boljitak i budžet - pušten je Chat GPT u rad, to je sad svetska vest i zanimacija broj jedan. Padali im serveri koliko pajsera se kačilo da ćaska s njim i sluša odgovore i rešenja u fazonu izjava Miss sveta. A zato serveri članaka i kolumni koji govore o ubistu srednje klase (širom sveta) zvrje poluprazni. J'e se ljudima, samo daš neku novu igračkicu i većina postaju mirni ko bubice. I gde onda čovek sa takvima da gradi neko bolje društvo ili bolji svet... Nema od toga ništa.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se razumemo, ja ću da nastavim da obavljam svoj deo posla i svoj deo građanske i moralne dužnosti.
Zar ne shvatas da izbori nemaju nikakvog smisla?
"Obavljanje gradjanske druznost" je jadan izgovor.
Treba javno prozivati obicne clanove SNS-a.
Meni se jednom desilo da naletim na glupog taksistu (sto je retkost, taksisti su oboicno vrlo inteligentni). Poceo da mi prica hvalospeve o Vodji.
Ja mu kazem "Zaustavite vozilo, i naplatite, ne mogu da vas slusam kako hvalite Hulju"

Osnuj svoju oragnizaciju. Elokventan si, pametan.
 
Aha. I onda ćeš i ti i svi ostali čekači Isusa, a i razne Ljiljane Smajlović sa vama, da mi lepite etikete da sam plaćenik __________ (dopisati po želji), da sam rodom i poreklom to i to, da sam silovao tu i tu devojčicu, da sam ubio tog i tog čoveka u svom stanu, da opštim sa reptilima iz unutrašnjosti planete, da sam ovo, da sam ono...

Jer prosto, čekači Isusa će uvek naći izgovor za svoju lenjost i odsustvo hrabrosti. Kao što će i Ljiljane Smajlović uvek naći nekog sponzora kome će da se prišljamče.
I šta sad, u takvoj jednoj septičkoj jami ja, ili neko drugi s poštenim namerama, treba da se prljam i davim u govnima, da bih onda dobio isti, ako ne i gori tretman od istog naroda kome pokušavam da spasim nešto od zemlje i društva, i poboljšam mu život? Pa ne pada mi na pamet.

Radije biram opciju da između više ''igrača'' na političkom ''tržištu'' uvek dajem glas tako da jedna opcija nema 90 ili 100% moći, nego da odnos bude bliži 60-40% odnosno 40-60%.

I o tome (važnosti razlikovanja 90:10 i 60:40) sam pisao jedno sto puta na ovoj temi. Samo par ljudi bi uopšte afirmisali to. Većina bi iskulirala ili prosto ne bi ni shvatili suštinu. Mnogim ljudima danas je previse komplikovano cak i shvatiti razliku između 90:10 i 60:40... Kakve revolucije, kakvi bojkoti, kakvi bakraci... ni jedne proporcije iz 3. razreda se ne daju savladati, a kamoli uhodane vlasti i vladari.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces nesto da uradis, moras da se prljas.

To sto neces da se prljas moze da znaci dve stvari:

1. depresivan si i potrosen, nesposoban, kao ja
2. ne zelis toliko mnogo da nesto promenis, dobro ti je i ovako

Milos Jovanovic, npr doziveo je da ga bacaju u govna. pre sam mislio da je go.vno, Huljin igrac, sad ga postujem.
Ili ona Zavetnica, isto sam mislio da je Huljina. A ona se cak i trudna bori.
Iako niko od njih ne moze da dobaci ni do 5% glasova, ipak ih postujem jer su sisli u kanal.

Ja ne znam kako treba da se uardi, ali znam u zemlji bez gradjanskog drustva, u bespravnoj drzavi, izbori nemaju smisla.
Osnovni problem je sto gradjani nisu u stanju da artikulisu ni licni ni zajendicki interes.

U Holandiji, za koju sam mislio da nema nade, da je propala kao i Srbija, seljaci su se organizovali, kanuli svoju licnu lovu i napravili Pokret gradjana i seljaka koji je privukao nezadovoljne urbane i pobedili su u svim provincijama na lok. izborima.
Politicki sljam iz Haga. liberali i americke sluge su zenemeli od uzasa.

Samo holandski seljaci nsu kao nasi, oni su preduzetnici.
 
Koji je onda smisao nezavisnosti, ako ti 90% mladih želi u Nemačku? Ne kažem da je u Srbiji nešto bolje, ali Kosovo baš prednjači po tome. Mala je sredina, mladi žele više, žele beli svet. Kosovo im to ne može priuštiti. To i nije baš neka velika perspektiva.
 
Koji je onda smisao nezavisnosti, ako ti 90% mladih želi u Nemačku? Ne kažem da je u Srbiji nešto bolje, ali Kosovo baš prednjači po tome. Mala je sredina, mladi žele više, žele beli svet. Kosovo im to ne može priuštiti. To i nije baš neka velika perspektiva.
To i jeste problem, oni nisu dovoljno obrazovani da bi postavili takvo pitanje. Bojkotovali su nastavu u od 80ih ili cak ranije i sada ih uce "profesori" koji su se sami skolovali po kucama, svi znamo gde to vodi. Voznja kamiona i radnja na gradjevini u Bavarskoj je njihova sudbina, shvatice sta su uradili za 50 godina ali bice sve pusto i prazno do tada na Kosovu.
 
To potcenjivanje i jedva skriveni sovinizam je mozda i razlog zasto odbijaju i najlabaviju ideju ostajanja u Srbiji.
 
Koji je onda smisao nezavisnosti, ako ti 90% mladih želi u Nemačku? Ne kažem da je u Srbiji nešto bolje, ali Kosovo baš prednjači po tome. Mala je sredina, mladi žele više, žele beli svet. Kosovo im to ne može priuštiti. To i nije baš neka velika perspektiva.
Pa smisao je da nemaju Srbe nad glavom.. našu vojsku, našu policiju itd.. i Hrvati su hteli nezavisnost, ali ih je gomila u Irskoj i gde već..

Niko nije hteo s nama, svi su pobegli od nas.. i šta je tu čudno? Pa kakva nam je bila vlast 1990? Kakva 2000, kakva nam je vlast u poslednjih 10 godina? Sve ove zemlje oko nas su više demokratske, svuda se vlast lakše smenjuje (osim u CG), svuda su veće medijske slobode, a čini mi se da je i svuda manje kriminala... ni u jednoj zemlji oko nas državna mafija nije ubila premijera, nigde oko nas nisu mleli ljude u mašini, nigde oko nas nema toliko mafijaških ubistava, pucačina, dizanja automobila u vazduh usred dana, nigde oko nas nije sve toliko korumpirano, nigde oko nas nema toliko kriminala oko sportskih klubova, huliganisanja.. itd, itd.. mi smo teški raspad sistema..
 
Poslednja izmena:
Pa smisao je da nemaju Srbe nad glavom.. našu vojsku, našu policiju itd.. i Hrvati su hteli nezavisnost, ali ih je gomila u Irskoj i gde već..
To je vrlo interesantno. I pre II sv rata Hrvati, Makedonci, Albanci, svi su hteli da nemaju "Srbe nad glavom".
Niko ne zeli "Srbe nad glavom".
Mi koji zivimo u Srbiji znamo sta je to, sad kad smao mi imamo Srbe nad glavom.

To je srpska bahatost. kad dobiju vlast.
To je nacin vladanja, upravljanja uz pomoc podmetanja, nasilja, policije, spijuna, spletki.
Preslikano iz Turske cca 1820.
Mi ne znamo da upravljamo ni sa sobom, a kamoli nekim drugim.

Najveca misterija je zasto vecina nasih gradjana bas to voli.
 
Pa smisao je da nemaju Srbe nad glavom.. našu vojsku, našu policiju itd.. i Hrvati su hteli nezavisnost, ali ih je gomila u Irskoj i gde već..

Niko nije hteo s nama, svi su pobegli od nas.. i šta je tu čudno? Pa kakva nam je bila vlast 1990? Kakva 2000, kakva nam je vlast u poslednjih 10 godina? Sve ove zemlje oko nas su više demokratske, svuda se vlast lakše smenjuje (osim u CG), svuda su veće medijske slobode, a čini mi se da je i svuda manje kriminala... ni u jednoj zemlji oko nas državna mafija nije ubila premijera, nigde oko nas nisu mleli ljude u mašini, nigde oko nas nema toliko mafijaških ubistava, pucačina, dizanja automobila u vazduh usred dana, nigde oko nas nije sve toliko korumpirano, nigde oko nas nema toliko kriminala oko sportskih klubova, huliganisanja.. itd, itd.. mi smo teški raspad sistema..
Proglasili su nezavisnost u vreme kada je demokratija kod nas ipak bila na visem nivou nego danas, dok su se kod njih svedoci protiv Haradinaja i Tacija samoubijali pucnjima u ledja.

Potpuno je ok da prihvatimo da drugi narod ne zeli da bude pod nama bez posipanja pepelom da im tu odluku ucinimo opravdanijom.
 
Iz onoga koliko je meni poznato, jedini među savremenim stranim gazdama koji bi uspeli da očuvaju kontrolu nad Kosmetom su Austro-Ugari, jer su umeli da upravljaju (to nije lako, zahteva materijalnu, teorijsku i iskustvenu osnovu i uglavnom je tehnika poznata imperijama - Rusi npr. to umeju). Mi smo se, kroz sve države, oslanjali na represiju, Bugari tokom okupacije i kad su 1944. 'oslobađali' još mnogo gore. I jedni i drugi mogli smo da 'rešimo' taj problem samo etničkim čišćenjem. Zakasnili smo (u Toplicu smo npr. stigli na vreme) i to bi bilo to. Možemo da čekamo da se zvezde poklope.
 
Poslednja izmena:
Proglasili su nezavisnost u vreme kada je demokratija kod nas ipak bila na visem nivou nego danas, dok su se kod njih svedoci protiv Haradinaja i Tacija samoubijali pucnjima u ledja.

Potpuno je ok da prihvatimo da drugi narod ne zeli da bude pod nama bez posipanja pepelom da im tu odluku ucinimo opravdanijom.
I austrijski car Karlo je pred kraj WW1 nudio preuređenje, federalizaciju carevine, prava Slovenima, demokratiju i raj... pa skoro niko od potlačenih naroda nije to hteo.. možda Hrvati jedino.
 
Da. Imperije (Rusija, USA, Kina...) oni znaju da upravljaju drugima i zato su imperije.
Mi ne znamo ni sami sobom.
Nas upravljacki model je jos uvek turski model iz doba propasti Osmanskog carstva.
KundK je bila u stanju da upravlja cak i Bosnom, medjutim i njihov model se bio potrosio.
Velika Britanija, Holandija, Francuska su bile imperije, ali cim su se njihovi robovi samo malo emancipovali, izgubili su mogucnost da upravljaju njima.

Evo kako je izgledala Nemacka uprava u Africi.

Herero_and_Nama_prisoners.jpg
 
Poslednja izmena:
U Srbiji je raspad sistema zato što ovde i dalje vladaju udbaši. Sve te države su se oslobodile udbaša i ostalih crvenih birokrata. Preuzeli smo najgore stvari iz vremena komunizma, ali i iz vremena kapitalizma.

Volimo da potcenjujemo druge. Mi smo nebeski narod, bolji od svih. Ako nam pak nešto loše krene, onda smo najgori na svetu. Loš mentalitet. Vučić namerno ponižava regonalne novinare zato što to njegovi glasači vole.
 
Nema to toliko veze sa Udbom i tim dobom, koliko do činjenice da se ovde uvek na Ustav gledalo kao na mrtvo slovo na papiru i vlast je skoro uvek radila šta hoće, bez obzira na ustavna i zakonska ograničenja i regulacije. Skoro svaki knez i kralj nam je bio diktator, pa Tito, pa Milošević, ni Tadić nije poštovao Ustav, a kamoli Vučić.

I onda, kad imaš takvo stanje 150 godina, normalno da ne može da se uspostavi neki red. I normalno da ne možemo da upravljamo kako treba ni sobom, a kamoli drugima...
 
Iznad svega mi volimo izgovore, uvek nam je nesto ili neko kriv, istina je naravno drugacija. Pola Evrope je tokom poslednjih sto godina imalo diktatore kao vladare, ili jos gore nisu ni imali samostalnost vec su drugi upravljali njihovim drzavama i teritorijama gde zive( Istocna Evropa po crvenom cizmom 1945-1990, pa niko ne kaze da je Ceska osudjena na propast sada zbog toga, Nemacka je imala cara, pa Vajmarsku republiku i Treci rajh, pa se opet uspravila iz pepela). Izgovori su glupost, nismo nista gori od bilo kog drugog naroda, svako ko ima problem sa tim se mozda predugo zagledao u ogledalo pa mu se nije dopalo ono sto je video. Bice Srbija sasvim u redu jednog dana ;)
 
Vrh