Šta je novo?

Duga, Viline vode [Stambeni i poslovni kompleks]

Piccolo

Advanced
Učlanjen(a)
25.03.2013.
Poruke
2.098
Pohvaljen
5.869
Vidim ovaj projekat nema temu a baš sam se iznenadio kad sam naleteo na vest jer deluje da se ozbiljno priprema, oni čak najavljuju radove već od 2023.

Lokacija na mestu pokojne industrije boja i lakova "Duga", ispod Dunav stanice, između budućeg linijskog parka i Dunavske ulice.

(Vidim sad sa zakašnjenjem da se pominje u temi za razne projekte, može i ovde da se prebaci diskusija jer zaslužuje zasebnu temu)

Czech UDI Group to build 2300 flats in Belgrade


duga-a9reaca-2200x1583.jpg

duga-a9reac4-2200x1580.jpg

duga-a9reac0-2200x1581.jpg

duga-a9reac2-2200x1581.jpg

duga-a9readc-2200x1144.jpg

Izvor za slike
 
Poslednja izmena:
Постоји ли ПДР за овај пројекат?
 
Možda sam lud ali oni grade na zemljištu koje prostorno pripada Luci Beograd za koje su upravo bili Beko i Miskovic optuzeni da grade na osnovu toga sto imaju kupljene objekte. Slike u prilogu.
Uzgred budi rečeno. Prostorni plan je trebao da se izvrši za celo područje u skolopu istog arh rešenja. A ne sada da dobijemo sto stilova na čistini. Daniel Libeskind je takvo rešenje za to područije već dao:
003_view010000.jpg
Duga_003.jpg
 
Akcionarsko društvo "Luka Beograd" je u stečaju, a nešto su i prodali.

IMG_20221218_045936.png
 
Akcionarsko društvo "Luka Beograd" je u stečaju, a nešto su i prodali.
Ništa ne razumem. Da li je zemljište gradsko ilki je zemljište privatno? Kome pripada. Luci Beograd i firmama koje imaju objekte tamo, gradu Beogradu ili Republici Srbiji.
 
Privatno je. Nema veze sa Lukom Beograd. Industrija boja i lakova je odvojeno prodata, pa koliko se sećam, preprodata Česima.

Molba Igoru da kad stigne, prebaci postove o ovom projektu sa teme "Razni projekti" kako se diskusija ne bi razvodnila na više mesta ;)
 
Privatno je. Nema veze sa Lukom Beograd. Industrija boja i lakova je odvojeno prodata, pa koliko se sećam, preprodata Česima.

Molba Igoru da kad stigne, prebaci postove o ovom projektu sa teme "Razni projekti" kako se diskusija ne bi razvodnila na više mesta ;)

Čuvena fabrika osnovana u Kraljevini Srbiji prodata Česima: Akcije koštale samo deset dinara (vest iz 2019)

Koja sprdnja od države, a sećam se kada su tamo pre 15ak godina pričali da to zemljište Duge u stečaju vredi preko 100 miliona evra.
 
Vrh