Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Gde mu to dođe, mislim, na tačnu lokaciju, jer znam gde je bio IMR ali ne i pijaca u okviru nje.
 
To nije vlasništvo grada više ImR je prodat...
Inace ovaj kamen sto se vidi na fotki to je sa klalenic pijace
 
Таман када требам да пређем на Нови Београд, они измештају бувљак на Миљаковац. :(
 
Izvinjavam se što nisam još fotkao: od radova su raščišćene malo tezge.
 
Сада не идем на бувљак, али када сам реновирао стан то је било незаобилазно место за већину набавки. Цена су и до дупло мање него у радњама, за разне врсте електроматеријала, расвете, материјала за молерај, санитарија. Локација на Миљаковцу би ми отежала доста посао с обзиром да нисам имао аутомобил.
 
Očigledno im je hitno da ga sklone što pre pa su navrat-nanos našli ovo na Miljakovcu samo da ih se otarase. Ne posećujem često buvljak, ali s obzirom na standard građana u ovo zlatno doba teško da će buvljak skorije propasti. Ona lokacija iznad Novog Bežanijskog groblja gde se godinama planiralo izmeštanje je skroz okej za ovakav sadržaj, na ivici grada ali lako dostupno.
 
Или још боље три - за Сремски, Банатски и Шумадијски део града.
 
Ево како ће да изгледа нови ОТЦ на Миљаковачкој пијаци.
Простор ће бити на 12000м² од тога 4000м² ће бити под кровом, биће 230 тезги, 60 локала, 130 паркинг места. Цео ОТЦ ће бити под видео назором, осветљењем, радиће и пре и поподне, цена закупнине ће остати иста. http://www.bgpijace.rs/?p=7596#more-7596
15a-768x424-830x0_orig.jpg
02-1-768x432.jpg
04a-768x432.jpg
05a-768x432.jpg
09-768x432.jpg
12a-768x432.jpg
01-enterijer-768x480.jpg
 
Ovi će izgleda stvarno to da rade. Nadam se samo da neće srušiti NISovu pumpu zbog toga. Srušena je već ona kod Rasadnika, ako i ova ode, najbliža će biti tek na Vidikovcu ili na Banjici.
 
230 tezgi i 60 lokala daleko manje nego danas a da ne kažem sa početka kad je bilo preko 700 tezgi nego mnogo bolja po meni lokacija je nedaleko od stanice bg voza zemun u ulici milina rešetara postoji objekat koji bi se uz mnogo manje pare pretvorio u buvljak
20230324_183449.jpg

Upitanju je navodno nikad izgrađeni poštanski centar yu ptt
 
Sudeći prema ovom renderu i pozicije zelenila ispred parkinga, izgleda da se objekat neće širiti sve do Vareške ulice, tj. NIS pumpa verovatno ostaje tamo gde jeste.

1679755055712.png


1679755023182.png
 
Eh, malo me udarite po nostalgiji. Miljakovačka pijaca je mesto gde sam proveo nemali deo detinjstva u periodu pre nego što je postala buvljak (mislim, stari mali buvljak, ne NBG buvljak). Tu je, mislim, poslednji put da sam video da prodaju ručno pravljene kore za pitu i testenine.
Sećam se kad je sestru ujela pčela, koja je poletela sa grožđa.
I sećam se tete koja je prodavala beli sir, koji ja ni dan-danas ne volim, ali sam "morao" da probam.
U ovoj ruševnoj zgradi su bile ribarnica i mesara. Valjda i uprava, mada se ne sećam.
 
ljudi ne shvataju da ako NIS pumpa bude sklonjena celo naselje od 30.000 ljudi ostaje bez ijedne pumpe, bukvalno je nedostatak pumpi dugogodišnji komunalni problem ovde i na NIS pumpi su uvek redovi kao nigde. Korisno bi bilo buvljaku pripojiti front bivše požarevačke pruge, tu bi dobili finih 40 ari, otprilike 120*35 metara.
 
Mislim da nema šanse da je sklone ili barem da je tako sklone da joj ne nađu alternativno mesto.
 
Izgleda da radovi polako napreduju. Raščišćen je i poravnat teren, pojavile su se neke oznake na njemu, iskopan je povelik kanal (ne znam da li je to za temelje ili neke instalacije), radnici polako pletu armaturu, par mašina i vozila sa oznakom Ras inženjeringa je na terenu, kao i nekih 4-5 radnika u subotu pre podne.

1684586570620.png


1684586557288.png


1684586589605.png


1684586603301.png


1684586637826.png


1684586773467.png
 
Boga mi prema predlogu PDR-a ulaz, tj ulicu, ka buvljaku su smestili po sred pumpe
Da, pumpa će izgleda morati da ode pre ili kasnije. Pitanje je samo da li je njeno uklanjanje predviđeno već ovim aktuelnim projektom izgradnje objekta za OTC, pripadajućim parkingom i prilazom, ili se predviđa tek sa izgradnjom novih ulica koje idu prema sadašnjem IMTu. OTC bi navodno trebalo da proradi na toj lokaciji do kraja godine (realno 2024). A nove ulice će se verovatno graditi tek kada novi stambeni blok bude bio pri kraju, dakle možda tek za 3-4 godine.
 
Vrh