Šta je novo?

Izbori 2024

And7rey

Advanced
Učlanjen(a)
23.09.2015.
Poruke
2.030
Pohvaljen
3.735
Pravila za izbor predsednika
Odluka o raspisivanju izbora za predsednika Srbije za 2. april objavljena je danas u Službenom glasniku, čime su počeli da teku rokovi za sprovođenje izbornih radnji.

Predsednik Republike bira se na neposrednim izborima, tajnim glasanjem.

Pravo da bira predsednika Republike i da bude biran za predsednika Republike ima svaki punoletan i poslovno sposoban državljanin Srbije.

Mandat predsedniku Republike počinje polaganjem zakletve pred Skupštinom Srbije i traje pet godina i niko ne može više od dva puta da bude izabran za predsednika, bez obzira na to koliko su mu trajali prvi i drugi mandat.
Prema Zakonu o izboru predsednika kandidate mogu da predlažu političke stranke koje su registrovane na dan kad je objavlјena odluka o raspisivanju izbora, koalicije političkih stranaka ili grupe građana. Grupu građana osniva najmanje deset birača.

Kandidovanje se vrši podnošenjem predloga kandidata Republičkoj izbornoj komisiji (RIK), najkasnije 20 dana pre dana izbora.

Uz predlog kandidata, svaki podnosilac je dužan da dostavi i zakonom propisanu dokumentaciju, kao i najmanje 10.000 sudski overenih izjava birača da svojim potpisom podržavaju predloženog kandidata.

Birač može potpisom podržati samo jednog kandidata.

RIK utvrđuje listu kandidata za izbor predsednika Republike najkasnije 15 dana pre dana izbora i objavljuje je u "Službenom glasniku Republike Srbije" narednog dana od dana kada ju je utvrdila.

Redni broj koji će kandidati imati na glasačkom listiću utvrđuje se žrebom na sednici RIK-a, kojoj mogu da prisustvuju predstavnici svih predlagača kandidata.

Za predsednika Republike izabran je kandidat koji je dobio većinu glasova birača koji su glasali.

Ako nijedan kandidat ne dobije većinu glasova birača koji su glasali, drugi krug izbora održava se u roku od 15 dana.

U drugom krugu izbora učestvuju dva kandidata koja su dobila najveći broj glasova, pri čemu će na glasačkom listiću prvi po redosledu biti kandidat koji je na prvom glasanju dobio najviše glasova.

Više od dva kandidata učestvuju u drugom krugu ako ih više deli prvo ili drugo mesto.

Za predsednika Republike izabran je kandidat koji je u drugom krugu izbora dobio najveći broj glasova.

Ako u drugom krugu kandidati osvoje isti broj glasova, glasanje se ponavlјa u roku od 15 dana.
 
Zaboravio da dodam, otvorio sam temu za diskusiju o predsedničkim izborima, kampanji i kandidatima koji trenutno skupljaju potpise. Gore navedeni će verovatno uspeti da skupe 10 000 potrebnih potpisa za kandidaturu u ovom prekratkom roku od 10 dana.

Osim toga otvorio sam temu za diskusiju o programima kandidata, da bi oni koji još nisu odlučili za koga da glasaju, ili ne žele da glasaju, da se predomisle i imaju gde da postave pitanja. :)
 
Obrisao sam glasanje dok tema moze da postoji posto smo i ranije imali slicnih tema.
 
U to ime
16999154_10210311235312118_8787416044407976544_n.jpg
 
Koja je SNS fasisticka masinerija govori i to da u opstini uslovljavaju bilo kakvu pomoc sirotinji ili starima podrskom tj glasom AVAV-u. Imaju spisak nepkretnih ljudi po koje ce da idu kolima na dan glasanja. Jos ludje je skupljanje kapilarnih glasova gde su u opstini dobili kvote koje svako mora da ispuni inace ostade bez posla.
 
Moze li jedno pitanje, ovako, iskreno za sve forumase, osim stranackih botova ako ih ima, posto njihovi odgovori ne bi bili merodavni?

Da li bilo kod od vas vidi kandidata koji moze nesto da promeni na bolje u nasoj zemlji? Ne morate da kazete ko je to, samo recite da li vidite ili ne.

Stranacke botove mogu da razumem da kazu da vide. Ali njima pitanje nije ni postavljeno, nego obicnim radnim ljudima. Za mene su stranacki botovi radnici u stranci, ciji je radni zadatak da podrzavaju predsednika te stranke, koji je za moj pojam gazda firme u kojoj rade. I ako ih dobro placa, naravno da su zadovoljni.

Licno ja ne vidim i bice ,,sjaši kurta da uzjaše murta,, , ko god da pobedi.
 
loyola":3t5vm2wm je napisao(la):
Koja je SNS fasisticka masinerija govori i to da u opstini uslovljavaju bilo kakvu pomoc sirotinji ili starima podrskom tj glasom AVAV-u. Imaju spisak nepkretnih ljudi po koje ce da idu kolima na dan glasanja. Jos ludje je skupljanje kapilarnih glasova gde su u opstini dobili kvote koje svako mora da ispuni inace ostade bez posla.

Ne bi ih nazivao gasistima, jer mislim da je to ipak prejaka rec, ali stoji da su postali (ili su i bili) veliko zlo.
A kvote nisu samo po opstinama, vec gde god mogu da (indirektno) prete otkazima.
Bojim se da su se previse zaigrali, jer 'jednom' kada odu sa vladajuce pozicije, bice mnogo onih koji ce biti spremni da i na sudovima potvrde na kolika krsenja zakona i represije i zastrasivanja su bili spremni da idu.
Do tada "ko ziv, ko mrtav"

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da li je moguce da i dalje postoji 50 (ili 25 kako god) posto ljudi koji puse tu pricu.
 
A mene zanima kako ce da provjere za koga su glasali kapilarni glasovi
Recimo kazete fotkace listic
Postoji hemiska olovka sa gumicom koja je brise pa se obrise AV i zaokruzis nekog drugog po sopstvenom izboru
 
Ima i drugih metoda, na primer daju glasaču već popunjen listić sa kojim udje na biračko mesto, ubaci listić u kutiju a prazan listić koji dobije od odbora vrati organizatorima, pa se ciklus ponavlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437515#p437515:qb0t665n je napisao(la):
direktor » Sub Mar 04, 2017 12:38 pm[/url]":qb0t665n]A mene zanima kako ce da provjere za koga su glasali kapilarni glasovi
Recimo kazete fotkace listic
Postoji hemiska olovka sa gumicom koja je brise pa se obrise AV i zaokruzis nekog drugog po sopstvenom izboru
A jes' najjače da će to da rade. Takvi beskičmenjaci bi svejedno i glasali za AV.
 
And7rey":291ibty0 je napisao(la):
Ima i drugih metoda, na primer daju glasaču već popunjen listić sa kojim udje na biračko mesto, ubaci listić u kutiju a prazan listić koji dobije od odbora vrati organizatorima, pa se ciklus ponavlja.
Bugarski voz

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437500#p437500:2t40965o je napisao(la):
Blade » 04 Mar 2017 10:21 am[/url]":2t40965o]Moze li jedno pitanje, ovako, iskreno za sve forumase, osim stranackih botova ako ih ima, posto njihovi odgovori ne bi bili merodavni?

Da li bilo kod od vas vidi kandidata koji moze nesto da promeni na bolje u nasoj zemlji? Ne morate da kazete ko je to, samo recite da li vidite ili ne.

Stranacke botove mogu da razumem da kazu da vide. Ali njima pitanje nije ni postavljeno, nego obicnim radnim ljudima. Za mene su stranacki botovi radnici u stranci, ciji je radni zadatak da podrzavaju predsednika te stranke, koji je za moj pojam gazda firme u kojoj rade. I ako ih dobro placa, naravno da su zadovoljni.

Licno ja ne vidim i bice ,,sjaši kurta da uzjaše murta,, , ko god da pobedi.

DA, vidim (nisam bot, običan sam radni "ljud", nikad prišao ni jednoj stranci, a kamoli bio član ili na bilo koji način učestvovao u radu...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437500#p437500:2niztxsr je napisao(la):
Blade » 04 Мар 2017, 10:21[/url]":2niztxsr]Da li bilo kod od vas vidi kandidata koji moze nesto da promeni na bolje u nasoj zemlji?

не. нарочито што председник по Уставу има врло уска овлашћења
 
http://www.blic.rs/v6ysf1t

BELI PRELETAČEVIĆ U TRCI ZA PREDSEDNIKA SRBIJE Za tri sata prikupio 46.000 potpisa

Idemoooooo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Beli legenda :)
Inace, juce su svi morali da potpisu glasove, organizatori iz Kancelarije za mlade koordinisali akcijom.
Ljudi koji glasaju za SNS nemaju mozga da razmisle uopste i da odbiju to sto se trazi od njih.
 
A da ponovim ko ce i kakk provjeriti za koga su glasali
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437525#p437525:2xkntlvw je napisao(la):
JohnnyLee » 04 Mar 2017 02:15 pm[/url]":2xkntlvw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437500#p437500:2xkntlvw je napisao(la):
Blade » 04 Мар 2017, 10:21[/url]":2xkntlvw]Da li bilo kod od vas vidi kandidata koji moze nesto da promeni na bolje u nasoj zemlji?

не. нарочито што председник по Уставу има врло уска овлашћења

Trebao si to Milosevicu da kazes.
Izbori za predsednika su u Srbiji bitni iz visi razloga, bez obzira na ustavna ogranicenja. Oduvek bilo.

Ono sto mi je trenutno dopada je to sto se polako rusi zid straha gradjana koji podrzavaju opozicione kandidate,
dok je s druge strane javna podrska A. Vucicu postala skoro pa taboo medju obicnim gradjanima.
To i dalje ne znaci da ON nece da pobedi, jer i dalje sebicno drzi oko 90% medijskog prostora.

Imamo, eto, kandidate sirokog politickog spektra, tako da za svakog ima po nesto. Nemojte posle 'nismo imali za koga'.
 
Ako mislite da predsednik ne može ništa promeniti onda zašto se Vučić kandiduje? Ako ne pobedi na ovim izborima to znači kraj njegove vladavine.
 
Znate kako...Mnogo ljudi podrzava Vucica, posto se boje promena na gore, koje su vise realne od onih na bolje. Iz istog raloga su mnogi glasali i za Tadića u njegovo vreme.

Ljudi vise ne gutaju pricu 5. Oktobra 2000. godine, : ,,Da ih promenimo, biće nam bolje,,. A verovali su cak i kada su ,,Žuti,, padali sa vlasti. Licno ja sam znao da ce biti ,,sjaši kurta da uzjaše murta,,. I tako je i bilo.

Iskreno, ne podrzavan ni jednu politicku stranku i svi su isti za mene. I bice dok neko ne pokaze da je drugaciji i sposoban za posao koji su mu građani, tj. radni ljudi ove zemlje poverili. Znate da sam i zestoki protivnik ljudi LGBT populacije u smislu da se to prihvati kao normalna stvar. Ali ako neki sutrasnji predsednik Srbije bude peder, a bude radio dobro svoj posao, necu imati nista protiv njega i uvek cu ga podrzati, posto ga gledam bas tako, kao coveka koji radi svoj posao dobro ili lose, a ne kao pedera.
 
Eee ovo se zove predsednik. Duerte , predsednik Filipina
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aQSZHBDTPR4[/youtube]
 
Ta 'svi su isti' mantra obično pogoduje vlastima, da bi što manje ljudi imalo motiva da izlazi na izbore i proba da ih menja.

I kakvi god bili 'žuti' (a svašta loše je urađeno 2000-2012), ovi sad su neuporedivi.
Količina pre svega diletantizma na svim nivoima, ali i ozbiljne zlupotrebe državnih resursa za lične potrebe (npr. poslednji slučaj stavljanja skupštine u f-ju predsedniku vlade je presedan) je prosto zapanjujuća.

Sve u svemu, mora da postoji bar neki kandidat koji vam se dopada, sve strane političkog spektra su pokrivene. Od Jankovića preko Jeremića, Radulovića do Boška Obradovića. Pa i Belog :)

Namerno preskačem Vučićeve poltrone Čanka, Čedu i Voju.
 
Vrh