Šta je novo?

Infrastruktura u Beogradu, danas i sutra

stranac

Intermediate
Učlanjen(a)
17.01.2010.
Poruke
237
Pohvaljen
10
Puno pozdrava još jednom, imao sam malo slobodnog vremena sinoć pa sam dozvolio sebi igranje sa mapom Beograda pa bih da prodiskutujemo, ako može.

Postojeća infrastruktura:
ŽUTA = 2+2 trake
CRVENA = 3+3 trake
ZELENA = 2+1 ili 2+3

U buduće:
PLAVA = planirano/ u izgradnji
BELA = idealno/puste želje



Ja sam zavisnik od infrastrukture i volim kada je grad dobro povezan putevima. Najviše me u oči bode nepovezanost bulevara u gradu. Kakva li je korist 300m dugog bulevara kada na oba kraja morate da sidjete na običan put? Ima li neke teorije da u buduće posveti pažnja tome i da se postojeći bulevari medjusobno povežu?

Još sam nešto hteo da pitam pa sam zaboravio. Kada bude završena obilaznica, postoji li mogućnost da se autoput kroz Beograd pretvori u bulevar 3+3?
 
Gledao sam ali je nemoguće razabrati broj kolovoznih traka pojedinih puteva (magistrala, bulevara...) jer to nije označeno na mapi GUP 2021.
 
Hvala puno na karti saobraćaja, evo dopunio sam mapu Beograda 2021. Nisam uneo neke kolovoze na Novom Beogradu i starom delu grada jer nisam upoznat sa ulicama tamo ali sam ucrtao glavne magistralne puteve (sve je 2+2 ako sam dobro shvatio).



Ako sve ovo izgrade do 2021. godine, Beograd će imati vrlo dobre saobraćajne konekcije i biće mnogo lakše koristiti privatni transport u gradu. Nadajmo se da će završiti planove, olakšati će život svim gradjanima a i potencialnim kao meni, a meni posebno jer obožavam dobru infrastrukturu. :kk:

EDIT: Malo detaljnija karta/mapa.
 
Nema na cemu,ovo bi vec bilo nesto + da se odradi prva linija metroa.
 
Хајде да и овде подсетим да се по важећем ГУП-у неће градити метро.
 
Vrh