Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Nisam ti verovao juce ali danas sam potvrdio... Strasno!

A sto je najgore ne znam kako je moguce da nastanu ti ugibi jer sam bukvalno svakodnevno pratio te radove iz busa i nisam video da negde fusare... Pogotovu sto je radjeno iz dva razlicita sloja asfalta... Rupe tj. ugibi izgledaju kao da nema donjeg sloja...
 
Rupe uspešno okrpljenje tokom 'testa opterećenja' i to nisu samo okrpili rupe već su zamenili dva povelika pravougaonika asfalta tako da je Gazeli vraćen stari šmek okrpljene bunde.
 
Bas lepo.

Meni kao pesaku je bilo zanimljivo da je bilo moguce peske preci most tokom testa opterecenja,a mocice jos jednom u noc 11 avgusta kada bude drugi test.

Moram da navrnem tada na most :)
 
vucko":8r5azyfo je napisao(la):
Bas lepo.

Meni kao pesaku je bilo zanimljivo da je bilo moguce peske preci most tokom testa opterecenja,a mocice jos jednom u noc 11 avgusta kada bude drugi test.

Moram da navrnem tada na most :)

Prilicno sam siguran da nekolicina pešaka ima zanemarljiv uticaj na ugib takvog mosta. A da li neko ima slike sa testa, baž me zanima na koji način su izvodili to? Pretpostavljam da su merili ugibe referentih tačaka pri pomeranju nekog velikog opterećenja, recimo šlepera punih peskom, ili nesto drugo...
 
Naravno,pesaci se nisu racunali u opterecenje.

Bilo je negde slika,potrazicu prilog studia B,isli su sa sleperima natovarenim do kraja preko mosta i to u liniju,u svakoj od traka po jedan sleper.
 
Tanjugov snimak testa opterećenja.
Na snimku se vidi lepo i deo mosta koji je presvučen novim asfaltom.
Iznenadio sam se veličinom ponovo asfaltiranog dela

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4DIzb7dupC0[/video]7


Slike sa RTS-a

Gazela.jpg


Gazela-3.jpg


gazela-2.jpg
 
Dobro da su nasli dovljno kamiona odlcan snimak kao i slike :)
 
ftj":39azrsrb je napisao(la):
Rupe uspešno okrpljenje tokom 'testa opterećenja' i to nisu samo okrpili rupe već su zamenili dva povelika pravougaonika asfalta tako da je Gazeli vraćen stari šmek okrpljene bunde.


Skandalozno.

Prolazio sam danas preko Gazele, iz pravca NBGD ka starom BGD, i na nekoliko mesta video zakrpe. Na pojedinim mestima su bile u širini celog kolovoza (tri trake), a negde samo u zoni centrale trake...

Mogu misliti na šta će ovaj most ličiti kad dođe zima.

Sumnjam da su uopšte i vršili test opterećanja, već ih je bilo blam da kažu da zatvaraju most zbog krpljenja, pa im je ovo bio izgovor.
 
ftj":l8urnssm je napisao(la):
Danas sam prolazeći Gazelu u pravcu Niša izbrojao 3 povelike rupe u asfaltu negde oko sredine. Pa da li je moguće da su tolike paruštine spucane u tu obnovu i da to odrade tako preko one stvari? Ajde nećemo ništa reći za one češljeve ali ovo je stvarno katastrofa pa asfalt će biti zreo za obnovu za godinu dve.
Lepo reče čovek: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=193989#p193989
 
Staro - novo:

1avgust-043.jpg

1avgust-041.jpg

1avgust-042.jpg


Inače u toku ja nanošenje finalnog završnog sloja farbe koji će obnovljenom delu dati poseban šmek:

1avgust-044.jpg

1avgust-046.jpg

1avgust-0415.jpg

1avgust-047.jpg


Zašto čisto belo i dosadno kad može šareno i živopisno.
 
442doBGD":2e48iofe je napisao(la):
ftj":2e48iofe je napisao(la):
Rupe uspešno okrpljenje tokom 'testa opterećenja' i to nisu samo okrpili rupe već su zamenili dva povelika pravougaonika asfalta tako da je Gazeli vraćen stari šmek okrpljene bunde.


Skandalozno.

Prolazio sam danas preko Gazele, iz pravca NBGD ka starom BGD, i na nekoliko mesta video zakrpe. Na pojedinim mestima su bile u širini celog kolovoza (tri trake), a negde samo u zoni centrale trake...

Mogu misliti na šta će ovaj most ličiti kad dođe zima.

Sumnjam da su uopšte i vršili test opterećanja, već ih je bilo blam da kažu da zatvaraju most zbog krpljenja, pa im je ovo bio izgovor.


Naravno, i sa ove strane mosta su iskoristili navodne "testove opterećenja" da zakrpe asfalt na nekoliko mesta. Budući da je asfalt toliko dugo trajao, da li to znači da iduće godine idemo u novu rekonstrukciju mosta?

Zašto mediji nigde ne spominju ovo?
 
Takvi mediji kakvima se ti nadaš odavno ne postoje više, treba zaboraviti na to. Bilo možda nekada davno, u onoj diktaturi. A sad su svi "slobodni".
 
Komentar na b92 u fazonu 'kad god vrše testove opterećenja osvanu neke nove zakrpe'.
 
Uz ulivnu rampu na Gazelu iz Vladimira Popovića, na mestu Karton City-ja se nešto gradi.
Iz kola, u prolazu, mi je delovalo kao staza - trotoar...

(postovano i na temi o biciklističkim stazama)
 
Jel gotova rekonstrukcija jer kad se pogleda na gazelu, odozdo sa gsp stanice ka sajmu, vidi se pet(!) razlicitih ograda. Meni je to potpuno neverovatno.. Oni su cini mi se rekonstruisali samo farbu mada ni to nije bas uniformno odradjeno :roll:

Mislim da fotoaparat to ne bi mogao da uslika lepo, eventualno u panorama modu.
 
Fali jos jedna ograda nije uradjena kad se spusta tramvaj ka savskoj vidi se valjda ce i nju da zamjene a zasto nisu sugdje stavili novi tip ograde i napravili WC niko nezna verovatno da bi se neko ustekao
 
Да, та је још остала. Само на мосту је нова ограда, остало је сређивана стара.
 
b-mostar620x0.jpg


Na "Gazeli" još trulo

Godinu dana od rekonstrukcije, na najprometnijem mostu nije sve idealno. Na nekim pešačkim stazama stari asfalt, a ogradu "jede" korozija

I POSLE kompletne rekonstrukcije "Gazele" koja je trajala dve, a završena pre godinu dana, trula ograda na pojedinim delovima, bode oči. Na prvi pogled čini se kao da je neko zaboravio da dovrši započeto. Međutim, problem je ponovo u nadležnostima zbog kojih "Mostarska petlja", sastavni deo najprometnijeg beogradskog mosta, i dalje čeka majstore. Iako su neimari sigurno uložili veliki trud i znanje u obnovu, takođe ne može, a da se ne primeti valovitost kolovoza na samom mostu, ali i loš kvalitet asfalta koji je pod teretom saobraćaja počeo da se razvlači.

U "Putevima Srbije" tvrde da su u u sklopu radova na mostu "Gazela" kompletno rekonstruisane pristupne saobraćajnice i "Mostarska petlja". Shodno ugovoru rekonstruisane su pristupne rampe od ulazne dilatacije, ali ne i nasute rampe do ulazne dilatacije.

- Ograda i asfalt na stazi na drugom nivou, koja vodi od tramvajske stanice iz pravca Banovog brda prema centru, ka trećem nivou i stanici "18" i "17", nisu u okviru ugovorenog posla - objašnjavaju u "Putevima Srbije". - To su sekundarne i tercijarne komunikacije koje nisu obuhvaćene ugovorom, i nažalost, nismo mogli da popravimo njihovo stanje. Takođe, po definiciji, to je deo saobraćajnica koje nisu u nadležnosti "Puteva Srbije", već Grada Beograda.

Kada je u pitanju posao za koji su odgovorni na "Gazeli", nadležni u ovom preduzeću navode da ne postoje nezavršeni radovi.

- Učinili smo veliki napor i uspešno zaštitili levu obalu (Novi Beograd) - ističu putari. - Postavili smo video-nadzor i obezbedili tu saobraćajnicu od svima nama poznatih problema.


RUPE U GARANTNOM ROKU

OSIM zamerki na nezavršen posao koji će neko drugi morati da obavi, mora se primetiti da je i novi asfalt na kolovozu loš. Iako je još "u garanciji" - već su se pojavile rupe!

- Svi radovi imaju zakonom definisan garantni rok i on iznosi dve godine od trenutka kada izvođač preda objekat. Naša obaveza je da kontrolom ukažemo na nedostatke, koje onda ispravlja izvođač radova - kažu u "Putevima Srbije".

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:436210-Na-quotGazeliquot-jos-trulo
 
Рупе су драги моји, последица зимског сољења, које мора да престане једном заувек јер уништава сав асфалт у БГ!!! Треба тражити да се ризла посипа од сад, а онда да се купи када прође зима, тако се ради у уређенијим градовима, тако ћемо и овде!
 
drum1":2sihqe3u je napisao(la):
Рупе су драги моји, последица зимског сољења, које мора да престане једном заувек јер уништава сав асфалт у БГ!!! Треба тражити да се ризла посипа од сад, а онда да се купи када прође зима, тако се ради у уређенијим градовима, тако ћемо и овде!

Potpuno se slazem. Ali tu dolazimo do nedostatka svesti prosecnog gradjanina srbije koji ocekuje da mu put bude bez trunke snega, pa da moze celavim gumama da izadje uz Balkansku ulicu.
Videli ste koliko se digla buka oko propisa da su obavezne sve 4 zimske gume?! Kao da normalnoj osobi treba propis da po snegu iz kuce ne izlazi u `japankama`, vec u cizmama.
Al to smo mi...
 
Није баш тако....зимске гуме су прескупе, а много људи једноставно не вози по снегу. Зато и јесте глупо да очекујеш да сви возе зимске гуме од новембра до априла. Ипак, то је, на срећу, исправљено је за само ван града.
Са друге стране, ако не може да се попне са ћелавима уз Балканску, нека то и не уради.

Плашим се да је со део "путарске мафије" Београда.
 
Vrh