Šta je novo?

Izbori 2024

Dobro je, bude se zombiji širom Srbije
1648997899078.jpeg

Znam čak i par Zoomera koji su izašli, a nisam očekivao da mrdnu iz kuće.
 
Pojedine političke partije su govorile o usporenom radu tih komisija na biračkim mestima. Mada ne verujem da toliko mogu da uspore glasanje da Beograd zaostaje toliko.

Ali mi je s druge strane neverovatno da su gužve na biralištima veća u unutrašnjosti nego u Beogradu - a u Beogradu se čeka.
 
Svako ko je glaso video je da je izlaznost najveca dosad. Ukoliko nije video redove, potpisane biracke spiskove i pune kutije onda nek veruje informacijama republicke komisiji koji su slucajno ili namerno netacni.
 
Šta je bre ovo???!!!

FOTO Mađarska policija u Beogradu: „Zvali su nas da pomognemo“​


1648998243-madjarska-policija-kombo-750x500.jpg

Čitateljka portala Nova.rs fotografisala je danas oko 12 sati u Molerovoj ulici u beogradskoj opštini Vračar patrolu mađarske policije.

Naša čitateljka je fotografisala automobil i upitala policajce šta oni rade ovde.
„Momak iz auta je reagovao i rekao da ih je srpska policija pozvala da joj pomognu“, navela je naša čitateljka.

 
Bio sam na glasanju i moram da primetim da redovi nisu samo zbog izlaznosti, nego i zbog velike sporoće biračkih odbora i manjeg broja "kabina" za glasanje nego na ranijim izborima. Bar je tako na mom biračkom mestu koje je promenilo lokaciju. Čak sam video i određene ljude koji su odustali od glasanja kad su videli red, uz komentar, doći će kasnije (kad će opet biti red). Ne bi me čudilo da je i to jedan od načina da se pokušati smanjiti izlaznost. Jedan čovek se u jednom trenutku javio na telefon i krenuo glasno da priča na telefon kako ga zovu već treći put i da je u redu za glasanje, baš da bi ga svi okolo čuli.
 
Ćao ljudi, jel' sam rekao da će biti veselo danas? Ovo je referendum a ne izbori, izađite i glasajte!!!

Вучко, знамо да је твоја жртва барем једног бојкоташа мотивисала да изађе, тако да можемо рећи да се исплатила :)
Шалу на страну. Ја сам једном на студентским протестима 1997 добио батинице од људи у фантомкама. Бол брзо прође, понос остаје. Само напред и ако нисте моја опција. Да су општински избори и да си ти кандидат у мојој изборној листи гласао бих за тебе, јер заиста делује да су ти мотиви скроз чисти а што си "лево" не би ме омело.
 
Ne, Miloše, zaista svaka čast. Videh te jednom u Bulevaru na bicikli, al bilo mi glupo da ti se tek tako javim.
Ako ništa, kad upadneš u skupštinu grada i budete formirali vlast, znaćeš zbog čega je vredelo. A tek će vredeti. ;)
 
Pojedine političke partije su govorile o usporenom radu tih komisija na biračkim mestima. Mada ne verujem da toliko mogu da uspore glasanje da Beograd zaostaje toliko.

Ali mi je s druge strane neverovatno da su gužve na biralištima veća u unutrašnjosti nego u Beogradu - a u Beogradu se čeka.
Ovo sa usporenim radom je tačno. Kod mene na Medaku je neki deda u komisiji, tražio me je na spisku cela dva minuta. Ako tako stalno radi, tu neče moći više od 400-500 ljudi da glasa, a spisak je koliko znam dobrano preko 1000 ljudi. Redovi su ogromni, tu su dva biračka mesta.
 
Teško da će do 60 % ovim tempom.
 
To da ima manje "kabina" - ima definitivno, to je utisak koji više nego nekoliko ljudi deli, a bilo je tako i na mom biračkom mestu.
 
Vrh