Šta je novo?

Izbori 2024

prosta aritmetika govori o tome. Oni koji imaju vecinu su postavili gradonacelnika.
Ali, prica se da od jeseni i Djilas ulazi u kombinaciju.
Naravno, ne zato sto su ljudi glasali nego naredba Ambasade.
 
eef.jpg
 
Prvo mi je bilo čudno kako je dr Aleksandar Šapić ipak prošao kao partijski kandidat za gradonačelnika, obzirom na novi sastav skupštine... očekivao sam ipak nekog, pa recimo ko nije baš takva buzdovančina.... a i on iskreno nije deo tog "užeg kruga" oko Vučića, kruga za koji su rezrevisane bitne pozicije, on je ipak protrošni spoljni saradnik....

Ali, ako će biti novih gradskih izbora (da bi se SNS bolje spremio i isčupao iz ove tesne veštačke većine) onda je njegov mandat gradonačelnika već sada oročen, i u tom kontekstu - što mu ne bi dali neko određeno vreme da uživa u fotelji, taman da ne ispdanu nekorektni u očima svih ostalih koji se nadaju da će i njihova pseća lojanolst jednog dana biti nagrađena?
 
Danas nije mnogo kredibilna novina, kolonijalna stampa, ali evo jednog izvora, drugo su samo glasine, da ce u stvari biti kompenyacije javnom funkcijama


Aleksandar Vučić, predsednik Srbije i SNS, se drži formalnog obećanja Draganu Đilasu da će na proleće 2023. godine biti novih gradskih izbora, i ličnog obećanja Aleksandru Šapiću, da će biti gradonačelnik prestonice pa makar to trajalo i godinu dana.
 
Prvo mi je bilo čudno kako je dr Aleksandar Šapić ipak prošao kao partijski kandidat za gradonačelnika, obzirom na novi sastav skupštine... očekivao sam ipak nekog, pa recimo ko nije baš takva buzdovančina.... a i on iskreno nije deo tog "užeg kruga" oko Vučića, kruga za koji su rezrevisane bitne pozicije, on je ipak protrošni spoljni saradnik....

Ali, ako će biti novih gradskih izbora (da bi se SNS bolje spremio i isčupao iz ove tesne veštačke većine) onda je njegov mandat gradonačelnika već sada oročen, i u tom kontekstu - što mu ne bi dali neko određeno vreme da uživa u fotelji, taman da ne ispdanu nekorektni u očima svih ostalih koji se nadaju da će i njihova pseća lojanolst jednog dana biti nagrađena?
bas ce tako da bude, odlicno si pogodio
 
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije i SNS, se drži formalnog obećanja Draganu Đilasu da će na proleće 2023. godine biti novih gradskih izbora . .
Možda je on i dao neko obećanje, ALI pod uslovom da cela opozicija zatraži nove izbore i da to prihvati Gradski odbor SNS. Uvek može da kaže da je GO odbio njegov predlog za nove izbore.

Videćemo sa koliko glasova će Šapić biti izabran, pa ako to bude 57 "za" protiv 53, onda to i nije tako tesna većina. A, pitanje je da li će sve stranke tražiti nove izbore, pa ako 2-3 neće iz raznih razloga, onda nije baš sigurno da će biti na proleće novih gradskih izbora.
 
Мислим да је великој већини овде јасно да ће бит онако како каже један човек а не резултат неког спонтаног гласања, било у градском или главном одбору СНС.
 
Uvek može da kaže da je GO odbio njegov predlog za nove izbore.
On može da kaže da je odbjen, a šta je ustvari naredio GO to je druga stvar. Ali, niko ne zna kakva će biti medjunarodna situacija zbog sukoba u Ukrajini, pa to može da bude razlog da se odbace novi izbori.

Inače, ja sam i pre njihovog sastanka i obećanja, ovde napisao da će možda i SNS biti za nove izbore jer i oni nisu zadovoljni rezultatom izbora. Ako procene da mogu više da dobiju na proleće, onda će svakako biti novih izbora.
 
Poslednja izmena:
Ако Војводина буде хтела да се прикључи Нато пакту а остатак земље одбијао подржаће њихово отцепљење; исто као што је било са Косовом. Свако ко верује супротно је у дебелој заблуди.
Da nije ovog dela stavio bih like na post, jer se u ostalom delu u potpunosti slažem, ali onda ga sa tom Vojvodinom totalno ....... (nađi izraz koji ti odgovara.)

Inače su ti postovi takvi.. čitam, čitam, sve u redu, tako je, čitam, slažem se i onda neka žestoka nedoslednost kao da si srednjoškolac...

Kakva crna Vojvodina, sa 70% Srba i Beogradom koji je debelo geografski zagazio u Srem i Banat da hoće nešto drugo..?

Mogao bih da napravim analogiju (bes)smisla kada bih napisao:

Ako Voždovac bude želeo da se priključi nato paktu pruhvatiće ga jer bla, bla...

Vojvođani žele u nato isto koliki i bilo koji drugi deo Srbije +- 5%... Bilo koji grad, bilo koje selo, bilo koja opština...

Uopšte ne shvatam šta tu Vojvodinu koja veze sa Kosovom ili Bosnom nema međusobno poredite...

Najviše veze sa Istrom ima, pa bi jedino takve neke analogije imale smisla...
 
Својевремено ме црногорски управник Хотела Централ звао на отварање земунског одбора Коалиције Војводина. Свега има на овом свету:)

Богме бисмо се питали за Ченту и за Шимановце...
 
Oni koji maštaju o ocepljenju Vojvodine od Srbije, moraju da znaju da bi se Srem istog dana ocepio od Vojvodine.
583px-Vojvodina_gradovi.png
 
Poslednja izmena:
Jedna interesantna vest. Ignorišite debilan naslov:

Raskol u EU - zbog Srbije​

Sve je više zemalja koje se protive radikalnom pristupu snažnih pritisaka da Beograd uvede sankcije Moskvi.

U ovom frontu evropskih zemalja koje se zalažu za veće razumevanje za specifičnu poziciju i stavove Srbije, kada je reč o očekivanjima da odaberemo stranu u ukrajinsko-ruskom sukobu, trenutno su Italija, Austrija, Mađarska, Bugarska i Portugalija, zatim Češka i Slovenija, kao i zemlje koje ne priznaju nezavisnost Kosova - Španija, Grčka, Kipar, Slovačka i Rumunija.

Prema diplomatskim izvorima u EU, čak i zvanični Pariz ima znato blaži stav od Nemačke, čiji je kancelar Olaf Šolc uslovio članstvo naše zemlje u Uniji priznavanjem lažne kosovske države i otvoreno zatražio da se odmah priključimo restriktivnim merama protiv Rusije. U prilog tezi da se francuski predsednik Emanuel Makron zalaže za "srednji put", kada je reč o politici Unije prema Beogradu, navode i njegov predlog o stvaranju Evropske geopolitičke zajednice, kako bi se zemljama-kandidatima dala određena evropska perspektiva, ali i nagradio napredak u reformama otvaranjem briselskih kasa.

Sličan kurs zauzeo je i zvanični Beč, odakle je posle Makronovog predloga stigao "non-pejper" o postepenoj integraciji zemalja kandidata, a koji takođe podrazumeva i značajnu finansijsku pomoć iz Brisela.

Na strani Nemačke, koja je snažno stegla obruč oko Srbije, za sada su njihovi tradicionalni saveznici Holandija i Belgija, kao i zemlje u kojima je snažan antiruski sentiment, poput Poljske i baltičkih zemalja, ali i neki naši susedi, tačnije Hrvatska.

 
Oni koji maštaju o ocepljenju Vojvodine od Srbije, moraju da znaju da bi se Srem istog dana ocepio od Vojvodine.
Niko ne masta, sacuvaj Boze.
Jedini koji to ovde pominje je korisnik ''Uzice'' , jer plasi ljude ''otcepljivanjem Vojvodine i Sandzaka'' u starom radikalskom maniru.
 
Da nije ovog dela stavio bih like na post, jer se u ostalom delu u potpunosti slažem, ali onda ga sa tom Vojvodinom totalno ....... (nađi izraz koji ti odgovara.)

Inače su ti postovi takvi.. čitam, čitam, sve u redu, tako je, čitam, slažem se i onda neka žestoka nedoslednost kao da si srednjoškolac...

Kakva crna Vojvodina, sa 70% Srba i Beogradom koji je debelo geografski zagazio u Srem i Banat da hoće nešto drugo..?

Mogao bih da napravim analogiju (bes)smisla kada bih napisao:

Ako Voždovac bude želeo da se priključi nato paktu pruhvatiće ga jer bla, bla...

Vojvođani žele u nato isto koliki i bilo koji drugi deo Srbije +- 5%... Bilo koji grad, bilo koje selo, bilo koja opština...

Uopšte ne shvatam šta tu Vojvodinu koja veze sa Kosovom ili Bosnom nema međusobno poredite...

Najviše veze sa Istrom ima, pa bi jedino takve neke analogije imale smisla...
Не мислим ни ја да хоће, само сам рекао као порежење у контексту онога што је Ужице написао. Свакако не жели већина Војвођана у Нато, али се он плаши да ће нам је "Нато отцепити". Рекох да хоће и под којим би то условима подржао. Као што би и ми подржали отцепљивање РС да је могуће
 
Не мислим ни ја да хоће, само сам рекао као порежење у контексту онога што је Ужице написао. Свакако не жели већина Војвођана у Нато, али се он плаши да ће нам је "Нато отцепити". Рекох да хоће и под којим би то условима подржао. Као што би и ми подржали отцепљивање РС да је могуће
Šta su to "Vojvođani" ? Neka nova nacija?

Na zadnjem popisu koji je bio 2011. godine se u Vojvodini oko 1,5% stanovnika izjasnilo po regionalnoj pripadnosti, a u taj procenat ne ulaze samo "vojvođani", nego i sremci, banaćani, bačvani, novosađani, pančevci...
 
Niko ne masta, sacuvaj Boze.
Jedini koji to ovde pominje je korisnik ''Uzice'' , jer plasi ljude ''otcepljivanjem Vojvodine i Sandzaka'' u starom radikalskom maniru.
Otkad se vi proevropejci zalažete za povratak Osmankog Carstva na Balkan? Svi sandžaci i nahije su mračna prošlost ovog regiona. Zar je to u skladu sa vašim "evropskim civilizacijskim i demokratskim vrednostima" ? Ti Bunanub si baš na ovoj temi imao mnogo komentara u kojima izražavaš svoje gađenje nad "orijentalnom nekulturom i primitivizmom", a ovamo usred evropske istorijske regije Raške koja se tako zove 1000 godina vidiš nekakve turske "sandžake" 120 godina posle svih sandžaka?

Izgleda da i Evropski Parlament samo plaši ljude kada u svojoj najnovijoj rezoluciji između ostalog zahteva i protivustavno povećanje autonomije Vojvodine, pa i bivši nemački ambasador Cobel koji je još 2007. otvoreno zapretio Srbiji destabilizacijom Vojvodine i tzv. "Sandžaka", kako ti neoosmanski "evropljani" nazivaju jedan deo raške regije.
 
Uzice, brate, ti u svemu vidis neke zavere i opasnosti po Srbiju. Ali u svemu. Ja ne znam kako spavas nocu. Tako godinama strahujuci da ce sutra biti dan kad ce Kurti da jurne ka Subotici, ili vehabije da preseku puteve ka/od ostatka zemlje ili Vojvodina da proglasi nezavisnost ili NATO da iskoristi priliku da nas unisti (jer ovako za sada ne moze da nas unisti, i dalje smo prejaki preza**bani, pa se plasi).

Mozda snaga da se to pregura dolaze iz paralelnog nadanja da ce sutra biti dan kad ce EU da se raspadne, pa sa njom kao i NATO, pa ce biti idealna prilika da se obnovi Dusanovo carstvo i Srbija istera na tri mora a pravoslavlje do Pirineja.

Ja ne znam kako neko moze toliko da bude odsecen od realnosti. Da nisu mozda Seselj ili Miroljub Petrovic postali profesori na Pravnom?
 
Poslednja izmena:
Znam da si protiv ove vlasti, pa cak i protiv danasnjeg Seselja. Ali ono sto vam je zajednicko svima (tebi, Seselju, Miroljubu) jesu ti neki strahovi, iskljucivost i apsolutno zabetonirana ubedjenja da se pola sveta urotilo protiv nas i da ceo region cuci u grmlju spreman da jurne na nas. A jedini nacin da se to spreci je da mi krenemo u kontraofanzivu (bilo vojnu bilo politicku) pa da uspostavimo Veliku Srbiju ili Dusanovo carstvo pre nego sto oni dobiju priliku da krenu na nas svi skupa. A sve te poduhvate cemo da finansiramo patriotizmom i inatom. Jer se inat i patriotizam sipaju u rezervoar, inat i patriotizam se loze u toplanama, inat i patriotizam se mazu na leba, od inata i patriotizma se grade zgrade, itd itd...
 
Otkad se vi proevropejci zalažete za povratak Osmankog Carstva na Balkan? Svi sandžaci i nahije su mračna prošlost ovog regiona. Zar je to u skladu sa vašim "evropskim civilizacijskim i demokratskim vrednostima" ? Ti Bunanub si baš na ovoj temi imao mnogo komentara u kojima izražavaš svoje gađenje nad "orijentalnom nekulturom i primitivizmom", a ovamo usred evropske istorijske regije Raške koja se tako zove 1000 godina vidiš nekakve turske "sandžake" 120 godina posle svih sandžaka?

Izgleda da i Evropski Parlament samo plaši ljude kada u svojoj najnovijoj rezoluciji između ostalog zahteva i protivustavno povećanje autonomije Vojvodine, pa i bivši nemački ambasador Cobel koji je još 2007. otvoreno zapretio Srbiji destabilizacijom Vojvodine i tzv. "Sandžaka", kako ti neoosmanski "evropljani" nazivaju jedan deo raške regije.
1. Izraz "Sandžak" je tačniji od "raška oblast" jer se Sandžak proteže i kroz sever CG a takođe većina običnih ljudi kaže "Sandžak".
2. Da, stojim iza toga da bi Srbija i bez Turaka bila sličnija Maloj Aziji ili npr. Zakavkazju nego Slovačkoj, Češkoj, Poljskoj, Sloveniji....
I ne samo Srbija, već i Bugarska, BiH, Makedonija, Albanija, veći deo Grčke i Rumunije, CG.
 
1. Izraz "Sandžak" je tačniji od "raška oblast" jer se Sandžak proteže i kroz sever CG a takođe većina običnih ljudi kaže "Sandžak".
2. Da, stojim iza toga da bi Srbija i bez Turaka bila sličnija Maloj Aziji ili npr. Zakavkazju nego Slovačkoj, Češkoj, Poljskoj, Sloveniji....
I ne samo Srbija, već i Bugarska, BiH, Makedonija, Albanija, veći deo Grčke i Rumunije, CG.
Netačno. Znam da ovo nije rasprava o istoriji i geografiji, ali RAŠKA kao regija u najširem smislu obuhvata i sever Kosova i Metohije( Ibarski Kolašin), sever Crne Gore (Mojkovac, Bijelo Polje, Pljevlja, Berane, Rožaje), pa čak i delove Republike Srpske i Federacije BiH u gornjem toku Drine( Višegrad, Čajniče, Rudo, Foča, Goražde). Naravno, i 15 opština u Centralnoj Srbiji: Kraljevo, Grad Raška, Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Ivanjica, Lučani, Čačak, Arilje, Požega, Užice, Čajetina, Nova Varoš, Priboj, Prijepolje. Moraš razlikovati 3 pojma: Raška kao istorijska regija, grad koji se zove Raška i Raški Upravni Okrug, jer to nisu sinonimi.

Ne znam koja to "većina ljudi" koristi taj veštački neoosmanistički naziv? Koriste ga samo Bošnjaci, drugosrbijanci poput Čede i Čanka, i naravno stranci koji rovare da bi destabilizovali tu teritoriju.
 
Poslednja izmena:
Znam da si protiv ove vlasti, pa cak i protiv danasnjeg Seselja. Ali ono sto vam je zajednicko svima (tebi, Seselju, Miroljubu) jesu ti neki strahovi, iskljucivost i apsolutno zabetonirana ubedjenja da se pola sveta urotilo protiv nas i da ceo region cuci u grmlju spreman da jurne na nas. A jedini nacin da se to spreci je da mi krenemo u kontraofanzivu (bilo vojnu bilo politicku) pa da uspostavimo Veliku Srbiju ili Dusanovo carstvo pre nego sto oni dobiju priliku da krenu na nas svi skupa. A sve te poduhvate cemo da finansiramo patriotizmom i inatom. Jer se inat i patriotizam sipaju u rezervoar, inat i patriotizam se loze u toplanama, inat i patriotizam se mazu na leba, od inata i patriotizma se grade zgrade, itd itd...
“Регион” чека, за то не брини и то не само регион, већ и неки кругови по Србији, што се каже - они само чекају да Дунав заледи...
 
Dzigi, ja sam zaista otvoren za razne teorije i poglede, bukvalno dokle god nešto nije izvan granica fizički mogućeg, spreman sam da čujem teoriju (mislim, ako je nešto novo).
Ali zaista mislim da su te priče o regionu koji samo čeka da nas pojede čiste teorije i paranoisanja dela Srba koji stalno mora nečim sebe da preokupira i da uvek ima koga da krivi za svoje neuspehe i koga da hvali za svoje uspehe.

Pretpostavimo da je tačno da zapad želi da nas uništi. Pretpostavimo da je tačno i da region želi da nas pojede. Moje pitanje je prosto - pa šta onda čekaju svo vreme? Ne razumem, NATO i EU svuda oko nas, u svakom međunarodnom sporu mi bismo automatski imali status loših momaka, a što se tiče vojno-ekonomske prisile, svima nam je jasno da je dovoljno da taj NATO i EU koji nas okružuju, naprave neku frku i na samo dva meseca pod nekim izgovorom zatvore granice, i da nam uruše ekonomiju i društvo.

Zašto onda to ne urade već jednom? Još je sada idealna prilika, pošto je Rusija prezauzeta Ukrajinom i svojim problemima, a još nam deo Evropljana dodatno zamera što smo drugari Rusima, odnosno dodatno bi našao sebi opravdanja i podržao kažnjavanje Srbije. I opet ništa. Zašto? Kad će više to rasparčavanje Srbije o kojoj slušam evo već 22 godine?
 
Vrh