Šta je novo?

Gradnja pored Airport City-ja

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.501
Pohvaljen
17.539
Jednom ranije sam već bio spomenuo ovo - u krugu skladišta, stovaršta, spaljenog FOB-a (FOM-a ?) pored Airpost City-ja sve već par meseci nadziđuju neke nedovršene zgrade, a nedavno je i jedna hala (od koje su bili ostali jedno betonski stubovi i betonske krovne grede) dobila limeni krov.

To su ovi objekti:

mpsgroup.jpg


Crveno je hala (sad već ima krov), a zeleno i žuto su dve nedovršene zgrade koje su nadzidane za 2-3 sprata.

Baš između tih zgrada prostorije i skladišta ima MPS Group (ne MPC)...znate - hotel sa Hitlerom u ulju na platnu...pa pretpostavljam da je ovo neki njihov posao.
 
Ne bih znao, ne idem često blizu tog gradilišta (ima pristojan priaz APC malo dalje) ali ovo je tek početak grubih radova.

Interesantno - ovo je počelo da se radi tek nako što je asfaltirana ona saobraćajnica u produžetku Đorđa Stanojevića.... a ove zgrade se nalaze odprilike na kraju tog novoasfaltiranog dela.... Izlaz na Zemunsku odatle je katastrofa. Videćemo...
 
Da, to je to, a hala na koju je sad postavljen krov je odmah pored, levo.
 
Deluje glomazno/mada ceo taj deo izgleda tako razbacano, neuredno da je to strasno.
 
Hvala relja.
Deluje kao poslovni prostor. Jel te zgrade pripadaju fabrickom kompleksu, tj. samoj fabrici?
 
Dobro pitanje - ne znam, ali mislim da je upravo hala stradala u onom požaru (vide se tragovi na okolnim zgradama), a ostali objekti su još bili u gruboj fazi kada je gradnja zaustavljena.
 
Nisu sve, jedna, ova dugačka, je postojala i izgleda da je nekada bila u funkciji. Prolazim tuda više od 2 godine, i sve veme mi je izgledala kao napušteno gradilište ... imala je betonske ploče na krovu (video sam kad su ih dizalicom skidali zbog nadogradnje), a na ovoj iz 2001 (2003?) ima potpuno drukčiji krov... ma, neka baraka u krugu FOM-a, ali očigledno da će dobiti sasvim drugačiju namenu
A i na stubovima hale ni tada nije bilo krova....

Tražio sam na netu kada je bio taj požar, i nisam našao...čudno, sećam se požara, ali ne mogu da se setim ni kojem je veku bio :p


Ono što mi je čudno sve vreme - ne postoji pristojan prilaz ovim zgradama.
Ovo što je asfaltirano duž Airport City-ja je malo, suviše je krivudavo, veoma usko za pristup ovolikom kompleksu. Izlazak na Zemunsku je katastrofa, put saobilazi trafostanicu nakon 30 metara...
 
Malo da zainteresujemo ovdašnje forumske fotografe:

Slikano sa Tošinog bunara:
slika0285.jpg


I sa suprotne strane, iz APC-a:
slika0286.jpg
 
Jel se stalo sa ovim ili sta? Imam utisak da ljudi nekada zaborave na neke tredove/ teme pa da ih neko treba pogurati malo.
 
Vrh