Šta je novo?

Izbori 2024

Posle potpisivanja ovog sporazuma, svaki naapad na Hulju bice shvacen u USA kao napad na Zapad, napad na slobodni svet, kapitalizam.
Svaka nasa zelja za demokratijom, u vizuri Ambasad bice napad na demokratiju, na vladavinu prava itd.

Jer Hulja postaje zastitnik americkih interesa i interesa korporacija.

Zato mu se ovo bezakonje ne sme dozvoliti.
 
Па то је најбоље место где људи могу да се побуне против потписивања француско-немачког споразума.Ако А.В. под притиском јавности одбије да потпише тај споразум изгубиће подршку Запада и биће пуштен низ воду.
Isto onako kada su danima bile reke ljudi na ulicama Beograda, pa je ipak ostao na predsedničkoj funkciji?
Okej, slažem se da su protesti jedini način da se pošalje poruka, ali slogan debelo upada u oči. Jasno je da 98% onih što viču "dogodine u Prizrenu" i slično, kada bi stvarno to morali da učine, ne bi smeli ni kroz prozor da virnu.
Isto tako ti ljudi podržavaju Rusiju (ovde je nebitno šta je ko započeo, ko je kriv, ko je nedužan), a ta podrška nas je dovela u ovu pat poziciju gde ne možemo ni na jednu stranu, jer uvek ćemo izgubiti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Pada popularnost oko EU i raste podrska gradjana da se sacuva Kosovo.
Screenshot 2023-01-27 at 5.40.34 PM.png
 
Samodejo, baltazar farbar borakonj i ostali botovi me ne zanimaju. Ne podnosim tu ekipu na Tviteru.

Likovi koji su popularni na "spejsovima" koji su eho komore Tviter opozicionara kojima su relevantni akteri u 2023. godini Tadić i Jeremić. Pametnom dosta.
 
pa to je to pad poverenja u EU drastican.
Naravno kad je medijski prostor zatrovan narativom da su nam "rusi braća" a kinezi "čelični prijatelji"

A 80% populacije koja je protiv sankcija Rusiji čita, sluša i gleda medije koji taj narativ i forsiraju a barem 30-40% od tih 80% su oni tzv "gubitnici tranzicije" što misle da su zbog EU ostali bez posla ili što zbog EU sada nemaju posla i sl.
 
Pada popularnost oko EU i raste podrska gradjana da se sacuva Kosovo.
Pogledajte prilog 153287
Пре пар месеци 51% испитаних било против уласка у ЕУ,а 21% за.Ако желе да направе поуздано истраживање нек испитају преко десет хиљада људи,а не 1000-2000.
 
У Српској напредној странци увелико трају припреме за предстојећи наступ Александра Вучића у Скупштини Србије. Према сазнањима дневног листа “Нова”, функционери и активисти владајуће партије данима раде на прирпеми скупа подршке свом шефу, а како наводе наши извори, план је да се напредњаци окупе испред парламента на дан одржавања седнице. Према незваничним најавама, седница Скупштине Србије требало би да се одржи 02. фебруара.

Од момента кад је званично саопштио да је спреман да се посвети имплементацији француско-немачког споразума, Александар Вучић је почео да ради и на припреми јавности за ову одлуку. Прорежимски аналитичари, који су до јуче понављали поруке председника како “предаја није опција”, преко ноћи су почели да преносе поруке о неопходности постизања споразума Београда и Приштине и потреби да Срби раскрсте са “Косовским митом”.


Како јавност не би бурно реаговала, намера врха Српске напредне странке је да и на улицама покаже да Вучић има недвосмислену подршку кад је у питању Косово.


“Већ неколико дана се по одборима анкетира чланство и проверава њихово расположење. Процена је да је сад тренутак да се покаже снага партије и да сви стану иза Вучића”, наводи наш саговорник из владајуће партије.


Како додаје, Вучићев долазак у Скупштину процењен је као идеална прилика да се напредњаци окупе у великом броју.
 
Vracam se na aklamacije glavnih odbora SNS.
Niko ovde izgleda ne razume znacaj tog novog nacina odlucivanja.
Hulja veoma dobro zna da je podrska SNS odbora za izdaju krucijalana jer oni predstavljaju ogromnu vecinu gradjana. Sve druge politicke opcije imaju zanemarljivu snagu.
Verujem da nikakvih problema nece imati jer je vecina gradjana Srbije spremna da umre za Hulju.

Zamislite samo kad bi neki odbor SNS-a otkazao poslusnost?
To je na granici nezamislivog.
Hulja je uspeo da stvori organizaciju koja je maksimalno u korelaciji sa intelektualnim i moralanim ogranicenjima vecina gradjana.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam gde nalaze sve te lobanje koje stavljaju na vaznim pozicijama.
Svaki taj lik koji je imao neki ispad deluje kao kriminalac koji je dosao sa asfalta.
 
Sinoć sam odgledao film Stanford prison experiment, urađen po čuvenom istoimenom eksperimentu sprovedenom pre 50 godina. Nemali broj ljudi je čuo za taj eksperiment, ali ovaj film je obuhvatio najistaknutije i najupečatljivije događaje i detalje i verno ih preneo na ekran. Do te mere da ništa što je prikazano na filmu nije izmišljeno, već se zaista desilo u roku od svega 6 dana eksperimenta, i to zaista na taj način kako je odglumljeno u filmu. Ništa nije preterano, izvitopereno ili izmišljeno.


Sve je tu, full house. Vladanje ovcama 101.
Zavadi pa vladaj; 1000 puta izgovorene laži i ubeđivanja u lažne realnosti; deljenje mase na tabore da bi se lakše kontrolisale; opijenost moći; gomila izgovora i samozavaravanja; erozija butnovništva i preispitivanja (pored ljudskih sloboda); demontaža slobodnomislećih ljudi da bi se zamenili poslušnim poltronima i šlihtarama; skretanje pažnje glupostima...

Topla preporuka za svakog. Prvenstveno za ljude koji žive u Srbiji a imaju svest o socio-političkim prilikama i koji gledaju širu sliku od dnevnih naslova i cirkusa. A i za ostale, jer nije kao da je u ostatku sveta pa drastično drukčije, samo je u Srbiji vidljivije i upadljivije nego u nekim drugim zemljama. Inače, i u Americi su mnogi u analizama povlačili paralele sa tamošnjim sistemom i državom, pošto je Amerika u zadnjih 30 godina u vrtlogu militarizacije i paranoje, a i mnogih ''power trip'' dijabola među vlastima. Ali ovo nije tema o Americi nego o Srbiji. U svakom slučaju, topla preporuka za sve kojima mozgovi nisu atrofirali ili ga nisu prodali.
 
Ja ne znam gde nalaze sve te lobanje koje stavljaju na vaznim pozicijama.
Svaki taj lik koji je imao neki ispad deluje kao kriminalac koji je dosao sa asfalta.
СНС је партија локалних моћника (ситна привреда, естрада, угоститељство, трговина, зеленаши, бивши Г17 и ДС кадрови) окупљених око АВ као централне личности. Као што је СПС основан као партија директора предузећа у државном власништву и комунистичких председника општина. Интересне групе, само што сад више нису на цени технократе већ виђене главе. Зато и имамо слабе резултате.
 
Ja ne znam gde nalaze sve te lobanje koje stavljaju na vaznim pozicijama.
Svaki taj lik koji je imao neki ispad deluje kao kriminalac koji je dosao sa asfalta.
Oni postoje u svakoj sredini.
SNS shvata da je vazno isturiti takve likove jer sto je neko bahatiji i nasilniji to je popularniji u svojoj lokalnoj sredini.
SNS jednostavno bira za celne pozicije ljude koji mogu da zadive lokalnu sredinu jer narod kod nas (vecina) postuje i ceni kriminalce.
Ako mogu da zadive lokalnu sredinu, mogu i Srbiju.
Hulja to radi zbog rejtinga, nije on kriv sto narod voli takve.

Npr Palma.
Znam ljude iz Jagodine. Kazu da je kriminalac i sin da mu je kriminalac,
Medjutim, za njega bi u vatru i u vodu.
Dive mu se.
 
СНС је партија локалних моћника (ситна привреда, естрада, угоститељство, трговина, зеленаши, бивши Г17 и ДС кадрови) окупљених око АВ као централне личности. Као што је СПС основан као партија директора предузећа у државном власништву и комунистичких председника општина. Интересне групе, само што сад више нису на цени технократе већ виђене главе.
izuzetno dobro zapazanje.

Sta je po tebi bila vlast DS/DSS/LDP itd , ako bi analizirao na slican nacin?
Cije su to bile partije?
 
Sinoć sam odgledao film Stanford prison experiment, urađen po čuvenom istoimenom eksperimentu sprovedenom pre 50 godina. Nemali broj ljudi je čuo za taj eksperiment, ali ovaj film je obuhvatio najistaknutije i najupečatljivije događaje i detalje i verno ih preneo na ekran. Do te mere da ništa što je prikazano na filmu nije izmišljeno, već se zaista desilo u roku od svega 6 dana eksperimenta, i to zaista na taj način kako je odglumljeno u filmu. Ništa nije preterano, izvitopereno ili izmišljeno.


Sve je tu, full house. Vladanje ovcama 101.
Zavadi pa vladaj; 1000 puta izgovorene laži i ubeđivanja u lažne realnosti; deljenje mase na tabore da bi se lakše kontrolisale; opijenost moći; gomila izgovora i samozavaravanja; erozija butnovništva i preispitivanja (pored ljudskih sloboda); demontaža slobodnomislećih ljudi da bi se zamenili poslušnim poltronima i šlihtarama; skretanje pažnje glupostima...

Topla preporuka za svakog. Prvenstveno za ljude koji žive u Srbiji a imaju svest o socio-političkim prilikama i koji gledaju širu sliku od dnevnih naslova i cirkusa. A i za ostale, jer nije kao da je u ostatku sveta pa drastično drukčije, samo je u Srbiji vidljivije i upadljivije nego u nekim drugim zemljama. Inače, i u Americi su mnogi u analizama povlačili paralele sa tamošnjim sistemom i državom, pošto je Amerika u zadnjih 30 godina u vrtlogu militarizacije i paranoje, a i mnogih ''power trip'' dijabola među vlastima. Ali ovo nije tema o Americi nego o Srbiji. U svakom slučaju, topla preporuka za sve kojima mozgovi nisu atrofirali ili ga nisu prodali.

Citao sam analizu pomenutog eksperimenta.
Kazu da su cuvari ipak na odredjeni nacin gurani na takvo ponasanje, da je vodja eksperimenta zeleo da bude bas kako je ispalo.
Ideja je bila da se pokaze kako hiejararhijsko/zatvorsko ili vojno okruzenje generise zlocin, da individualno ljudi nisu krivi.
CItava interpretacija je namestena da bi se kasnije opravdali zlocini americke vojske.
Vodja eksperimenta je iskoristio rezultate da jednog rodjaka spase od teze kazne za pljacku banke.
Univerzitetski sljam.
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam odgledao film Stanford prison experiment, urađen po čuvenom istoimenom eksperimentu sprovedenom pre 50 godina. Nemali broj ljudi je čuo za taj eksperiment, ali ovaj film je obuhvatio najistaknutije i najupečatljivije događaje i detalje i verno ih preneo na ekran. Do te mere da ništa što je prikazano na filmu nije izmišljeno, već se zaista desilo u roku od svega 6 dana eksperimenta, i to zaista na taj način kako je odglumljeno u filmu. Ništa nije preterano, izvitopereno ili izmišljeno.


Sve je tu, full house. Vladanje ovcama 101.
Zavadi pa vladaj; 1000 puta izgovorene laži i ubeđivanja u lažne realnosti; deljenje mase na tabore da bi se lakše kontrolisale; opijenost moći; gomila izgovora i samozavaravanja; erozija butnovništva i preispitivanja (pored ljudskih sloboda); demontaža slobodnomislećih ljudi da bi se zamenili poslušnim poltronima i šlihtarama; skretanje pažnje glupostima...

Topla preporuka za svakog. Prvenstveno za ljude koji žive u Srbiji a imaju svest o socio-političkim prilikama i koji gledaju širu sliku od dnevnih naslova i cirkusa. A i za ostale, jer nije kao da je u ostatku sveta pa drastično drukčije, samo je u Srbiji vidljivije i upadljivije nego u nekim drugim zemljama. Inače, i u Americi su mnogi u analizama povlačili paralele sa tamošnjim sistemom i državom, pošto je Amerika u zadnjih 30 godina u vrtlogu militarizacije i paranoje, a i mnogih ''power trip'' dijabola među vlastima. Ali ovo nije tema o Americi nego o Srbiji. U svakom slučaju, topla preporuka za sve kojima mozgovi nisu atrofirali ili ga nisu prodali.
 
ДС је био изворно партија квазидисидената, касније партија студената са демонстрација 90их и бивших отпораша. ДСС конзервативно крило исте приче, ЛДП либерашко крило исте приче уз стипендисте разних фондова и курсисте разних курсева финансираних са запада.
СПО је био партија ситне привреде у настајању, аутомеханичара, таксиста, власника отпада, трговаца, угоститеља, четничких потомака и исто квазидисидената. Било је ту и пуно синова улице попут Гишке, Белог, Кнелета и екипе која је исто била за кока колу-малборо-сузуки. Због тога су на већини локала на изборима губили од СПС инжењера, доктора, економиста, "успешних" директора.
СРС је слична прича као СПО само са мутантским републиканским четништвом и тврдокорнијим шовинизмом. СПО је свој шовинизам одбацио након качења на сису амбасада и фондова.
 
Kazu da su cuvari ipak na odredjeni nacin gurani na takvo ponasanje, da je vodja eksperimenta zeleo da bude bas kako je ispalo.
Ideja je bila da se pokaze kako hiejararhijsko/zatvorsko ili vojno okruzenje generise zlocin, da individualno ljudi nisu krivi
Pa nisam to sporio, moja namera jeste bila da kazem da to ima slicnosti sa Nelecenim i njegovim trikovima kako vlada ovom nacijom. Kako ljude vestacki podeli na tabore (odnosno iskoristi postojece tradicionalne podele) i to kako jedne ubedi da su drugi zli, i ove druge da su prvi zli. Izmedju ostalog. Posto su teme i pitanja koje je eksperiment pokrenuo bas siroki, imaju mnogo lekcija i mnogo paralela. Inace ni ja ne opravdavam Zimbarda, isto mislim da je njega sve to bilo opilo pa je isao dalje nego sto je nameravao. Opet, i tu vidim paralelu sa nelecenim vucicem i sa drugim svetskim glodarima odnosno vladarima.

Sve u svemu, moja poenta nije bila "svi ljudi su zli" (niti mislim to) nego bas to "pogledajte kako vesti manipulatori i osobe bez stida i ljudskosti (poput vucica) mogu obicne prosecne ljude da zalude i da uniste kolektiv". I da film (i eksperiment) daju uvid u to kako razne gnjide vladaju mnogim obicnim ljudima.
 
Poslednja izmena:

Sve je to udbaška ekipa, i on i kum (lažni) vojvoda 😄
 
И на крају цела екипа на политичкој сцени Удба што би рекао кнез Бабовић 😂
 
Са разних страна може да се чује да председник Србије Александар Вучић спрема бројне митинге својих присталица по Србији у знак подршке његовом прихватању француско-немачког предлога о Косову и Метохији.

Mozda cemo uskoro imati dvojac nekad smrtno zavadjenih kumova Seselj-Draskovic, sada pomiren i srecan u zestokoj odbrani Vucica i NATO agende.
Novac cini cuda.

Bice mnogo mitinga,
Narod ce zestoko i masovno dati podrsku svom Vodji.
Bice punih autobusa.
Mahace se zastavama.
Vikace narod: "Necemo Kosovo!", "Smrt Putinu!" i sve sto treba.
Obecano je jos po 3000 din.
Toliko otprilike kosta stav u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
ДС је био изворно партија квазидисидената, касније партија студената са демонстрација 90их и бивших отпораша. ДСС конзервативно крило исте приче, ЛДП либерашко крило исте приче уз стипендисте разних фондова и курсисте разних курсева финансираних са запада.
СПО је био партија ситне привреде у настајању, аутомеханичара, таксиста, власника отпада, трговаца, угоститеља, четничких потомака и исто квазидисидената. Било је ту и пуно синова улице попут Гишке, Белог, Кнелета и екипе која је исто била за кока колу-малборо-сузуки. Због тога су на већини локала на изборима губили од СПС инжењера, доктора, економиста, "успешних" директора.
СРС је слична прича као СПО само са мутантским републиканским четништвом и тврдокорнијим шовинизмом. СПО је свој шовинизам одбацио након качења на сису амбасада и фондова.

Da li je svaka od ovih ekipa imala svoje kriminalce ili su neki kriminalci setali izmedju partija?
Nisi pomenuo G17+ Meni se cini da su oni oko sebe iskljucivo okupljali tzv privredne kriminalce.

Meni se cini da u saradnji s kriminalom Hulja i Djindjic odskacu.
Oni su se bas trudili da okupe kriminalce oko sebe, s tim da Hulja ima neobicnu sklonost k navijacima?
 
Vrh