Šta je novo?

Izbori 2024

Vecih govana ipak od ovih nema i sto je mesta praznih posle njih i izuzetno sam naostren da ih skinemo. Moramo, kunem vam se zivotom da cu vas pratiti ako uzmete bilo kakvu vlast i upadati vam u prostorije ako jedan dinar ukradete, nek me hapse 🤣 Imate moj glas, sad se malo unormalite i dodajte gas.
 
Jedva čekam da se pojavi anketa "Za koga ćete glasati na izborima 3. aprila?" i slična takva na temi za gradske izbore
 
NIsam glasao 20 godina. KOliko glasackih listica ce biti?
Predsednik, skupstina Srbije, opstina...?
 
Znaci, brate, slusaj, buraz, razumes, da glasas za Vucica, znaci, razumes


Ovi se vise ni ne kriju 🤣 Obracaju se dizelaskoj omladini koju su sami stvorili ni ne trude se da nadju nekog pristojnog.
 
Хахаха ладно убацили смрдљиви К дистрикт у спот.
 
Interesantno da ni jedna strana u svom programu nema
ukidanje poslaničkog imuniteta kao zaostavštinu prevazidjenog prohujalog Sav. Kom Jug. sistema
 
Jučerašnja debata Reč na reč na RTS1. U ime koalicije Moramo/NDMBGD je bila Biljana Đorđević koja je broj 2 na našoj republičkoj listi. S obzirom da je dobila dete prošle godine imala je i direktan input a ne samo što joj PR timovi napišu kao drugima. Inače, Biljana je profesorka na FPN-u i drago mi je reći da sam pomogao oko pripreme njenog nastupa u pogledu radnih prava žena sa akcentom na probleme u fabrikama stranih investitora.

"Možda i najveći problem koji Srbija ima danas je natalitet, samo u prošloj godini broj građana smanjio se za više od 50,000, a broj novorođene dece je bio najmanji ikada. Država je na različite načine nastojala da podstakne rađanje, ali ima li još nekih mera koje bi mogle da preokrenu negativan trend?

O tome u debati "Reč na reč" u utorak 8. marta raspravljaju:

Hana Adrović - lista Suverenisti
Boško Obradović - lista Srpski pokret Dveri - POKS
Biljana Đorđević - lista Moramo
Elvira Kovač - lista Savez vojvođanskih Mađara
Slavica Đukić Dejanović - lista Ivica Dačić - premijer Srbije
Darija Kisić Tepavčević - lista Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve"

 
Poslednja izmena:
Pošto je druga tema (Teorija modernog funkcionisanja društva) zaključana, samo ću kratko da kažem ovde, jer smo i na ovoj pominjali dešavanja u Ukrajini.

@Пантограф - iako se još uvek ne slažem sa svime, što se tiče suštine i većine onoga što si napisao pre par dana, moram da kažem da si bio u pravu. Ja tada najiskrenije nisam mogao ni da sanjam da jedna stara i velika zemlja i establišment mogu ovoliko da budu operisani od učenja na greškama, i procenjivanja, i prilagođavanja sadašnjici. Pod ovim ne mislim samo na vojni aspekt, nego na geopolitički i na širu sliku, i na to kako se upravlja odnosno ne treba upravljati sa ljudima. I svojim, a posebno tuđim, ako želiš saveznike. A nisam vala mislio ni da će zapad da bude ovako bezobrazan, licemeran i oštar u odgovoru. Sve u svemu, ovo je zaista postao jedan veliki pičvajz.
:violina:

Toliko o tome, da ne idem u off. Ali da, bio si u pravu za dosta stvari. Pozdrav :sesir:
 
Poslednja izmena:
Interesantno da ni jedna strana u svom programu nema
ukidanje poslaničkog imuniteta kao zaostavštinu prevazidjenog prohujalog Sav. Kom Jug. sistema
Генерално ниједна странка која се жали на прејак режим не планира да институционално ограничи моћ власти када је се дочепа

Зато и јесте толико смешно ламентирање опозиције о демократији, грађанским слободама и сл. Више је Ататурк у Турској везао сам себи овлашћења да не може председник да терорише народ него што наше велике демократе и предлажу да се уради. Никаква институционална мера, никаква конкретна реформа која ће њима да веже руке, да онемогући цензуру итд. Сви би од левице до деснице да владају као деспоти а продају причу како су против аутократије

Мада се ни грађани не буне, најбитније је да се "руши" ко год да је на власти, а да се доносе закони и реформе који би демократизовали друштво нема потребе
 
Slusajuci Vladetu Jankovica, stekao sam utisak da mu je ponudjena pogresna funkcija, kao rodjen je za predsednika. Vrhunski intelektualac, elokventan i dovoljno konzervativan i patriotski orijentisan da bi zadovoljio vecina glasaca ali i prosvecen i demokrata koga bi mogla da prihvati i levica. Starost ne bi bila problem jer je funcija predsednika svakako zamisljena kao ceremonijalna i postoje brojni primeri iz sveta gde je obavljaju njegovi vrsnjaci. Ponos nece uspeti da pobedi ni u jednom scenariju, nezavisno od izlaznosti, bas steta za Vladetu.
 
Slusajuci Vladetu Jankovica, stekao sam utisak da mu je ponudjena pogresna funkcija, kao rodjen je za predsednika. Vrhunski intelektualac, elokventan i dovoljno konzervativan i patriotski orijentisan da bi zadovoljio vecina glasaca ali i prosvecen i demokrata koga bi mogla da prihvati i levica. Starost ne bi bila problem jer je funcija predsednika svakako zamisljena kao ceremonijalna i postoje brojni primeri iz sveta gde je obavljaju njegovi vrsnjaci. Ponos nece uspeti da pobedi ni u jednom scenariju, nezavisno od izlaznosti, bas steta za Vladetu.
Njega su radikalski svinjoidi optuzili da hoce da rusi spomenik Stefanu Nemanji i da ga stavi u Marinkovu baru.
A rulja odmah, potpuno i bezuslovno naseda na sve sto pise u Zlobjektivu, Svinjformeru, Sralou, Zlovostima i Antisrpskom Lelegrafu.
 
Oni bi nesto nasli i patrijarhu Pavlu, da je jos ziv, nema pomoci sa tim. Samo sam hteo da kazem da mi je Jankovic bio mnogo ubedljiviji nego Ponos. No sada je to svakako zavrsena prica.
 
Ne, apsolutno se slažem sa svakim. 😄

Samo što ja Informer volim da zovem Deformer. Video u filmu ''Stado''. 😁
 
Oni bi nesto nasli i patrijarhu Pavlu, da je jos ziv, nema pomoci sa tim. Samo sam hteo da kazem da mi je Jankovic bio mnogo ubedljiviji nego Ponos. No sada je to svakako zavrsena prica.
To radikalsko beščašće, te podmuklost i lažljivost su neki od razloga zašto ih iskonski ne podnosim.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Džaba sve, većena će opet glasati za radikale. Naravno da ću izaći da glasam, ne mogu da gledam ove lopove. Samo treba biti realan, većina stanovnika Srbije je priglupa, zaostala, primitivna i neotesana. Ovi sa vlasti su idelani za takve ljude.
 
Džaba sve, većena će opet glasati za radikale. Naravno da ću izaći da glasam, ne mogu da gledam ove lopove. Samo treba biti realan, većina stanovnika Srbije je priglupa, zaostala, primitivna i neotesana. Ovi sa vlasti su idelani za takve ljude.
Hvala što nam radiš odličan marketing, treba čeśe da pišeš ovakve komentare :)
 
Džaba sve, većena će opet glasati za radikale. Naravno da ću izaći da glasam, ne mogu da gledam ove lopove. Samo treba biti realan, većina stanovnika Srbije je priglupa, zaostala, primitivna i neotesana. Ovi sa vlasti su idelani za takve ljude.
To ne mozes da kazes za onih 20% koji ne glasaju.

Takodje, kakva je alternativa koju imaju: nadmeni, urbani i nesposbni koji tu vecinu stalno vredjaju. Sta znaci "zaostala"? Oni vide da je alternativa Vucicevim lopovima jedna druga lopovska ekipa (u mnogim slucajevima zapravo ista). I onda glasaju za Vucica.
Beogradski gradjanisti nikada nisu ucninili bas nista da te poprave situaciu tih "krezubih" kako ih nazivaju. Mislili su da su jako pametni, ti maldi, urbani i uspesni, levi ili desni liberali.
Ispostavilo se da su "krezubi" ispali pametniji. Oni imaju svog Dragog Vodju i on im baca mrvice, on ih ponekad podmicuje od onog sto ukrade.
Uzeo im je buducnost, ali sta ima veze kad su to cinili i njegovi oponenti.

Posto uverenja ne postoje i ne vrde nista, onda glas kosta, . I to je ono sto "urbani, gradjanski svet" ne razume.
Da parafraziram pocetak filma "Za dolar vise"
"Kada ljudski zivot ne vredi nista, onda smrt ima svoju cenu"

Pogledajte politicku glupost Vladete Jankovica koji u zemlji gde se ljudi loze na ruzne spomenike govori kako ce im premestiti spomenik u Marinkovu baru. Slazme se sa njim, ali to se ne govori u zemlji ljubitelja spomenika. Prvo se nekoliko godina stanovnistvo obrazuje, uci. Prvo se zrtvujes kao politicar, ides po selima i gradovima. Ali V. Jankovic je hteo odmah da pokaze koliko je on urban i kulturan jer se tako sticu poeni u krugu dvojke. I time se diskreditovao.
 
Poslednja izmena:
Hvala što nam radiš odličan marketing, treba čeśe da pišeš ovakve komentare :)
Ne pomaze vam, ne stizu glasaci da citaju, hipnotise ih Sarapa na Pinku pa zapisuju svaku rec.:pPlus farma zadruga bar i sta je vec aktuelno ovih dana, toliko obaveza a tako malo vremena.
 
To ne mozes da kazes za onih 20% koji ne glasaju.

Takodje, kakva je alternativa koju imaju: nadmeni, urbani i nesposbni koji tu vecinu stalno vredjaju. Sta znaci "zaostala"? Oni vide da je alternativa Vucicevim lopovima jedna druga lopovska ekipa (u mnogim slucajevima zapravo ista). I onda glasaju za Vucica.
Beogradski gradjanisti nikada nisu ucninili bas nista da te poprave situaciu tih "krezubih" kako ih nazivaju. Mislili su da su jako pametni, ti maldi, urbani i uspesni, levi ili desni liberali.
Ispostavilo se da su "krezubi" ispali pametniji. Oni imaju svog Dragog Vodju i on im baca mrvice, on ih ponekad podmicuje od onog sto ukrade.
Uzeo im je buducnost, ali sta ima veze kad su to cinili i njegovi oponenti.

Posto uverenja ne postoje i ne vrde nista, onda glas kosta, . I to je ono sto "urbani, gradjanski svet" ne razume.
Da parafraziram pocetak filma "Za dolar vise"
"Kada ljudski zivot ne vredi nista, onda smrt ima svoju cenu"

Pogledajte politicku glupost Vladete Jankovica koji u zemlji gde se ljudi loze na ruzne spomenike govori kako ce im premestiti spomenik u Marinkovu baru. Slazme se sa njim, ali to se ne govori u zemlji ljubitelja spomenika. Prvo se nekoliko godina stanovnistvo obrazuje, uci. Prvo se zrtvujes kao politicar, ides po selima i gradovima. Ali V. Jankovic je hteo odmah da pokaze koliko je on urban i kulturan jer se tako sticu poeni u krugu dvojke. I time se diskreditovao.
Проевропска опозиција се пеца на јефтине новинарске клопке - Сребреницу, Косово, споменике... Ја бих конкретно на питања о споменику рекао да има пречих питања и тако прескочио ту новинарску подвалу. Опозиција као да је слепа на вишегодишња одуговлачења на пројектима основне инфраструктуре који су грађанима загорчали живот - обилазница, железница, булевари и тргови, канализација, мостови, ево нпр. Батајница би била зицер за опозицију причом о осакаћеном БГ возу и перипетијама са булеваром и прикључењем на аутопут.
 
Vrh