Šta je novo?

Izbori 2024

Oni su vec izbrojali. Moze im se i samo da ne zeznu kad upisuju jer toliko su pismeni da prosli put nisu umeli da saberu pa su 5 puta precrtavali i upisivali rezultate.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220416-144843_Drive.jpg
    Screenshot_20220416-144843_Drive.jpg
    69 KB · Pregleda: 135
Nova:
Пре неколико месеци Србија је први пут у историји званично прешла границу од 30 милијарди евра јавног дуга.
Јавни дуг опште државе је средином марта 2022. годне износио око 31,2 милијарде евра. Када је коалиција СНС/СПС преузела власт, јула 2012. године, јавни дуг је био око 15,4 милијарде евра, што је у том тренутку било око 46 одсто БДП. Десет година касније, средином марта 2022. Године, јавни дуг је око 53 посто БДП.
 
Tekst je potpuno pogresan. To nije dug Srbistana vec dug svakog gradjanina. Na prvi pogled svi smo duzni po 10. 000 evra ali to je ustvari minimum 20. 000 evra kad dodje na naplatu. A tek koliko je dodatnih skrivenih uslova u tim parama niko nezna. Srecno onima koji budu vracali.
 
Nećeš da izađeš da glasaš iako imaš pravo i baš na tvom biračkom mestu se ponavljaju izbori a u 21h ćeš da kmečiš ovde kako je sns ubedljivo pobedio.
Hvala na sugestiji. Necemo se zaliti i kukati. Unapred cestitamo pobednicima. Dosad smo bili u zabludi da se na izborima nesto bira . Vise nismo pa da ne mracimo.
 
Hvala na sugestiji. Necemo se zaliti i kukati. Unapred cestitamo pobednicima. Dosad smo bili u zabludi da se na izborima nesto bira . Vise nismo pa da ne mracimo.
Šta ti konkretno nije jasno, eno ti na biračkim mestima po 20 i više opozicionih kontrolora plus crta. To što ti se ne dopada koga narod bira to je tvoj lični problem.
 
Nisu svi opozicioni već dobrim delom su sns kontrolori raspoređeni preko "opozicionih" listi kao npr mađarske. Tako je bilo i 2018 kada sam ja bio kontrolor pa su snsovci bili preko rudke lidte kao i laž na ih ekoloških što nisu ni krili u razgovoru samnom.
 
Bez kmecanja. Potrebna je izlasnost od 50 posto i od tih 50 posto da nekih 25 posto glasa za Tadica. Ako opozicija nije i stanju do da organizuje, dajte svi ostavke pa idemo ispocetka.
 
Na 49 je izaslo 320 ljudi. 300 je sns jutros doveo sns da ne zakasne da daju siguran glas. Nas 30 tak iz ulice necemo glasati. Sns ce na 49 -ki imati sigurnih 60% izaslih.

Koja je ovo nadrealna i apsurdna logika!? U znak protesta ćeš pomoći da se lakše i ubedljivije odradi ono zbog čega protestuješ!? Zar je teško otići? Neko će tamo da te bije?

Pa nekada su ljudi tražili da ih iz bolnica na nosilima odnesu do glasačkog mesta. Ne glasa se zbog drugih. Glasa se zbog sebe. To nije pitanje koristi, verovatnoća i kalkulacija, nego pitanje časti i samopoštovanja. Dokaz samome sebi da smo neko ko razume šta je uređeno društvo. Da je to jedino to nas razdvaja od džungle. Pa ma kakvi bili rezultati. Ko god pobedio, znaće se bar koliko kojih ima, a ti ćeš kad se pogledaš u ogledalo znati sa koje si strane ljudskosti i logike.
 
Zuma, uspeli su. Ucene, pretnje, zapaljen pcelinjak, administrativne gluposti i porodicna egzistencija je gotova. Bas juce su me " ubedili " da sam sam sebi zapalio pcelinkak, da mojih 300 kosnica nije ni postojalo, da sam lopov koji je varao drzavu, da pcelarstvom ne mogu da se vise bavim sve i da se pcele rode iz pepela zgarista.
Samo je policiji jasno sta se desava ali to su obicni ljudi koji ne mogu da rade svoj posao .
 
Zuma, uspeli su. Ucene, pretnje, zapaljen pcelinjak, administrativne gluposti i porodicna egzistencija je gotova. Bas juce su me " ubedili " da sam sam sebi zapalio pcelinkak, da mojih 300 kosnica nije ni postojalo, da sam lopov koji je varao drzavu, da pcelarstvom ne mogu da se vise bavim sve i da se pcele rode iz pepela zgarista.
Samo je policiji jasno sta se desava ali to su obicni ljudi koji ne mogu da rade svoj posao .
zasr su ti zapalili pcelinjak?
 
Niko ne ocekuje da Djilas ili Jeremic daju ostavku zbog lose procene i losih rezultata.
 
Trebali bi da daju ostavke i ostave mest na pol. sceni za sposobnije.
 
Zar vi ne biste trebali da budete zajedno i ne navijate da Tadic nije propo?
 
Ocekivan rezultat, posle razocaranja jakim rezultatom SNS-a ponovljeni izbori nisu mogli da motivisu glasace opozicije, plan svi za jednu listu nikada ne uspeva jer glasaci nisu ovce, narocito jer su glasaci levice obrazovaniji i teze prihvataju sugestije i naredjenja.
 
Pošto sad imamo detaljne rezulatate Beogradskih izbora (ali ne zahvaljući onima koji su trebali da nam ih daju), lako je odmah sa njim uporediti novi rezultat na prvom izbrojanom biračkom mestu Stari Grad broj 39, u ponovljenom glasanju. Nisu objavljeni mali brojevi glasova za ostale partije, već samo za ove, pa je ovo samo približno.

Izbori 2022, Odbornici Beograd, Ponovljeno glasanje u Starom Gradu.jpg


Prvi problem je što je ovde i na prvom glasanju izašla samo trećina upisanih (321 od 643). Izlaznost je 22% manja. To bi trebalo da znači je granica ulaska za Tadića za malu nijansu manja. Dobio je 4 puta više glasova nego prvi put. Međutim to je samo povećanje od 15 do 76, tj dobitak 61 glasa.

SNS je DOBIO glasove, SPS izgubio, a kompletna ostala opozicija u zbiru IZGUBILA glasove, i to čak za 38%. Iako to nije previše bitno ako je Tadić dobio, jer ne menja puno, ipak je pokazatelj rezultata političke "de-mobilizacije". Oni koji su izašli su poslušali opoziciju da glasaju za Tadića, pa je nešto glasova dobio, ali ih je izašlo ukupno manje. Pri tome je SNS dobio 26 glasova, tj ne samo onih 8 koji su napustili SPS.
 
Vrh