Šta je novo?

Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija

rangeros

Intermediate
Učlanjen(a)
08.12.2020.
Poruke
115
Pohvaljen
416
Da li neko ima iskustva sa efikasnim eliminisanjem bubašvaba u starogradnji? Da li znate nekoga pouzdanog ko uspešno vrši posao dezinsekcije?

Kakva su vaša iskustva? Ukoliko ste ih imali, a nadam se da niste.
 
Kak spreciti golubove da kake na mojoj velikoj, seksi terasi?
 
Потребно је испрскати средством за дезинсекцију све ћошкове по стану, ја када сам имао буба русе у старом стану померао сам елементе, фрижидер и шпорет по кухињи и испрскао све ћошкове, рупе у плочицама око инсталација, судоперу од доле. Најбоље је то одрадити сам, ДДД екипе углавном напрскају само доступне ћошкове по просторијама, не завлаче се пуно нити претурају намештај, а за успешност таквог третмана би ваљало да се одраде сви станови у згради. Проблем је и то што чишћење подова често неутралише инсектицид. Мени је у редукцији буба руса прва мера била избацивање канту за смеће, отпад стављам у кесу која виси на вратима и првом приликом изласка из стана бацам је напоље у контејнер.

Што се тиче голубова, ја сам чуо од људи са села једну не баш најлепшу методу, да се обеси мртав голуб. Приметио сам да доста људи користи црне гумене вране као страшила, мада нисам упознат са ефикасношћу.
 
Kak spreciti golubove da kake na mojoj velikoj, seksi terasi?

siljci_za_golubove.jpg


Ili malo hemije

gel_za_zastitu_od_ptica.jpg


repelent_za_zastitu_od_ptica.jpg


Gel za zaštitu od ptica
predstavlja repelent koji pre svega nije otrovan i nije štetan za ptice već im osim odbojnosti stvara i osećaj neprijatnosti, zbog lepnjenja nogu na tretiranoj površini. Može se koristiti na svim površinama i jako je pogodan za površine koje su na prometnim - vizuelnim mestima, jer ne ostavlja upadljive tragove. Zbog svoje prozirne boje i slabe primećenosti pogodan je za zaštitu od ptica na svim frekventim mestima. Delovanje gela je vremenski ograničeno i u praksi je svedeno na period od 6 mešeci. Spektar delovanja gela je širok i uglavnom ubraja sve ptice sa naših prostora

Izvor .

NIkada nisam koristio, ne znam koliko su efikasni. Moj kum je pregradio terasu mrežom, onom koja se koristi u poljoprivredi, protiv grada valjda. Kadkod se pojavila i najmanja poderotina na mreži, golubovi su se provukli i dočepali terase Zadivljuju me njihovi mozgovi
 
Знам, и мени је звучало брутално.
 
siljci_za_golubove.jpg


Ili malo hemije

gel_za_zastitu_od_ptica.jpg


repelent_za_zastitu_od_ptica.jpg




NIkada nisam koristio, ne znam koliko su efikasni. Moj kum je pregradio terasu mrežom, onom koja se koristi u poljoprivredi, protiv grada valjda. Kadkod se pojavila i najmanja poderotina na mreži, golubovi su se provukli i dočepali terase Zadivljuju me njihovi mozgovi
Pogledajte web sajt firme KOGI DOO www.zastitaodgolubova.rs momci rade korektno, montiraju mreze i AB Spike
 
Vrh