Šta je novo?

Curenje od komšije iznad

Vučeta

Novice
Učlanjen(a)
31.03.2021.
Poruke
15
Pohvaljen
22
Komšija iznad je renovirao kupatilo i pre nekih mesec dana je krenula voda da nam curi iznad njegove wc šolje. Plafon nam je uništio, kao i spavaću sobu koja se naslanja na kupatilo. Zvali smo gradsko stambeno da izađu na teren i utvrde da nije od glavne vertikale koju oni održavaju već da je lokalnog tipa. Komšija odbija da plati troškove popravke i tvrdi da nije do njega. Da li imate savet sta nam je činiti?
 
Tuzenje ce vas kostati zivaca, novca i vremena. A rezultat neizvestan. Imao sam slican slucaj, ali su komsije odmah prihvatile i dovele svog majstora, platile. Mozda je banalan razlog, promena gumice.Tada se desavaju ta curenja. Probajte lepo, dovedite svog majstora da on pogleda. Ponudite da vi platite, iako je to njihova obaveza. Mozda tako i sacuvate komsijske odnose. Treba ziveti tu sa istim ljudima.
 
Ponudite da platite sve.
To je jedini brz nacin.
Mozda ce ga biti sramota.
 
Mozda ce ga biti sramota.
Ako ga nije sramota sada, neće ga biti ni tada. Smisliće sam sebi neki izgovor u sebi da opravda svoje ponašanje i nedavanje ni pet para.
Meni da se desi ovo što je Vučeta opisao, da mi tuđa vnago kaplju ne samo po mom kupatilu nego i po krevetu, i još da se komšija pravi lud, pa ne znam šta bih uradio. Mislim da bi se svakako završilo mojim privođenjem. Ali bar bih znao što sam priveden. Ili to, ili bih mu se tajno svetio sledećih 10 godina.

Prosto postoje ljudi bez srama i ljudi s kojima je uzaludno pokušavati bilo kakav dogovor i kompromis. Ako je ovo što je Vučeta rekao tačno, onda je njegov komšija takav čovek, koji nije za civilizaciju i koji ne može da spozna nikakav drugi jezik osim pravne prinude, fizičke kazne ili naknadne karme sa kamatom. Prosto, s takvim bezumnim nema šta da se pregovara niti da se poziva na sram, dostojanstvo, korektnost i druge koncepte koji su njegovom reptilskom mozgu nepoznati i nedokučivi.

I da, obavezno bih po zgradi proširio šta je reptil uradio i kako se poneo nakon toga. A tužba svakako, Lenjin je lepo predložio a i Noki je kao pravnik potvrdio. Naravno, ishod suđenja ne može niko da zna. U Nacionalnom parku Srbija to je uvek lutrija.
 
Poslednja izmena:
Ako komšija negira problem, možda je to jer misli da će morati da snosi troškove, bolje ponuditi da sam snosiš troškove, da se makar utvrdi u čemu je problem... Ali realno ako neće saradnju, tužba pa će na kraju svu stetu + troškove suda platiti komšija...

Da je to lako i brzo nije, zato uvek treba kod kupovine stana pokušati da se nekako sazna ili se raspitati kakav je komšiluk u zgradi...

Ja sam imao sreće i na Voždovcu i ovde blizu Vuka gde sam živim... Ali kakvih sve ima ljudi po ovoj Srbiji, netrpeljivih, nervoznih i očajnih, mora dobro da se otvore oči da ne bi neko završio na robiji oko tako trivijalnog problema 😊
 
Zavisi kako se gleda. Nije trivijalan problem. Svakome je njegova muka najveća, a siguran sam da kada nekome iscuri kanalizacija u spavaću sobu da je to ogromna muka.
I drugo, radi se o principu, radi se o tome da je neko toliko faličan u glavi da ne oseća nikakvu odgovornost što je nekome indirektno uništio nešto. Takve stvorove, ako već ne mogu za takve stvari da se isteruju iz društva, treba onda stavljati na stub srama. A ako se radi o nekom baš velikom bezobrazluku, lično naučiti pameti. Jer ne sme da se dopušta da takva zlodela i pokvarenština ostanu nekažnjeni. Jer sutra taj reptil može nekome drugom da uništi nešto, misleći kako mu se može, kada u prošlom slučaju nije snosio nikakve posledice.

Postoje različite vrste prekšraja i krivičnih dela i različiti motivi za iste. Ali namerni i svesni bezobraluk, bahatost i zlobu treba uvek sankcionisati i seći u korenu, ako je moguće. Nekad naravno nije (ako je neko moodo ili političar). Ali kad uslovi dozvoljavaju, takve treba drakonski kažnjavati. Bilo sudski, bilo... neformalnim metodama...
 
Evo samo da vidite bahatost i bezobrazluk od komšije.

Prva poruka gde je rekao da su oni zatvorili sve ventile (a curi od kanalizacije), retko glup lik, jer je mislio ako je zatvorio sve ventile da u kanalizaciji nema vode. Još kaže da nije dirao kanalizaciju, a odradio komplet hidroizolaciju (verovatno je tu nešto I sj....o)

IMG_20220909_073912.jpg

IMG_20220909_074016.jpg

I na kraju poruka gde mu "pretim" sudom, jer sam mislio da stvarno do toga neće doći jer ne mogu da se bakcem po sudovima i razvlačim mesecima.

Inače njegov majstor taj koji je bio se pojavio tek posle ravno nedelju dana, dok su nama sve niz pločice išla njegova go***.


Njega nije ni malo sramota, jer da jeste zvao bi svaki dan da pita da li još uvek curi voda I da li treba popravka.

Najzalije mi je sto smo pre 2 godine sredili komplet ceo stan I sad se desilo ovo. Nije mi toliko za kupatilo koliko za spavaću sobu jer je tamo veća šteta.
 
Jedino tuzba, nema druge. Jeste nam sudstvo unisteno maksimalno, ali ako ne moze dogovorom, mora tako.
Na kraju ću ovo I da uradim, samo da nadjem nekog advokata koji se time bavi.

@Noki mi smo prošle godine imali isti slučaj kod taste, komšinica iznad samo rekla da joj javimo koliko para će sve koštati i da će platiti. Tako je i bilo, znači ima normalnih ljudi, a ima i baksuza.

@Bender Rodriguez smisljam već neke neformalne metode, sad kada se zvanično useli u stan (kupio stan pre 4 meseca).
 
Ukoliko je nedavno kupio stan, to bi trebalo i osiguranje da pokrije, ali kako se ponasa, verovatno je od novopecenih kes kupaca koji ne mare za to...
 
Desilo se u roditeljskom stanu, dok sam živeo sa roditeljima, da komšiji ispod nas curi sa naše terase zbog oluka. Nismo uopšte pravili pitanje, pozvali smo majstora prihvatili da je to naš problem, sve smo platili mi, mada su nas neki "savetovali" da treba da delimo troškove. Sve za dobrosusedske odnose.

Nije nebitno reći da sa tim ljudima nismo pričali ni pre ni posle toga.
 
A upravnik zgrade šta kaže?

Šteta od kanalizacije moze da ugrozi celu zgradu

Nove zgrade bi trebalo da su pod garancijom par godina što reče Leni.. ne znam tačno koliko..
 
Mislim da su neke stvari pod garancijom jednu godinu a neke dve. Npr 99% sam siguran da su zidovi dve, odnosno u smislu da ako se usled sleganja zgrade, pojave one male dlaka-pukotine u farbi, da vlasnik ima pravo da zove da se to prekreči bilo kad u roku od dve godine od primopredaje. A npr garancija za klimu je godinu dana. Zato kažem, mislim da je za nešto godinu a za nešto dve godine. Verujem da bi kanalizacija i vodovodni elementi trebalo da budu bar dve godine.

To najbolje da vlasnik vidi sa investitorom ili da prosto vidi u ugovoru.
 
A upravnik zgrade šta kaže?

Šteta od kanalizacije moze da ugrozi celu zgradu

Nove zgrade bi trebalo da su pod garancijom par godina što reče Leni.. ne znam tačno koliko..
Upravnika kao da nemamo, od njega smo samo trazili da zahteva od stambenog izveštaj da nije procurelo od njihove vertikale. A zgrada nije kova svakako, već je stara 50tak godina 😂

Nisam stigao juče da napišem, uglavnom zvao sam sve žive moguće, komunalnu, beokom, građevinsku inspekciju u 27.marta. Epilog - svi su mi rekli da uzmem da ga tužim, a sud će to rešiti u roku od 48h, koliko je istina nemam pojma. Beokom mi je predložio da nabavim papir od stambenog gde piše da je curenje lokalno, tj od komšije. I da zovnem komunalnu da ako hoće i oni naprave zapasniki o šteti. Sve to predam advokatu koji će napisati tužbu i predati sudu.

Kad nije hteo da popravi i plati kako treba majstora, sad onda neka plaća sudske troškove.
 
Imao sam problem sa olukom koji ide kroz terasu. Oluk je bio zardjao kod komsije, ali je on preko oluka bio stavio lamperiju jer je njegova terasa bila zastakljena.
On nikako nije hteo da se radi kod njega i da skid alamperiju zbog nas, mada smo nudili sve da platimo.
Majstor je zamenio nas deo oluka i kroz rupu, rukom pritisnuo zardjali oluk koji je odmah pukao kod komsije jer je inace bio truo.

Komsija je tvrdio da kod njega nema nikakvih problema, da je njegov oluk u odlicnom stanju, Sve dok nije pala kisa. Tada je dotrcao kod nas i pitao nas za limara.
Bez problema je skinuo lamperiju i platio majstora.
 
Inace u to da ce sud da resi nesto za 48j, u to ne verujem.
Rocista se zakazuju mesecima unapred.
 
Ja sam svo vreme bio ubeđen da je zgrada nova. Negde sam nešto pogrešno pročitao.
 
Poslednja izmena:
Negde sam i ja čuo da ovakve stvari idu preko reda, jer ne smeju da čekaju.

Tako da nije nemoguće to 48 časova rešenje.
 
Кад сам радио нека реновирања, у трошкове сам урачунао и тај фактор непредвиђених трошкова. Односно познајући наше мајсторе и принцип “сечеш уши, крпиш д..е”, био сам на то спреман. Зар то не ради већина? Али у нашој свеукупној ситуацији прво се покуша са фолирањем па ако прође. И та психологија да ћу рађе да покварим односе заувек са људима са којим ту живим ми је несхватљива. При томе слична ствар сутра њима може да се деси, и обично се и деси. Али ионако смо отуђени и то је изгледа најмања брига. Џаст сејинг…😎
 
Papir od stambenog da cev pripada komšiji, odma tužba i mirna bačka. Nema šta da komuniciraš sa njim i posle toga ga samo upućuješ na advokata.
Ja sam imao sličan problem, razgovarao sam i da sudskim veštacima. Te stvari se sada brzo rešavaju, posebno kada su 1/1 jasne.
Druga opcija ako je već "tvoja cev" i "tvoj kvar", ti je lepo iseci i začepi, pa tek po dobijenom sudskom nalogu pusti majstore u stan, a on do tada neka kenja u kadi.
 
Moj prijatelj je imao sličan problem prilikom renoviranja. Pošto su menjali raspored svega u kupatilu, greškom su gurnuli odvod od veš mašine u ventilaciju. Problem je izbio tek posle 2-3 meseca, jer mašina nije bila korištena, i poplava je izbila u stanu na prizemlju, a njegov stan je na šestom spratu. Majstorima je trebalo vremena da ukapiraju u čemu problem, ali su ispali korektni i sanirali štetu u oba stana o svom trošku.
 
Bivši kolega je, nakon kupovine stana, uspeo da dogovori sa komšijom iznad da istovremeno renovira i njegovo kupatilo.
Investicijom je dugoročno rešio potencijalni problem.
 
Vrh