Šta je novo?

Izbori 2024

Проблем је што Амери у Албанцима виде поузданије савезнике.
 
Dao bi im kontrapredlog a to je da povuku priznanje Kosova pa onda da se jave.

Da Kosovo dobije najsiru autonomiju u okviru Srbije (najrealnije resenje).

Cim Amerima bude u interesu oni ce promeniti kao sto su promenili za Venecuelu koga podrzavaju.
Ovo je toliko nerealno da je u domenu naučne fantastike. US su završili sa Kosovom kad su ga priznali kao nezavisnu državu 2008. i to je za njih kraj priče šta god mi mislili o tome. Naš glavni problem, za razliku od Albanaca, je što nismo umeli da biramo saveznike kako treba nego sve čekamo da “Rusija stane na noge, pregazi Ukrajinu, izbije na Dunav” i slične gluposti. Naš geopolitički položaj je svakim danom sve gori, mi smo mala siromašna zemlja, ekonomski potpuno zavisna od Zapada, ostrvce u moru NATO-a. Finska i Švedska ulaze u NATO, Ukrajina će biti de facto (a možda i de jure) u NATO a Rusija je ovim debaklom i blamažom definitivno izgubila status velike sile i ispisala se iz Evrope narednih ~ 100 godina.
 
Све је до интереса. Проблем је што нисмо нигде у америчким интересима, нисмо битни, а навикли смо да смо као неки фактор кроз Југославију.
 
Ovo je toliko nerealno da je u domenu naučne fantastike. US su završili sa Kosovom kad su ga priznali kao nezavisnu državu 2008. i to je za njih kraj priček šta god mi mislili o tome. Naš glavni problem, za razliku od Albanaca, je što nismo umeli da biramo saveznike kako treba nego sve čekamo da “Rusija stane na noge, pregazi Ukrajinu, izbije na Dunav” i slične gluposti. Naš geopolitički položaj je svakim danom sve gori, mi smo mala siromašna zemlja, ekonomski potpuno zavisna od Zapada, ostrvce u moru NATO-a. Finska i Švedska ulaze u NATO, Ukrajina će biti de facto (a možda i de jure) u NATO a Rusija je ovim debaklom i blamažom definitivno izgubila status velike sile i ispisala se iz Evrope narednih ~ 100 godina.
Pa sta onda hoce od nas? Sto nas kontaktiraju? Neka nas ostave na miru i neka rade sta hoce i onako su sve okupirali.
Fora je sto znaju da ce podrska za EU da padne na 1% ako budu nesto na silu uradili sad. Nego ce pokusati polako da provuku neki satro sporazum samo za UN i tu da bude tacka do daljnjeg. Nema nista od te price jer cisto sumnjam da ce im to biti potpisano. EU i NATO gube geopoliticku kontrolu ocigledno. Strategija treba da bude odugovlacenje.
Проблем је што Амери у Албанцима виде поузданије савезнике.
pa naravno kad im je tamo baza. Nasli bi vec neki izgovor. Svakako cela geopiliticka scena se trese i mislim da u zavisnosti sta Rusija uradi u Ukrajini moze doci do ozbiljnih promena sad na prolece. Suludo bi bilo sad potpisati nesto na vrat na nos.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Албанци су се неупитно ставили у службу Америке и њене политике. Када је Миломир (ч)Марић интервијуисао Харадинаја, питао га је за Русију, Украјину, санкције, Рамуш је кратко одговорио да су они мали да би се уплитали и светску политику и да без поговора подржавају све што кажу САД, НАТО и ЕУ.
Срби са друге стране имају никад јаче антиНАТО расположење од 99. и маштају о Руским тенковима који улазе из Румуније као 1944.
 
Срби са друге стране имају никад јаче антиНАТО расположење од 99. и маштају о Руским тенковима који улазе из Румуније као 1944.
Ovo nas skupo košta, i tek će da nas košta, ta patološka neutemeljena rusofilija od koje nemamo apsolutno ništa.

Biće interesantno gledati reakciju domaćih rusofila na ruski poraz/slom/raspad koji sledi…
 
Još jedna politička bomba u Americi koja je posebno aktuelna i za ostatak sveta upravo sada, zbog rata u Ukrajini. Pošto je kupio Twitter, Elon Mask je novinarima otvorio internu dokumentaciju pa je tako izašla čitava serija skandala vezana za direktnu kontrolu medija od strane države i raznih političkih interesa. U nastavku broj 15 "Twitter Files"-a su izneti dokazi da je znatan deo uzbune o Ruskom mešanju u Američke izbore bio izmišljen! Pa je sada veliko pitanje i koliko vrede ti drugi "dokazi". Nazdravlje.
To je u startu bilo jasno.
Ono sto mene fascinira i na sta ne znam odgovor je sledece:
Zasto je SAD postala totalitara drzava sa totalnom kontrolom medija?
Zasto je to bilo potrebno liberalnim elitama?
 
Mastanje u Rusiji u velikoj meri je odraz naseg kukavicluka, nesposobnosti i nemoci.
Informer je prethodnih godina redovano pisoa o tome kako "Rusi dolaze na Kosovo" itd.

Pa ljudi, zasto bi Rusija zrtvovala ijedan zivot za nas, ako nas to pitanje ne zanima.
Videcete uskoro. Prosecnog Srbina ne znaima pitanje Kosova nego pitanje koliko ce Vucic da isplati. 5 ili 10 hiljada.
Onda jos i Grcka u predsezoni.
I to je to.

Ali ono sto bi moralo da zanima ljude koji malo sire razmisljaju je bezakonje.
Otimanje kosova je prvo bezakonje, pa posle sve ostalo.
SAD guraju bezakonje ovde i cementiraju fasisticku vlast SNS-a.
Sve parlamentarne stranke rade za SNS.
Oni koj su najvise za "vladavinu prava", recimo Moramo. Oni nisu ni primetili bespravni element u svemu ovome.
 
Ovo nas skupo košta, i tek će da nas košta, ta patološka neutemeljena rusofilija od koje nemamo apsolutno ništa.

Biće interesantno gledati reakciju domaćih rusofila na ruski poraz/slom/raspad koji sledi…
Русофилија код нас је последица анти-НАТО расположења. И плитка је, ми уствари имамо путинофилију.
Тешко ће Русија бити поражена. Биће исцрпљена и изопштена али ће тврдоглаво изгурати освајање делова Украјине.
 
Русофилија код нас је последица анти-НАТО расположења. И плитка је, ми уствари имамо путинофилију.
Тешко ће Русија бити поражена. Биће исцрпљена и изопштена али ће тврдоглаво изгурати освајање делова Украјине.
Ja mislim da Rusija ne sme da dozvoli sebi da bude porazena u ovome po svaku cenu. Tako da ne verujem da ce da izgube.
Sa druge strane ni NATO ne zeli da se predstavi celom svetu kako je slab jer posle nece imati poverenja a vec je poljuljano zestoko.

Zeznuto u svakom slucaju. Umesto da se bave Rusijom gore oni nas smaraju.
 
Pa bave se Rusijom tako što smaraju male. Tako ne izgledaju slabi već pravedni. Najgore od svega što ovde imamo rusofiliju ali i usafiliju koji misle da je Rusija neprijatelj sveta jer tako kažu u filmovima.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ovaj rat ne moze da se zavrsi drugacije nego upotrebom nuklearnog oruzja.
To je izgleda i zelja onih koji su zapoceli pohod na istok.
Vrlo efikasan nacin da se smanji broj ljudi na Zemlji.
 
Ako rat potraje, Srbija ce od rusofilije i putinofilije lako preci u rusofobiju i putinofobiju uz natofiliju.
Lako nas narod promeni stranu i misljenje.
Za par hiljada dinara.
SAD, da nije skrta, jednom isplatom od 10000 din po stanovniku bi nas ucinila najvecim NATO ekstremistima.
 
SAD nema potrebe da nas kupuje kao saveznike, već su okopirali sve okolne zemlje tako da mi već zavisimo od njih.
 
Da, od kad smo ostali bez izlaska na more i svi oko nas ušli u NATO nikakvog manevarskog prostora mi više nemamo.
 
Rusija neće izgubiti, biće samo izolovana. Srbija od toga nema nikakve koristi. Oni Srbiji pomoći ne mogu čak i da žele.
Previše ste zaokupirani propagandom zapada i urlikanjem na Putina. Oni mu ne mogu ništa, zato su besni. Onda taj bes iskale na nama. Mi smo im odlična meta da istresu svoje frustracije. Oni su 1000 godina naređivali malim narodima, tlačili, otimali, osvajali... Sada su kao neki svetionici demokratije. Znaju oni kako će sa nama izaći na kraj.
Verujem da ništa dobiti nećemo, ni ZSO, ni eksteritorijalnost crkava i manastira. Kosovo će u Nato, SE, a onda kreće tihi progon Srba i novi proglašeni genocid. Spremite se da platite ratnu odštetu.
 
Još jedna politička bomba u Americi koja je posebno aktuelna i za ostatak sveta upravo sada, zbog rata u Ukrajini. Pošto je kupio Twitter, Elon Mask je novinarima otvorio internu dokumentaciju pa je tako izašla čitava serija skandala vezana za direktnu kontrolu medija od strane države i raznih političkih interesa. U nastavku broj 15 "Twitter Files"-a su izneti dokazi da je znatan deo uzbune o Ruskom mešanju u Američke izbore bio izmišljen! Pa je sada veliko pitanje i koliko vrede ti drugi "dokazi". Nazdravlje.





Маск је брзо по што је присвојио твитер почео у "твитер фајловима" обелодањује оно што је мени већ било јасно, а то је да су последњих година центри моћи у САД блиски Демократама успеле да успоставе ланце контроле над великим бројем утицајних медија (CNN, NBC, ABC...), али и готово свим најважнијим социјалним мрежама. Јасно се видело да се форсирају појединим ставови најчешће прогресивни али често и у сверама које се у основи не могу свртати на прогресивно-конзервативној лествици. Са неким од тих ставова који се форсирају се слажем, али и код њих ме нервира што се форсира једноумље.

Искрено, баш сам се питао како ћеш се ти одредити према Масковом писању с обзиром да си његово поборник, али са друге стране у његовим откровењима има доста тога око форсирања једнообразног става везано за Ковид и како су спутавани сви ставови који се и најмање разликују од локдаун мејнстрима. Драго ми је да си се позитивно осврнуо на овакав Масков став.
 
Kako zašto. Pa pobedili su republikanci, Tramp, demokrate su počele da slabe. Zašto je Vučiću sve to potrebno? Lepo je naučio od zapadnjaka kako treba...
 
Kako zašto. Pa pobedili su republikanci, Tramp, demokrate su počele da slabe. Zašto je Vučiću sve to potrebno? Lepo je naučio od zapadnjaka kako treba...


Da, ali u SAD su godinama uspevali da imaju kaakv takav politicki sistem.
Zasto se bas americka DS okrenula prljavoj igri?
Zasto im je pobeda bila toliko vazna?
Zasto republikanci nisu igrali prljavo?

Ne znam koliko znate. Ali BAjdenov sin Hunter od oca je iznamiljivao kucu U Delavaru za 50000 dolara mesecno.
Najskuplja kuc au tommesti se iznajmljuje za 6000 dolara mesecno.
Ocito je u pitanju pranje novca.
Odjednom svi novinari cute. FBI stiti te kriminalce.
Zasto bas DS?
 
Da, ali u SAD su godinama uspevali da imaju kaakv takav politicki sistem.
Zasto se bas americka DS okrenula prljavoj igri?
Zasto im je pobeda bila toliko vazna?
Zasto republikanci nisu igrali prljavo?

Ne znam koliko znate. Ali BAjdenov sin Hunter od oca je iznamiljivao kucu U Delavaru za 50000 dolara mesecno.
Najskuplja kuc au tommesti se iznajmljuje za 6000 dolara mesecno.
Ocito je u pitanju pranje novca.
Odjednom svi novinari cute. FBI stiti te kriminalce.
Zasto bas DS?
Избори су увек прљава работа, на жалост. Како код Амера тако и код нас. Откуд ти идеја да републиканци нису играли прљаво. Оно имају свој FOX NEWS, који имају најгледаније вести. Једна разлика је у том што FOX отворено стаје на страну републиканаца а CNN глуми неку непристраснот. Друга је што су демократе прве научиле како да злоупотребљавају друштвене мреже и подигле игру на нови прљавији ниво. Заправо прво су којекакве глупости типа равноземљашких порука преплавиле социјалне мреже, а онда су борбу против таквих и остали дезинвформација искористили да преузму значајну контролу у тој свери. Трампове присталице као да су пале на фору, па уместо да се боре само против овакве контроле они су почели да подржавају цензурисане глупости и тиме још више дали крила другом тиму.
 
Vrh