Šta je novo?

Donatori-ziro racun

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
Ne bi bilo lose kada bi neko ovlasceno lice otvorilo ziro racun i na taj racun svi dobre volje uplacivali odredjenu sumu novca.Pa bi vremenom taj novac mogli da utrosimo u obnovu neke fasade iliti sta ja znam vec.Samo je pitanje kako bi mi znali kome dajemo novac i da li on taj novac nece uzeti za sebe.Mora da postoji neki nacin.O tome sam vec pisao ali nisam dobio konkretan odgovor.Mozda ovo nekome deluje glupo ali meni deluje zanimljvo.
 
Pa uplaćivali bi na račun beobuilda a odgovorni su

20jo976.jpg


i ne vidim zbog čega bi sumnjao u nekoga ko je uložio toliko energije da nam omogući ovaj forum?
 
Posto si spomenuo vise puta tu ideju mogu reci da to u jednom trenutku moze biti izvodljivo ali tek kad vidimo na sta bi ulozili sakupljeni novac tacnije nece svi zeleti da daju za nesto sto im mozda nije vazno pa pogotovo ne za neki budzet o cijoj ce se upotrebi tek dogovarati. Takodje ako bi se i islo sa time treba poceti od jednostavnijih stvari i akcija za oplemenjivanje naseg grada.

Steta je po meni sto nismo do kraja definisali novu tablu za beogradske ulice sa kojom bi mogla da se zapocne akcija sredjivanja za pocetak detalja u gradu u skladu sa nasim mogucnostima. Takodje istu sudbinu dozivele su i table sa redom voznje na autobuskim stanicama. Ukoliko bi ulozili dodatni napor da makar to konceptualno zavrsimo stekli bi se uslovi da mozda krenemo i sa konkretnim delovanjem i dobrovoljnim finansiranjem i naravno akcijom na terenu.

Tema i ideja je odlicna i skroz pozitivna i gotovo sam siguran da bi mnogi zeleli da pomognu koliko mogu ukoliko se napravi dobra oragnizacija i pravi uvid u fin. stanje, sto i nije neki problem.
 
ok sad vidim post od bg explorera, mislim da bi za to najprakticnije bilo da se otvori novi racun koji bi iskljucivo sluzio za to a i papiroloski je lakse i jednostavnije za vodjenje, i u toj situaciji je daleko lakse napraviti pravi uvid samih donacija, sve je stvar naravno dogovora.

Ja bih trenutno pre svega akcenat stavio na to u sta se mogu uloziti sredstva a kasnije u samu realizaciju
 
Mogli bi da damo dvadesetak predloga pa na glasanje, a onda kada se izbor zuzi na tri da izaberemo jedan finalni.Ja bi naprimer glasao za obnovu gornje fasade doma omladine.Da bude kao usce npr.Pa bi i onda glasali kakva bi fasada bila ako je izvodljivo da mi o tome odlucujemo.Ja buh stavio isti tip stakala kao na uscu, samo zelene boje.
 
Ti Boki izgleda ne procita moj post :D

mislim da je trenutno nerealno govoriti o budzetu koji je u mogucnosti da pokrije takve troskove kao sto je obnova fasade sem ako recimo necemo da Homer Jay-u ulepsamo fasadu u Bolecu i sl :D

Da bi ozbiljno pristupili ideji moramo da znamo i koje su nam mogucnosti zato sam i spomenuo table za ulice i za autobuska stajalista i sl ideje
 
Ma procitao sam, nego si objavio post dok sam ja kucao svoj.

Mada efikasnije bi bilo kada bi se ukljucili i izvan beobuild foruma ali pod znakom tog foruma.Npr donatorske vecere i td.

Ili da kupimo kante za staklo, pet ambalazu, met amballazu.

Kod mene u Pancevu takvih kati za djubre ima na svakom koraku, u beogradu ih ni nema nesto.
 
Igore slažem se...

Što se tabli za stajališta tiče, to je malo namerno zaustavljeno više zbog slabog odziva forumaša (osim komentara i još dvoje ljudi, niko nije hteo da napravi ni mockup a kamoli da se dobrovoljno prijavi da lepi na stanice)...

Ja sam za to da se ostavi vremena, da uradimo konkurs na nivou foruma, da se uplati po 100-200-500 din ko hoće, ima, može, pa uz javno glasanje da vidimo za kakvu smo akciju... Mislim da bi to bila dobra proba koja bi pokazala da li je planirani metro projekat (isto na pauzi) izvodljiv ili ne.
 
Za sad nas ima 740.Svako ako bi uplacivao 1000 dinara mesecno,dosta bi se skupilo za godinu dana. 8 880 000 din iliti 94 468 Evra.

A bila bi fora da napravite kao na wikipediji na sredini gornje strane koliko je novca uplaceno.
 
verovacu da je ovaj tvoj poslednji post bio sala :)

Treba biti realan i poceti od pravljenja konacnih resenja za table pa onda videti spremnost ljudi da se ukljuce sa prilozima
 
To sam ja optimisticno naglasio, ako bi svi zasukali rukave.A to sa tablicama mozes li staviti link da vidim.Bilo bi dobro kada bi svaka tablica sa nazivima ulica imala pozlacen ram i osvetljena nocu ako vec neke nisu.I da budu malo vece od ovih sada, sa krupnijim slovima.

Mada i ovakve nisu lose

7474_1159296054_4eea_p.jpeg


I bilo bi dobro kada bi sve bile identicne, ljudi bi se lakse snalazili.
 
imas temu u radionici takodje o beogradskim tablama pa tamo mozes izneti svoju ideju
 
Ako svi uplatimo po 10.000 mesecno, to je godisnje skoro milion evra!
Sta cekamo?
 
Mislim da je ideja odlicna kako smo krenuli da se frljamo sa parama jos cemo zeznuti djilasa i kupiti npr nove trole umjesto njega :kafa: Meni je ok i sasvim prihvatljivo 1000din mjesecno .Pedlozimo projekte pa na glasanje moj predlog npr table za ulice .Mislim kad bi skupili ozbiljnu sumu da bi se mogle traziti donacije od firmi nekih medjunar. organ. i slicno.Siguran sam da bi imalo pozitivnog odjeka.Pogotovo ako se za prvi projekat izabere nesto korisno atraktivno medijski vidljivo itd.
 
Vrh