Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Pogledajte prilog 196332

Po kiši ili u špicu ili kombinacija je apsolutan haos na raskrsnici Zorana Đinđića i Milentija Popovića, kolone u nedogled sa svih strana i niko ne mrda jer se svi nabiju u raskrsnicu i niko ne može da skrene ili ide pravo a svi bi hteli, i onda kreće truba da radi, i tako satima, danas je bilo naročito užasno.

Jedan snimak kako to izgleda iz ugla vozača https://x.com/BorislavAntovic/status/1782808924892045497

I ranije je na ovoj raskrsnici takođe bio sličan haos kad se nabiju svi u raskrsnicu da skrenu a otvori se semafor sa druge strane da idu pravo, ali sada je to dovedeno na daleko veći nivo sa dodatnim skretanjima, nikad nije bilo ovako loše.
Мислим да ово погоршање конкретно има везе са укидањем левог скретања у Поп Лукину; кад су судови повезани, из њих се, дабоме, прелива...
 
Plus semafor kod sada besmislene uličice kod Hajata. Ovi skrenu levo iz BZĐ i odmah ih sačeka, Milentija Popovića se napuni i blokira se raskrsnica.
 
Nego, kad će ti kružni tokovi? Kad će da se spoji Vladimira Popovića s Brankovim mostom? To bi u teoriji trebalo da pomogne. Ili ne?
 
Надам се да ће да одустану од свих кружних токова на Ушћу и денивелишу потез Владимира Поповића-Николе Тесле.
 
Нажалост неће, за око месец дана планирају да почну изградњу продужетка Владимира Поповића ка Ушћу.
 
Nemojte mi se smejati ali ja bih tako ceo Bulevar Zorana Djindjica pretvorio u pesacku zonu, ili bar polovinu. Koja bi to milina bila za setnju i rekreaciju na Novom Beogradu koji ne poseduje pesacku zonu, sa onom sirinom i zelenilom koji bi moglo cak i da se poveca, parkovima, klupama, kaficima sa bastama, i svim onim prostranstvom bilo bi takvo jedno uzivanje. Baciti fokus na ostale bulevare i mostove zbog resavanja uskih grla, a bulevar Z.DJ. pesacka zona 👌 Pitao sam cak i Chat GPT 🤣
Screenshot 2024-04-25 at 19.05.30.png
 
Nama treba vlast koja će da zrači neke drugačije vrednosti i bar neko na poziciji ko će o ovakvim stvarima razmišljati.

P.S. Već sam slao slične projekte. Evo npr. kako može da izgleda prostor ispod nadvožnjaka:
ASZKZIVFAVHJXHM2V452FJMOB4.jpg
 
Jel moze neko da objasni u jednom postu sta je sve problem? Tj sta su pogresno uradili i da li se zbog toga stvara zastoj sa slike iznad? Nisam ispratio celu raspravu
 
Bezveze sam uzeo da izmerim da li mogu da stanu posebne trake za levo na prilazima raskrsnicama sa Bulevarom umetnosti i Španskih boraca na ovom delu što je preostao i odgovor je da mogu, tako da se nadam da neće biti improvizacija kao na deonici ispred Arene i da neće praviti bespotrebne trake sa desne strane...
Takođe, stajalište Bulevar umetnosti ka Sava centru treba da ostane kakvo jeste, nikakve niše i te gluposti i poželjno je da ostave male signalisane prelaze između Blokova 29 i 30 na svojim mestima, a ne da se igraju kao između blokova 21 i 22.
4SwFfWo.png

aG1Yzd3.png
 
koliko me istripivo onaj pesacki prelaz izmedju 21./22. bloka kod perona, uopste nisam skontao da imaju poseban semafor za pesake, znaci al su ga zakomplikovali
 
Jel moze neko da objasni u jednom postu sta je sve problem? Tj sta su pogresno uradili i da li se zbog toga stvara zastoj sa slike iznad? Nisam ispratio celu raspravu
U teoriji se nije mnogo promenilo. I dalje su dve trake za skretanje iz BZĐ u Milentija Popovića. Sada gužvu prave možda oni pametnjakovići koji iz trake za pravo skreću levo, zatim semafor za pešake usporava one koji skreću levo, a i jednostavno MP ne može da primi sve koji skrenu. U međuvremenu se otvori ovima iz novog dela zeleno svetlo u suprotnom smeru i eto krkljanca. Još jedna stvar je semafor kod one uličice kod Hajata. Pisao sam već da nju treba ukinuti posle otvaranja produžetka BZĐ i ostaviti je samo za vozila hotela, to jest za vozila s posebnom dozvolom. Semafor da ostane jedan za pešake i da bude na taster. Sad drži nenormalno dugo, a ne prođu dva vozila.
 
Polako dok sve to uvide smart planeri iz grada ...tj iz sek za saobracaj oni ne prolaze tuda ...
 
Ово продужење није смело да се уради без спајања Николе Тесле и Владимира Поповића.
 
Vrh