Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Šta "ipak Bristol"? Ljudi, "Bristol" već ima novog vlasnika, zaboravite na to.
 
Kakve veze ima ko je vlasnik? Ista ta "firma" je i vlasnik St. Regisa i W hotela.

Tako ti je sa svim hotelima. "Delta" npr. drži Crown plazu, Holiday Inn i Indigo, a kani graditi novi InterContiental.

Mama Shelter drže Izraelci, Hilton bivši Marbovci, Radisson Austrijanci...

Uostalom, ceo taj trač o Ritzu i dolazi od Vođe koji se jednom, sa sve kamerama, šmucao po gradilištu sa dr Malim i Nebojšom iz Beograda, pa je rekao kako će u Bristolu biti Ritz, ali bi on više voleo da bude Rosewood. I eto, na tome se gradi ceo taj hajp.

Nikada nikakve potvrde, niti druge indicije nije bilo, mada je neko na forumu "insajderisao" da se Bristol projektuje za gradski hotel sa četiri zvezdice.



Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Kad pomenu Marbovce, mogli bi malo da navrate do Rakovice, da vide kakav je javašluk nastao na placevima u njihovom vlasništvu...
 
Da li ima neki novosti o Hotela Jugoslaviji?
 
Ne, i bilo bi dobro da se prestane sa porukama "ima li šta novo?" na temama gde se mesecima ne postuje ništa. Kad bude novosti, biće preneto.
 
Фоткано за викенд. :)
 

Prilozi

  • 01_Хотел ЈУ_АГ_2021.jpg
    01_Хотел ЈУ_АГ_2021.jpg
    394,8 KB · Pregleda: 12.413
Na SSC forumu je miami bgd preneo informaciju da je ceo plac promenio vlasnika, kao i da za godinu-dve ističe građevinska dozvola.
Novi vlasnik je, prema njemu, "ozbiljan kupac", tako da se veoma uskoro očekuju vesti po ovom pitanju.
 
Piše da su vlasnici DАNUВЕ RIVЕRSIDЕ DОО i МV INVЕSТМЕNТ DОО ВЕОGRАD

Ima i raznih zabeležbi
Датум: 13.10.2020. 0:00:00
Број предмета: 952-02-13-016-38020/2020
Опис: ПОКРЕНУТ ПОСТУПАК ЗА УПИС ТЕРЕТА - РRIVRЕDNО DRUТVО RЕАL НОLDING DОО ВЕОGRАD
Датум: 11.4.2019. 0:00:00
Број предмета: 952-02-13-016-19974/2019
Опис: УПИС ЗАБЕЛЕЖБИ - ЛУКА БЕОГРАД
Датум: 18.2.2019. 0:00:00
Број предмета: 952-02-4-560/2016
Опис: ЗАБЕЛЕЖБА ДА ПРВОСТЕПЕНА ОДЛУКА БРОЈ 952-02-4-560/2016 НИЈЕ КОНАЧНА.
Датум: 24.10.2017. 0:00:00
Број предмета: 952-02-13-243/2017
Опис: УПИС ЗАБЕЛЕЖБИ - ЛУКА БЕОГРАД
Датум: 22.5.2017. 0:00:00
Број предмета: 952-02-4-890/2017
Опис: КОНВЕРЗИЈА - МВ INVЕSТМЕNТ
 
Evo tekst iz 2014 gde se spominje Rajan Rajičić i Real Holding kao zakupci prostora -https://www.politika.rs/scc/clanak/283948/Dunavska-kapija-zatvara-Jugoslaviju
 
Може само да се сруши па да праве стамбени комплекс.
 
Nedajbože, hotel je mnogo vredniji takav kakav je, samo mu treba restauracija. Ne možeš platiti da stvoriš ponovo istoriju tog hotela.
 
Šta je tu potrebno restaurirati? Bio sam nekoliko puta tu u proteklih par godina i nisam primetio da je potrebno sređivanje. Ne isključujem da i grešim.
 
Ovo je vama ok? Datje ljudi, pa ove sobe jedino mogu da posluze za postavku muzeja trulog komunističkog perioda!
 
Podseća me na hotel u Shining-u, samo čekam Nikolsona da iskoči sa sekirom. :D
 
Mene podseća na onu scenu iz Boljeg života gde Jataganac svoju podređenu dovodi na "ugodne popodnevne momente", a setim se i jednog rođaka koji je dugo radio kao recepcioner u Hotelu Jugoslavija i pričao kako je imao još po jednu platu od para koje su mu politički i privredni funkcioneri gurali ispod pulta da drži jezik za zubima dok oni odvode svoje švalerke u apartmane. Naravno, nije nam ispričao ko su oni (izgleda da je održao obećanje koje im je dao), ali sudeći po prilično komotnom životu koji je vodio i svemu što je mogao sebi i porodici da priušti, izgleda da nije lagao.
 
Veliki potencijal, ali i to totalni dizajnerski mishmash. Slažem se da bi deo soba i definitivno ove "commie-lux" apartmane trebalo zadrzati u izvornom resenju, ali ih maksimalno osveziti. Fotelje "Titovke" vec dovoljno asociraju na taj period, mogu i presvuci i kvalitenijim plisom , a ne jeftinom jambolijom iz 60-tih. Neke od renviranih soba su definitivno promasaj. Nemestaj na ovim slikama uglavnom deluje dotrajalo. Hotel ovolikog kapaciteta, pa ako jos dobije pravo na prosirenje u vidu kule npr. moze bukvalno da amgazuje veceg proizvodjaca namestaja da izbaci potpuno novu liniju retro namestaja samo za njih. Nadam se da ce novi vlasnik razmilsjati u tom smeru
 
Jeste mishmash, a "commie lux" je za nas u ostatku sveta "mid century modern". Ima mnogo potencijala, naravno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879544#p879544:3miaib2t je napisao(la):
jovanovm » Sun Sep 12, 2021 9:11 am[/url]":3miaib2t]Jeste mishmash, a "commie lux" je za nas u ostatku sveta "mid century modern". Ima mnogo potencijala, naravno.

moze se komotno svrstati u "mid century modern" ali sa "commie lux" iz marketinskog ugla ciljam na autenticnost i egzotiku, bez obira sto sto mi nismo bili ni sa jedne strane gvozdene zavese. Sta vise , pre koju godinu je u NYC u galeriji moderne umetnosti bila , cini me se na forumu par puta vec spominjana, izlozba " Toward a Concrete Utopia - Architecture in Yugoslavia, 1948–1980" i navodno je bila primecena i posecena. Smatram da Yuga moze da uštine pomalo od oba sveta: Sentimenta "meke" diktarure sa jedne i avangerdnog jugoslovenskog dizaja, koji je cesto isao ispred vremena sa druge stane ...a dvorane i predvorja hotela su LUX bez pogovora
 

Prilozi

  • aad.JPG
    aad.JPG
    83,9 KB · Pregleda: 3.896
A naravno, kapiram. Dobro razmišljanje! Bio je i crveni kiosk za viršle Saše Mahtiga K67 na Tajms Skveru. Išao ja da gledam u maju. Jako čudan trip, podsetio me na detinjstvo. Bio neki DJ unutra puštao mjuzu ljudi blejali.

uzW7zYS.jpg
 
Vrh