Šta je novo?

Deltini projekti

Kapiram da je njima u interesu. Mnogo više bi se naručivalo iz EU kada carina ne bi bila prepreka. Dok domaći uvoznici (a i carina sama) verovatno koče celu priču kako bi zaštitili svoje interese.

Ono što znam iz svog iskustva je da su cene za neke artikle često skoro pa duple kod nas u odnosu na npr. Mađarsku.

No, pošto je to realno jedan veliki "off", imam jedno pitanje:

Da.li negde postoji spisak planiranih događaja u Sava centru? Nisam uspeo da ga nađem, a bilo bi zanimljivo videti koliko stvarno SC "preti" da će da zauzme hotelske kapacitete celog grada.


Nema spiska, ali evo šta kaže direktorka.

Tokom 2024. godine planirano 15 događaja sa više hiljada učesnika​

– Kongresna industrija je specifična, za organizaciju događaja aplicira se po nekoliko godina unapred. Zato smo pre otvaranja aktivno radili na bidovanju, davanju ponuda za organizaciju velikih i značajnih kongresa. Već sada je izvesno da ćemo u ovoj godini biti domaćini preko 200 različitih događaja, od kojih je 15 sa više hiljada učesnika. U narednim godinama ističu se veći događaji sa više od hiljadu učesnika, kao što su Evropski kongres vaskularnih hirurga, Evropski kongres endoskopske hirurgije. Ključni događaj u 2025. godini biće Evropski kongres kardiologa za srčanu insuficijenciju sa oko 8.000 učesnika. Postoji još čitav niz velikih kongresa koje ne mogu da najavim pre nego što ih međunarodne asocijacije zvanično ne objave u svojim kalendarima – kaže Kristina Milinčić.

Izvor:

Za prvu godinu posle obnove, mislim da je navedeno jako dobro :)
 
Usvojen je urbanistički projekat za plac između Luxa 51 i Okova na Bežanijskoj kosi. Po dokumentaciji, izgleda da je investitor Delta, jer je sedište investitora (Blister properties) u Delta Houseu, a i na sajtu Delta Real Estatea je objavljeno da će se ta kompanija prisajediniti matičnoj.

delta bežanijska kosa 1.JPG
delta bežanijska kosa 2.JPG
 
Значи Мишковић и Сале Гранд Поповић поделили плац где је била ВГУ.
 
Vojno građevinska ustanova.
 
Vrh