Šta je novo?

Izbori 2024

Koliko mentalno i intelektualno oboleo treba biti da bi se ovako nešto zaboravilo ili previdelo? Ali, eto, očigledno toga u Srbiji ima baš puno, preko 700.000...
Problem je u tome što se štancuje jako puno informacija. Dovoljno dobro orkestriraju sve i izbacuju informacije da i najnormalniji čovek, koji nije njihov glasač, ne bude u stanju da pohvata sve.

Koliko puta zaboravim i prisetim se da se nešto desilo - a uopšte nije neka sitna stvar. Preokupirani smo brojem informacija, pogotovo stariji (mada i spinovanje ovde radi posao) i bukvalno smo sluđeni.
 
Па неће им продавати сигурно за исте паре, већ за веће. А и онако су им срушили куће. Ово сад креће спиновање у контра смеру.
Zar nije logicnije da je sada manja vrednost tih nekretnina ? Cene su tu išle kao da su Loznici, ako ne i veće.
A kuće su rušili bivši vlasnici, da bi odneli crep, cigle, prozore, građu...
 
Може бити и тако, али питање је како продају то земљиште због постојања рудног тела испод.
 
Mislim da je odluka o odustajanju od RT samo verbalna, priveremena.
Verovati u bilo koju izjavu politicara ovakve drzave je infantilnmo.

Najgore od svega je sto se tzv opozicija (osim mozda Cute) sprema na kohabitaciju sa njima i podelu plena.
 
Ja sam zadovoljan sto je iskopavanje litijuma zaustavljeno za sada. E sad da li cemo da gledamo reprizu sa Rio Tintom, ili nekom kineskom ili ruskom kompanijom to niko ne zna, ali svaka vlast ce morati da racuna na sigurno jos veci bes naroda i proteste koji se ne bi zaustavili lako kao ovi sada. I vladavina bi joj bila jako kratka a to niko od politicara ne bi rizikovao, ni za kakav mito.
 
Budući da pišete na ovoj temi, verujem da se interesujete za politiku na dnevnom nivou. Ne mislim da idete na skupove, nego da svaki dan čitate neke portale sa političkim vestima, rekao ovaj ovo, onaj ono, i tako.

Koliko vas bi uradilo nešto zarad političke opcije koju podržava, koja god to bila? Da li lepilo plakate, napisalo na fejsu neki post podrške za svoju opciju, čuvalo kutije u ime svoje opcije, blejalo na štandu, šta bilo?

Ako ne biste, zašto ne biste? Verujem da mislite da je ova vlast najbolja/najgora, ali da se dešavaju kriminalne stvari epskih razmera, ili obaramo rekorde, a opet nedovoljne da vas podstaknu da nešto, makar i najsitnije, lično uradite?
 
Pa dobro, ali suština je bila da saznam zašto? Msm nije upereno ništa konkretno u tebe, nego da saznam šta je uzrok tome? Da li je to komunističko nasleđe i još uvek mlada, demokratija u pokušaju, da li je društvo sa "ćuti, ne talasaj, svima valja, samo si ti našao da se buniš" usmeravanjem, da li je ta prodata priča je lejm da kažeš da podržavaš neku stranku, kul je da vičeš da su svi isti, da li strah od mogućih posledica od "onih drugih" ako se svrstaš na jednu stranu, ...
 
Śta da saznaš? Kako se pravi veći Vučić od Vučića? Pitaj roditelje, koji su pre dvadeset i kusur godina srušili jednog diktatora, zašto su dozvolili da im dete danas lepi plakate, piše objave na FB, bleji na štandovima i baulja po davno prošlim vremenima tražeći neki smisao svog ostanka u Srbiji.
 
Thegray moram priznati da je post jako prazan da nemam prosto šta da odgovorim. Ako treba nekom roditelji da izvrše sepuku što neko javno kaže da glasa za nekog, onda mi je to pomalo i smešno. Te priče "slušaj mali" možeš prebaciti na jutjub komentare, o meni ne znaš ni da l sam rušio Slobu, ni da l sam Slobin sin lično.

Pitanje je skroz na mestu. Ako si se osetio prozvanim, ili te pitanje nešto pogodilo, nemam s tim ništa.

Video sam to vucko, duhovito od njegove strane, a šalje poentu. Svejedno mislim da će opet biti 10ak kandidata za predsednika, jedan kandidat vlasti, ostali šatro opozicija, što je generalno loše po opoziciju. Čak ne samo oko potencijalnog drugog kruga, nego i oko situacije gde bi jedan opozicioni kandidat imao lupam 40%, a Vučić 60%, što je bolja varijanta nego da opozicioni kandidati imaju 22+8+5+3+2, a Vučić 60%
 
Thegray moram priznati da je post jako prazan da nemam prosto šta da odgovorim. Ako treba nekom roditelji da izvrše sepuku što neko javno kaže da glasa za nekog, onda mi je to pomalo i smešno. Te priče "slušaj mali" možeš prebaciti na jutjub komentare, o meni ne znaš ni da l sam rušio Slobu, ni da l sam Slobin sin lično.

Pitanje je skroz na mestu. Ako si se osetio prozvanim, ili te pitanje nešto pogodilo, nemam s tim ništa.

Video sam to vucko, duhovito od njegove strane, a šalje poentu. Svejedno mislim da će opet biti 10ak kandidata za predsednika, jedan kandidat vlasti, ostali šatro opozicija, što je generalno loše po opoziciju. Čak ne samo oko potencijalnog drugog kruga, nego i oko situacije gde bi jedan opozicioni kandidat imao lupam 40%, a Vučić 60%, što je bolja varijanta nego da opozicioni kandidati imaju 22+8+5+3+2, a Vučić 60%
Sansa da jedan kandidat opozicije objedini celo biracko telo u prvom krugu je u domenu naucne fantastike, previse je razlicitih opcija u opoziciji i premalo vremena, izbori su za dva meseca. Drugi krug je jedina sansa, ako se dodje do njega. Lepota drugog kruga je sto niko ne moze da zabrani narodu da glasa za kandidata opozicije, znaci cak i satro opozicija koja bi mozda saradjivala sa Sns posle izbora, ne bi mogla da zabrani svojim glasacima da glasaju protiv Vucica. Mogu da probaju ali sam ubedjen da bi preko 90% onih koji su glasali za njih i pored toga izaslo i glasalo.
 

To ti je kad nemaš političara bez putera na glavi. Udba samo pretraži folder i odma sićve ima keca u rukavu. A Tadićeva odbrana ne bi prošla ni kod deteta u nižim razredima osnovne škole.
 
Sansa da jedan kandidat opozicije objedini celo biracko telo u prvom krugu je u domenu naucne fantastike, previse je razlicitih opcija u opoziciji i premalo vremena, izbori su za dva meseca. Drugi krug je jedina sansa, ako se dodje do njega. Lepota drugog kruga je sto niko ne moze da zabrani narodu da glasa za kandidata opozicije, znaci cak i satro opozicija koja bi mozda saradjivala sa Sns posle izbora, ne bi mogla da zabrani svojim glasacima da glasaju protiv Vucica. Mogu da probaju ali sam ubedjen da bi preko 90% onih koji su glasali za njih i pored toga izaslo i glasalo.
Da, znam da je u domenu naučne fantastike, ali to je do glasača, njihove razmaženosti. Ako je već situacija nikad gora, onda se glasa za nekoga ko može da preuzme vlast, kako bi se izvukli iz nikad gore situacije. Kao "nemam za koga da glasam" apstinenti, druže imaš opciju da se sam kandiduješ ili da glasaš od ponuđenih. Meni se ne bi sviđao ni sam ja verovatno, ako bih terao mak na konac, a ne random neki lik koji se kune u poštenje, ali to je to od ponuđenog.

Drugi krug je sam po sebi prilično dobar uspeh opozicije, bio bi najveći od dolaska snsa, čak i da ne pobede vučića u drugom krugu. Jedan od tih jeste tvoj, ide se na ili ili, imaš jednu jedinu opciju ako si protiv Vučića, pritom, to automatski znači da moraš da dobiješ prostor barem na rtsu, moraš ući u debatu sa Vučićem, koju on izbegava 10 godina već, i slično.

Moje očekivanje za izbore jeste da budu vrlo tesni izbori u Beogradu, i da opozicija ima šansu, predsednički da opozicija ima šansu da ide u drugi krug, ali manju nego da osvoji Beograd, i da opozicija osvoji više od 1/3 u parlamentu (jedan od razloga što je Ustav menjan pre izbora, ne bi imali 2/3 većinu posle).

Vučić je na prethodnim predsedničkim imao malo preko 2 miliona glasova. To je max koji je mogao da izvuče tad. Na ovim verujem da će imati manje od 2 miliona. Uz malo veću izlaznost, što takođe očekujem, i dosta ozbiljnije čuvanje kutija, to može da padne ispod 50%. Najveća nepoznanica mi je kome će se preliti Šešeljevi glasači, jer verujem da neće imati 160 hiljada.
 
Део СРС гласача може да се прелије Заветницима или коалицији Нада.
 
Debata nije bila ni počela a kokoška u službi korumpirane plaćeničke kompanije Kurir je već oblatila Tadića i dala prednost Vesiću.
A i ostatak debate je otvoreno i jasno bio uperen protiv njega.

Pozoveš ljude u ''debatu'' da ''se čuju obe strane'' a onda guraš priču i ''vagu'' u korist jednog.

S***m se na današnje ''novinare'', čast retkim izuzecima. Gamad plaćenička.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sta je uopste Tadic i mislio da postigne u tom duelu, sa malim lazljivcem i manipulatorom.
 
Oчигледно је желео да има наступ у медијима по сваку цену пошто га не зову јако дуго нигде.
 
Moguce, slabo pratim televiziju, ali N1 verovatno forsira Djilas-Jeremic ekipu pa nema mesta za ostale.
 
Mислим да Тадић није био на РТС годинама до скоро. Он је свестан да са Н1 нема довољан домет у бирачком телу пошто ту ТВ прате већ оријентисани гледаоци.
 
U situaciji kada opozicija ima jako, jako malo prostora da se cuje, ne vidim sta je cudno da neko poput Tadica iskoristi priliku za ovakvu debatu. Nema on tim stranih savetnika kao Vucic, ali nije ni on od juce, ne bi pristao na ovakvu debatu da se nije spremio i da ne misli da ce doneti vise koristi nego stete.

Jer tu debatu, kao sto vidimo, nece pisati i pratiti samo citaoci Kurira na sajtu Kurira, nego se procuje to i prosiri i po ostalim kanalima i masama.

Poceo sam bio da gledam i stigo do trecine ali sam morao da prekinem. Ali koliko sam video, dobro se on drzao a vidim i u komentarima da su ga ljudi podrzali a napenalili Gremlina iz sahta.
 
Сасвим коректна дебата, није баш да је Тадић натрљао нос Весари, али је имао јаке аргументе у дебати.
 
Kakve jake argumente? Ja sam bio protiv toga al nisam imao ovlašćenja? Ili mi smo bili za pravo žalbe na reformu pravosuđa, al su sudije bile protiv. Ma daj...
 
"Opozicioni" politicari jednostavno ne mogu i da se nose sa SNS-ovcima. Cak ni sa svojim bivsim stranckim kolegama, koa sto je Vesic.
Potpuno je besmisleno insistirati na formi, koa sto radi Tadic.
Mislim da je bojkot daleko bolej resenje. Pod pritisskom ulice SNS ide iz greske u gresku. Jedino pritisak ulice ima smisla kad se boris protiv ulicara.
Bojkot izbora + pritisak ulice. To je recept.
Da li iko punoletan misli da Vucic moze da se srusi izborima uz medijsku kontrolu koju ima?
 
Vrh