Šta je novo?

Izbori 2024

Zanimljiv je sukob Sapic-Romi.
Sapic zeli da ukloni romska naselja za racun investitora.
netrpeljivost ostatka populacije prema Romima bic ekoriscna u ovoj kampanji koja treba investitorima da obezbedi jos prostora za gradju i zaradu.
Djubre Vesic je bio lukaviji, kako mi se cini.
Где су се конкретно сукобили? Тј. одакле их Гангула расељава?
 
Izjavio je bukvalno da ne moze da ih raseli jer ce mu se sve ngo nakaciti za vrat.
 
Na svakom nadvoznjaku
1679064464275.png
naravno na svakom je bar po 5 njih koji cuvaju ove "parole".
 
I prva reakcija SPC na predlog sporazuma:
 
Sva ta represija, sva ta hapsenja. Uskoro svi dolazimo na red, prvo nasa imovina, pa mi.
To je toliko jasno. To je toliko izvesno.

Fascinira me strah i muk kod urbanih koji su se do juce sprdali sa SNS-om i Huljom izigravajuci avangardu.
Za beogradske urbane, za gardjaniste lakse je da kao poslusnici slusaju Hulju nego da se dogovore sa tzv desnicom.
Sada su gradjanisti postali stub srpskog fasizma.

To je najtuznije.
 

Iskopali njegovu izjavu i ovo okacili na danasnji dan. Svaka cast propagandnoj masineriji.
Prosecan SNS glasac ne zna razliku izmedju de facto i de iure.
Bosko je sve tacno rekao 2005. godine, sto i svaki magarac zna.
Ptari su gazde/sefovi dole, ali ne i vlasnici zemlje u katastru i gruntovnom.

Ovako treba docarati ljudima s IQ-om na skali 90.
 

konacno neko iz SPC​

Митрополит Јоаникије: Тзв. француско-немачки споразум неприхватљив јер се у њему Косово третира као независна држава


Apelujem na razumne ljude s levice da pokusaju da pronadju zajednicki jezik sa desnom opozicijom.
Ovaj sporazum i nelegalni pregovarac su jednako bezakonje kao npr rusenje u Savamali.
Progutajte svoj ponos i razgovarjte sljudima s kojima se ne slazete, koje mozda i prezirete, ali sa kojima delite zajednickog neprijatelja.
Ako Hulja ne bude oboren u najkracem roku vladace jos decenijama.
 
Joanikije je izvan AVovog vidokruga. Zato on moze da prica sta misli, sto je vrlo pozitivno.
Covek je rodjen u istom mestu gde i moja pokojna baba po kojoj sam dobio ime. Veoma postujem Hercegovce.

Ovo da kaze Porfirije koji je Vucicev izabrani ljubimac, tesko. Nije los Porfirije, ali ne volim kada Vucic sve drzi na uzici. Preterano.
Plasim se da ce proci kao Causesku ako se nastave godine strahovlade i terora.
 
Ufonjao se, vidite kako izgleda na današnjim snimcima iz Mitrovice.. sinoć se isto to videlo na konferenciji..
 

Tepić: Linč će doći na svačija vrata, čak i onih koji ćute​


Cak je i ona shvatila sta nam se sprema.
Cak i ona, koja je u ekipi Ambasade nece biti bezbedna jer Hulja je sada vazniji SAD od svih nas.
Nasi zivoti nece vredeti nista spram Sporazuma ili Iskopavanja litijuma.

Bilo bi dobro da svi to shvatimo.
 
Ja pricam da ne sme ovo da potpise i da se u to ne dira, ali ljudi ovde veruju u bajke ili zive u nekom bablu.

Slicno je bilo i u CG.

Sad, da li su razlozi za to pozitivni ili negativni, to je druga stvar.
 

Tepić: Linč će doći na svačija vrata, čak i onih koji ćute​


Cak je i ona shvatila sta nam se sprema.
Cak i ona, koja je u ekipi Ambasade nece biti bezbedna jer Hulja je sada vazniji SAD od svih nas.
Nasi zivoti nece vredeti nista spram Sporazuma ili Iskopavanja litijuma.

Bilo bi dobro da svi to shvatimo.
Најбоље би било да се десничарске и левичарске странке мане сујете почну да сарађују. Зашто нико из центра и левог центра (чак ни из странака које су против Француско-немачког плана попут ДС,СРЦЕ И Еколошког устанка) не оде на протест против тог споразума? Зашто нико из ДСС, ПОКС, Двери и Заветника не дође на протест подршке тужитељкама? Једини код којих сам видео кооперативност са свим опозиционим странкама јесте Народна странка, мада и у њој има сујетних људи због којих су многи изашли из те странке.
 
Ici ce kad bude trebalo. Baza je tu - nekoliko desetina hiljada ljudi, ide to lagano na nekoliko stotina hiljada kad bude trebalo, pa cemo videti da li ce smeti da potpisu.
 
Da li će formalno da “potpiše” nešto ili ne je sad potpuno nebitno-on je, kao šef države, već prihvatio taj sporazum u Briselu ( i on i Kurti, kao što je Borelj tada rekao ). Sada se pregovara o implementaciji/mapi puta za taj prihvaćeni sporazum.Onda će uslediti realizacija. Sam potpis je irelevantan i služi samo za zamajavanje (njegovih birača).
 
Ту се слажем. Десничари ћутали док Вучић није прихватио споразум и тек сад се сетили да организују протест. Боље икад него никад, али морали су раније.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ici ce kad bude trebalo. Baza je tu - nekoliko desetina hiljada ljudi, ide to lagano na nekoliko stotina hiljada kad bude trebalo, pa cemo videti da li ce smeti da potpisu.
Вечерас је на протесту против споразума било десетак хиљада људи, а било би 20-30 хиљада да полиција није зауставила људе који су ишли за Београд из Новог Сада и Ниша. На протестима подршке тужитељкама није било више од три хиљаде људи. То нема шансе да у скорије време израсте на неколико стотина хиљада људи.
 
Apelujem na razumne ljude s levice da pokusaju da pronadju zajednicki jezik sa desnom opozicijom.
Ovaj sporazum i nelegalni pregovarac su jednako bezakonje kao npr rusenje u Savamali.
Progutajte svoj ponos i razgovarjte sljudima s kojima se ne slazete, koje mozda i prezirete, ali sa kojima delite zajednickog neprijatelja.
Ako Hulja ne bude oboren u najkracem roku vladace jos decenijama.

A što ne pozoveš desnicu da gutaju svoj ponos i ne laprdaju koješta za razne druge teme ako hoće podrsku u "svesrpskoj sabornosti" od levo orijentisanih, hm? Kasno si se setio...

Ako ja na ovoj temi nisam pokazao prezir prema AV i posle potpisivanja sporazuma, nije niko... a znaš vrlo dobro da sam levo (ekonomski) i liberalno (ljudska prava i slobode) orijentisan... Onda ne znam šta više kukaš tu... To je maksimum koji ćeš sa te strane dobiti... Nek se aktivira i druga strana... Moraju i oni da odbace podosta kod sebe da bi se našli na sredini, a bulazne svaki dan na hiljade drugih tema i ne odstupaju od sopstvene gluposti...

Što se ne ugladaju na savremene desnice po Evropi, Italiji, Francuskoj koja je sekularna država itd. Obradović sa Putinom na bilbord pred izbore i ja njega da podržim, u čemu? Da svaka televizija u Srbiji postane Happy, da uđemo u neki konfederalni savez sa Rusijom i Belorusijom, pa ode sve onda u tri lepe, a ne samo Kosovo... Pun si dobronamernih saveta za sve sem za desnicu da se menja u nešto savremeno i zdravorazumsko...

Srećom pa ne bi imali većinu u nekoj vladi za celokupni svoj program, na gradu su svakako dobrodošli partneri i moguć je dogovor da se menja ova vlast, na državnom nivou ja sam im se maksimalno prilagodio, nek se prilagode i oni savremenoj evropskoj desnici...
 
Slazem se ja da ni desnica nije nista bolja od levice, pa Vucic im je onomad sakupljao potpise.

Ipak, pred diktaturom i terorom koji nam sledi, morali bi da nadju neki zajednicki jezik.

Sto se tice protesta tuziteljki. Tacno je da im se desila uzasna stvar, ali i one su cutale dok su se drugima desavale uzasne stvari.
Kad je onaj zlotvor vikao kako "je video dva minta snimka sa naplatne rampe", sto ga nisu pozvale na informativni razgovor.
Tuziocima nije palo na pamet da ga zpaitaju o cemu je caskao sa gospodinom Nevoljom.

To je ono o cemu sam pisao. Svi cute dok zlo ne stigne pred njihova vrata. Posle je kasno.
Ovo su poslednje nedelje u kojima mozemo da sprecimo teror i diktaturu.
Ali budite sigurni, ovo sto Lj. Stojadinovic kaze, da ce Vulin ulaziti u svaku kucu, ako Hulaj ne bude austavljen.
Budite sigurni u to.
 
Vrh