Šta je novo?

Izbori 2024

I šta kažete, mnogi veruju da su bageristu prebili strani agenti dok je išao da trudbenički radi... Mnogi će radije da okrenu Pink i Krepi i veruju u sve što im oni kažu nego da izađu na jbni Youtube ili prosto Google, ukucaju par stvari (a da nisu Pink i Krepi) i pogledaju lepo snimke koji su dostupni celom jbnom svetu i spoznaju celu priču. Da jbt, ko bi reko.

A kad ja pre nedelju dana okačim ovo...
73,956 views, Oct 6, 2021

^^
Šta se gleda i u šta se veruje u gradovima (gradovimA, množina, ima ih više, ali ipak svega par...) Srbije koji nisu dovoljno veliki i razvijeni da do njih može da dopre saznanje da postoji svet izvan Srbije, da postoji život bez SNSa, da postoji još operatera osim Lelekoma i još televizija osim Pinka i Krepija. I uopšte, da postoji način gledanja na stvari, život i svet koji se ne svodi na deljenje svega u crno i belo odnosno esenciju dobra (Vučić i Rusija) i esenciju zla (opozicija, CIA, NASA, Vatikan, Đilas, Rokfeleri... )

2:15 - ja eugh gledam najviše... Pink... gledam televiziju.. eugh... Prvu... te dve televizije i... eugh... Hepi. Tu te... dve... eugh... tri televizije... eugh ovako kao... pogodne...

Mislim da je dovoljno.
...ljudi ovde okreću glave i kažu mi da nije to baš tako i da se preteruje...

Jel da,a? Preteruje se, jel da?
 
Poslednja izmena:
Важан посао градских власти је и даљи развој града те је питање у дебати "Реч на реч" било и који ће инвестициони пројекат учесници подржати уколико буду у прилици да управљају градом.

О томе су у дебати "Реч на реч" расправљали: Радмила Васић – српски покрет Двери, Радомир Лазовић – покрет "Не давимо Београд", Никола Никодијевић – Социјалистичка партија Србије и Ђорђе Тодоровић – Српска напредна странка.


 
Izgleda da niko nije ni reč rekao o železničkoj obilaznici. Opet nema nikog ,,novog'',nameću se iste stranke i ideologije.
 
Tako su neslusljive ove debate u prisustvu barem jednog obaveznog SNS galamdzije.
Takve bahatosti i nekulture govore same o sebi.
Oni se bukvalno bore za svoj goli zivot, jer znaju sta im sledi ako zakon stupi na snagu.
 
Nivo nekulture i bezobrazluka koji obavezno upražnjava dežurni mladi jastreb iz SNS-a (ili njegova koleginica sa SNS akademije) u debatama je nepodnošljiv normalnom čoveku:(. Ovo će se jednom izučavati na ozbiljnim školama.
 
Svi znamo da je koliko je ljudi pobijeno od 2014. bolestima koje su dobili jer su udisali produkte sagorevanja mokrog uglja.
Znamo da Batut laze u vezi kovida, znamo da je je odnos broja umrlih i obolelih najgori u Evropi.

Proporcionalnog nezadovoljstva ipak nema. U svakoj drugoj zemlji nasli bi se insajderi da makar anonimno govore sta se desava, Kod nas insajdera nema, odnosno mogu se prebrojati naprstima jedne ruke. To govori do koje mere je mentalitet SNS-a u stvari dominantni mentalitet naroda.

Zato idealni kandidati treba da lice na Vucica, barem u pocetku.
 
I šta kažete, mnogi veruju da su bageristu prebili strani agenti dok je išao da trudbenički radi... Mnogi će radije da okrenu Pink i Krepi i veruju u sve što im oni kažu nego da izađu na jbni Youtube ili prosto Google, ukucaju par stvari (a da nisu Pink i Krepi) i pogledaju lepo snimke koji su dostupni celom jbnom svetu i spoznaju celu priču. Da jbt, ko bi reko.

A kad ja pre nedelju dana okačim ovo...

...ljudi ovde okreću glave i kažu mi da nije to baš tako i da se preteruje...

Jel da,a? Preteruje se, jel da?
Ja bih rekao da je ova neka selebriti Beogradjanka, a ne neka krezuba penzionerka iz unutrašnjosti


Što se tiče smanjivanja penzija i plata u JAVNOM sektoru tu imaš dve strane. Od starih penzionera koji su navikli da rade onako kako im država kaže do onih, a nije ih malo, lažnih penzionera koji su platili ranijoj vlasti da odu u penziju iako su jedva imali 50god tako da su morali da ćute. Što se tiče plata u javnom sektoru svi znamo kako se dolazi do državnog posla tako da i tu nema neke polemike zašto ljudi ćute. Ne ćute samo oni koji su igrom slučaja dobili posao zbog stručnosti, a takvih je malo.
 
Ima tu i penzionisanih doktora koji su opeljeseni, a nisu uopste cutali nego su slali dokumenta i za prijavu Sudu u Strazburu. Kazem posto jednog imam u porodici. Oko 4.000 evra su joj Vucic i gangrenozna tvorevina oteli za sve ove godine.

A sto se naroda po manjim mestima tice, ja i dalje mislim da je tacno ovako kako je prikazano u prilogu omrazenog N1.
 
Zanimljiva je i ogromna brzina zaduzivanja Srbije (u januaru 2 milijarde evra), u sklopu priprema za pobedu SNS-a na izborima i kupovanje gradjana. Posle izbora se lako da se desi da penzioneri moraju da daj "za nasu decu" i "za Vucica".
 
Важан посао градских власти је и даљи развој града те је питање у дебати "Реч на реч" било и који ће инвестициони пројекат учесници подржати уколико буду у прилици да управљају градом.

О томе су у дебати "Реч на реч" расправљали: Радмила Васић – српски покрет Двери, Радомир Лазовић – покрет "Не давимо Београд", Никола Никодијевић – Социјалистичка партија Србије и Ђорђе Тодоровић – Српска напредна странка.


Одслушао сам сад ову емисију. Морам признати да ме је веома пријатно изненадила госпођа из Двери, културан наступ и конкретни примери. Напредњачки јуришник класично радикалско пљување, тзв. социјалиста прича шта је научио напамет, ал мора мало и списак да потегне. Лазовић ок, али је морао да се више припреми за ову емисију, морао је да узврати конкретније, нпр. када је напредњачић на причу о респираторним болестима кренуо о туморима, па могао је да се позове на то да и загађен ваздух изазива туморе, а на причуо о осиромашеном уранијуму је морао да удари контру тиме да Вучић финансира Блера, Клинтона и Шведера, да доводи Блера у Београд, да му је Шведер био на митингу и сад су се скоро возикали брзим возом, да је био у емисији са Билом Клинтоном и сл. Мислим да би се било који форумаш боље снашао на његовом месту у емисији. Мора то боље.
 

Propaganda je u punoj brzini.​


BRIGADNI GENERAL OTKRIO ISTINU O ZDRAVKU PONOŠU: Nije branio rodni Knin, Hrvati ga častili letovanjem na Brionima​

Овај генерал Ковач је током реформе војске био:
- од 2004. до 2010. начелник управе за стратегијска планирања Министарства одбране
- од 2010. до 2014. начелник управе за планирање и развој у Генералштабу ВС;
Значи заједно су прекрајали војску.
 
Kandidat koji moze da pobedi, mora da bude nacionalista ili da glumi da je nacionalista kao Vucic. 70% birackog tela je takvo.
Liberali ili levi liberali, prihvatljivi za NATO nemaju nikakve sanse, osim u Beogradu.
Vecina birackog tela ne moze da shvati da ako Vucic govori protiv NATO pakta, ali radi za NATO pakt efektivno nesto znaci.
Vecina ne razume razliku izmedju reci i dela.

Zdravko Ponos je putem ekstemisticke propagande u Informeru vec eliminisan.
 
Meни Понош делује као пробни балон. Од националистичких кандидата једино имамо Бошка из Двери и Милицу из Заветника али мислим да нису дорасли Вучићу. Оно што би могло да пољуља Вучића јесте сценарио из 2004. када су у првом кругу Тома освојио већину гласова, али су се босле гласачи Карића и Маришићанина определили за Тадића. Данас је проблем што је СНС у свој воз укрцао СПС и бивши Г17+ са бројним прелетачима из претходних режима и том математиком у старту доминирају.
 
Kandidat koji moze da pobedi, mora da bude nacionalista ili da glumi da je nacionalista kao Vucic. 70% birackog tela je takvo.
Liberali ili levi liberali, prihvatljivi za NATO nemaju nikakve sanse, osim u Beogradu.
Значи сви ван Београда подржавају Вучића?

Маестралан закључак.
И опет се све своди на причу о глупом и крезубом народу.
Поред свих крезубих власти од 1945. наовамо.
 
Значи сви ван Београда подржавају Вучића?

Маестралан закључак.
И опет се све своди на причу о глупом и крезубом народу.
Поред свих крезубих власти од 1945. наовамо.
Ne svi. Ali mnogo veci porocenat nego u Beogradu. Jednostavno, u provinciji se uvak glasa za vlast.
 
Meни Понош делује као пробни балон. Од националистичких кандидата једино имамо Бошка из Двери и Милицу из Заветника али мислим да нису дорасли Вучићу. Оно што би могло да пољуља Вучића јесте сценарио из 2004. када су у првом кругу Тома освојио већину гласова, али су се босле гласачи Карића и Маришићанина определили за Тадића. Данас је проблем што је СНС у свој воз укрцао СПС и бивши Г17+ са бројним прелетачима из претходних режима и том математиком у старту доминирају.
Zar nisu Zavetnici rekli da će zajedno sa SPSom (i još nekom strankom) podržati kandidaturu Vučića za predsednika i da neće davati svoje kandidate?
 
@marrecar ja sam čuo da hoće, recimo danas ili juče. Razlog što sam zapamtio je što to dovoljan dokaz da su oni vučićevi, mislim na zavetnike, a dobar deo je sumnjao. Koliko sam skontao, nestorović će da bude kandidat za gradonačelnika, a idu on sps i zavetnici zajedno. Na predsedničkim će podržavati vučića.

Unutrašnjost uvek glasa za vlast. Peti oktobar se desio jer su i iz unutrašnjosti došli ljudi, znači izgubio je tamo podršku. Msm da ima negde klip koji je išao ovako nekako, drašković drži miting i onako priča njegov stil onaj, loži narod, i posle se tu grli sa ljudima i neki seljak dobacuje "bravo Vuče, baš si ekstra govorio". I ovaj ga pita, "znači glasaćeš za mene"? "Hoću, kad dođeš na vlast".

Više je, razloga zašto unutrašnjost glasa za vlast. Prvo, na selima je većinski staro stanovništvo, dobrim delom slabo, ili nikako pismeno. Naročito funkcionalno pismeno. Daleko veći procenat fakultetski obrazovanih ljudi je u gradovima. Takođe, tamo je jako inertno društvo, nenaviknuto na bilo kakve promene, čuveno "ne talasaj". Tradicionalnije, rade stvari zato što je tako radio i njihov deda, bez razmišljanja da l postoji alternativa. Ne možeš od njih nikad očekivati bilo kakvu inicijativu, a inicijativa je osnov promene, a opet promena je osnov da neko ne glasa za vlast. Takođe, krađe glasova, kupovine i slično su dosta jednostavnije. Pa setite se kad su u selu blizu Vranja svi do jednog glasali za MAĐARE. Prosto na dorćolu ne možeš tako da kradeš, a i dosta teže je kupiti glas na dorćolu nego u neradovcu. A glasovi isto vrede.

Takođe, u velikim gradovima procentualno manje ljudi radi u državnim preduzećima, pa nema ni tog ucenjivačkog kapitala. Ja lično smatram da više glasova donose oni "moram da bi mi zaposlili dete", nego stranački zaposleni ljudi. Ta nada, tih baba i deda, da će, ako skupe po 20 ljudi da glasaju za njih, dete da im se zaposli u opštinu, donosi više nego ovo po sto evra za naše mlade. Jednostavno, u malim mestima država je daleko najveći poslodavac, i nema mnogo izbora osim prikloniti se vlasti. Upravo zato imate lokalne kabadahije po 30 godina da su direktori, ne znam, u lučanima, i da ih ne menjaju iz Beograda. Ne menjaju, jer on obezbeđuje da celi lučani glasaju za vučića. Sam princip "pritiska odozgo" jeste da ti imaš predsednike sudova, komandire stanice, i direktore preduzeća kao sebi odane ljude, i onda oni dalje rade šta ti treba.

U krajnjem, pre koju godinu je bio referendum u turskoj, da se erdoganu daju neka praktično neograničena ovlašćenja, nebitno. Uporedili su glasove za da/ne po regijama, sa procentom prodatih knjiga po tim regijama. Što je više glasalo za da, to je prodaja knjiga u tim regijama išla asimptotski nuli, i obrnuto.
 
Zar nisu Zavetnici rekli da će zajedno sa SPSom (i još nekom strankom) podržati kandidaturu Vučića za predsednika i da neće davati svoje kandidate
То ми је промакло испод радара. Ето значи онда имамо само Бошка као националистичку опозицију која је контра Вучићу.
Сад читам неке портале, изгледа СНС неће коалицију са СПС на локалу, па сад нешто врдају и праве коалицију са Несторовићевим Змајевима (!?!!) и Заветницима за локал и парламент ваљда.
 
Tako nekako je bilo. Očigledno su uvideli da im predsednički izbori ništa ne znače, pa zašto trošiti resurse, a za gradonacelnika, odnosno gradsku skupštinu, mogu lagano da skupe neke glasove i da se onda uguraju zajedno sa SNSom.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
То ми је промакло испод радара. Ето значи онда имамо само Бошка као националистичку опозицију која је контра Вучићу.
Сад читам неке портале, изгледа СНС неће коалицију са СПС на локалу, па сад нешто врдају и праве коалицију са Несторовићевим Змајевима (!?!!) и Заветницима за локал и парламент ваљда.
Ovo je netačna vest, Milica Đurđević je pre neki dan rekla da će ona biti predsednički kandidat i da će Zavetnici na svim nivoima izbora ići samostalno.

Ja se u 99% ili 100% programskih načela slažem sa Zavetnicima, ali ne mogu glasati za njih dokle god ih ne čujem da na Hepiju u jutarnjem programu uživo kažu da SNS 10 godina izdaje Kosovo i pljačka celu Srbiju. Isto važi za DSS, i Milica Đurđević i Miloš Jovanović prilično često gostuju na Hepiju i Pinku, a neki drugi opozicionari koji bi to sigurno rekli su na tim istim medijima zabranjeni.
 
Tako nekako je bilo. Očigledno su uvideli da im predsednički izbori ništa ne znače, pa zašto trošiti resurse, a za gradonacelnika, odnosno gradsku skupštinu, mogu lagano da skupe neke glasove i da se onda uguraju zajedno sa SNSom.
Da, to imje isplativo. Vidi se da Djilas ide na to. Jeremic mozda ne i Cuta mozda ne.
Cak i za "Ne davimo..." i Zelenovica nije sigurno.
 
Vrh