Šta je novo?

Izbori 2024

Mi smo sarađivali sa Nemcima dosta pre rata pa je po inerciji ostalo verovatno i nešto ljudi koji su nastavili da rade... Sumnjam da je u otvorenom ratu sa Jugoslavijom u Nemačkoj za Srbe teklo med i mleko i sve bilo kao redovno stanje kako neki pokušavaju da predstave... Svaki sekund si mogao da završiš u logoru al MC_ hoće da predstavi da se i tada išlo u Nemačku kao i sada...I sad nekom cudno što ja to isptujem na šta je to ličilo u večitom strahu gde ćeš završiti sutra i neumesno poredenje sa današnjicom, a nije ti čudno kako je on to doveo u vezu. Super.

Edit. Obratio sam se Defketu.
 
Није било "рата са Југославијом" после априла 1941. Тадашње наше новине су о свом времену - свакако по немачком диктату - писале као о "послератном". Ко помену мед и млеко? Паралеле са данашњицом су тачно то што се очекује од једног трола, нема изненађења.
 
Није било "рата са Југославијом" после априла 1941. Тадашње наше новине су о свом времену - свакако по немачком диктату - писале као о "послератном". Ко помену мед и млеко? Паралеле са данашњицом су тачно то што се очекује од једног трола, нема изненађења.

Pisanje o radu u Nemackoj je paralelizacija koaj treba da objasni moju i situaciju mnogih koji imaju dobar deo prihoda od rada u EU iako nisu odusevljeni politikom EU i smatraju EU stetnom za razvoj Srbije.
Da li danasnji gastrbajteri vole Nemacku?
Najcesce su ravnodusni.
Nemacka je za njih kao krava muzara, zajednica koja ima novca da placa njihove usluge.
 
Mi smo sarađivali sa Nemcima dosta pre rata pa je po inerciji ostalo verovatno i nešto ljudi koji su nastavili da rade... Sumnjam da je u otvorenom ratu sa Jugoslavijom u Nemačkoj za Srbe teklo med i mleko i sve bilo kao redovno stanje kako neki pokušavaju da predstave... Svaki sekund si mogao da završiš u logoru al MC_ hoće da predstavi da se i tada išlo u Nemačku kao i sada...I sad nekom cudno što ja to isptujem na šta je to ličilo u večitom strahu gde ćeš završiti sutra i neumesno poredenje sa današnjicom, a nije ti čudno kako je on to doveo u vezu. Super.

Edit. Obratio sam se Defketu.

Ne zelim to da predstavim.
Ali ako listas ovaj isti forum vides plakat koji je neko postavio i na plakatu pise "U Nemackoj ima posla za sve". To je plakat iz II sv rata i poziva ljude na PLACEN posao.
Paralela se sastoji u tome da ljudi rade i za one koje ne vole ili cak mrze.

Evo ovde drugog takvog plakata, ima ih bezbroj.
Draga gospodo sa foruma.
Ja nikada ne lazem.
To sto vam je moje pisanje odvratno i ruzno i sto me nazivate trolom je zato sto svojim pisanjem razbijam jedan civilizacijski naratib koji nas kondicionira od rodjenja do smrti.

Na srad za Nemce posledic toga sto oni imaju kapital, a mi samo radnu snagu je jedna dugacka tradicija.
Ovaj plakat govori ne samo da se neko isao na rad, vec da se islo masovno. Kao i danas.
Mnogi ljudi su u poziciju d akazu "na zalost radim za EU" ili "Na zalost vecinu prihoda dobijam iz EU"


Propaganda_Nediceve_vlade.jpg
 
Poslednja izmena:
😄 Propangadistički pamflet kolaboracionista...

U Nemačkoj 41 niko nije gladan, niko se ne mrzne, udobno ukonačenje... vrhunac cinizma, al ja sam bu**** što reagujem...
 
41. je verovatno jos to bilo istina.

Jos jednom da ponovim. Ovajpost neij nikakva trol-zamka samo dokaz da je ono sto sam pisao istina.
Ljudi su isli da rade poslove za poslodavce koje su mrzeli.
Kao i danas.

Mnogi su isli na rad, neki prinudno, neki za pare.
Neki su se spasili na taj nacin i/ili pobegli da ne ucestvuju u ratu.
 
Mislim da je Hulja odneo pobedu nad nacionalno orijentisanom opozicijom.
Jasno je da za ovakvu politiku ima podrsku ogromne vecine gradjana.
Ovako je vecini dobro, nekom za hleb, nekom za jahtu.
 
Radomir je živa institucija, ponosan sam što vodi našu poslaničku grupu Zeleno-levog kluba Ne davimo Beograd.
 
On treba da osnuje svoju stranku, da se skloni od ekstremista.
Vrlo pametan covek.
 
Србија неће бити на добром путу докле год оваква ба*** и ст*** седи у Скупштини примајући 700 евра месечно:
20230202_191357.jpg

Кад сам већ код плата народних посланика,надам се да нисам једини који мисли да је нефер да примају толику плату чак и ако само долазе на седнице и не раде ништа корисно.
 
On treba da osnuje svoju stranku, da se skloni od ekstremista.
Vrlo pametan covek.
Ne znam kako da ti kažem ali Ne davimo Beograd je "njegov" pokret a uskoro i stranka jer je osnivač istog i član malog veća (predsedništva od 5 članova).
Ne davimo Beograd je on, on je taj "ekstremista" kojeg pominješ.
 
Lazovic je bio najbolji danas, jer je jedini bio fokusiran na kosovskoj temi, nije dozvolio da ga uvuku u sns blato skretanja tema i krivice i licnih optuzbi i primitivnih uvreda. To je jedini nacin borbe protiv primitivne i lazljive vlasti. Ostali su manje ili vise dozvolili da se prepucavaju oko kriminala, korupcije, izmisljenih i stvarnih afera sto je i bio cilj Vucica sve vreme, to jesu dobre teme ali ne za danasnju sednicu, gde je trebala jasna i glasna poruka da moze da je razume obican svet.
 
Opasna ova tetka iz SPS-a, Snežana Paunović..

Ovi iz opozicije, osim Lazovića, truba... Miloš Jovanović ložana i živčan.. danas su onaj "napad" na Vučića izazvali snsovci, jer je Vučić bio u teškom autu, zajapuren i besan, crven kao paprika, pomislio sam da će dobiti srčku.. onda su ovi iz vlasti isprovocirali ložane Boška i Jovanovića, da gazdi daju priliku da se povrati jer ga je prethodno Lazović demontirao...
 
Vrh