Šta je novo?

Izbori 2024


Среда, 25.01.2023. у 15:13
Драгана Јокић-Стаменковић
Сенат одбио предлог Малог да измене одлуку о поништавању доктората

Предлог Синише Малог за измену Одлуке Сената Универзитета у Београду о поништавању дипломе о стеченом називу доктор наука, донете 22. децембра 2021. године, одбијен је јуче једногласно као неоснован на седници тог тела, одржаној на Правном факултету.

Како је пре гласања образложио проф. др Владан Ђокић, ректор, Синиша Мали, садашњи министар финансија, предлог је поднео 22. августа 2022. године, а чланови Сената јуче су га одбацили на основу претходног решења Одбора за професионалну етику УБ-а, којим је жалба Малог проглашена неоснованом.

- Имајући у виду да је поступак пред Управним судом у току, а да је Одбор за професионалну етику предлог Синише Малог прогласио неоснованим, предлажем да га и ми одбијемо - истакао је ректор Ђокић што су проректори, декани и директори института једногласно аминовали.

Предлог Малог садржао је још неке ставке, али након седнице ректор није давао изјаве, а део проректора није знао прецизно да образложи шта је то још тражено. На самој седници ректор Ђокић је још прочитао да је Мали предлагао и да Одбор за професионалну етику поништи решење декана Факултета организационих наука, али нико из управе универзитета није могао прецизно да нам објасни на које се решење то односи, да ли на меру јавне осуде коју је пред одлазак са деканске функције изрекао бивши руководилац ФОН-а, проф. др Милија Сукновић.

У кабинету министра Малог јуче нису желели да коментаришу одбијање његовог предлога да Сенат повуче раније поништење дипломе доктора наука.
 

Среда, 25.01.2023. у 15:13
Драгана Јокић-Стаменковић
Сенат одбио предлог Малог да измене одлуку о поништавању доктората

Предлог Синише Малог за измену Одлуке Сената Универзитета у Београду о поништавању дипломе о стеченом називу доктор наука, донете 22. децембра 2021. године, одбијен је јуче једногласно као неоснован на седници тог тела, одржаној на Правном факултету.

Како је пре гласања образложио проф. др Владан Ђокић, ректор, Синиша Мали, садашњи министар финансија, предлог је поднео 22. августа 2022. године, а чланови Сената јуче су га одбацили на основу претходног решења Одбора за професионалну етику УБ-а, којим је жалба Малог проглашена неоснованом.

- Имајући у виду да је поступак пред Управним судом у току, а да је Одбор за професионалну етику предлог Синише Малог прогласио неоснованим, предлажем да га и ми одбијемо - истакао је ректор Ђокић што су проректори, декани и директори института једногласно аминовали.

Предлог Малог садржао је још неке ставке, али након седнице ректор није давао изјаве, а део проректора није знао прецизно да образложи шта је то још тражено. На самој седници ректор Ђокић је још прочитао да је Мали предлагао и да Одбор за професионалну етику поништи решење декана Факултета организационих наука, али нико из управе универзитета није могао прецизно да нам објасни на које се решење то односи, да ли на меру јавне осуде коју је пред одлазак са деканске функције изрекао бивши руководилац ФОН-а, проф. др Милија Сукновић.

У кабинету министра Малог јуче нису желели да коментаришу одбијање његовог предлога да Сенат повуче раније поништење дипломе доктора наука.

ovo ide na Upravni sud i tame c ebiti doneta odluka u korist Malog.
 
Ne razumem tu tezu da prihvatanje sporazuma omogucava Vucicu jos X godina vlasti. Zasto bi? On sporazumom prodaje jedini adut u svojim rukama zbog kog mu i dalje daju podrsku (‘ja sam jedini koji moze da vam zavrsi Kosovo’).
Ако прихвати даће му подршку док КиМ не буде и де факто и де јуре независно.И после тога ће га подржавати осим ако у једном тренутку одбије неки њихов захтев.Што се тиче Милошевића, заборављаш да он није започео преговоре о приступању СРЈ Европској Унији и да је и док га је Запад подржавао волео да глуми комунисту.Да је глумио демократу и да је сваки захтев Запада испунио он би имао доживотну подршку и власт.
 
Ако прихвати даће му подршку док КиМ не буде и де факто и де јуре независно.И после тога ће га подржавати осим ако у једном тренутку одбије неки њихов захтев.Што се тиче Милошевића, заборављаш да он није започео преговоре о приступању СРЈ Европској Унији и да је и док га је Запад подржавао волео да глуми комунисту.Да је глумио демократу и да је сваки захтев Запада испунио он би имао доживотну подршку и власт.
Ne. Da bi imao podrsku Zapada morao bi da izvrsava sve sto je potrebnoo u njihovom interesu.
Zapad nije gadljiv koliko vi mislite.
Zapad je veoma praktican i pragmatican.

Naveo bih primer predsednika Venecuele Nikolasa Madura. Pre nekoliko godina preoglasen je za diktatora, komunistu... Bili su poslali placeniek da ga ubiju, njegovu vlast proglasilisu nelegitimnom, nasli su jednu mledu liveralnu figuru, (Guido, prezime sam zaboravio).
Po naredjenu Hegemona, Citava EU je tog Guida priznala kao zakonitog predsednika.
Podrazumeva se da su Venecueli uvedene zestoke sankcije.

medjutim, ove godine, zatrebala je nafta iz Venecuele. Delegacija kongresa je otisla tamo, porazgovarali su.
Nikolas MAduro je postao dobar, a Guido je nestao u vrtlogu istorije....

Zapad nema moralne principe. To zapamtite!
Zapad juri svoj interes, jeftine sirovine, ljude, sve sto moze da se uzme.
Zapad postuje iskljucivo silu.

Glupi Putin je 20 godina pokusavao da pregovara sa njima.
Svake godine oni su se primicali i otimali po nesto.
On koji ima cime da in unisti, pokusao je da pregovara sa njima, pokusao je da nadje zajednicki jezik...
Zato ga Zapad prezire.

Ne zbog Ukrajine.
 
Ако прихвати даће му подршку док КиМ не буде и де факто и де јуре независно.И после тога ће га подржавати осим ако у једном тренутку одбије неки њихов захтев.Што се тиче Милошевића, заборављаш да он није започео преговоре о приступању СРЈ Европској Унији и да је и док га је Запад подржавао волео да глуми комунисту.Да је глумио демократу и да је сваки захтев Запада испунио он би имао доживотну подршку и власт.
Запад је хтео приватизацију са страним инвеститорима и уз то субвенције. Слоба је своју власт одржавао помоћу директора предузећа у државном власништву. То је главна тензија између запада и Милошевића и разлог зашто је скинут са власти и оцрњен медијски као да је Хитлер. Слоба је евентуално хтео да створи своју олигархију ала-Карић, али не у потпуности.
 
Burno na sastanku opozicije zbog hrvatske vode;

indignation-jump.gif
 
Ne. Da bi imao podrsku Zapada morao bi da izvrsava sve sto je potrebnoo u njihovom interesu.
Zapad nije gadljiv koliko vi mislite.
Zapad je veoma praktican i pragmatican.

Naveo bih primer predsednika Venecuele Nikolasa Madura. Pre nekoliko godina preoglasen je za diktatora, komunistu... Bili su poslali placeniek da ga ubiju, njegovu vlast proglasilisu nelegitimnom, nasli su jednu mledu liveralnu figuru, (Guido, prezime sam zaboravio).
Po naredjenu Hegemona, Citava EU je tog Guida priznala kao zakonitog predsednika.
Podrazumeva se da su Venecueli uvedene zestoke sankcije.

medjutim, ove godine, zatrebala je nafta iz Venecuele. Delegacija kongresa je otisla tamo, porazgovarali su.
Nikolas MAduro je postao dobar, a Guido je nestao u vrtlogu istorije....

Zapad nema moralne principe. To zapamtite!
Zapad juri svoj interes, jeftine sirovine, ljude, sve sto moze da se uzme.
Zapad postuje iskljucivo silu.

Glupi Putin je 20 godina pokusavao da pregovara sa njima.
Svake godine oni su se primicali i otimali po nesto.
On koji ima cime da in unisti, pokusao je da pregovara sa njima, pokusao je da nadje zajednicki jezik...
Zato ga Zapad prezire.


Ne zbog Ukrajine.

Eeee ovo je taj nas osecaj za realnost koji deli vecina ovdasnjeg naroda i vodjinih glasaca. Jednostavno, mi smo zrtve zapada i to je to. Nas voljeni car sveta sada postaje novi Sloba, cija je jedina greska ta sto je ispao naivan jelte...i nece moci da nas spase od ovih zapadnih gaulajtera iz ambasada, tj mi cemo se sami spasiti ali mora car sveta da resi to tamo prvo.
Genocide i ratove nismo videli, negiramo ih jer se nisu desili u nasim glavama, jer mi nikad nismo niti cemo biti kao taj zli zapad. Isto tako novicoke, porusene gradove, otete teritorije, gazenje po susednim narodima ne priznajemo jer oni ni ne postoje, a gazenje sopstvenog naroda je normalno jer svaki neistomisljenik je agent tog zapada.
 
Da ne zaboravim i one kojima je Sloba bio agent zapada ko sto je i ovaj sada, a i svi ovi izmedju. Jer je izgubio Kosovo a ovi posle ga dodatno izgubili. Svi su agenti zapada. Pa i oni cije su porodice zbrinute u Moskvi. Jednako sludjena grupacija koja isto odrzava Vucica na vlasti a ni ne znajuci to.

Ceka se istocni BRAT ovaj ili BRAT onaj koji ce da zauzme stranu nas malih ali hrabrih i drcnih poput onih iz galskoga sela, da moralno ocita ovima zapadnima, da ih ogoli...i naravno uzmogne nama ako stigne
 
Inace, za to vreme mi i dalje ne znamo sta stoji u ovom poslednjem predlogu za Kosovo, pa cak ni poslanici u skupstini ili oni u odboru za KiM. Ali zato nas vec ubedjuju za sankcije i pritisak iako je to ogoljeno kao laz. Ali ne mogu to zapadni osvajaci toliko da demantuju koliko jedna brljabicka ili sef mogu da ponove.
I nas narod ce da veruje to i proguta to. Jer lakse je reci, nije moj glas kriv za ovo, vec sotonski zapad.
 
Nekima je lakše da veruju da je zapad cveće, da samo gleda opšte dobro i da želi da pomogne ljudima. Naravno da oni nikad nisu osvajali ni okuparali, nedaj bože oteli tudju zemlju. Zašto je to tako, pa verovatno iz istog razloga zašto je Vučić na vlasti. Lakše im je da veruju tako i da bi bilo bolje samo da nije njih taj splet okolnosti stavio tu, nisu oni nizašta krivi. Samo da dodje dobri zapad da nam donese blagostanje.
 
Eeee ovo je taj nas osecaj za realnost koji deli vecina ovdasnjeg naroda i vodjinih glasaca. Jednostavno, mi smo zrtve zapada i to je to. Nas voljeni car sveta sada postaje novi Sloba, cija je jedina greska ta sto je ispao naivan jelte...i nece moci da nas spase od ovih zapadnih gaulajtera iz ambasada, tj mi cemo se sami spasiti ali mora car sveta da resi to tamo prvo.
Genocide i ratove nismo videli, negiramo ih jer se nisu desili u nasim glavama, jer mi nikad nismo niti cemo biti kao taj zli zapad. Isto tako novicoke, porusene gradove, otete teritorije, gazenje po susednim narodima ne priznajemo jer oni ni ne postoje, a gazenje sopstvenog naroda je normalno jer svaki neistomisljenik je agent tog zapada.

To je tvoj stav i tvoje shvatanje stvarnosti.
Ako smatras da je Putin car sveta, to je problem tvoje rusofilije/rusofobije.
 
Da ne zaboravim i one kojima je Sloba bio agent zapada ko sto je i ovaj sada, a i svi ovi izmedju. Jer je izgubio Kosovo a ovi posle ga dodatno izgubili. Svi su agenti zapada. Pa i oni cije su porodice zbrinute u Moskvi. Jednako sludjena grupacija koja isto odrzava Vucica na vlasti a ni ne znajuci to.

Ceka se istocni BRAT ovaj ili BRAT onaj koji ce da zauzme stranu nas malih ali hrabrih i drcnih poput onih iz galskoga sela, da moralno ocita ovima zapadnima, da ih ogoli...i naravno uzmogne nama ako stigne

Ponavljas dosadne i prezvakane narative.
Ideoloske floskule.
Odlicno branis Hulju.

Uskoro ce mu vecina "politickih partija" pruziti podrsku.
To je i bila svrha proslih izbora.
 
Nekima je lakše da veruju da je zapad cveće, da samo gleda opšte dobro i da želi da pomogne ljudima. Naravno da oni nikad nisu osvajali ni okuparali, nedaj bože oteli tudju zemlju. Zašto je to tako, pa verovatno iz istog razloga zašto je Vučić na vlasti. Lakše im je da veruju tako i da bi bilo bolje samo da nije njih taj splet okolnosti stavio tu, nisu oni nizašta krivi. Samo da dodje dobri zapad da nam donese blagostanje.

Nekima je najveci domet argumenata WHATABOUTISM kakve slusas na pijaci od nesrecnih prodavaca carapa ili starudija. Ili od kuma na slavi, prepunog iskustva i zelje da istrese sta mu je na pameti. Ne znaju drugacije, svako misljenje van njihovog mentalnog sklopa se tumaci kao "a zapad je med i mleko?" "A sta je amerika uradEla indijancima" i slicne prazne price, koje ne vode nigde. Osim u raspravu "ukrug" bez cilja i poente.

Dok se dupe krpi...
 
Poslednja izmena:
To je tvoj stav i tvoje shvatanje stvarnosti.
Ako smatras da je Putin car sveta, to je problem tvoje rusofilije/rusofobije.
Ne smatram ja, vec ga tako zovu nasi crkveni velikodostojnici, sve to ima da se vidi lepo snimljeno
A ko sam ja da im protivrecim kanonu
 
Ovde bi morao da se menja Ustav i održi referendum... uopšte me ne zanima što imam svoj stav od kojeg ne odstupam i što znam koju stranu bih podržao. To je jedini (pravni) način.
 
Može da se gleda i tako, iz njegovog ugla, bi sprovođenje referenduma moglo da znači izbegavanje odgovornosti...

Ali pošto mora da se menja Ustav, mora da se sprovede referendum. Nije kao ovo bi bilo dobro staviti na referendum kao litijum ili o učešću stranih predstavnika u rešavanju kosovskog problema, nego mora referendum kao posledica promene Ustava.

Nije opcioni referendum, nego obavezni.

Ali ako je ustav već ukinut po brojnim pitanjima kao što su predsednikove nadležnosti ne mora ni ovde da se sprovede procedura...

Ja sam rekao šta je pravni put, ako polazimo od pretpostavke da je ovo nepravna država, ne mora ništa... Ne moramo ni izbore da održimo može neko onda i predsednika da ubije i reši situaciju. Pa nemoj sad da mi obišes post ako je sve apsolutno dovedeno do apsurda onda sve može.

Edit. Sad sam pogledao kako se zvao taj referendum na koji se pozivaš, referendum o učešću stranih predstavnika u rešavanju problema na KiM....

I slažem da je tu bilo potpuno izlišno održati ga.

A ovde je pitanje imamo li državu ili ne. I ok je, ako je nemamo, onda može sve.
 
Poslednja izmena:
Mada ako oni ubede javnost da ovo nije de jure priznanje onda ga neće ni sporevesti... Tako da, možda ti se Igore ostvari želja... ali u preuzumanje odgovornosti se ne nadaj.
 
Pretpostavljam da ce neke politicke partije ipak podrzati radikale pod pritiskom Ambasade.
 
Nekima je najveci domet argumenata WHATABOUTISM kakve slusas na pijaci od nesrecnih prodavaca carapa ili starudija. Ili od kuma na slavi, prepunog iskustva i zelje da istrese sta mu je na pameti. Ne znaju drugacije, svako misljenje van njihovog mentalnog sklopa se tumaci kao "a zapad je med i mleko?" "A sta je amerika uradEla indijancima" i slicne prazne price, koje ne vode nigde. Osim u raspravu "ukrug" bez cilja i poente.

Dok se dupe krpi...
Nisu to prazne priče već činjenice. Ne može se žmuriti kada nam odgovvara, a kritikovati kada nam ne odgovara. Nijedna čizma nije laka bilo zapadna ili Ruska. Klanjati se jednoj od tih čizama je poraz sam po sebi i rekao bih ozbiljan sukob sa svojom psihom. Najgore je što sada ceo svet se mora odlučiti koju će čizmu jer eto nekome nešto neodgovara. Ruska je svakako tvrdja ali zapadna slatka nije svakako.
 

Након „напредњака вукова“ који на друштвеним мрежама подржавају председника Србије и СНС Александра Вучића, према сазнањима Нове, у плану су и скупови подршке Вучићу широм Србије. Из извора блиских владајућим структурама сазнајемо да су у току припреме за организацију скупова подршке председнику због „изазова око Косова“, на којима ће бити активисти СНС, али ће „савет“ да дођу добити и запослени у јавном сектору.​



Da li neko ide na skup podrske? Libarali? Urbani seljaci?
Ideja da se sve drzavne odluke donose aklamacijom odbora SNS-a dobija na popularnosti u narodu.
 
Vrh