Šta je novo?

Izbori 2024

Naš narod se nalazi i u Rumuniji, Hrvatskoj, Mađarskoj, Americi, Australiji, Nemačkoj, Austriji, ali Srbi na KiM su valjda naši državljani, takođe i svi stanovnici koji su lojalni srpskoj državi bez obzira na etničku pripadnost?! Ista zamena teza, kao kada kaže da ne bi prihvatio otvaranje ruske vojne baze u Srbiji "jer nam ne trebaju bilo čije strane baze na našoj teritoriji", znači da nam onda ne treba ni Bondstil. AV Opštinu Uroševac očigledno ne smatra teritorijom Srbije, a ni sever KiM.

Vidi se da se već dva puta zakleo da će kao predsednik štititi ustav Republike Srbije i Kosovo i Metohiju kao njen neodvojivi deo. Samo što Vučićeva zakletva vredi koliko i svako njegovo obećanje; svojevremeno se on u crkvi zakllinjao da nikada neće izdati SRS i Šešeljevu ideologiju Velike Srbije, pa umesto toga već 10 godina pravi Veliku Šiptariju.
 
Mojim komsijama vrede Njegova obracanja.
Ponizno i pslusno slusaju i ne porpustaju svako.
 
Znam da nije baš o izborima, niti se radi samo o Beogradu ali sam upravo pogledao ovu odličnu emisiju o mesnim zajednicama i hteo da je podelim sa forumašima.

 
Тужилаштво тражи 12 година затвора и трајну забрану обављања јавне функције за потпредседницу Аргентине Кристину Фернандез
уторак, 23. август 2022.
Тужилаштво у Аргентини затражило је да потпредседница Кристина Фернандез буде осуђена на 12 година затвора, сматрајући је одговорном за систематску корупцију око јавних радова која је нанела милионерску штету држави.

Ovakvih stvari nema kod nas.
Narod to jednostavno ne zeli jer se svako plasi da ne bi dosao pod udar zakona.
 
Inace, apropo ovih Cecena, sto za sto protiv Kadirova - to je jedan od najgorih naroda na svetu, sam njihov neki poglavica koji ih je okupio u srednjem veku je rekao da su to narodi razbojnika i divljaka. Nadam se da nikakvih Cecena nema na Kosovu, ni pro ni anti Kadirovskih. Isto takl se nadam nas Kadirov nece vise nikad javno pominjati i hvaliti, jer s takvima nijedan zdrav narod ne treba nista da ima.
Očekujem da Vučićeve fabrike laži uskoro počnu da trube kako su na KiM Kadirovljevi Čečeni, da je to dokaz da nas je Rusija izdala, nemamo prijatelje, i zašto joj onda ne bismo uveli sankcije i ušli u NATO? Stari propagandni recepti Bebe Popovića, jednog od Vučićevih političkih očeva.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
ili ce da pocrkamo od vernosti majcici rusiji kada da nam konacno udare jos jednu izolaciju od koje se tek necemo oporaviti.
Učlani se u SNS čoveče, onda ćeš možda imati bar neke lične koristi od te vernosti američkoj tomahavk-demokratiji. Ovako od toga nemaš ništa, kao ni svi mi.

Od 193 države članice UN na svetu, koliko je njih zavelo sankcije Rusiji ? Ni celih četrdesetak. Ko tu onda vodi izolacionističku politiku ? Matematika je egzaktna nauka, za razliku od geopolitike.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_

Mislim namerno sam ovo pustio, sumanuto je da se vraćamo na tu temu... ali šta je sledeće 😄 toliko je bilo viralno (sad se brinem da me oni toksičari sa teme o pravopisu na prate i ovamo) ovo sa njom, da me ništa ne bi iznenadilo...
 
Učlani se u SNS čoveče, onda ćeš možda imati bar neke lične koristi od te vernosti američkoj tomahavk-demokratiji. Ovako od toga nemaš ništa, kao ni svi mi.

Od 193 države članice UN na svetu, koliko je njih zavelo sankcije Rusiji ? Ni celih četrdesetak. Ko tu onda vodi izolacionističku politiku ? Matematika je egzaktna nauka, za razliku od geopolitike.
Зашто је број држава релевантан?
 
20% Svih država u svetu koje naseljava 10% svetske populacije. Procentualno i brojčano, još manje nego što je pre 80 godina bilo na strani tadašnjeg NATO-a.

"Dovoljno" za šta ? Ekonomija EU trpi mnogo veću štetu od tih sankcija nego ruska ekonomija, ali tako im i treba, kada su briselskoj administraciji angloamerički interesi preči od evropskih.
 
Poslednja izmena:
Зашто је број држава релевантан?
Ne može biti isto kada ti sankcije uvedu sve zemlje sveta, ili kada ti uvedu samo anglosaksonske sile sa derivatima, plus njihove kolonije EU, Južna Koreja i Japan. I sem njih, više niko.
 
Побројане државе су међу најјачим светским привредама и најразвијенији део света у сваком смислу те речи.

Да није исто као да су све чланице УН увеле санкције, није. Ипак, што каже Дракче, довољно је.

Не знам на основу чега се изводи закључак да ЕУ економија трпи више од руске. Русија је због свог неосовјетског иживљавања над суседима и сопственим грађанима остала без више милиона становника, што је само по себи ударац на привреду једне земље и много озбиљнији проблем од тешкоћа са грејањем на зиму-две, као што је и одлазак гомиле страних фирми.
 
EU ekonomija ce sada dugorocno imati skup energetski input.
Drugih, jeftinijih izvora energiej jednostavno nema.
Ta jeftinija energija ide sada prema azijskim trzistima (Kina, Indija...,) i tamosnje firme postaju kompetitivnije.

Ideoloske floskule, demokratija, sloboda i ljudska prava ne mazu se na hleb.
I mi smo deo tog EU sr..nja, naseg Vodju EU mnogo voli, tek da vidis na zimu kakav ce ovde da bude cirkus.

Sto bi rekli MSP: "Freedom of speech wont feed my children"

 
Dakle, Srbija je pod Vučićem "samostalna i suverena država", ali u njoj ipak američki ambasador odlučuje ko može sedeti u vladi, a ko ne ?!

Hahahahahaha, ovaj Vulin je rođen da radi u cirkusu, a ne u vladi, ima i facu kao klovn. Čovek se totalno pogubio u sopstvenom spinovanju :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Vulin je pravi Srbin.
Bez ikakvih principa.
Menjao je svojepoliticke stavove kako je imao koristi od toga.

Secam ga se kao would be Che Guevare, i miljenika Baba Jule.
 
312915_aleksandar-vulin7_ls.jpg
 
EU ekonomija ce sada dugorocno imati skup energetski input.
Drugih, jeftinijih izvora energiej jednostavno nema.
Ta jeftinija energija ide sada prema azijskim trzistima (Kina, Indija...,) i tamosnje firme postaju kompetitivnije.

Ideoloske floskule, demokratija, sloboda i ljudska prava ne mazu se na hleb.
I mi smo deo tog EU sr..nja, naseg Vodju EU mnogo voli, tek da vidis na zimu kakav ce ovde da bude cirkus.

Sto bi rekli MSP: "Freedom of speech wont feed my children"

Evropska ekonomija dugoročno ima i skupu radnu snagu, tako da su zemlje trećeg sveta već neko vreme kompetitivnije. To nije osiromašilo stanovništvo Evrope, već je unapredilo standard i Evrope i trećeg sveta.

Rusija nije jedini proizvođač nafte na svetu. Evropa je doživela ekonomski procvat u uslovima kada nije mogla da kupuje energente od Rusa (Hladni rat). Ne kažem da je to uzrok, već samo skrećem pažnju na to da je moguće.

Ako neko slobodu smatra ideološkom floskulom, zaista ne znam šta bih rekao. Hajde onda da se vratimo u feudalni sistem, ili još bolje antičko robovlasništvo.

„Ideološke floskule” ne mažu se na hleb, istina. Samo što se za ovakvo komentarisanje ministra policije u totalitarizmu ide u zatvor.
 
Izmedju slobode i namazanog parceta hleba, mase nepogresivo biraju ovo drugo.
EU je vec krenula u smeru totalitarizma, mada vecina, narocito kod nas, to jos uvek ne vidi.
Ilustrovacu to represijom nad poljoprivrednicima u Holaniji ili odnosom prema etnickim Rusima.
Sloboda, soicijalna drzava, dostignuca EU, ubrzano se demontiraju. Kapitalu to vise ne treba.
Danas se totalitarizam na zapadu i u Srbiji ne manifestuje hapsenjem zbogismejavanja ministra vec pranjem mozga od kolevke do groba koja proizvodi redukovane, ogranicene pojedince, kojima sloboda i ne treba. O tome je pisao jos Markuze.
Danas prosecnog Srbina vise interesuje boja i prisustvo Stanijinih gaca od cinjenice da ih vlast pljacka.

>Evropska ekonomija dugoročno ima i skupu radnu snagu, tako da su zemlje trećeg sveta već neko vreme kompetitivnije. To nije osiromašilo stanovništvo Evrope, već je unapredilo >standard i Evrope i trećeg sveta.

Postoje dva faktora koja su ovo do saada cinila mogucim
1. Stampanje novca, sa posledicama koje vidimo
2. Jeftina energija, sto vise nece biti moguce
 
Poslednja izmena:
Očekujem da Vučićeve fabrike laži uskoro počnu da trube kako su na KiM Kadirovljevi Čečeni, da je to dokaz da nas je Rusija izdala, nemamo prijatelje, i zašto joj onda ne bismo uveli sankcije i ušli u NATO? Stari propagandni recepti Bebe Popovića, jednog od Vučićevih političkih očeva.

Kadirovci se na KiM mogu boriti samo na strani Srbije protiv NATO (ne protiv Albanaca). I to nema veze sa Vučićem, već sa ideologijom Kadirovaca. Pročitaj malo o istoriji Čečenije i tamošnjih ratova i potraži poslednju izjavu Kadirova vezanu za Kosovo i Metohiju.
 
Izmedju slobode i namazanog parceta hleba, mase nepogresivo biraju ovo drugo.
Istina. Ipak, Evropljanin ima i slobodu i parče hleba.

Nerazumni ekološki zahtevi za poljoprivrednike i maltretiranje Rusa nisu ni blizu onoga što Rusija radi svojim građanima. Daleko od toga da je EU savršena, ali zaista nije uporediva sa Rusijom. O pranju mozgova da ne govorim.

Danas prosecnog Srbina vise interesuje boja i prisustvo Stanijinih gaca od cinjenice da ih vlast pljacka.
Dekadencija srpskog društva je priča za sebe koja nema veze ni sa Rusijom ni sa zapadom već sa nama samima.
 
Vrh