Šta je novo?

Grejanje (Gas, TA peći, Norveški radijatori tj konvektori, pelet, klima..)

dumax

Intermediate
Učlanjen(a)
23.08.2021.
Pohvaljen
284
Da znam da grejanje kasni jedan mesec, al kolicina (2 kolona) isntalacione snaga je uvek ista, kod tebe je 3,67, kod mene 2,18, to mi nije jasno kako su izracunali, a cena izgleda da ima razlike u danima, Oktobar ima 31, Novembar 30, Decembar 31, mada mi nije jasno kako je u Novembru skuplje a ima manje dane.
Infostan je za mesece koje sam naveo, a grejanje za jedan unazad, pa prostom matematikom se dodje do priblizne vrednosti ( razlika je u par stotih). A ko zna kako zaokruzuju, po mom racunu vidis da je u jednom .71 a u drugom 0.72!?

srdjanprpa

Higher intermediate
Učlanjen(a)
19.07.2017.
Pohvaljen
5.536
Jedna misterija otrkivena, sad jos samo da nadjemo kako su dosli do tih 9821.28, i sta je kolona 2 :D

srdjanprpa

Higher intermediate
Učlanjen(a)
19.07.2017.
Pohvaljen
5.536
Instalisana snaga nema veze sa kvadraturom nego sa "količinom" radijatora, tj. koliko maksimalno možeš grejanja da dobiješ/uključiš.

Ako bih objašnjavao na primeru zvučnika, to bi bilo ona snaga koja je potrebna da odvrneš na maks zvučnike. Imaš na računima za struju isto tu stavku, i ona je kad se saberu maksimalne snage svih utikača pa dobiješ neku cifru.
aha, ovaj post sam malopre propustio.

Vrh