Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Ovaj tržni centar može da se uporedi sa čovekom koji misli da može pojesti 30 ćevapa, a već posle 10 pojedenih mu "pripadne" muka. Precenili su ljude, grad, državu... Čemu toliki tržni centri? Gradite igrališta, sređujte infrastrukturu, sadite drveće, manite se "ćorava posla". Ako milsite da će turisti i posetioci ovog TC-a biti iz država članica "Mini Šengena", onda ga odmah zatvorite. Taj koji ima keš, ide u Srednju i Zapadnu Evropu, a ne na propali tzv. Zapadni Balkan.
 
:pob: naravno da je galerija prazna sad jer em je korona ima 1900 obolelih i jos trzni centar nije popunjen skroz,lokali skroz prazni,ali ne sumljam da ce galerija biti svaki dan puna na prolece kad budu svi lokali i kad prodje korona,skoro svi trzni centri Ce biti prazni na prolece zbog galerije,jer sad ljude nema sta da odvuce u galeriju trenutno jer kao sto sam i rekao nema nista novo,sve ove prodavnice imas u drugim trznim centrima
 
Добро су већ написали пре мене, пре свега у питању је локација и недоступност Галерије јавним превозом, 90 % посетилаца тржних центара по БГ иде аутобусом, клинци, тинејџери, студенти...иако је на први поглед у ширем центру, у ствари је забачена док се не изгради бар 20-ак зграда у БнВ, датум отварања катастрофалан исто, као да поставиш фрижидер са сладоледом на Земунском кеју у јануару, требало је да га отворе на пролеће када дан траје много дуже, сунце, лепо време и људи шетају поред реке, једноставно само да су сачекали април, мај, сад мрак пада малтене у 4 поподне, још кад захлади ко ће нормалан да шета поред реке у сред градилишта поготово ге је ноћу небезбедно због миграната који се масовно окупљају у том крају.
 
Можда због Галерије појачају 36. А могли би и 22Л и 30 да продуже од Славије до окретнице испод Газеле (мада боље до Прокопа).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790011#p790011:u7mmw12u je napisao(la):
vradovic » Sre Nov 04, 2020 12:33 am[/url]":u7mmw12u]oko 30e m2 je zakup
Da li znaš koliko je u SC Ušće npr. samo zbog komparacije?
 
Ma gde se tako plaća, gde je turnover rent npr. Gde je politika ŠC koga pustiti unutra a koga ne.

U vreme dok postoji lista čekanja za ulazak u Ušće, Galerija zvrji prazna.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
5qQpuRW.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790064#p790064:2xqco07z je napisao(la):
Heinz » 04 Nov 2020 08:22[/url]":2xqco07z]Ma gde se tako plaća, gde je turnover rent npr. Gde je politika ŠC koga pustiti unutra a koga ne.

U vreme dok postoji lista čekanja za ulazak u Ušće, Galerija zvrji prazna.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Heinz jel mozes objasniti detaljnije sta sve vlasnici soping centra naplacuju sem same rente lokala i o toj politici koje branse i zakupce pustiti unutra?
 
Meni je drugarica koja radi u firmi koja je zakupac lokala u Galeriji, rekla da se ne plaća renta do marta. Već sam to napisao, ali niko ovde to nije potvrdio ni demantovao.
 
Moguce ali zasto onda one radnje koje su zakupile lokale nisu otvorene? Kao sto su Calvin Klein, Diesel, Nike, Levis, Orsay, Springfield, Superdry, Swatch, Manual, Tommy Hilfiger i drugi za koje pise coming soon
Plate radnika su mali trosak jer uglavnom rade za malo vise od minimalca
 
Jel franšizu za većinu neotvorenih radnji drži Fashion company koji je u prvom talasu već otvorio 5 svojih lokala, nemaju kapacitete za objedinjeno otvaranje 12.
 
Koje kapacitete, finansijske ili novozaposlene ili neke trece?
 
Jednostavno im se ne zuri, da je situacija normalna verovatno bi se organizovali bolje. Oni su najvise pogodjeni zbog pandemije, radnje su im bile mesecima zatvorene a radnicima su isplacivali plate plus otvaranje skoro 20 radnji u 2 trzna centra u jeku virusa.
 
Pa opremanje jednog takvog lokala je velika investicija...pogotovo jer se radi o jednom takvom premium Shopping centru. Nisu lokal samo ofingeri roba i radnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bulbulderac17":14w5l1vi je napisao(la):
Pa opremanje jednog takvog lokala je velika investicija...pogotovo jer se radi o jednom takvom premium Shopping centru. Nisu lokal samo ofingeri roba i radnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
800 do 1,500 evra po metru kvadratnom samo za opremanje lokala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što nekad traže zakupci da im ŠC obezbedi...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790214#p790214:3evb2zo4 je napisao(la):
Belraider » 04 Nov 2020 21:53[/url]":3evb2zo4]
Bulbulderac17":3evb2zo4 je napisao(la):
Pa opremanje jednog takvog lokala je velika investicija...pogotovo jer se radi o jednom takvom premium Shopping centru. Nisu lokal samo ofingeri roba i radnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
800 do 1,500 evra po metru kvadratnom samo za opremanje lokala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako je moguce da opremanje lokala kosta toliko mnogo tj preko 1000eur m2 u proseku?
Stanovi se u izvornom ili ocajnom stanju renoviraju u odlicno stanje za 200eur do 300eur po m2, a ovde nema rusenja, nema postavljanja skupog parketa, nema postavljanja stolarije(ili gresim?), itd itd.
 
Podovi su skupi, osvetljenje je skupo, izlog je skup, a onda dodje na red namestaj koji je i najskuplji u celoj prici...Mislim da Jankovic iz NS radi sve prestizne brendove u svetu i da je kod njih retail namestaj i preko 1,500 evra po metru kvadratnom u proseku za radnje preko 100 kvadrata...sa razlogom naravno. Jedna kvalitetna kafanska stolica u Nitei kosta i preko 200 evra, 4 stolice i sto odu na 1,000 evra...a onda dodju na red kase, sensomatici, cctv sistemi, mreze, serveri...sve skupa rabota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam radio projekat i opremio lokal od 265 kvadrata za 600000 evra u jednom tržnom centru.
Ali to je bilo u francuskoj.
Ako znači nešto radi poredjenja.
 
Ja znam jednu kladionicu u sve unutra ulozeno oko 500k eura u Beogradu a lokal pod rentom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790248#p790248:r602pqg0 je napisao(la):
Pegasus » Today, 00:30[/url]":r602pqg0]

Kako je moguce da opremanje lokala kosta toliko mnogo tj preko 1000eur m2 u proseku?
Stanovi se u izvornom ili ocajnom stanju renoviraju u odlicno stanje za 200eur do 300eur po m2, a ovde nema rusenja, nema postavljanja skupog parketa, nema postavljanja stolarije(ili gresim?), itd itd.

Zavirio sam u jedan nedovršeni lokal. Na podu je samo betonska košuljica, nema parketa niti pločica. Nema ni izloga. Zakupac ga sam pravi. Stoji samo gips paravan sa privremenim vratima.
 
Vrh