Šta je novo?

Izbori 2024

Nisam ni mislio da si ti to govorio, jasan je tvoj post bio. Samo sam napomenuo za sta je tacno optuznica, posto redovno slusam okolo relativizacije i peglanje price, u stilu "a koji to zlocini" do "sta tu ima lose" - sto rece Pantograf gore.

Inace, lista svih slucajeva pred ICJ.


I pred ICC (sto se cesto pomesa sa ICJ, a to se i meni desava ponekad):

 
Poslednja izmena:
Isto kao što se vama koji ste protiv sporazuma fućka za korupciju, kriminal i sve ostalo u državi što je mnogo važnije za život običnog čoveka nego za Kosovo na kome 80% nikada nije ni bilo niti će otići.

Gde su protesti svih ovih godina protiv toga? Samo se nadigla dreka i protesti zbog Kosova i svetinja.

Ja kao ateista ne živim od svetinja niti mi svetinje i Kosovo znače išta ali mi fondovi EU i te kako znače kao i slobodno putovanje bez viza i ostalo.

Ja se nadam da će Kosovo što pre u NATO jer tu svaka vojna aspiracija Zrbije prema Kosovu prestaje i to je završena priča.
Jutrić :coffee:

Kojim nama? 🐹
 
@BGG Ali to je valjda već svima njima bilo jasno i bez optužnice...
Da, ali optužnicom je to i javno zapečaćeno-Rubikon sa Putinom je predjen i posle ovoga nema povratka na staro. On će do kraja života biti Haški optuženik i begunac sa crvene Interpolove poternice.
 
ne mora da bude tako.
Kosovo ne bi imalo zajendicku skupstinu sa ostatkom Srbije.
Samo bi formalno de jur ebilo u sastavu Srbije, kao sto je i danas.
Jedino bi Sever treba da iam veze sa Srbijom.
To je odnos koji Svedska ili Finska imaju sa nekim ostrvima.

Zapravo, to nije ni vazno.
Vazno je da nam Zapad natura bezakonje i Hulju kao garanta bezakonja.
Баш тако. Албанци да имају своју владу, своју полицију, своју царину, своју скупштину, па чак и да се зову Републиком, али да су правно део Србије. Срби на северу и у енклавама као и Горанци да имају наше институције. И наравно, демилитаризација, значи укидање УЧК наследнице коју покушавају да представе као војску. Нек остане КФОР, то је некако најбезболнија опција. Никакво мешање нас у њихов живот, никакво мешање њих у наш живот.
То би било неко решење где не би ни ми ни они били задовољни. У супротном, свако друго решење је на њихово једнострано задовољство и наше понижење.
 
Зашто да их побијемо и протерамо, шта то значи, да ли су они неки преносиоци заразних болести, радиоактивни, да ли треба да их се плашимо кад их видимо на улици и да пређемо на другу страну или можда они једини на планети не могу да живе са другим народима, па морају да добију својих 50 етнички чистих држава где год да се налазе,

био сам на Косову пре рата и све је углавном нормално функционисало, нити их је неко побио, нити протерао, тек 1998. пролеће/лето су почели проблеми са ОВК коју су обучавале и помагале западне службе.
Браво! То је то.
Не заборавити да је и пре рата био немали број Албанаца лојалних Србији. Такве су стрељали или притварали.
Знали су да имамо огромна давања према Косову, иако на Косову не зарађују такве паре.
Пре 2 године сам добио инфо од једног локалног Птара из Призрена, каже: "Џаба нам ово све, боље нам је било кад смо били заједно". Алудира на то да су фабрике радиле, било је посла како-тако, а сада сви беже главом без обзира у иностранство.
 
Napisah. Pročitaj.
Ja sam u nekoj nama grupaciji kojoj se fucka za korupciju i kriminal?

peach-cat-boba-tea.gif
 
Па кад су претежно били рурално становништво које није марило за функционисање индустрије већ су гледали племенска посла.
 
Jesu bili ili su i sad? Jel ima neko upuceniji, jel nam americko instagram zatupljivanje covecanstva ide u prilog u ovom konkretnom slucaju? :LOL:
 
Па кад су претежно били рурално становништво које није марило за функционисање индустрије већ су гледали племенска посла.
Koja crna industrija, SAP Kosovo je osamdesetih bilo na nivou Afrike, sa 500$ po glavi stanovnika. Čuvali one njihove bivoljice (ljopa arabise), što ne daju ni mleka ni mesa.

Albanija je bila znatno razvijenija, jedino što odatle nije moglo da se ide u pečalbu.

Od svih teritorija SFRJ u odnosu na 1989. najveći napredak je napravilo - Kosovo...

Imamo skroz netačnu sliku o svetu u kojem smo živeli. Već to se, bogami, debelo plaća.
 
Poslednja izmena:
Od svih teritorija SFRJ u odnosu na 1989. najveći napredak je napravilo - Kosovo...

Imamo skroz netačnu sliku o svetu u kojem smo živeli. Već to se, bogami, debelo plaća.
Sta zelis reci, da su od 1999. godine, u ekspanziji, svi su se pretrgli da ostanu da zive i rade na prosperitetnom i nezavisnom Kosovu?
Jeftina radna snaga, jos jeftinija nego mi.
 
Па да, нису се еманциповали
Koja crna industrija, SAP Kosovo je osamdesetih bilo na nivou Afrike, sa 500$ po glavi stanovnika. Čuvali one njihove bivoljice (ljopa arabise), što ne daju ni mleka ni mesa.

Albanija je bila znatno razvijenija, jedino što odatle nije moglo da se ide u pečalbu.

Od svih teritorija SFRJ u odnosu na 1989. najveći napredak je napravilo - Kosovo...

Imamo skroz netačnu sliku o svetu u kojem smo živeli. Već to se, bogami, debelo plaća.
Па да, зато су имали рурални племенски поглед на свет и политику. Њихови самоуправљачи који су доле управљали без нашег уплитања од краја 60 их до краја 80их нису се потрудили да развију озбиљнију индустријску производњу уз коју иде еманципација становништва.
 
Ja sam dobar sa jednim lokalnim Albancem, drži pekaru.. i pričali smo o svemu i svačemu... kaže da je tokom devedesetih bio haos dole. Naša vojska je bila korektna, ali za policiju kaže sve najgore.. radili su šta su hteli, pljačkali, maltretirali.. mislim, znam i sam, poznato je ovde kod mene ko je od policajaca, inspektora službovao na Kosovu nekad, i da su posle nakupovali stanove, gradili kuće, itd...

Brat od ovog Albanca je držao butik dole, kaže, uđe policija i samo pokaže-odvoji nam sve ove kožne jakne npr.. tu nije bilo razgovora, moraš da im daš šta god ti traže.. ili uđu u kuću, pretres, daj svo zlato što imate ili će biti frke...

I tako.. e onda je sve kulminiralo 98..OVK itd.. Za vreme bombardovanja bio je ovde, žena i deca su mu bili pobegli u Albaniju, 3 meseca nije znao jesu li živi.. sve je bilo očišćeno od Albanaca..

A što se tiče toga kako se sada dole živi... plate su slične kao ovde, ćerka mu je završila medicinu, neće dole da radi, sređuje papire za Nemačku... Jako su povezani rodbinski i sve čine jedni za druge, nisu kao mi, da pola familije ne govori međusobno...oni se mnogo više drže zajedno i svuda imaju nekog na koga mogu da se oslone, u Švajcarskoj, Nemačkoj... treba njegovoj majci neki lek.. odmah zovu ove u Švajcarskoj, to se sredi brzo.

Pokazivao mi je neke snimke sa svadbe svoje rođake dole.. to je kao iz turskih serija, dosta luksuza, ali i kiča... inače, svi oni iz dijaspore prave kuće dole, vrlo moderne, sa bazenima..da neki brat slučajno ne zaostaje.. takav je mentalitet.. gledao sam snimke, sve to napucano izgleda..

Uglavnom, imaju love, mnogo ih je po inostranstvu, šalju pare i ne žive loše..
 
ОВК је почела са нападима још 1996. А побуна је било још и за Титовог живота, и пре Слобиног укидања аутономије у "веселим 80тим". 1998. је последица 1997. када су у Албанији у таласу анархије похарана складишта Албанске војске, и онда је то наоружање дотурено УЧК.
Полиција је код нас увек била кабадахијска, тако је и данас. И то је слика одсуства правне државе и демократске контроле државног апарата силе и репресије.
Али опет, ето ни они немају неку преспективу овде већ гледају у Њемачку као рај, исто као и наша раја. Разлика је само то племенско држање, где њихови људи из иностранства улажу доста доле. Имају ли неку производњу? Јок.
 
Nelečeni vas ponovo preveslao, dok se po milioniti put drvi o završenom Kosovu, niko se ne obazire na aktuelne i nadolazeće probleme i poteškoće.
 
Па и неће. И опозицију баш брига за то углавном.
 
Jeste najbolja prilika ali biće to još jedan puvanjak i ništa se neće uraditi.

Pored hordi SNS botina, veliku ulogu u zaustavljanju toga ovaj put će uraditi i razne Ljiljane Smajlović i Marije Antoanete, koje će po običaju sve relativizovati i apsurdizovati, te saseći u korenu još pre nego što protesti dobiju neki zalet.

Radi se o masi organizama koji su ne tako davno javno pozivali režim da povisi poreze, cene struje i cene hrane. Više puta. Dokle god je dovoljno takvih, nema od revolucije ništa.
 
Jako su povezani rodbinski i sve čine jedni za druge, nisu kao mi, da pola familije ne govori međusobno...oni se mnogo više drže zajedno i svuda imaju nekog na koga mogu da se oslone, u Švajcarskoj, Nemačkoj... treba njegovoj majci neki lek.. odmah zovu ove u Švajcarskoj, to se sredi brzo.
Apsolutno tacno. Isto vazi za muslimane iz crnogorskog dela Sandzaka. Plav, Rozaje i sl. U dodiru sam s njima.
Uvek su tu jedni za druge.
A mi, kopamo drugima oci zbog jednog ara zemlje, i ne govorimo godinama zbog cisto materijalnih stvari.
 
A mi, kopamo drugima oci zbog jednog ara zemlje, i ne govorimo godinama zbog cisto materijalnih stvari.
To je osnovni razlog nase propasti.
Mi smo nacija pohlepnih i zavidljivih.

Inace, tacno je, devedesetih nasa policija ih je maltertirala i pre pocetka oruznaih sukoba.
Secam se nekog policajca koji je pricao kako je "gazio Siptare kolima" i nije odgovarao.

Svi su govorili o njima "Siptari" kao da pricas o nekoj nizoj rasi.
Potcenili smo ih, i to nam se osvetilo.
Najgore je sto ni do danas nismo svesni svega toga, i dalje bahato pricmao o svima.

Secam se knjizevbika, Crncevica, koji se posle proslavio u kradji pomoci namenjene izbeglicama.
U skupstini je vredjao druge nacije.
 
Poslednja izmena:
Бошко Обрадовић управо позива на блокаду зграда свих општинских и градских управа у Србији 24.3. у 12:44 у знак протеста против Француско-немачког споразума.
 
Ниси у праву.
Не зовемо ми њих Шиптари ни Арбанаси зато што је то увреда.
Они локално себе зову Шћипетари. Фали слово мало "ћ". Само смо скратили, да се лакше изговара, да се не ломи језик.
Као Република Хрватска локално. А јавно, на енглеском, Рипаблик оф Кроејша.
Државу зову Republike e Shqiperise.

Они нас вређају јер нас зову Шкијама (свињама), јер једемо свињско месо, а они само првокласну говедину :)

Хрвате не зовемо Кроејшанцима да звучи пристојно :)
 
Cim se ovoliko upinju da naglase da nije potpisao, racunaj ko da je potpisano.


Podsetimo, nakon dugih pregovora u Ohridu predsednik Aleksandar Vučić izvojevao je pobedu za Srbiju, posle čega je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti zakukao u svom obraćanju.

Upravo to je jutros glavna vest u albanskim medijima: Kurti mora da formira ZSO, upravo ono što je sinoć rekao i Vučić na konferenciji za novinare.

Lol
 
Vrh