Šta je novo?

Izbori 2024

Чему онда прича о Косову када се ту наша власт веома мало пита од 1999?
 
Čisto za zapisnik, niko od političara ne vodi profile na mrežama več to radi neki PR. Ovde je očigledno PR zeznuo stvari samo tako i verovatno je dobio otkaz.

Neuspeli pokušaj Darije Sisić Tupavčević da se sama fotošopira i sakrije posledice ministarske platice i obilatog obedovanja koje obično sledi sa obilatim funkcijama i titualama :D
I vrhunski komentar ispod koji sve objašnjava. :D
Pogledajte prilog 124928
 
Ја бих само напоменуо да сам уморан више од прича о колонијализму и суверенитету

Србија је економски кепец Европе са престоницом која нема честиту канализацију ни тротоаре али смо судећи по људима овде ми сами на нивоу савремене римске цивилизације која се бори за суверенитет да ради ствари "на свој начин". И то не само код себе већ и да намеће своју вољу и анексира околне државе јер нам иначе систем толико добро функционише да треба и остале да благословимо истим и цивилизујемо. Живели смо у квалитетнијим градовима под аустроугарском чизмом него сад кад смо "суверенији". Вероватно никад нисмо били суверенији него за време Милошевића када смо испали из свих светских токова и потпуно заглувели за спољне утицаје да би апсолутно економски и друштвено пропали. Тита воле да хвале али он је први био довољно намазан и паметан да се приклања коме треба да би за Југославију издејствовао корист, данас би први био проглашен издајником због тога.

Све што смо добили као народ у протекла 2 века добили смо захваљујући увлачењу у ду*е великим страним силама и понизно учећи од њих како треба организовати друштво а све што смо изгубили смо изгубили терајући инат јер ми "знамо најбоље" и инсистирајући на неком суверенитету који ни Холандија нема. Хрватска је толико добра прошла од 1945. до сада јер су Хрвати били паметни као ми раније да уместо да терају уз длаку узму и повинују се јачим силама како би у оквиру вазалног статуса изборили своје интересе. То смо ми некад радили и према Аустроугарској и према Русији и према западу генерално и као награду смо постали балканска сила која је кројила Југославију по својој вољи. Хрватски патриотизам данас се огледа у развоју друштва учећи од ЕУ и савезништву са најачим војним савезом на свету који им је омогућио да добију прву републику у историји (не рачунајући НДХ). Исто важи и за Пољску, Чешку, Словенију и важило је за Грчку док је имала снажан друштвени развој. Важило је и за нас када смо сарађивали са Француском, Британијом и Америком и развијали се по узору на њих. Наш данашњи "патриотизам" се огледа у започињању сукоба у којима не можемо да победимо већ имамо велике губитке и кривљењу свих осталих за своје економске и друштвене проблеме.

Нису људи у Србији сиромашни зато што нам неко "краде природне ресурсе" већ зато што ничим изазвани бранимо систем у коме смо земља радника у глобалном капитализму, увек потчињени светским капиталистима зато што својим грађанима не допуштамо да се обогате. Зато што живимо у квазифеудалном систему где свако ко покуша да се обогати независно од државе бива кажњен на општенародну радост. Зато што уместо да се боримо против криминалаца, мафијаша и издајника у својим редовима ми кривимо странце што улажу у нашу земљу и граде фабрике.

Јапан нема малтене никакве природне ресурсе и након Другог светског рата је морао да поједе г****, распусти војску и допусти страној сили да му напише Устав па је захваљујући свему томе данас толико узнапредовао да је моћнији него што је био икада у историји. И опет не покушава да тера инат Западу већ само ради у свом интересу и не таласа.

Али не, ми смо ипак глобална сила, трећа најјача војска на свету бајо мој, ми се сагињати нећемо
Боље да пливамо у сопственим фекалијама него да нам Брисел наређује како да их честито санирамо.
 
Pff.. Tadic ce ga pojesti kao predjelo.
Vesiceva karta je bezobrazluk sa upadicama u naprednjackom maniru, kao i "a sta ste vi radili do 2012", a voditelj ce biti na njegovoj strani.
Биће занимљиво гледати сукоб бивших партијских другова сада у супротним таборима :) Надам се да ће Тадић да се спреми за емисију и потегне питања неких конкретних проблема, но ми се чини да ће цела емисија бити у тону " ви сте довели Рио тинто, не ви сте довели Рио тинто".
 
Биће занимљиво гледати сукоб бивших партијских другова сада у супротним таборима :) Надам се да ће Тадић да се спреми за емисију и потегне питања неких конкретних проблема, но ми се чини да ће цела емисија бити у тону " ви сте довели Рио тинто, не ви сте довели Рио тинто".
Vesara ce zgaziti Tadiju.

Vesara je premazan svim bojama, lukav, ljigav i sve to, dok je Tadic ocigledno poluretardiran.
 
Ја бих само напоменуо да сам уморан више од прича о колонијализму и суверенитету

Србија је економски кепец Европе са престоницом која нема честиту канализацију ни тротоаре али смо судећи по људима овде ми сами на нивоу савремене римске цивилизације која се бори за суверенитет да ради ствари "на свој начин". И то не само код себе већ и да намеће своју вољу и анексира околне државе јер нам иначе систем толико добро функционише да треба и остале да благословимо истим и цивилизујемо. Живели смо у квалитетнијим градовима под аустроугарском чизмом него сад кад смо "суверенији". Вероватно никад нисмо били суверенији него за време Милошевића када смо испали из свих светских токова и потпуно заглувели за спољне утицаје да би апсолутно економски и друштвено пропали. Тита воле да хвале али он је први био довољно намазан и паметан да се приклања коме треба да би за Југославију издејствовао корист, данас би први био проглашен издајником због тога.

Све што смо добили као народ у протекла 2 века добили смо захваљујући увлачењу у ду*е великим страним силама и понизно учећи од њих како треба организовати друштво а све што смо изгубили смо изгубили терајући инат јер ми "знамо најбоље" и инсистирајући на неком суверенитету који ни Холандија нема. Хрватска је толико добра прошла од 1945. до сада јер су Хрвати били паметни као ми раније да уместо да терају уз длаку узму и повинују се јачим силама како би у оквиру вазалног статуса изборили своје интересе. То смо ми некад радили и према Аустроугарској и према Русији и према западу генерално и као награду смо постали балканска сила која је кројила Југославију по својој вољи. Хрватски патриотизам данас се огледа у развоју друштва учећи од ЕУ и савезништву са најачим војним савезом на свету који им је омогућио да добију прву републику у историји (не рачунајући НДХ). Исто важи и за Пољску, Чешку, Словенију и важило је за Грчку док је имала снажан друштвени развој. Важило је и за нас када смо сарађивали са Француском, Британијом и Америком и развијали се по узору на њих. Наш данашњи "патриотизам" се огледа у започињању сукоба у којима не можемо да победимо већ имамо велике губитке и кривљењу свих осталих за своје економске и друштвене проблеме.

Нису људи у Србији сиромашни зато што нам неко "краде природне ресурсе" већ зато што ничим изазвани бранимо систем у коме смо земља радника у глобалном капитализму, увек потчињени светским капиталистима зато што својим грађанима не допуштамо да се обогате. Зато што живимо у квазифеудалном систему где свако ко покуша да се обогати независно од државе бива кажњен на општенародну радост. Зато што уместо да се боримо против криминалаца, мафијаша и издајника у својим редовима ми кривимо странце што улажу у нашу земљу и граде фабрике.

Јапан нема малтене никакве природне ресурсе и након Другог светског рата је морао да поједе г****, распусти војску и допусти страној сили да му напише Устав па је захваљујући свему томе данас толико узнапредовао да је моћнији него што је био икада у историји. И опет не покушава да тера инат Западу већ само ради у свом интересу и не таласа.

Али не, ми смо ипак глобална сила, трећа најјача војска на свету бајо мој, ми се сагињати нећемо
Боље да пливамо у сопственим фекалијама него да нам Брисел наређује како да их честито санирамо.
Sve sami A-U konjusari i stari svapski prijatelji.

Zato i prolaze ko bogovi u germanocentricnoj EU i gleda im se kroz prste iako rade sve i svasta i to anticivilizacijski i antihumanisticki (Orban, klerikalci-katolibani, LGBT-free zone i homofobi u Poljskoj, Ustasija koja je povampirila ustasluk, oprala ga, namirisala i nazvala ''Djole'', geta za Rome u Ceskoj i Slovackoj itd.).
Tom krugu naravno pripadaju i Madjarska i Slovacka.
 
On je stvor za koga se tačno vidi da se usiljeno trudi da se ponaša kao normalna i dopadljiva osoba, a u stvari je sve gluma i foliranje da se dopadne masama.

A ovaj za klavirom se busa svojim muzičkim obrazovanjem (koje, istina, ima) ali od silnih stvari koje je uneo u sebe ne može više ni dirke da ubode.
 
Bukvalno svima je odvratan. Ja sam ove njegove akcije, gostovanja i pokušaj da se dopadne narodu, video kao njegov sopstveni angažman. Kao da mu je najavljeno da će biti izbačen iz stranke, da ga neće kandidovati za gradonačelnika Beograda, da će ga Šapić zameniti, jer eto Vesić pravi velike greške i njegovo kandidovanje uz SNS bi značio gubitak Beograda. I onda je on odlučio da se aktivira i da, ako ga izbace, može sam da se kandiduje.
 
Ја бих само напоменуо да сам уморан више од прича о колонијализму и суверенитету

Србија је економски кепец Европе са престоницом која нема честиту канализацију ни тротоаре али смо судећи по људима овде ми сами на нивоу савремене римске цивилизације која се бори за суверенитет да ради ствари "на свој начин". И то не само код себе већ и да намеће своју вољу и анексира околне државе јер нам иначе систем толико добро функционише да треба и остале да благословимо истим и цивилизујемо. Живели смо у квалитетнијим градовима под аустроугарском чизмом него сад кад смо "суверенији". Вероватно никад нисмо били суверенији него за време Милошевића када смо испали из свих светских токова и потпуно заглувели за спољне утицаје да би апсолутно економски и друштвено пропали. Тита воле да хвале али он је први био довољно намазан и паметан да се приклања коме треба да би за Југославију издејствовао корист, данас би први био проглашен издајником због тога.

Све што смо добили као народ у протекла 2 века добили смо захваљујући увлачењу у ду*е великим страним силама и понизно учећи од њих како треба организовати друштво а све што смо изгубили смо изгубили терајући инат јер ми "знамо најбоље" и инсистирајући на неком суверенитету који ни Холандија нема. Хрватска је толико добра прошла од 1945. до сада јер су Хрвати били паметни као ми раније да уместо да терају уз длаку узму и повинују се јачим силама како би у оквиру вазалног статуса изборили своје интересе. То смо ми некад радили и према Аустроугарској и према Русији и према западу генерално и као награду смо постали балканска сила која је кројила Југославију по својој вољи. Хрватски патриотизам данас се огледа у развоју друштва учећи од ЕУ и савезништву са најачим војним савезом на свету који им је омогућио да добију прву републику у историји (не рачунајући НДХ). Исто важи и за Пољску, Чешку, Словенију и важило је за Грчку док је имала снажан друштвени развој. Важило је и за нас када смо сарађивали са Француском, Британијом и Америком и развијали се по узору на њих. Наш данашњи "патриотизам" се огледа у започињању сукоба у којима не можемо да победимо већ имамо велике губитке и кривљењу свих осталих за своје економске и друштвене проблеме.

Нису људи у Србији сиромашни зато што нам неко "краде природне ресурсе" већ зато што ничим изазвани бранимо систем у коме смо земља радника у глобалном капитализму, увек потчињени светским капиталистима зато што својим грађанима не допуштамо да се обогате. Зато што живимо у квазифеудалном систему где свако ко покуша да се обогати независно од државе бива кажњен на општенародну радост. Зато што уместо да се боримо против криминалаца, мафијаша и издајника у својим редовима ми кривимо странце што улажу у нашу земљу и граде фабрике.
Kalian, opet ides sa radikalskim forama.
Sad je to razumljivo, tvoj Vodja je donekle poljuljan.
Ponovicu ti jos jednom. Svi nasi problemi proizilaze iz kolonijalnog statusa Srbije.
Mi ne uredjujemo nasu kanalizaciju jer se bavimo stvarima interesantnim za strance kojima uredjivanje nase kanalizacije nije prioritet.
Nas politicki sistem ne blokira Mozambik., vec upravo nasi koloniztaori ciji je tvoj Vodja sluga.

Npr, ovaj referendum je zahtev kolonizatora. Bavimo se referendumom umesto da sredimo kanalizaciju.
Auto Put Nis Pristina je zahtev kolonizatorai mi se zaduzujemo za taj auto put koji nam ne treba.
SSP je prethodna kvislinska vlast potpisala na zahtev kolonizatora.
Eliminacija domacih banaka je bila na zahtev kolonisatora.
itd.
 
Poslednja izmena:
Канализација у Србији није само Вучић већ и ови што су деценијама уназад водили његову политику. Ови што су мајкама отимали децу, институције и фабрике уништававали, затим срушили оно што су други са огромним уложеним трудом саградили и издали све територије иако је било шансе да се нешто од тога одбрани и сачува. Ти су пре свега канализација.
 
Recimo problem mokrog lignita. Umesto da nasa, postojeca trzisna inspekcija izadje na teren i zabrani prodaju istog, po zakonu koji vec postoji mi cemo da resavamo taj problem u okviru Zelene agende EU.

Naravno da je Vucic samo poslednja manifestacija problema. od 1988. i "antibirokratske revolucije" Srbija nije normalna drzava.
Do 2000. imali smo ratove i vanredna stanja, sankcije. Bili smo zrtvovani vlasti Milosevica, kao danas za vlast Vucica.
Od 2000. smo direktno kolonija.

Srbi od nastanka Srbije bivaju neprekidno zrtvovani interesima raznih vodja.
Nema ozbiljnosti, sve je sprdnja.

recimo ideja da se bivsi gradonacelnik Ljubljane, za racun SNS, i za velike pare kandiduje za gradonacelnika Beograda racionalnom coveku zvuci kao idiotska.
Medjutim, Vucic odlicno poznaje kompleks nize vrednosti vecinskog stanovnistva.
Ljudi veruju u cuda. Veruju da neko drugi bolje od nas zna da resi nase probleme, da je bolje upucen od nas.
Mi cemo sa zadovoljstvom odigrati ulogu slinave dece koja cekaju da im neko obrise nos.
Kolonijalno stanje mozd aje prirodno za vecinu, ali ono je jako destruktivno, kao sto se vidi iz nase stvarnosti.

I jos jednom da se osvrnem na izjavu Kaliana da se u Srbiji nemoguce obogatiti.
Pa, Beko, MIskovic, Nikola Petrovic, Peconi, Radojcic, vesleinovic, Andrej.. svi su se lepo obogatili.
I jos gomila pripadnika "vise srednje klase" koja visi po trznim centrima.
 
Poslednja izmena:
Чему онда прича о Косову када се ту наша власт веома мало пита од 1999?
Na severu Kosova i Metohije se vlast Republike Srbije pitala o svemu ne do 1999. nego do 2013. godine, kada je Briselskim Sporazumom predala tu teritoriju i narod šiptarskim teroristima. Ako se iko još uvek seća, i 2011. su banditi iz "ROSU" pokušali da zauzmu Jarinje i Brnjak, pa da li su tada mogli da samo pređu most na Ibru u Kosovskoj Mitrovici, a kamoli da prodru u 60 kilometara etnički čiste srpske teritorije do Jarinja? Neko ih je tamo pustio, isti onaj kome su 2012. čestitali pobedu iz EU 3 sata pre zatvaranja birališta, baš kao i sada na referendumu. Razmislite zašto su toliko žurili sa čestitanjem?
 
Poslednja izmena:
Косовски проблем се овде нагло погоршао 1945. када су комунисти забранили повратак српским породицама у те крајеве, док су паралелно са тим досељавали албанске и поспешивали њихов шовинизам. Таква политика је и довела до издајничког Устава из 1974, којим је Југославија подељена на шест република и тиме ослабљена пред евентуалним притисцима великих сила. Касније је кренуло да се погоршава стање и дошао је распад државе и скоро десет година непрекидног пуцања. Затим Кумановски споразум па Бриселски споразум. Власти су овде одувек играле нечасну улогу и фактички остављале становништво на цедилу.
 
Poslednja izmena:
Nije ni čudo što AV sebe voli da poredi sa Titom, on dovršava posao koji je Tito započeo, a to je stvaranje velike albanije na srpskoj zemlji. AV na konferenciji za medije sa svojim prijateljima Zaevim i Ramom otvoreno poziva Prištinu da se pridruži projektu Open Balkan. Poziva i Sarajevo, Podgoricu, ali ne i Banja Luku. Onda ga RTS intervjuiše, i naravno mu ne postavi pitanje kako to navodno ne priznaje nezavisnost Kosova, a poziva Prištinu da se priključi organizaciji u kojoj mogu učestvovati jedino države?

Ali to pitanje mu nikada neće postaviti ni lažno opozicioni mediji poput N1 i Nova S, baš kao ni Hepi, Pink i RTS. Njihovo "opozicionarstvo" se svodi na bavljenje kupljenim diplomama i nesposobnim SNS kadrovima. Oni se potpuno slažu sa nacionalnom,makroekonomskom i migrantskom politikom AV, isto i ove dve koalicije oko Đilasa i Zelenih, koje (gle čuda) i N1 i Pink predstavljaju kao jedinu opoziciju koja postoji.
 
Poslednja izmena:
Сав интензитет англоамеричке хуманости најбоље илуструје бомбама разорена земља савезница Југославија из 1945. О чему ми уопште причамо? Сећају ли се неки геноцида над америчким староседеоцима Индијанцима? Шта се тек тим људима десило само зато што су били другачији и постали трн у оку западних колонијалиста. Никада о томе нећете чути ни у једном западном медију, јер су ако ништа друго сами свесни свог вишевековног неморала и прљавштине. Јер такве ствари какве су починили у свим ратовима до сада толико су прљаве да је и добро што се тиме не хвале. Боље је да истину гурну под тепих и затрпају фекалијама него да се преиспитају и зацрвене пред сопственим огледалом.
 
Prvo sad se pokazalo da se Izbori kradu, pa nemaju svrhe. Drugo, i da se ne kradu, ako se želi da ljudi izađu na izbore, onda se treba objasniti kako se misli da narod neće izabrati jednu politiku, a da stranci opet nezavisno od toga nametnuti da vlast radi po njihovoj. Jer ako narod ne može da odlučuje o politici, ako je sve blokirano nekakvim Međunarodnim ili UN normama, onda ja ne vidimim svrhu da se ne izađe i skroz ne bojkotuje taj sistem i sve što ima veze s njim, poput meke moći profi sporta, mode, muzike, obrazovanja itd
 
Vrlo je lako razumeti posledice kolonijalnog statusa.
Kolonizatoru odgovara postovanje odredjenih zakona koji su mu interesantni. Recimo SSP, zakon o bankarskom poslovanju i nakanadama protiv koga se trenutno bune advokati. Pravna drzava u Srbiji nije cilj koloniztaorima.
Uglednoj gospodjiMerkel nije zanimalo sto je njen srpski sagovornik vise od 1000 puta uhvacen u ugodnom razgovoru sa dokazanim koljacima, ljudima koji prave cevape od ljudi kako je sam priznao. To joj ne smeta, ali zna da kaze da je interesuje litijum iz Srbije.
KOlonizatopru ne smeta sto 10 godina zivimo u medjskom mraku. Kolonizatoru ne smeta sto se EPS unistava, stavise.

Sva ta pitanja koja mi treba da resimo kod nas ne mogu da se postave zbpg cenzure.
Mi cak ni gradonacelnika ne mozemo da smenimo.

Slicnu situaciju sada imamo u CG gde ambasade direktno biraju njihovu vladu. Kod njih je to otvoreno, a kod nas je u domenu javne tajne.
 
Kalian, opet ides sa radikalskim forama.
Sad je to razumljivo, tvoj Vodja je donekle poljuljan.
Ponovicu ti jos jednom. Svi nasi problemi proizilaze iz kolonijalnog statusa Srbije.
Mi ne uredjujemo nasu kanalizaciju jer se bavimo stvarima interesantnim za strance kojima uredjivanje nase kanalizacije nije prioritet.
Nas politicki sistem ne blokira Mozambik., vec upravo nasi koloniztaori ciji je tvoj Vodja sluga.

Npr, ovaj referendum je zahtev kolonizatora. Bavimo se referendumom umesto da sredimo kanalizaciju.
Auto Put Nis Pristina je zahtev kolonizatorai mi se zaduzujemo za taj auto put koji nam ne treba.
SSP je prethodna kvislinska vlast potpisala na zahtev kolonizatora.
Eliminacija domacih banaka je bila na zahtev kolonisatora.
itd.
Надам се да ти је бар лакше да кривиш неке зле стране и паклене "колонизаторе" што управа не ради свој посао и огрезла је у корупцију јер мислим да и сам дубоко у себи знаш да то нема апсолутно никаквог смисла. Као што нема ни смисла оптуживати ме за "радикалске идеје" кад си управо ти тај који их понавља, буквално користећи препеглану Шешељеву / Лукашенкову реторику. На то се пензионери овде и ложе задњих 30 година, цео свет нас мрзи без разлога и зато нам је лоше а племенити Милошевић / Шешељ / Вучић се храбро бори за ову земљу да нас одбрани од неких злих окупатора и колонизатора. Ми треба само да ћутимо и толеришемо што немамо тротоаре ни чисту пијаћу воду јер смо иначе издајници и сарадници окупатора, ко би још могао да мари за такве тричарије у овим тешким временима. Нормално да нису они криви за тако нешто, ми немамо канализацију јер смо одржали референдум о реформама у правосуђу.

Апсолутна и потпуна бесмислица. Цела источна Европа се изградила и средила захваљујући приближавању ЕУ. Довољно је отићи у буквално било коју земљу у окружењу која се приклонила ЕУ и ушла у Нато. Чак су нас и Албанија и Црна Гора превазишли у многим цивилизацијским аспектима. Али не, у интересу западних земаља је да ми немамо тротоаре и не улажемо у чишћење кишних одвода већ стално имамо поплаве по граду. Када пукне ЕПС због ложења блата јер га води нешколовани власник печењаре то никако није кривица овог режима или нас који то толеришемо, крив је Брисел. Када Палма злоставља малолетне девојчице то је Вашингтоново паклено масло. Тренутни режим је апсолутно лош али не треба да се цимамо да гласамо, бесмислено је, сви из опозиције су заправо страни плаћеници који раде против наших интереса. Једино што нам преостаје је да ширимо деморализациону пропаганду како је све узалудно и не треба ни покушавати да се унапреди по интернет форумима док нам режим гази земљу и децу.
 
Kailan je u pravu.

@MC ako pročitaš ''Čujte Srbi'' od čiča Arčibalda, videćeš da sve o čemu i ti i Kailan pričate, je oduvek postojalo na ovim prostorima. Primera radi, Srbija je uvek imala svoje Palme, Jutke, Butke, Simonoviće, Gašiće, Čučkoviće... bila pod jačim ili slabijim uticajem zapada. Uvek je imala najgore ljude u politici i državnom aparatu, i dok Ameri i Evropa tek zadnjih 20 godina spoznaju koncept ''jbt kakav je ovo škart od kandidata, daj samo da glasam za manje zlo'', Srbija i Balkan su naviknuti na to već vekovima (samo u drukčijim formama). Ovde je uvek bilo strašno puno korupcije, strašno puno štetočinstva, strašno puno slepila. To nema veze sa zapadnim silama, to ima veze sa ovdašnjim mentalitetom, istorijom, spletom okolnosti i još 20 drugih faktora u koje ne bih sad ulazio. Ali glavnica toga potiče od mentaliteta, i poenta je da je to ovde odavno prisutno i nema veze da li nas drži ova ili ona sila. Nego je to prosto deo ovdašnjeg mentaliteta.

Pretpostavljam da pod ''kolonizatorima'' i ''kolonijama'' misliš na zemlje koje nameću svoj uticaj, i zemlje koje su pod tim uticajem.
Ok, razumem. Ali evo kaži koliko zemalja na kontinetu Evrope, Obe Amerike i Azije znaš a da nisu pod nečijim uticajem?

Drugo, pretpostavimo da nećemo da budemo pod uticajem zapadnih sila i da imamo moć ili mogućnost da to sasečemo do kraja i otkačimo ih skroz. Šta bismo onda radili?
 
Dobro Bender, zasto mi to sebi radimo?

Evo, ako pogledas npr nasipe mozes da vidis da su oni nekada gradjeni da je postojala opsezna ideja zatsite od poplava.
Ili kanalizaciju, npr u Borci. Specijalno izgradjena kanalizacija koja funkcionise nezavisnood vodostaja Dunava.
Pa nije ovek bilo bas ovako.

Za Kaliana.
Pa nasa uprava dozovljava da se grade zgrade bez ulaganja u infrstrukturu. Ali u nasoj politici su ljudi koji odogoaraju ne nema, vec strancima. Uzmimo ministarku Zoranu M. Javna je tajna da niko ne moze da je smeni i da ona radi za interese stranaca. Ili Zorana ili Grcic. Pa kakav je to izbor?
Tu je i cela ekipa koja je zapocela trazniciju, npr kadrovi G17+.

Hajde da posmatramo stvari iz drugog ugla. Navedite primer neceg dobrog. Neceg sto mozemo. jednostavno nije moguce da mi ni kanalizaciju ne mozemo da regulisemo.

A Palma, pa njega stiti gomila gradjana Jagodine. Vole ga. Razgovarao sam sa nekima od njih. On je njihov "spahija" moze mu se. Oni to tako vide.
 
Drugo, pretpostavimo da nećemo da budemo pod uticajem zapadnih sila i da imamo moć ili mogućnost da to sasečemo do kraja i otkačimo ih skroz. Šta bismo onda radili?
Mi nismo samo kolonija zapadnih sila. Mi smo kolonija svakoga. Rusa, Kineza itd.

Za pocetak mogli bi da sredimo nesto sto mozemo da sredimo. Recimo da trzisne inspekcije samo obidju stovarista uglja i naplate kaznu prodavcima vlaznog lignita.
Medjutim, nasa drzava radi za strance i gura Zelenu agendu, odnosno resavanje ovih problema kroz Zelenu agendu EU.
 
Ne znam na koga mislite da nije bio strani agent ovde, pocev od Turaka, Karadjordja, Obrenovica, Karadjordjevica, Pasica, Naprednjaka, komunista, post-komunista (Slobe, Dacica), demokrata (Djinjdica, Kostunice, Tadica), Vucica...? Ja vam kazem, s obzirom da Srbima ispiraju mozak vekovima - oni su jos i super narod. E sad, moze biti da mi nesto ne znamo, da je Srbija i dobila uslovnu nezavisnost, recimo kao protektorat ili kao Bosna, pa pravno po tome ni nema prava da bude samostalna. Dakle, Drzava mozda i ima pravnu obavezu da ne bude samostalna, ali srbski Narod i ja licno nisam dao nikakav pristanak pa nemam ni obavezu da budem zavistan pravno ni od koga, vec zelim slobodnu volju i slobodu izbora. A sloboda izbora znai bukvalno o svemu, da mi niko ne suflira koje ideje su za rezimsko pravosudje zabranjene a koje nisu, jer tek kad se Narod nezavisno izjasni o tim idejama moci ce da se kazu da su takvi zakoni i pravila zaista validni. Ovo je zakonodavna, sudska i policijska vlast nekoga drugoga, ne Nroda, i Narod nemam nikakve obaveze za ono cemu nije dao pristanak slobodnom voljom.
 
Vrh