Šta je novo?

"BW King’s i Queen’s Park Residences" - Beograd na vodi [Stambeni kompleks | 53.000m2]

Ono što me pogađa u ovoj zgradi Modulora je da se zidovi dodaju skoro odmah nakon betonskih radova pre nego što se beton slegne, što znači da im se žuri (verovatno da bi impresionirali arapske investitore i da bi dobili više narudžbi).

I znate do čega dolazi žurba.

Čak su i zgrade Kvarteta pored njega prvo betonirane pa tek onda dozidani zidovi.
 
Ono što me pogađa u ovoj zgradi Modulora je da se zidovi dodaju skoro odmah nakon betonskih radova pre nego što se beton slegne, što znači da im se žuri (verovatno da bi impresionirali arapske investitore i da bi dobili više narudžbi).

I znate do čega dolazi žurba.

Čak su i zgrade Kvarteta pored njega prvo betonirane pa tek onda dozidani zidovi.

Sole, Scala i Libera su takođe građene sa preklapanjem faza. U King's/Queen's Park su dodali i 3. paralelnu fazu - zastakljivanje. Mislim da je to OK, posle otprilike mesec dana beton razvija punu čvrstoću a oni svakako imaju veći vremenski razmak između faza na jednom spratu - čini mi se da je preko 2 meseca na KP/QP. Taj period zavisi i od klasa betona i aditiva koje stavljaju, ali sigurno je da znaju šta rade. Tj. bar se nadam :)
 
IMG_0422.jpeg
 
Vrh