Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Pa čim su odmah po preseljenju počeli sa rušenjem, sigurno da neće tako srušeno da stoji nekoliko godina. ;)
 
@DzonTravolta a i drugi koji su upućeni, kada bi bilo najbolje da se ode do buvljaka, obzirom da od kako je preseljen, nisam bio? Koje mu je radno vreme?
 
94 najdirektnije, 47, 50, 59 staju blizu, 3a relativno blizu, kao i BG voz.
 
@DzonTravolta

Pitao sam u koje vreme (doba dana) je najbolje da se poseti buvljak, ne kako da dodjem gradskim prevozom (to znam jer sam više puta bio do Idee).
 
Od kad se otvorio na ovoj lokaciji poceo je talas bahatog parkiranja. Valjda se napuni njihov parking, pa i onaj pored idee, makar tu u neposrednoj blizini a dalji dio im je daleko na njemu da se parkiraju pa cio trotoar i sve moguce povrsine oko i preko puta pumpe budu zauzete.
 
Spominjao sam ja 🙂 @solecar al u negativnom kontekstu.

Prvih dana po otvaranju sam išao negde oko pola 8, nije bilo nikog... tek oko 10 su krenuli da otvaraju tezge... Pravi buvljaci uveliko rade u to vreme...

Ovo je najobičniji manji tržni centar na poluotvorenom... Sećam se starih buvljaka kad prodavci rasprostru robu na neki tepih, čaršaf, haubu do ulice i kad se iznese svašta... Ima li toga još negde u Beogradu... 🙂 Ima li u Zemunu još toga kao pre 3, 4 godine? 🙂 Znam da je to mnogima noćna mora, pogotovo ako žive u neposrednoj blizini takvih neuređenih buvljaka, pa se ne pokupi sve na kraju radnog vremena pa se raznosi smeće okolo, al me zanima da li toga još ima negde?

Pančevački buvljak je uređen al je i tip buvljaka na kakav smo navikli... Bude ti i avantura i zadovoljstvo da ga celog obiđeš... Ovo što je otvoreno na Miljakovcu je običan tržni centar. Ne ostavlja utisak da tu mogu da nađem najbolju ponudu i najjeftinije proizvode... Mislim da bi isto pazario na svakoj većoj pijaci...
 
Imaš te divljake po više mesta, manje-više, oko svake iole veće pijace. Na Banjici rasprostru prnje po sred trotoara, pa prodaju robu iz kontejnera. Slično i oko Vidikovačke pijace, ima i oko Cvetka.
Generalno, meni to nije simpatično, naprotiv. Ne zbog tih ljudi, koji valjda u tome vide jedini način da uzmu neki dinar, već zato što država ne nudi neko rešenje bliže civilizacijskim normama.
 
Postavljena je rampa na parkingu, naplata je 120 din/h. Videćemo da li će to barem malo smanjiti zakrčenost parkinga, verovatno će ga onda malo više koristiti kupci, a malo manje prodavci (osim ako nemaju neke propusnice).
 
Bio sam juče između 12h - 13h i parking je bio poluprazan. Nisam primetio gužvu oko buvljaka, o kojoj se pričalo ovde, ali nisam se nešto mnogo ni udubljivao. Ljudi ima, ali nisam primetio neku gužvu. Za ono što meni treba, sasvim mi odgovara. Utisak je da sada nije toliko haotično na tezgama, kao što je bilo na pojedinim na starom buvljaku u bloku 42 (uglavnom je to bilo sa ovima što su se bavili vodovodom i imali montažne objekte uz samu ogradu). Ljudi mahom koriste 94 da bi došli do buvljaka. Novoizgrađene stepenice koje vode od Borske do ulaza sa zadnje strane (uz brdo) samo je koristio, pored mene, jedan stariji par koji stanuje u okolini. Za razliku od starog buvljaka, novi je dobio apoteku, a u fazi uređenja su ojekti na sprat uz brdo (levo od pomenutih stepenica). Definitivno nekih delatnosti ima manje nego na starom. Eto to je neki moj prvi utisak. Iduće nedelje ponovo idem, tako da tada sledi novi izveštaj.​
 
Postavljena je rampa na parkingu, naplata je 120 din/h. Videćemo da li će to barem malo smanjiti zakrčenost parkinga, verovatno će ga onda malo više koristiti kupci, a malo manje prodavci (osim ako nemaju neke propusnice).
Naprotiv, ovo će napraviti haos na parkingu robne kuće.
 
Kako je u apoteci jesu proverili..

Pošto sole kaže:
Za razliku od starog buvljaka, novi je dobio apoteku

Sprdaju se s nama... Meni recimo sad treba lanac da zaključam za bicikl, to je nešto što bi trebalo lako da se nađe na buvljaku... Sad bolje i da ne krećem tamo kad je šansa minimalna da ću naći šta mi treba...
 
 
20240229_110417.jpg

20240229_110445.jpg
 
Очекивано. Докле год се не заврши Булевар патријарха Павла тај бувљак на Миљаковцу се и неће масовно посећивати од стране људи из других делова града.
 
Vrh