Šta je novo?

IT kompanije i Frilenseri (Freelance) - porezi, propisi

Ok, pošto si izrazio želju, da krenemo...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847107#p847107:uaesa2pk je napisao(la):
mariks » Uto Maj 04, 2021 4:45 pm[/url]":uaesa2pk] a ko ne zeli da placa, a ima tipa ispod 500e onda nema ni biro, nema lecenja o trosku kasirke iz maksija, putarine da budu duplo skuplje i td, ko je student opet da ima olaksice...
Vidim, pominješ Biro. Zašto? Objasni mi ko je ikad imao bilo kakve koristi od Biroa. Jel znaš ti uopšte kako on (ne)funkcionše?
Što se lečenja tiče, pa ne leči se on o trošku kasire iz Maksija, nego o trošku budžeta koji sam puni kroz druge poreze.
A taj što zarađuje ispod 500 e kao frilenser sa honorarnim poslom ni ne treba da plaća porez, jer on zarađuje samo tih 500 e i ništa više. Za razliku od kasirke u Maksiju, za koju se hvataš, koja zarađuje 40.000 + staž + osiguranje + penzija + status zaposlenog lica.

Idemo dalje..
Ali frilenceri se uvek vade na to zdravstveno, pa jao mi ne mozemo da zivimo, pa jao mi unosimo pare u zemlju, pa jao nemam odmor... Batalite te price...
Neću da batalim. Dok sam živ ima da govorim i propagiram to, jer je suva istina. Šta ćemo sad? A tebi ako to smeta, zabodi glavu u pesak kao ostale Srbende.
Kome smeta moze sutra da se zaposli regularno nego vecina ne zeli jer mu odgovara zivot danas hocu sutra necu.
Ovim pokazuješ da pojma blagog nemaš o čemu pričaš.
Nece sigurno tih nekolicina frilencera popuniti budzet, budzet punimo mi, mala i srednja preduzeca, a da Vi to i ne znate.
Svaka čast, evo sad ću da okrenem Nikolića i da mu kažem da vam svima podeli ordenje i zahvalnice u ime naroda. :kafa:
Skocile su nam akcize, skocile su uvozne tarife, skocio je porez, uvedena ekoloska taksa i nameti samo rastu.
Pogodi šta? I frilenserima isto.
To što si ti neinformisan, ili prosto sebičan Srbenda koji gleda samo svoje dvorište i sebe, ne znači da nije i drugima postalo još teže i gore.
Pricaju o nekom unosenju para, a kupuju komp opremu od svercera i trose pare po zanzibarima.
:lol: Budalaštine. :lol: Pa ti ne da si se primio na Naprdnjačke priče, nego si ih odveo korak dalje.
A dobro je kad vi preduzetnici sve radite po zakonu i propisima ahahaha :lol:
apsolutno niko, ne spominje SVERCERE iz austrougarske
Kakvi šverceri iz Austrougarske, o čemu pričaš ti? o.O
Tako da to nije nikakvo huskanje jedni protiv drugih koliko svako gleda svoje du*e i uvek je bilo ono "svakom svoja muka najteza" i "nikom nije lako ali meni je najteze". Pustite kasirke iz maksija kako one bolje prolaze te ako Vam je to ideala i duplo bolje nego frilencer mislim da ce Vas u maksiju docekati sirokih ruku da budete kasiri. Nemojte vise da se mucite sa tim frilencerskim radom danas imas sutra nemas. NIKO ne sme biti privilegovan i tacka.
Naravno da jeste huškanje.
Kada treba da se protestuje i bori protiv mnogo većih harača i lopuža, gomila vas Srbendi i Balkanaca ne smete prstom da mrdnete.
Al zato kad se neko drugi bori za sebe i svoj cilj, prvi ste da pospete kofe fekalija po njemu i da mu poželite da mu krava što pre crkne.
Kažeš ''pustite kasirke iz maksija''. Alo kralju, pa ti si ih sam prvi uvukao u priču! :lol:
I slažem se da niko ne sme da bude privilegovan. Zato ja tuđe neću, a svoje ne dam. :wink:
edit: I da neko je spomenuo advokate. Tu su advokati u prednosti jer oni ako strajkuju drzava staje sto su i dokazali kada su hteli da im uvedu fiskalne takse.
Pa opet, po njima ne posipate kofe fekalija... :kafa: Zato što ne smete. Kao i mnogi drugi.
Taksisti kada strajkuju blokiraju grad
Da, blokiraju Slaviju, Autokomandu i Kneza Miloša, a Predsedništvu na Andrićevom vencu ne smeju da prismrde. 8)
Zato sam ih ja napušavao i ismevao svih tih dana dok su ''štrajkovali'', pokazivao im prst, a jednom se zamalo i fizički obračunao.
I da su nastavili još samo dva dana, bilo bi incidenata širom grada zbog toga. Već je par njih dobilo prevaspitavanja tamo kod GŽS. Bilo u novinama.
a frilencera jedva saka jada izadje na ulice sa nekom pogacom kao predstavnikom. Pa treba se drzava blokirati, a ne grad dok i advokati i taksisti i sverceri i svi ne budu pod istim krovom kada vec smetaju frilenceri.
Pa da se blokiralo bilo šta više i duže, tek biste onda vi zajedljivi Dinaroidi posipale kofe govana i režali sve u šesnaest.

Vi ste tip ljudi kojima je nemoguće ugoditi. Mrzite sebe pre podne, a posle podne sve ostale. Smeta vam što živite tako kako živite, a kada neko ispravi kičmu i proba da promeni to, onda ga opljujete za sve pare. Jer volite da živite tako kako živite i da vas tretiraju tako.
 
To je tvoje pravo da mislis tako i sa tim stavom nikada necete imati podrsku naroda. Procitaj opet ko je spomenuo kasirke iz maksija pa onda pricaj nesto, a onda tu istu kasirku pitaj hoces li da zaradjujes 500e mesecno kao frilencer i da nista ne placas. Vidi se da se lecis o trosku te iste kasirke i da nemas dan radnog staza. Kakav porez kroz placanja to ti idi u sfrj nemacku pa im tamo objasni da oni tebi treba da placaju sto zivis tamo.

Evo i ja cu od sada da propagiram da su frilenceri krezavi i neinformisani trecerazredni gradjani koji zive kao paraziti na ustrb svih nas Srbenda jer je to surova realnost. Sta cemo sad? Ako ti smeta otvori jos jedan nalog na internetu pa se svadjaj :)

A posto sam ja sebican Srbenda koji mrzi ceo svet i gleda samo svoje dvoriste evo ubedio si me da vise nikada ne izadjem na protest frilencera iako sam bio jer jednostavno Vama su kasirke iz maksija krive sto se Vi mucite kao frilenceri.
 
Ne treba nama podrska naroda, pogotovu ne takvog dela u koji spadas i ti.

Propagiraj sta hoces, tvoje pravo. I moje je pravo da to potapam i opovrgavam. Samo izvoli. Preduzetnice patrioto. ;)
 
Mozda Vama, posto pises da onaj ko zaradjuje 500e ne treba da placa nista, sto automatski insinuira da onaj ko zaradjuje vise treba da plati. E sad zasto da plati onaj ko zaradjuje vise kada po frilencerskom racunanju on ostavlja vise para? Dakle veci je parazit ovaj sto zaradjuje manje. Drugo cesto pises da su i kripto mineri stetocine koji samo trose resorse, zelis da propadne, a opet izbegavas koliko trose resorsa svi frilenceri sveta praveci gluposti na internetu od kojih deca budu samo gluplja. Ko sad zeli da komsiji crkne krava? Sve je ovo vec ispricano, kao sto rekoh bio na protestima frilencerima dok je vecina gledala iz fotelje, batalio, kolega frilencer je bio u grupi radnici na internetu sve dok ih nije iznapusavao jer samo svoje dupe gledaju tako da kada sagledas sliku iz sireg ugla niko ne misli isto. Velike su stetocine i frilenceri i mineri i kockari i preduzetnici... u zavisnosti ko gleda iz kakvog ugla. I dok je svadje i podele na kasirke milioerke koje imaju odlicne uslove, jadne frilencere, preduzetnike robovlasnike i td... nikada nece biti ni neke jednakosti, sloge i ravnopravne podele.
 
Kome smeta moze sutra da se zaposli regularno nego vecina ne zeli jer mu odgovara zivot danas hocu sutra necu.

Ja sam lično imao skoro ovakav slučaj. Nudili smo potencijalnom zaposlenom malo manje od 3 prosečne (zvanične) plate na belo (plaćeni doprinosi, zdravstveno, porezi...) plus vrhunsku opremu za rad i 25 dana godišnjeg (plus zvanični praznici i svaki vikend slobodan). Pritom da napomenem da je potencijalni zaposleni u industriji manje od 2 godine i ova plata koju smo nudili je veća od proseka za tu količinu iskustva, ali prosto nam treba čovek što pre. Odbio nas je jer ipak želi da nastavi kao frilenser i prima oko 6 prosečnih plata.
 
Taj je jos i dobar. Ovde su vecinom klincarija takvi, zive kod mame i tate i usrecuju se sa 300-500e i nikom nista ne placaju. Ovi drugi ozbiljniji zaradjuju vise pa neko predje u preduzetnike/doo zavisi od cifre, a neko i dalje frilencuje jer mu se vise isplati (do sada kad ne placa nikom nista). Sta da kazemo mi privatnici/preduzetnici koji niti imamo placen odmor niti bolovanje, a placamo porez. Jao jadni mi, u drugoj zemlji bi dobili sve na tacni. Realno bar pola frilencera moze sutra da se zaposli u nekoj firmi nego svi znamo zasto nece. Bitno je da kasirka u maksiju ima odlicne uslove.
 
Ma izdajnici, stetocine. Petokolonasi

Mogu samo da sanjaju da budu kao vi preduzetnici patriote.

Da Bog da im crkla krava.
 
Ma da bog da se zaposlili da svi imaju pravo na odmor i bolovanje :p
 
Mariks, pa ja mislio ti si neki pravi preduzetnik. Kad ono samo još jedan u nizu kriptorovatora i špekulanata... ?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847072#p847072:2upm6f06 je napisao(la):
mariks » Uto Maj 04, 2021 12:58 pm[/url]":2upm6f06]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843344#p843344:2upm6f06 je napisao(la):
Дошљак » Uto Apr 20, 2021 12:39 am[/url]":2upm6f06]Каква су вам мишљења о Пи?

glupost ko i elektroneum nekada pa nrg... a u ovom bullu p****, uglavnom ako se nista ne ulaze mozda se i zaradi nesto :) "kopanje" mobilnim telefonima...
 
Pa nisam ja friparazit koji radi samo jedan posao i kuka kako mu je lose, ima me svuda ;) El si to sinoc pogledao cenu pa si se opet iznervirao sto nisi usao pa sad opet posle duzeg vremena spominjes? :D Da Bog da im crkla krava :p
 
Naravno da nisi. Ti si čovek patriota preduzetnik, kriptoparazit. 8) Hajer level. Jea. 8)
El si to sinoc pogledao cenu pa si se opet iznervirao sto nisi usao pa sad opet posle duzeg vremena spominjes?
Ma jok, nego vidim u indeksu tema pisanije u ovoj temi i tvoje ime pored. Reko ''otkud on tu'', uđem i vidim kako daješ savete oko kriptovaluta. Reko ''aaaaa, znači i on je u toj priči... '' Sad mi jasno i što si kivan na frilensere. :D
 
Benderu teštko ti je ugoditi :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847752#p847752:ybc5iqqo je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Maj 07, 2021 11:09 am[/url]":ybc5iqqo]Naravno da nisi. Ti si čovek patriota preduzetnik, kriptoparazit. 8) Hajer level. Jea. 8)
El si to sinoc pogledao cenu pa si se opet iznervirao sto nisi usao pa sad opet posle duzeg vremena spominjes?
Ma jok, nego vidim u indeksu tema pisanije u ovoj temi i tvoje ime pored. Reko ''otkud on tu'', uđem i vidim kako daješ savete oko kriptovaluta. Reko ''aaaaa, znači i on je u toj priči... '' Sad mi jasno i što si kivan na frilensere. :D

Portfolio se treba rasporediti :) znas kako se kaze "ako tvoje pare ne zaradjuju pare dok ti spavas, radices dok ne umres" :) A cudi me i da da si se pitao "otkud on tu" kada smo se bas u toj temi nesto ti i ja raspravljali :wink: nije ti se lepo primila vakcina :twisted:

Nisam ja kivan ni na koga, sem na nerealne ljude koji ne zele da prihvate realnost pa im je uvek kriv neko drugi. U svakoj grupi (bilo frilenceri, kriptasi,preduzetnici,radnici...) ima onaj deo kome su drugi za sve krivi i bas zbog njih on ne moze normalno da zivi.

:sesir:
 
Ma jasno, sve razumem, smetaju ti frilenseri koji sami zarađuju i snalaze se a kriptorovatori koji ništa pod milim bogom ne rade a drugima grabe komponente i dižu im cene, a daju izgovor EPSu da nam svima odvali cene struje... oni su ti ok.

Sve mi je jasno.

Nagledao sam se za života takvih licemernih zajedljivih balkanskih tikvi koliko hoćeš. ;)

Reci mi, jel se zalazes za uredno placanje svakog dinara poreza kad se radi i o kriptorovarenju ili online kockanju? 8)
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847762#p847762:ciaorwqc je napisao(la):
Igor » Pet Maj 07, 2021 12:02 pm[/url]":ciaorwqc]Benderu teštko ti je ugoditi :)
Što? Zato što sam ga uhvatio u licemerštini?
Pa on i takvi poput njega sami sebe ukopavaju i zarobljavaju. Cele ove rasprave ne bi bilo da on i još par drugara mu, što glume Alije Sirotanoviće a daleko su od njega, nisu prvi počeli da posipaju fekalije po frilenserima. Ali ne vredi, to je isti mentalitet kao u @vradovica. To ne može da ne klepeće.

Kao što sam ih početkom godine pustio na temi o kriptorovarenju pošto smo svi rekli šta imamo i spontano spustili ratne sekire. Onda prođe par meseci i dođe opet dotično malo stvorenje da se ruga i provocira ''ke ke ke, e Bendere evo vidi, otišao nam Bitkoin na 60.000''. Da ironija bude veća, svega tri dana kasnije, mogao sam da ga poklopim ko buvu, kad im je ljosnuo na 48.000 :lol: Karma ga odalamila u tikvu samo tako. Ali nisam se petljao. Jer me boli uvo da se prepirem sa izgubljenim socijalnim slučajem. Ali oni imaju drukčiji mentalitet. Oni ne mogu da ne traže kavgu gde god se pojave. Sve dok sami sebe ne ukopaju u licemerštinu i dvostruke standarde. Što nije ništa novo za zajedljive balkanske tikve.

No dobro, sad bar znam otkud ovome toliki bes na frilensere i na mene. 8)
 
Ja ne znam ko je besan na tebe ni cime se ti bavis uopste, ako nisi frilencer onda si ti ovde najveci licimer :) Pricas da mrzimo frilencere jer hocemo da komsiji crkne krava, a sam navijas da svima drugima crkne krava, posebno kriptu. Nista ne rade ni frilenceri koji samo smrde kod roditelja :p

Besan si na kripto jer zaradjuju bez tebe, besan si na preduzetnike jer zaradjuju bez tebe, besan si na normalne frilencere jer zaradjuju bez tebe... Kao sto rekoh, uvek je neko drugi kriv, jedini licimeran ovde si ti :) Eto da si poslusao to malo stvorenje (vredjanje je odlika propalih besnih ljudi, mani se toga) sad bi imao x nekoliko na ulog. Iznenadjem sam kako pratis cene :D

Da, evo uveden je porez i za kritpo i za kockare i kriptasi jedva cekaju da stupi na snagu, bar ovi normalni. Samo nek ti kriptasi otimaju komponentne da ne mozes da igras wow i nek dizu cene komponentama koje ionako nisi ni mogao da kupis :p Nagledao sam se i ja takvih koliko hoces, svi su mu drugi krivi i svi ostali se bave prevarama, samo je on posten pa zato propada...
 
Pa to mi reci, Balkancu moj dragi! :D Hvala što si potvrdio (skoro) sve o čemu sam malopre pričao. :wink:

Ne navijam ja da drugima crkne krava, samo da se vi kripto-hohštapleri dovedete u red i da prestanete da maltretirate druge svojim prodavanjem i rudarenjem magle. Za razliku od frilensera, vi ništa pod milim bogom ne radite a ometate druge u njihovim životima i radu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847779#p847779:3loen4sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 1:02 pm[/url]":3loen4sj]
Besan si na kripto jer zaradjuju bez tebe, besan si na preduzetnike jer zaradjuju bez tebe, besan si na normalne frilencere jer zaradjuju bez tebe...
Šta pričaš, nesrećniče? Na koje frilensere sam ja besan? A nisam besan ni na obične preduzetnike. Nego na vas folirante što valjate maglu a ovde mi prosipate Alija Sirotanović pričice. :lol:
Eto da si poslusao to malo stvorenje (vredjanje je odlika propalih besnih ljudi, mani se toga) sad bi imao x nekoliko na ulog. Iznenadjem sam kako pratis cene :D
Ma te priče prodaj nekom drugom, o provokatoru moj. :wink: Jer vređaš i ti, više nego ja, samo što to radiš na perfidniji i podmukliji način. A što se tiče cena - pa teško je ne pratiti kada malo malo pa naiđe tako neki kompleksaš koji opet pokrene temu o tome. I ovde i na drugim mestima. Ja znam da ste vi kriptozaludnici u krizi čim 5 minuta niste pogledali cene ili nekome rekli da ste ''investirali u blokčeeein jer verujete u bolje sutra''.
i kriptasi jedva cekaju da stupi na snagu, bar ovi normalni
:lol: :lol: Ma znam, znam... Balkanske tikve zajedljive samo čekaju da se pridržavaju zakona... :lol:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847779#p847779:3loen4sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 1:02 pm[/url]":3loen4sj]Samo nek ti kriptasi otimaju komponentne da ne mozes da igras wow i nek dizu cene komponentama koje ionako nisi ni mogao da kupis :p Nagledao sam se i ja takvih koliko hoces, svi su mu drugi krivi i svi ostali se bave prevarama, samo je on posten pa zato propada...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847779#p847779:3loen4sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 1:02 pm[/url]":3loen4sj]Nista ne rade ni frilenceri koji samo smrde kod roditelja :p
Nemoj da vređaš, to je odlika besnih propalih ljudi, mani se toga. :lol:


P.S.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847770#p847770:3loen4sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 12:35 pm[/url]":3loen4sj]nije ti se lepo primila vakcina :twisted:
Hahahaha, glava antivakserska... :lol: Simpatično. :p
 
Nista ti sad u tom postu nisi napisao sem sto si potvrdio ono sto sam pisao. Pitam se ko ovde leči komplekse

:sesir:
 
pa ne bezim, tu sam :) nego ne znam sta da napisem kad nista nisi rekao :D samo potvrdio ono sto sam pisao. Idem da kazem i ovim kolegama frilencerima koji se bave kriptom nisu obicni frilenceri vec Alije Sirotanovici :D da pomognemo Rahmanima Frilencericima

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eTdSxL6HuF8[/youtube]
 
Pa da, potvrdio sam da i ti vređaš, samo na jedan podmukao način. Evo ovde:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847779#p847779:2iwsc0sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 1:02 pm[/url]":2iwsc0sj]Samo nek ti kriptasi otimaju komponentne da ne mozes da igras wow i nek dizu cene komponentama koje ionako nisi ni mogao da kupis :p Nagledao sam se i ja takvih koliko hoces, svi su mu drugi krivi i svi ostali se bave prevarama, samo je on posten pa zato propada...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847779#p847779:2iwsc0sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 1:02 pm[/url]":2iwsc0sj]Nista ne rade ni frilenceri koji samo smrde kod roditelja :p
A pre toga sam potvrdio da imaš dvostruke standarde i licemerne izjave i stavove.
I da nisi nikakav preduzetnik nego prodavac magle koji bi da ''zarađuje dok spava'' (čitaj - da ima leba bez motike).
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847770#p847770:2iwsc0sj je napisao(la):
mariks » Pet Maj 07, 2021 12:35 pm[/url]":2iwsc0sj]
Portfolio se treba rasporediti :) znas kako se kaze "ako tvoje pare ne zaradjuju pare dok ti spavas, radices dok ne umres" :)

Razumem te što bi sad da kidneš. ;)
A pritom si i antivakser koji se boji igle, pa razumem što te moje prisustvo dodatno uznemiruje. 8)


Kriptorovator, preduzetnik u poslovanju maglom i antivakser. Čoveče... na ovakvu kombinaciju do sad nisam naleteo. :lol:
 
Nigde nisi potvrdio da vredjam tako da opet pises neke nebuloze.

Nigde nisi potvrdio da imam dvostruke standarde niti licimerne izjave sem da si ti sam licimeran tako da opet pises nebuloze.

Nikakav prodavac magle ja nisam, ne krijem se iza monitora, imam svoja zanimanja koja se lako provere pa tako sam i preduzetnik i radnik i frilencer :) a mene bas zanima sta si ti? Cime ti doprinosis sebi i drustvu osim sto igras wow 26 sati dnevno? :)

Razumem te sto hoces da se raspravljas i sto te moje prisustvo uznemiruje, rekoh nagledao sam se takvih pa mi nista strano nije, ali toga ne bi bilo da malo poslusas pametnije i uspesnije od sebe :twisted:
 
Vrh