Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

I par slika uz miris svezeg asfalta, po prvi put na samoj trasi.

P.s ovo ulivanje iz Vinogradske je jako usko, tu je trebalo isto manji kruzni tok.

Utisak je da za nedelju dana mogu da pusti sve do tog ulivanja.
IMG_20221221_120937.jpg
IMG_20221221_121245.jpg
IMG_20221221_121302.jpg
IMG_20221221_121327.jpg
IMG_20221221_121330.jpg
IMG_20221221_121335.jpg
IMG_20221221_121347.jpg
IMG_20221221_120642.jpg
 
I par slika uz miris svezeg asfalta, po prvi put na samoj trasi.

P.s ovo ulivanje iz Vinogradske je jako usko, tu je trebalo isto manji kruzni tok.

Utisak je da za nedelju dana mogu da pusti sve do tog ulivanja.
Svidja mi se ideja 😀, I da krenu da nasipaju krak ka J.Gagarina i do marta mogu i to da završe, a ostalo otom potom 😀
 
Snimak je od jutros, menjao sam dane na kompljuteru pa sam stavio 12.12.2022 da bih nesto testirao pa kad sam editovao video samo sam pogledao datum i stavio 12.12.2022, nerazmisljajuci koji je danas dan.

Btw mozda sam propustio taj detalj da je neko vec pisao o ovome, al sam se mnogo obradovao sto su uradili i bici stazu, da su ostavili za drugu fazu mislim da je nikad nebi uradili.
 
Vidim da ima puno ljudi iz tog kraja pa pitanje glasi,ima li smisla dok se ne resi imovinsko pravni problemi i sam kružni tok saobraćaj privremeno preusmeriti ovako i da li je to uopšte izvodljivo.Vidim da autobus ide tuda pa bi i putnički saobraćaj mogao verovatno.
IMG_20221221_215251.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20221221_215251.jpg
    IMG_20221221_215251.jpg
    169,9 KB · Pregleda: 164
A na 500m od uključenja u Vinogradsku, stanje je ovako. Danas sam prijavio, pa da vidimo šta će da bude. 😏
Pogledajte prilog 151020
Tu i narednih 200 m em su rupe em se izliva voda iz zatrpanih odvodnih kanala tako je nocu i ujutro put zaledjen i samo je pitanje kad ce nesto da se desi. Juce sam isao tu polako videci da je zaledjeno, jedan krenuo da pretice i zaneo se - samo srecom nije zavrsio pored puta ili u mojim vratima. Ne daj boze da autobus naleti nepazljivo na taj led...
 
Vidim da ima puno ljudi iz tog kraja pa pitanje glasi,ima li smisla dok se ne resi imovinsko pravni problemi i sam kružni tok saobraćaj privremeno preusmeriti ovako i da li je to uopšte izvodljivo.Vidim da autobus ide tuda pa bi i putnički saobraćaj mogao verovatno.Pogledajte prilog 151024
Ja mislim da nema na skoro nikakvog smisla jer su to sporedne ulice parkinga manje prohodne cak i od Vinogradske. Desetine ležećih policajaca i pešačkih prelaza. Put koji krivuda dok ne izadje na Ivana Ribara ili JG. Mnogo je lakše proći 500m kroz vinogradsku koliko god ona bila ruinirana
 
Nema baš nikakvog smisla. To je interna blokovska saobraćajnica, spora i puna problema (pešaci, parking, jednosmerni tokovi, neuređena ukrštanja itd itd). U sadašnjem setapu to radi, ali čak i Vinogradska bolje rešenje (čuj me Bože šta pričam!!) :D , nego ovo. Mada na planu deluje logično.
 
Snimak je od jutros, menjao sam dane na kompljuteru pa sam stavio 12.12.2022 da bih nesto testirao pa kad sam editovao video samo sam pogledao datum i stavio 12.12.2022, nerazmisljajuci koji je danas dan.

Btw mozda sam propustio taj detalj da je neko vec pisao o ovome, al sam se mnogo obradovao sto su uradili i bici stazu, da su ostavili za drugu fazu mislim da je nikad nebi uradili.

Moram opet da te hvalim, nije plusić dovoljan! Ozbiljno dobro radiš ove snimke. Prvi put da imamo kontinuitet u prikazu cele trase, bez vrtoglavice usled mantanja drona levo-desno, imao detalje (bici staza je dvosmerna, kako izgledaju trotoari, gde su propusti, gde su ukrštanja u nivou - vidi se po odvojenim trakama za leva skretanja, do gde su stigli radovi itd itd!). Bravo!

Jedna sugestija, ako bude sledećeg puta: napravi jedan krug oko surčinske petlje (ova nova, mala, za "stadion"), da se vidi cela i snimi skretanje ka Vinogradskoj. Dobro, to su dve sugestije :) !

I hvala za trud, iskreno se nadam da će nekada, nekako ovo i da ti se isplati. Ako si mlad, kako mi deluje, ovakva metodičnost može samo na dobro da izađe.
 
Ова фотографија са Сркијевог снимка фантастично дочарава архитектуру Београда . Десно мегамаркет пример данашњег либералног капитализма у којем живимо . Иза десно пример масовне станоградње карактеристичне за СФРЈ , такође скроз лево на брду ( Коса ) једна подваријанта исте приче ,док је лево од пута пример старог села ( које више личи на Војводину него на Београд ). Сјајан кадар Срки....
be1.png
 
Da, šteta bi bilo da ovo ne puste za 2 nedelje kolko treba još ono parče do petlje i uliva u Vojvođansku da se završi. Bolje se i klackati tih 300m do kružnog toka nego i dalje mesecima ići okolo Obilaznicom duže 5km.
A baš je skoro na temi Moravskog koridora bilo kritika 'kako je moguće da vlasnici dronova ne znaju da im je fabrički ugrađena zabrana letova kod aerodroma', a Srđan je upravo to sad demantovao da nema nikakvog fabričkog ugrađenja koje to čini nemogućim već da je moguće. Dron na 100m visine 5km od aerodroma im je 100.000x manja opasnost od hiljada većih ptica na i oko samog aerodroma.
PS Ne bih da sam zao, al Srki drago mi što si preteko juče Vlogzilu za snimak, dok veliki orator izbacuje na engleskom najavu Live tonight (?! valjda tripuje da ga prate stranci 😅), Srki izbaci x puta bolji snimak, ovaj mora da je popizzdeo, pa će valjda nas opet podseti u nekom narednom snimku kako je on prvi počeo snima, kako mu kradu ideje i sl 😅
 
Poslednja izmena:
A, da li je mogao da se provuče jedan smer(dve ili tri trake) pored imanja vlasnika sa kojim još nije potpisan ugovor pa da se na taj način poveže sa kružnim tokom dok se ne napravi dogovor sa istim?
 
P.s ovo ulivanje iz Vinogradske je jako usko, tu je trebalo isto manji kruzni tok.

наравно да је требало ставити кружни ток. само што је то велика наука за наше саобраћајне инжењере. отприлике у рангу нормалног програмирања семафора и нуклеране фисије
 
Зар нису могли да осмисле већи кружни ток од постојећег у који би се улиле и нова магистрала, и Виноградска, и Војвођанска, и Т6 и Ивана Рибара?
 
Da, šteta bi bilo da ovo ne puste za 2 nedelje kolko treba još ono parče do petlje i uliva u Vojvođansku da se završi. Bolje se i klackati tih 300m do kružnog toka nego i dalje mesecima ići okolo Obilaznicom duže 5km.
A baš je skoro na temi Moravskog koridora bilo kritika 'kako je moguće da vlasnici dronova ne znaju da im je fabrički ugrađena zabrana letova kod aerodroma', a Srđan je upravo to sad demantovao da nema nikakvog fabričkog ugrađenja koje to čini nemogućim već da je moguće. Dron na 100m visine 5km od aerodroma im je 100.000x manja opasnost od hiljada većih ptica na i oko samog aerodroma.
PS Ne bih da sam zao, al Srki drago mi što si preteko juče Vlogzilu za snimak, dok veliki orator izbacuje na engleskom najavu Live tonight (?! valjda tripuje da ga prate stranci 😅), Srki izbaci x puta bolji snimak, ovaj mora da je popizzdeo, pa će valjda nas opet podseti u nekom narednom snimku kako je on prvi počeo snima, kako mu kradu ideje i sl 😅
neverovatno kako je ponovo istog dana, Vlogzila objavio novi video kada i Srdjan. :)
 
Зар нису могли да осмисле већи кружни ток од постојећег у који би се улиле и нова магистрала, и Виноградска, и Војвођанска, и Т6 и Ивана Рибара?

толико дуго си на форуму и ниси научио да наши (државни) пројектанти не умеју ни нацртану овцу да осмисле. цццц
 
Cela Vinogradska je katastrofa,
Зар нису могли да осмисле већи кружни ток од постојећег у који би се улиле и нова магистрала, и Виноградска, и Војвођанска, и Т6 и Ивана Рибара?
Sve ove ulice osim Vinogradske imaju po 4 ili 6 trake, samo bi Vinogradska imala 2 trake, mislim da bi samo zagusili ceo taj saobracaj da su i Vinogradsku ubacili u kruzni tok.
 
Realno bilo bi glupo da to ne urade!
Jedino se sada može videti kolika je greška što odmah nisu radili produžetak JG.
To bi rešavalo sve probleme i oko proširenja kružnog toka jer su sav saobraćaj mogli tu prebaciti i kružni tok na miru rešiti.
A biće zanimljivo videti rešenje za kružni tok jer tu postoji veliki problem sa slivanjem kišnice iz surčinske ulice. To se ne dešava često,ali jeste problem koji treba rešiti.
 
Vrh