Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

bv5156

Intermediate
Učlanjen(a)
15.02.2022.
Pohvaljen
129
Dobar dan svima, danas sam na Miljakovcu 3 navatao liniju 505R, medjutim o toj liniji nigde nikakva informacija apsolutno, nijedan sajt, nijedna novina nema nikakvu informaciju o njoj, cak nije ni na listi zvanicnih linija JGP. Saznao sam da kombi ide malim delom ulice Jakova Galusa i skrece u Slavka Miljkovica i spusta se ka pruznom prelazu kod ZS Jajinci i ima tri nove stanice: Azil za pse, Miodraga Bulatovica i Rakovicki potok. Linija okrece na Miljakovackim stazama svakako ali svraca u Jakova Galusa i Slavka Miljkovica i tu zaokrece i vraca se pa ide na okretnicu. O ovoj liniji jedino moze da se vidi na gugl mapama sto cu sada i pokazati
Cak sam i uslikao stanicu Azil za pse gde se jasno vidi da tu staje 505R. Da napomenem i kada kucate broj za stanice pokazuje se i 505R u poruci. Ako ima neko neke informacije, bio bi zahvalan da prosledi ovde.
Na redu vožnje za 505 su na određenim polascima označeni sa zvezdicama. To su polasci za 505R.

протектор

Intermediate
Učlanjen(a)
13.01.2018.
Pohvaljen
74
За мање од 5 минута, прошло 5 47-ица према Славији и то у периоду када сада пишем. Већ пар година, викендом увек иде конвој 47-ица, а тада нема гужви. Може евентуално бити кратка туража.

niksem1

Novice
Učlanjen(a)
08.05.2022.
Pohvaljen
7
Ljudi, sta mislite o liniji koja bi saobracala kroz ulicu Sretena Mladenovica Mike na Vidikovcu? Ja mislim da ta ulica ima odlican potencijal da tu prolazi solo autobus.

протектор

Intermediate
Učlanjen(a)
13.01.2018.
Pohvaljen
74
Том улицом су чак саобраћали зглобови (Јапанци, Солариси...) на 56, када су били радови прошле године на Лабудовом брду, с тим што су ишли у једном смеру. Али главно питање је да ли постоји потреба да туда иде градски превоз? Треба додати у обзир да у две улице паралелно, иде превоз и то на малој раздаљини.

solecar

Professional
Učlanjen(a)
06.12.2011.
Pohvaljen
16.226
Saobraćali su donjim delom ulice.
Drugo, Ibarski put je relativno blizu Patrijarha Joanikija, pa to ne smeta da i jednom i drugoim ulicom ide gradski prevoz. Dalje, ulica Vidikovački venac je relativno blizu Patrijarha Joanikija, pa je eto opet tuda sprovedena linija 504, ali bez stanice na najudaljenijem delu ulice u odnosu na Patrijarha Joanikija.​

Djole Pevcanin

Advanced
Učlanjen(a)
16.11.2016.
Pohvaljen
1.006
Ljudi, sta mislite o liniji koja bi saobracala kroz ulicu Sretena Mladenovica Mike na Vidikovcu? Ja mislim da ta ulica ima odlican potencijal da tu prolazi solo autobus.
Нема никакве потребе јер паралелна са Патријарха Јоаникија и 11-е Крајишке дивизије чак нема ни 3 мимута пешке до најближих станица.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

niksem1

Novice
Učlanjen(a)
08.05.2022.
Pohvaljen
7
Jednostavno pitanje: zasto 3A ne saobraca do Omladinskog stadiona kako je nekada isao tramvaj kroz Nemanjinu i Beogradsku, ne mora Omladinski moze i do Slavije ili do Vukovog spomenika, mislim da bi bila korisnija vise jer joj treba bas kratko vreme do Rakovice. Da dodam jos da na relaciji Sajam-Beograd na vodi, kad prodje Sajam, bukvalno prevozi vazduh i jedva ima 5 putnika maks, mislim da ne bi prevozila vazduh kad bi isla makar malo dalje jer ja ne znam ko ide na Bg na vodi. Ja mislim da bi Vukov spomenik imao mesta za jos jednu liniju. Mislim da bi trojka dobila neku korist jer sad bukvalno ide na mesto gde ne ide niko (osim Savskog trga i BAS-A, mada niko ne ide trojkom tamo koliko vidim jer se cesto njom vozim, uglavnom mestani iz Rakovice idu trojkom do Sajma pa presedaju), a trojka sada kao autobus ima potencijal da bude odlicna linija dok je autobus kome bi ja mislim trebalo pola sata/40 minuta do Vuka.

Vrh