Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Nije im lako da povećaju broj posetilaca... Bio sam preneki dan - oko tih automobila je prazno, kao zbog interesovanja su produžili trajanje "manifestacije". Sizifov posao - povećati broj posetilaca u neuseljenom shopping mall-u, a u međuvremenu se u Beogradu otvorilo puno novih sličnih objekata.

Od svih novih tržnih centara mislim da je najbolje prošao Beo Shopping Centar. Sve ostalo - poluprazno: jednostavno to više nije vreme kada su u Beogradu bila samo dva tržna centra (Delta i Ušće) i svi su išli samo tamo. Delta City je hronično prazan, ni blizu kako je to bilo pre 5-6 godina. Ranijih godina kada se organizovao Grazia Shopping Night oko Delta City je bilo opsadno stanje. Skoro su isto imali nekakav shopping night - ništa spec, business as usual. TC Rajićeva je isto imao skoro nekakav shopping day (valjda rođendanski) - jedan DJ pušta muziku ispred tržnog centra, nikoga unutra - kao i svakog drugog dana.

Izgleda da prolazi vreme manije za tržnim centrima i kod nas. Ovi su sa Galerijom zakasnili 10 godina. Dosta ljudi je počelo i da kupuje preko Interneta.
 
Propali du jos u vreme gradjenja Delte. Ali zasto bi Srbi delali racionalno? To bi bila novost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885574#p885574:z3h7real je napisao(la):
Пантограф » Sub Okt 02, 2021 10:32 am[/url]":z3h7real]Ja mislim da su svi centri pun pogodak, osim ovog.

Zašto baš ovog?
 
Jedina razlika izmedju Galerije i ostalih trznih centara je u tome sto je Galerija ogromna, te zbog toga deluje da je prazna. Meni je licno omiljen trzni centar postao, kako zbog prodavnica, tako i zbog njene velicine tako da nikada nije guzva kao u Uscu.
 
Ne bih rekao da su tržni centri propali. Jeste da u Delti ima nešto manje ljudi, ali u Ušću, Big - u Karaburma i Beo shopping centru, kao i u Stadionu, ih i te kako viđam. Čak i da su tržni centri propali u tolikoj meri, do sada bi smo uveliko imali stambeno - poslovni prostor na mestu TC Banjica, kako staroh, tako i novog, jer kao što možemo da vidimo, na Banjici se baš dosta gradi poslednjih godina.

Pričalo se ovde kako će se vremenom, kada se popune objekti u TC Galeriji, ljudi pojuriti u isti, jer će imati sve na jednom mestu. Kako vreme sve više prolazi, nikako da se omasovi to popunjavanje. Šta li bi to moglo da bude uzrok, imajući u vidu da je u toku pandemije otvoren Beo shoping centar, a TC Stadion dobio (otvorio) i treći sprat?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885675#p885675:3fg2457o je napisao(la):
solecar » Sub Okt 02, 2021 3:55 pm[/url]":3fg2457o]Kako vreme sve više prolazi, nikako da se omasovi to popunjavanje. Šta li bi to moglo da bude uzrok, imajući u vidu da je u toku pandemije otvoren Beo shoping centar, a TC Stadion dobio (otvorio) i treći sprat?

Ko da dođe i popuni? Nema trenutno dovoljno prometa u retailu. Da bi napunili Galeriju, ako je trenutna popunjenost 30-40%, morali bi da dovedu 150-200 novih brendova, pošto tamo ima oko 300 lokala. Treba imati u vidu i da je drastično porastao broj m2 po glavi stanovnika u Beogradu poslednjih 5-6 godina. Niko neće više da ide iz jednog dela grada u drugi zbog tržnog centra kada ih imaš danas u svakom delu Beograda. Samim tim prometi su opali po tržnim centrima i nema više priče otvoriš u tržnom centru i imaš sigurne promete.
 
Danas me galerija podsetila na ono kada amerikanci na fudbalskom stadionu organizuju boks mec, pa stave ring u sredinu i napune najblize tribine i loze a ostalo prazno. Tako i ovde glavni hodnik na prizemlju punjikav, kafici pršte, a ostalo tuga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885770#p885770:1ghmk2eg je napisao(la):
sjcam » 02 Okt 2021 19:04[/url]":1ghmk2eg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885675#p885675:1ghmk2eg je napisao(la):
solecar » Sub Okt 02, 2021 3:55 pm[/url]":1ghmk2eg]Kako vreme sve više prolazi, nikako da se omasovi to popunjavanje. Šta li bi to moglo da bude uzrok, imajući u vidu da je u toku pandemije otvoren Beo shoping centar, a TC Stadion dobio (otvorio) i treći sprat?
Ko da dođe i popuni? Nema trenutno dovoljno prometa u retailu. Da bi napunili Galeriju, ako je trenutna popunjenost 30-40%, morali bi da dovedu 150-200 novih brendova, pošto tamo ima oko 300 lokala.
Ovde sam više mislio na one koji su najavili otvaranje lokala, a još uvek ništa, plus one koji su otvorili radnje u drugim TC, a ovde ne nameravaju.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885770#p885770:1ghmk2eg je napisao(la):
sjcam » 02 Okt 2021 19:04[/url]":1ghmk2eg]Treba imati u vidu i da je drastično porastao broj m2 po glavi stanovnika u Beogradu poslednjih 5-6 godina. Niko neće više da ide iz jednog dela grada u drugi zbog tržnog centra kada ih imaš danas u svakom delu Beograda. Samim tim prometi su opali po tržnim centrima i nema više priče otvoriš u tržnom centru i imaš sigurne promete.
Neki tržni centri su i danas dobrano popunjeni, dok je Galerija, primera radi, jedini tržni centar na Savskom vencu, pa nešto nisam primetio da se ljudi utrkuju da svraćaju tamo. Ne računam TC Sajam, jer on nije u klasičnom smislu tržni centar. Ali zato znam ljude sa Savskog venca koji i presedaju da bi došli do nekog drugog tržnog centra.
 
Ja kupujem tamo. Spustim se od Hrama na promenadu pa svratim do galerije pa šta god.

Danas od 13h na -1 više nije bilo mjesta. U lokalima također. Shopping doduše dosta slab, ali restorani dobro rade
 
Zivim na Novom Beogradu, dakle blizi su mi i Usce i Delta City od Galerije, ali ja ipak redovno idem u Galeriju. Privlaci me to sto nema guzve skoro nikada, dobri restorani i prodavnice u kojima mogu da skupljam poene za Galerija Loyalty Program.

Danas je -1 bio skroz pun, a i na -2 je bio solidan broj vozila parkiran.
 
1. Неприступачна за све који долазе градским превозом из било ког дела града, после изласка из превоза мора да се пешачи 15, 20, 25 минута по киши, ветру, снегу, на 35 степени
2. Небезбедан крај ноћу за тинејџере, жене, девојке зато што је то мигрантски крај, ту је Авган парк где ови спавају, леже, блеје, пију, туку се међусобно, ту је кафе Месопотамија где се скупљају они главни који организују њихов шверц и ко зна шта све не
3. Градилиште и радови на све стране, мораш да се провлачиш кроз неке катакомбе да би дошао
4. Незавршен кеј ( по новоговору променада) поред Куле
5. Доста других тржних центара на разним локацијама по граду далеко приступачнијих
6. Галерија за сад нема ништа што би је издвојило и разликовало од других ТЦ, ниједан нови бренд или садржај, осим можда тог биоскопа
7. Зими шиба ледена кошава поред реке
8. ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885788#p885788:1vfet50r je napisao(la):
lukakaludjerovic » 02 Okt 2021 20:36[/url]":1vfet50r]Zivim na Novom Beogradu, dakle blizi su mi i Usce i Delta City od Galerije, ali ja ipak redovno idem u Galeriju. Privlaci me to sto nema guzve skoro nikada, dobri restorani i prodavnice u kojima mogu da skupljam poene za Galerija Loyalty Program.
Koliko još ljudi znaš da rade tako?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885801#p885801:1vfet50r je napisao(la):
Dzigi Bau » 02 Okt 2021 21:21[/url]":1vfet50r]2. Небезбедан крај ноћу за тинејџере, жене, девојке зато што је то мигрантски крај, ту је Авган парк где ови спавају, леже, блеје, пију, туку се међусобно, ту је кафе Месопотамија где се скупљају они главни који организују њихов шверц и ко зна шта све не
3. Градилиште и радови на све стране, мораш да се провлачиш кроз неке катакомбе да би дошао
Pre neki dan prolazio sa 36 i primetio Induse koji rade na gradilištu, sa sve onim turbanima koje nose njihove radže.
 
Popunjenost je trenutno oko 70% na osnovu mape. Drugarica koja drzi kafic dole kaze da je posecenost vikendom veca od Delte i Usca zajedno, a radnim danima na nivou Usca. Meni se Galerija izuzetno svidja, osim sto mislim da je parking lose resen (na osnovu nekih desetak poseta). Maxi je vrhunski, IMAX takodje, kafane na promenadi odlicne, ostalo ce tek da zazivi kad se otvori Kula tj dodju i ti vrhunski brendovi. Sutra ujutru otvaraju i krov one druge garaze za Bud3 dogadjaj, pa ko voli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo povećan broj ljudi u Galeriji trenutno je zato što je tamo vikend popusta, povodom 1. rođendana... Ništa specijalno oko toga, niti je u pitanju neko održivo i trajno stanje.

Zanimljivo razmišljanje pojedinih učesnika diskusije da vole Galeriju, jer tamo nema gužve. Nisam razmišljao na taj način, možda i ja budem išao zbog toga tamo češće nego u Ušće.

Eto ideje za reklamnu kampanju "Dođite u Galeriju - kod nas nikada nema gužve"... Može da znači u ovim "epiodemiološkim" vremenima.
 
c0d36e37d12305956dfcc25f61722881.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas je bilo bas dota ljudi u Galeriji, jedina slicna guzva je bila vikend pred polazak u skolu.
Sigurno su popusti uticali na posecenost, kao i mini sajam automobila i jos par dogadjaja u TC.

Galerija ima i ovakva vise lokala od sledeceg najveceg TC , a ima i 5-10 lokala kojih nema u najvecem konkurentu,
a na prolece sledece godine koliko sam cuo sa vise strana se otvara HM, Burger King, Five guys i jos par drugih kojih takodje nema u Uscu.


Trenutno je najveci problem ocajan izbor u food courtu i drugim brzim hranama, mislim da to odbija veliki broj posetilaca koji nemaju ili ne zele da potrose novac u odlicnim ali poskupim restoranima na prizemlju.
 
Vezano za košavu. Galerija je zaštitila kej od košave. Tako da je na suncu pržilo juče ispred galerije.

Ja sam jeo u La cucini (rižoto i žena neke domaće raviole) Kako jedemo po dalmatinski u 12h, sve je bilo prazno. Nakon 13h nema više stola.
 
Ajde ljudi nemojte da maštate kakav Five Guys


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886252#p886252:29axzzt1 je napisao(la):
honey79 » Pon Okt 04, 2021 3:10 pm[/url]":29axzzt1]Ajde ljudi nemojte da maštate kakav Five Guys


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stvarno ne razumem zašto toliko dižete u nebesa taj "Five Guys"? Cene napumpane, a kvalitet prosek. Probao sam par puta i odgovorno tvrdim da "taj kvalitet" burgera ima gotovo svaki malo bolji pub u BG-u.
 
Ja bi voleo In&Out, Wendy's, Chick File-a i Taco Bell kad vec pricamo sta bi voleli da dodje
 
In n Out je regionalni brend jugozapada SADa, to nećeš vdieti ni u Njujorku, a ne ovde. Chich-fil-a nema neko međunarodno prisustvo, tako da taj film isto nećemo gledati. Svakako im ne bih dao pare zbog politike firme. Wendy's isto nešto ne ide na evropsko tržište. Taco Bell je jedini koji bi realno mogao da se otvori ovde. TGI Fridays ima svuda po kontinentu, tako da ne razumem zašto nas izbegavaju. Voleo bih da ne moram da čekam da putujem da bih jeo rebarca u džek sosu.
 
Patrolne Sape vrlo lep dogadjaj za decu u Galeriji i kad se pridoda Cosmo Jump i Cosmo kids + 6-7 radnji sa decijim
igrackama dobija se da je bas kids friendly lokacija!
https://www.youtube.com/watch?v=KuwozwFhZp0
Prepuna Galerija danas. Nedostaje mi ono kada je bilo polu-prazno!
-1 i -2 parking skoro pun.
 
Vrh