Šta je novo?

Izbori 2024

Zaboravio je jer je zauzet titanskom borbom za intres gradjana.
 
Milan St Protic ( da ne bude zabune, covek prezire i Rusiju i Putina) :

Screenshot_5.jpg
 
Milan St Protic ( da ne bude zabune, covek prezire i Rusiju i Putina) :

Pogledajte prilog 153152

Ja to stalno pisem ovde, ali um raznih wokista i evrofanatika i mladih liberalnih pionira je pomracen.
Ne mogu da razumeju tu jednostavnu istinu.
Svaka drzava (osim Srbije) neprekidno sprovodi svoje interese.
Nije Zapad zao, ne zavidi nam zbog svetosavlja, kako misle neki, nema metafizikog sukoba.
Oni samo hoce nas kao resurs.

Da nas iskoriste i potrose u skladu sa svojim interesima.
 
Svaka drzava (osim Srbije) neprekidno sprovodi svoje interese.
Nije Zapad zao, ne zavidi nam zbog svetosavlja, kako misle neki, nema metafizikog sukoba.
Oni samo hoce nas kao resurs.

Da nas iskoriste i potrose u skladu sa svojim interesima.
Ovo si odlicno rekao, uvek treba da gledamo svoje interese, da budemo svesni realnosti, da ne postoje sile dobra i sle zla i jos vaznije, da ne postoje prijatelji, vec samo i iskljucivo interesi. Kada se rascisti sa tim i raznim ideologijama onda je jednostavnije da se napravi stav sta zelimo kao narod i drzava.
 
Milan St Protic ( da ne bude zabune, covek prezire i Rusiju i Putina) :

Pogledajte prilog 153152

Covek decenijama objasnjava kako svetom upravljaju INTERESI, a ne bratski dogovori i nekakav moral i pravda. Ali ne vredi. Tu smo gde jesmo i bicemo puni sebe opijeni laznom istorijom dok se, kao sto rekoh, dupe krpi i drzava smanjuje i teritorijalno i brojcano.

Mi se trpamo na penal tom zapadu koji nam je daleko blizi i geografski svuda oko nas, negiramo istoriju nasih gresaka koje su nas dovele dovde, i konstantno opravdavamo lopuze koje smo izabrali da nam vode zemlju, mantrom da ih je taj zapad postavio, a ne mi. Dok kupuju vile i jahte.
 
Да али која ће бити цена отпора? Треба то што прецизније да се извага.

Zahvaljujuci zloj nameri, nseposobnosti i izdaji nase vlasti, Hegemon smatra da moze da uzme cak i nase zdravlje.
Navikli su situacije u kojima uzimaju nesto za nista.
Kopanje litijuma je daleko veca katastrofa od gubitka Kosova.

Kopanje litijuma znaci unistenje, barem zapadne Srbije i sliva Drine i Save..
Mi smo dakle pred genocidom.
Otpor kopanju litijuma mozemo da pruzimo jer i na Zapadu postoje zeleni, postoji mogucnost neke podrske u otporu.

Vazno je znati da nas oni ne mrze.
Oni nas mozda preziru i zele da nas iskoriste, ali to je odnos coveka i npr svinje.
Covek jede svinju, ubija je, ali je ne mrzi.
Svinja mu je korisna kao resurs.

Litijum se kopa i trosi, ostaje zatrovana okolina.
Kad su SFRJ firme radile po Africi, ni one se nisu mnogo brinule za okolinu.
Mi smo vlasnici necega sto njima treba: svojih tela (radne snage), litijuma, svoje zemlje.
To njima jednostavno treba.

Nesto mozemo da im damo, nesto moramo da im damo, nesto ne smemo da im damo.

Problem Kosova je to sto ucvrscuje Hegemona uideji da lako od nas moze sve da dobije i sto je to presedan koji ce radikalima dati mogucnost da donose sve odluke aklamacijom svojih odbora. Neprotivljenje ovome znaci potpuni poraz svakog od nas.
 
Скроз ми је нејасан смисао ове њихове метафоре вукова, када је кроз предања познато да је један Вук издао Косово, без обзира да ли је то тачно или не.
 
Сад Гага Антонијевић треба да снима филм о Косовском боју, у којем ће вероватно (и с правом, али гле, ето и скривеног мотива!) "опрати" Вука, пошто га је Љуба Симовић онако митолошки оклеветао у претходној итерацији.
 
Скроз ми је нејасан смисао ове њихове метафоре вукова, када је кроз предања познато да је један Вук издао Косово, без обзира да ли је то тачно или не.
ne, to je sada nesto drugo, novi narativ.
oni su vukovi, oni grizu.
Vucic je vuk, mitoloska zivotinja.
U inverznoj psiholoskoj matrici on je njihovo radikalsko dete, vecno mlad, vecno Vucic.
A oni su stari vukovi.
 
To sa vukovima je izašlo iz onoga kad je pričao da vuk nikad nije dresiran u cirkusu, a on je vučić. A to da priča je proisteklo iz fokus grupe koja je to kačila i šerovala kroz patriotski narativ, u kontekstu "ruska poslovica", sa sve Putinom u pozadini.
 
Ако на хегемона мислиш на Немачку: German firms plan to exploit massive lithium deposits beneath the Rhine

Mislim na USA. Nemacka je samo bedna vazalna drzava.
Medjutim, ne postavljas kompletnu informaciju.
Nemci ce koristiti drugi postupak, ekstrakciju litijuma iz podzemnih voda, dok cemo mi vaditi litijum iz zemlje i ispirati ga, stvarajuci otpadnu zatrovanu vodu.

 

Због чега се страни инвеститори неће повући из Србије чак и ако притисака буде

Тамара Миленковић Керковић


претње грађанима Србије о повлачењу страних инвеститора неосноване су из више разлога.


1. Најпре, ни већина а поготову сви инвеститори у Србији немају пословно седиште у западним земљама, нити сав уложени капитал потиче са Запада;

2. Положај који страни инвеститори имају у Србији је такав да сами грађани Србије финансирају зараде радника, а степен привилегија, субвенција и повољности доступних страних тржишта су изузетно високи;


3. Трошкови производње, цене радне снаге, гаса, електричне енергије као и пореска давања и ослобођења и степен контроле репатријације профита из Србије повољнији су него на већини тржишта;


4. И најзад, истраживања показују да се чак и из Русије, која је у рату са земљама НАТО пакта, од почетка украјинске кризе, од фебруара прошле године па до новембра 2022. године повукло мање од 9% страних компанија из ЕУ и земаља G7.
 
Nemci ce koristiti drugi postupak, ekstrakciju litijuma iz podzemnih voda, dok cemo mi vaditi litijum iz zemlje i ispirati ga, stvarajuci otpadnu zatrovanu vodu.

Управо то уместо да комплетно пропустимо профитабилну прилику треба упослити струку да нађе начин како извадити литијум без загађења воде.
 
Управо то уместо да комплетно пропустимо профитабилну прилику треба упослити струку да нађе начин како извадити литијум без загађења воде.
Slazem se.
Medjutim Rio Tinto ne planira da koristi ekoloski prihvatljiv metod vadjenja litijuma.
 
Технолошки нема могућности да се литијум ископава без контаминације пијаћих подземних вода.
 
Најбоље би било да се ова тема преименује у "Политика".Може и да се направи посебна тема за унутрашњу,а посебна за спољашњу политику.
 
I ja mislim da je svesno preterao sa pričom o sankcijama koje bi usledile ukoliko ne prihvatimo FN plan... Njemu je očigledno i nažalost predočeno nećemo te dirati tebe i tvoj režim ako ovo rešiš...

Od priče brza EU integracija za Kosovo smo stigli do ništa za Kosovo... I to nije krivica zapda nego njegove vlasti gde je stalno upirao prstom unazad šta je kad bivša vlast predala a sad mu treba opravdanje da je žestoko pritisnuta Srbija.

Na kraju ću ponoviti svoj stav da je zdrava Srbija Srbija bez Kosova unutar njenih granica. Jer Kosovo nije samo teritorija nego i ljudi koji tu žive. Ipak kad se to jednom dogodi, a pitanje je da li je ovaj predlog to ili samo još jedan u nizu predloga koji vodi tom konačnom sporazumu, moraće da se menja ustav a time će doći i do referenduma o ovom pitanju. I tu nema spora. Ne možeš zadržati onakvu preambulu a prihvatiti da Kosovo bude nezavisno. Promena preambule koja kad tad doći na red = referendum.

Nisam ljubitelj lažnih referenduma poput onog koji je ista ova vlast organizovala uoči bombardovanja.

Pogledajte prilog 153145


Apsolutna vlast = apsolutna neodgovornost na žalost to je jedino što proizlazi iz apsolutne vlasti.. Mislim baš sam razmišljao, to je samo simpatična floskula koja popularno zvuči i bas ništa ne znači.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Најбоље би било да се ова тема преименује у "Политика".Може и да се направи посебна тема за унутрашњу,а посебна за спољашњу политику.

Mislim da je dovoljno samo politika jer se prepliće unutrašnja i spoljna...
 
Vrh