Šta je novo?

Google maps

Kod mene nema znaka za 3d pa nema na google maps, samo na google earth.
Zasto kod nekih ima a kod nekih ne, nemam pojma.
Zato na google earth ima uvek.
 
Pazi stvarno, al su ga zakomplikovali, ne bih nikad provalio.
Imaju idiota za UX dizajnera.
 
prošlo je više od pola godine od zadnjeg snimka Beograda na Google mapama. Ranije bi obično psoavlkjjali nove svakih mesec dva, a sad ništa od Novembra. Zanimljivo da Obrenovac i neka prigradska područja imaju slike od ove godine a sam grad ništa. Pretpostavljam da je problem u neuobičajeno malom broju potpuno vedrih dana od početka godine.
 
Mislim da se i pre ovog poslednjeg updejta cekalo bar godinu dana.

Znam da sam jedan deo Zemuna koji sam pratio gledao nepromenjen od sredine 2021.
 
Ja sam skoro vidio neko vozilo sto snima "street view", ali nije bilo brendirano pa ne znam da li je gmaps ili neko drugi.
 
Mislim da ima i drugih vozila koja to rade, znam jer sam par puta gledao nešto po Ukrajini i videlo se da je vozilo neke manje lokalne turističke firme, ispod kamere na krovu bi pisalo npr "UATours". Slabo koristim Guglove servise, ali koliko sam ja razumeo, kao što svako (sa nalogom) može da kači klasične 2D fotografije objekata, tako isto može ds kači i 3D odnosno panoramske odnosno street view, na Guglove mape.
 
Tako je, privatne firme rade snimanja. Imate primer u BnV, kad odete na Street View snimak, I spustite kameru ka krovu vozila, stoji logo BW. Znači oni su unajmili nekoga da im snimi ulice u naselju.
 
Šta se dešava sa sajtom GM već 3 nedelje? Ne mogu dodati nijednu novu fotografiju, stalno mi javlja nekakvu grešku pri otpremanju. Kome da se obratim za pomoć ?
 
Već skoro 2 meseca ista priča, nijednu jedinu fotografiju sa računara ne mogu dodati na GM, uvek javlja neku grešku. Poslao sam fidbek sa snimkom ekrana i GM centru za pomoć, nisu mi ni odgovorili mejlom. Ovo polako počinje da me izluđuje, jer mi je slanje fotografija na GM omiljeni hobi već godinama.

Da li i drugi imaju probleme sa dodavanjem slika?
 
Ја сам исто имао тај проблем пре неких месец и по дана.
 
Rešio sam problem sa dodavanjem novih slika tako što već par meseci za to koristim Mozilu, međutim zadnjih nekoliko dana novopostavljene slike uopšte ne registruju broj pregleda. Jel se to trenutno dešava svima ?
 
Danas sam bio na Banovom brdu i video neko vozilo, mislim da je bio Mini u pitanju, sa nekom skalamerijom na krovu koja je imala kameru. Da li bi to moglo da bude vozilo Googla i da radi update street view?​
 
Vrh