Šta je novo?

Generalštab

Jaке главе
1712591051868.png
 
Meni opet admin obrisao post bez javljanja i obrazlozenja,kad mogu drugi da se sprdaju sto ja ne mogu da ostavim link gde piše da bajden vodi
 
Pa kakve veze Bajden ima sa Generalstabom?
 
Pa oni koji brane ovo kazu da je ovo dobro zato sto ce Tramp pobediti na izborima, a mi dajemo na vreme zemljiste Trampovom zetu i slihtamo se.

Ako Bajden pobedi, sve to pada u vodu.
 
Мислим да хоће да каже да ако Трамп победи, оде инжињерско чудо и архитектонски бисер на добош. Ако победи Бајден, а Трамп изгуби, Генерлаштаб је спасен, а Трампов пројекат пада у воду. Тако сам схватио.
 
Pročitao sam taj članak ranije već i smatram da se mnogo preuveličava arhitektonski značaj tog objekta koji prvi nije poštovao okruženje u kome je izgradjen a o remek delu arhitekture to možda za ljubitelje brutalizma, inače ovako za veliku većinu ljudi taj objekat ne izaziva nikakvo posebno oduševljenje.
 
Мислим да хоће да каже да ако Трамп победи, оде инжињерско чудо и архитектонски бисер на добош. Ако победи Бајден, а Трамп изгуби, Генерлаштаб је спасен, а Трампов пројекат пада у воду. Тако сам схватио.
U stvari pobeda Trampa bi garantovala da se Generalstab ne dira, jer postoje neki propisi da predsednik ne sme da ima poslovne dogovore u stranim drzavama tokom mandata, kako on tako i njegova uza porodica, a Kusner mu je zet. Mislim da je clanak u NY Times-u pisao o tome, vezano za nas Generalstab izmedju ostalog.
 
U stvari pobeda Trampa bi garantovala da se Generalstab ne dira, jer postoje neki propisi da predsednik ne sme da ima poslovne dogovore u stranim drzavama tokom mandata, kako on tako i njegova uza porodica, a Kusner mu je zet. Mislim da je clanak u NY Times-u pisao o tome, vezano za nas Generalstab izmedju ostalog.
Ах, то онда има више смисла. Погрешно сам протумачио реченицу. У реду, дешава се.
Pročitao sam taj članak ranije već i smatram da se mnogo preuveličava arhitektonski značaj tog objekta koji prvi nije poštovao okruženje u kome je izgradjen a o remek delu arhitekture to možda za ljubitelje brutalizma, inače ovako za veliku većinu ljudi taj objekat ne izaziva nikakvo posebno oduševljenje.
Не знам где си нашао тај податак "да за већину људи не изазива никакво посебно одушевљење." То што си навео је измишљотина јер ово звучи мало вероватно; не верујем ти. Дај чланке на пар тих студија који то потврђују. Пре него што почнеш да наводиш како је то комунистичко јер је "брутализам," ниси ни ту у праву. Французи су измислили бруталистичку архитектуру, тако да није баш комунистичка, само је доста кориштена у социјалистичким земљама.

Такође, ово није брутализам јер је овде више употребљена камена фасада како би се прикрио армирани бетон, а са својим изгледом не одскаче. Још и измишљаш, тако да ниси ни ту у праву. Ово су исти типични аргументи који су људи изнели безброј пута за зграду БИГЗ-а. Сви су говорили за њу да је ругло, да то треба сравнити са земљом и сличне глупости. Кад је нови власник њу реновирао сви су занемели, или су почели да је величају кад су видели њену стару лепоту коју је имала пре 80 година кад је била довршена. Кад би се исто то урадило и са зградом Генералштаба, сви би је величали као што то раде са зградом БИГЗ-а.

Архитекте из СФРЈ-а су померили границе немогућег и показали су свету како може да се обликује бетон на најбољи начин. Зграда ВМА, Сајам, КЦ у Љубљани, или војна болница Дубрава у Загребу, као и КЦ Црне Горе и КЦ Сарајево су ти савршен пример. Можемо ли већ једном да престанемо да гајимо патолошку мржњу и да се шири надобудност према свему ономе што се градило за време социјализма и да се то гледа са презиром и гађењем? Постало је заморно.
 
Poslednja izmena:
U stvari pobeda Trampa bi garantovala da se Generalstab ne dira, jer postoje neki propisi da predsednik ne sme da ima poslovne dogovore u stranim drzavama tokom mandata, kako on tako i njegova uza porodica, a Kusner mu je zet. Mislim da je clanak u NY Times-u pisao o tome, vezano za nas Generalstab izmedju ostalog.
Da, tesko ce biti prebaciti posao na neku ortacku firmu 🙄
 
Dogovoriće posao pre nego što budu izbori i rešen problem, bio Biden ili Trump novi POTUS...
 
Samo da se ogradim i kazem da su mi sve te price budalastina, samo sam odgovarao na pitanje.
 
Pa da, smesno je uopste konstruisati takve price. Onda ispada da se radikalska mafija u stvari zrtvuje za nas narod i prave neke planove da daju Trampu zarad buducnosti Srbije.

A u stvari, dace svakom ko im napuni dzepove.
 
Krsi se zakon na mnogo nacina, to sta je nekom lepo ili ne je na 1001. mestu.
 
Pa zato što se daje Tramp-u jer treba da pobedi na izborima pa ga kupuju…zasto bi mu drugo dali bez novčane nadoknade plac u centru još simbol vojske i bombardovanja Srbije
 
Vrh