Šta je novo?

Iseljavanje iz Srbije

Kostarika, Urugvaj, Čile... važe za bezbedne. Bezbedne u smislu da nisu gangsterski kartelski zoo vrtovi kao većina tih zemalja okolo. Možda i Panama, oni su jako bogati pa pretpostavljam da su i uređeni. Neki kažu da je i Argentina ok.
 
Zanima me koja mesta u Crnoj Gori (za preseljenje tamo) su perspektivna, osim primorja?
 
U kom smislu? Mozda Kolasin ako si ljubitelj planine :)s
naseljeno mesto koje ima neku osnovnu delatnost, a da nije kriminal. Recimo be bih isao nikako u Niksic ili Podgoricu. Boku i primorje odlicno poznajem ali oni previse zavise od turizma i leti su putevi neprohodni
 
Ja bih se iselio u ne rualno civilizovano mesto u kome žive isključivo samo Srbi(janci).
Pun mi je šešir više od svih drugih povlašćenih i zaštićenih.
Imali takvog ,,rezervata,, igde ?
 
Не знам шта подразумеваш под перспективно? У Будву више нећу крочити, као и ни на Златибор.
Херцегнови делом и због географије још увек задржао шарм, привлачан и очуван градски амбијемт, фантастична вегетација, пријатна клима, драги људи и ето ти перспективе.
Котор већ мање, леп, очуван али мени бар увек суморан због своје позиције и клаустрофобичан …
 
Шпанија има неку фору са предузетничком визом, типа ако си програмер и радиш соло од куће и фактуришеш стране клијенте (извоз услуга) издају ти боравишну дозволу. После са познавањем шпанског можеш и до трајног боравка.

Плус ако сам добро информисан постоје места попут Канарских острва са 7% пдв или тако неки једноцифрен број.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Da je ravno bilo bi ok ali previse gore dole, barem meni je to problem kod HN.
Sto se tice primorja, Bar je najhumaniji grad.

Podgorica nije losa za zivot, mirna, mala, blizu svega
Nije li Podgorica dosta zagadjena zimi, a leti uzasna vrelina bez vetra s mora?
 
Не знам шта подразумеваш под перспективно? У Будву више нећу крочити, као и ни на Златибор.
Херцегнови делом и због географије још увек задржао шарм, привлачан и очуван градски амбијемт, фантастична вегетација, пријатна клима, драги људи и ето ти перспективе.
Котор већ мање, леп, очуван али мени бар увек суморан због своје позиције и клаустрофобичан …
pa eto, da stanovnistvo uglavnom ima neku delatnost

recimo Kotor je potpuno okrenut izdavanju apartmana i opsluzivanju kruzera (kafici, kurve droga..) i nista drugo ne postoji

u pravu si za sumornost Kotora. u rupi je. HN je nekako otvoreniji i drugaciji mentalitet.

Medjutim, letos je kolona automobila bila od Grude u Cro do Kamenara.
Zvao sam jednog rodjaka. Cak i zimi su guzve na magistrali.
Albanci sa Kosova i Albanije radije putuju tuda nego kroz Srbiju.
Sada svi na zalost imaju automobile.
Sami Crnogorci iz Niksica dovoljni su da vikendom naprave guzvu na tom delu primorja.
 
Шпанија има неку фору са предузетничком визом, типа ако си програмер и радиш соло од куће и фактуришеш стране клијенте (извоз услуга) издају ти боравишну дозволу. После са познавањем шпанског можеш и до трајног боравка.

Плус ако сам добро информисан постоје места попут Канарских острва са 7% пдв или тако неки једноцифрен број.
ako si sam, lako je emigrirati. Sa porodicom mnogo teze, ako deca idu u skolu.
Na zalost EU gubi perspektivu, muka im je od stranaca.
 
E pa sad....nije isto ziveti u Norveskoj i Etiopiji ili npr. Svajcarskoj i Sev. Koreji.
nije.
Za ljude koji vole izazove bolji su Etiopija ili Sev Koreja.
Mada, nikad ne bihisao tamo gde mogu da te po izgledu odmah detektuju kao stranca druge rase.

Super je ziveti po holandskim selima ili malim gradovima.
Ali pod uslovom da imas sopstvenu firmu.
 
Super je ziveti po holandskim selima ili malim gradovima.
Ali pod uslovom da imas sopstvenu firmu.
Sto tako :) Holandija je jedna od zemalja koji bih stvarno stavio na top listu zemalja gde bih se vratio, kada bih se vratio na stari kontinent
Prijatni ljudi, sredjena...
 
Sto tako :) Holandija je jedna od zemalja koji bih stvarno stavio na top listu zemalja gde bih se vratio, kada bih se vratio na stari kontinent
Prijatni ljudi, sredjena...
veliki je stres kad radis po firmama. nije to vise vreme starog Filipsovog socijalizma
 
Ne znam, radim dosta sa Holandjanima i ranije sam radio iz Srb sa njima - nisam primetio neki preveliki stres kod njih. Cak sta vise, naprotiv veoma su opusteni
 
na prvi pogled su opusteni, trude se da izgleda tako
burnouta ima dosta
 
Onda im dobro ide sa tim izgledom.
Kod nas je onda svaki drugi čovek na ulici "brunoutovan" :) Sada kada dođem kući osećam nervozu još od čekanja na posošku kontrolu na Tesli :D
 
Vrh