Šta je novo?

Hidroizolacija terase

MC_

Professional
Učlanjen(a)
14.11.2017.
Poruke
11.791
Pohvaljen
12.068
Zivim u veoma staroj zgradi, imam malu terasu.
Pod te terase je od poroznog betona, obojem nekom bojom za beton.
Ta boja se skida i bilo je curenja kod komsije.
Pod je zakrivljen da bi se slivala voda, i postavljanje plocica ne dolazi u obzir.

Posto moram da resim problem, sta preporucujete za podnu oblogu za terasu i da li preporucuje neke firme koje se bave time.
Terasa poseduje smsove od lima koji su takodje propali. Da li to treba raditi pre ili posle sredjivanja poda?
 
Ako postavljanje pločica ne dolazi u obzir pogledaj hidroizolacione premaze od kompanija Sika i Dramin. Verovatno ćeš kod njih naći nešto pogodno za terasu.
Mada ne vidim zašto ne postaviti pločice. Ako se napravi pravilan pad, nema nikakvih problema.
 
Koja debljina zavrsnog, osusenog sloja moze da se postigne sa Sika i slicnim premazima?
 
vidi i premeze iz segmenta
,,industriski podovi,,
😊
 
Pločice nekada ne dolaze u obzir jer jednostavno nema mesta jer su vrata od terase prenisko, a pločice dodaju 1-2cm sigurno i onda u tom slučaju treba seći vrata ili dizati prag.
 
Postoji li nesto kao linoleum koji moze da stoji napolju i izdrzi UV zracenje?
 
Moram da podignem nivo terase za 3 - 4 mm. Zbog lima od simsa koji je uradjen preko poda terase.
 
Da ne otvaram novu temu, imam jedno slicno pitanje vezano za hidroizolaciju na natkrivenoj terasi.
Ovo je "tlocrt" terase:

terasa.png


- Crni okvir predstavlja celu terasu.
- Plavo je betonska zardinjera (krece od poda terase pa do nekih pola metra visine).
- Levo i desno su zidovi, terasa je otvorena samo sa strane zardinjere
- Sivom bojom je prikazan poplocani deo terase.
- Zeleno su slivnici ili kako se vec tacno zove. U sustini u pitanju su limeni kvadratni profili (otprilike 10x10 cm) duzine oko 70 cm koji odvode vodu sa terase. Ispod slivnika ne postoje plocice.

Komsija ispod mene mi je rekao da mu se pojavila manja rupa u plafonu ispod mog "slivnika" i da mu pri svakoj jacoj kisi curi voda kroz tu rupu. Moja pretpostavka je da je lim sa donje strane istrulio i da je vremenom voda odradila svoje i kroz beton napravila tunelic do komsijinog plafona. Trebalo bi ovih dana da zovem limara da dodje da pogleda i da mi potvrdi moje sumnje.
Ono sto mene zanima je kako u ovom slucaju zakrpiti rupu koju je napravila voda i kako uraditi hidroizolaciju ispod tih slivnika? Nadam se da postoji nacin da se to uradi bez potrebe da skidam plocice na terasi, posto ispod plocica nigde ne curi, vec samo ispod tog limenog slivnika (zeleno na slici sa desne strane).
Naravno, odmah bih menjao oba "slivnika" i radio izolaciju ispod njih, a ne samo na desnom :)

p.s. do zakljucka da je problem negde ispod samog "slivnika" smo dosli na taj nacin sto sam sipao 10 litara vode direktno u njega i posle 20-30 sekundi je komsiji krenulo da curi.
 
Poslednja izmena:
mislim da ce morati nesto malo plocica oko slivnika da se skine
 
Izvučeš te limene slivnike ocistis dobro osusis onda sika u par premaza
Uradiš ti litar nove uguras ih i spoj sa pločicama isto uradiš sa nekim premazom iz sika porodice
Koji ide na sam spoj lima i pločica da se tu voda ne provlači
 
Hvala puno :)
Dakle nema potrebe da se rupa krpi nekim betonom posebno, nego ce Sika hidroizolacija to sama da zatvori?
 
Vrh