Šta je novo?

Cena građevinskog materijala

adam

Novice
Učlanjen(a)
11.02.2022.
Poruke
2
Pohvaljen
1
Zdravo svima, malo pre sam se registrovao jer me zanima vaše mišljenje i procene po pitanju kretanja cene građevinskih materijala u narednom periodu, od jedne do pet godina recimo..
Naravno, svi možemo samo da procenjujemo, niko ne može znati pouzdano, ali značilo bi mi da čujem od ljudi stručnijih od mene da li uopšte ima teoretskog prostora za nadu da će u narednom periodu moći da dođe do nekog pojeftinjenja građevisnkog materijala ili ne..

Ponašanje jednog mog prijatelja me je navelo na razmišljanje - on npr. već godinama unazad (i pre korone) čeka da cene stanova padnu, međutim svedoci smo toga da cene kvadrata idu samo na gore.. pa se uopšte pitam ima li bilo kakve šanse da se ubuduće cene materijala vrate na nivo recimo od pre korone. Ja imam još teži zadatak od njega a to je da prikupim novac za izgradnju objekta od par hiljada kvadrata...

Koliko sam čuo, cene su skočile za duplo, što otprilike znači da bi morao da nekako dođem do 50 - 100% više sredstava da bih izgradio taj objekat, u odnosu na situaciju pre korone. Ako postoji šansa da cene materijala ubuduće pojeftine, ima razloga čekati, a istovremeno se i pitam da li će cene možda dodatno skočiti pa da dođem u situaciju da i ovo sada bude povoljan momenat za izgradnju u odnosu na neki budući...
 
Vrh