Šta je novo?

Bulevar despota Stefana

@jlaki
Мислио сам на то што је мало тротоара ту где је 1+1. Где је БДС нормалан ту има довољно места и за паркинг укосо и за пешаке. Па, погледај на тој слици оне што су се паркирали на тротоар са друге стране и заузели исти. Ако су овако повећали број места за паркинг, требали би сада те који се паркирају на тротоар да смање и отерају.
 
varos kapija":38dqn1cd je napisao(la):
Kokili":38dqn1cd je napisao(la):
boca-ica":38dqn1cd je napisao(la):
Tek danas tek videh -novo lepo ime koje su dali trgu
,,Naše čoše,,
:)
Sastav ulica
Bulevar despota Stefana - Gunduliceve - Drinčićeve - Carigradske - Palmotićeve

Možda vec i postoji neki plan za uređenje trga sve sa fontanom ?

tu je nekada bilo groblje, ne verujem da su premestili leseve...


Nije tu bilo nikada groblje. Bili su grobovi boraca poginulih pri oslobodjenu Beograda, kao sto je bilo na jos mnogo mesta u gradu, dok nisu premesteni na Groblje oslobodilaca Beograda.

nije bilo groblje nego grobovi? :kk:
 
A na kom cm2 u BGdu neko nije nekada zaginuo , a šta je bio Tašmajdan
Trg je lep , nedostaje uređenje i fontana a spomen obeležija bilo koje forme i veličine samo ga još oplemenjuje
a nasuprot trgu tačno tu na sredini ograde botaničke bašte, otvorio bih još jednu kapiju za nj.
kako bi taj trg bio kompletniji a i B bašta pristupačnija

To što nije veliki kao Slavija , ne umanjuje potrebu za uređenjem
Video sam preko toliko malih trgova koj su bili i lepši od centralnih a pri tome imali svoj poseban ,,šmek,, :)
Zašto i ovaj trg u Bul. Despota Stefana da ne bude takav , poseban i lepši ?
 
Свака част на идејама боцо. Често прођем туда и баш ми се допало када сам видео да сређују тај трг. Још када би се у некој блиској будућности средиле све зграде и тротоари у улицама које избијају на тај трг, тај део града би изгледао прелепо.
 
Ma ima neki zavod grada Beograda baš na tom trgu
al nemam pojma dal su zainteresovani ,
ili samo obitavaju o našem trošku vec decenijama
:laugh: :lool: :laugh:






Uploaded with ImageShack.us
 
Завод за урбанизам...... :rolleyes:
 
Zasadise i 2-3 jelkice na tom skveru.Prvi put videh neku posebnu vrstu ograde za drvece da je stavljena na travi.

A rekonstrukcija ulice je izgleda stala kod Botanicke Baste,mislim da im je ostalo parce do policije da bi se reklo da je taj deo rekonstruisan,a onda da ga spoje sa mostom i to bi bilo to.Novi parkinzi na sve strane,ljudi srecni i.t.d.
 
Zvao sam danas sekretarijat za saobraćaj, rekli su mi da nisu dobili moj mail i da im pošaljem opet.
Što sam i uradio. Zovem ponovo za koji dan, pa javljam.
 
Počeli su da postavljaju one gumene delove od ležećih policajaca da se automobili lakše popnu.... :notok:
 
Pa svuda gde su napravili ovu svinjariju sa parkiranjem. Od ugla sa Palmotićevom pa ka Skadarskoj, sa desne strane.
 
vucko":97nc292a je napisao(la):
Po GUP-u 2021 najmanja moguca sirina trotoara je 75 cm po strani ulice,dakle nigde nisu prekrsili taj da kazemo gradski ustav sto se tice urbanizma.

Koliko razumeh trebaju bas u tom kraju da sire parking zone u martu pa osacovase jos parking mesta za jos lakse zarade.

Naravno,sve to je posledica automobilskog koncepta razvoja grada i guranja pesaka u cosak.


Nije li po ZOBS-u minimum koji sme da se ostavi za prolaz pešaka između zgrade i parkiranog automobila 160cm?

Mene jesenas u Hrvatskoj odneo pauk s objašnjenjem da sam ostavio manje od 1m za prolazak pešaka. Ne ulazim u eventualne stvarne motive odnošenja auta, ali stvarno postoji takva stavka u njihovom zakonu. Dakle, samo je pitanje kad će se naši panduri setiti ove stavke u našem zakonu i početi da je primenjuju, ne hajući za neke tamo lokalne propise...
 
Bilo bi lepo da srede fasade na ovom izuzetno vaznom pravcu, ima jako lepih zgrada na tom potezu ali su im fasade totalno oronule.
Sa malo truda bi ta ulica postala velegradska avenija.
 
Još uvek nema odgovora, imate neki predlog šta dalje?
 
BadMan":27s2kfjw je napisao(la):
Još uvek nema odgovora, imate neki predlog šta dalje?


Kako misliš "šta dalje"? Pa dogovoriti se da li treba otpustiti genija koji je projektovao trotoar za redno parkiranje, ili genija koji je preko toga crtao parkinge za paralelno.

Po meni treba ostaviti ovako kako jeste, da ljudi vide kakvi tupani rade u gradskim upravama. A vozačima, tj. automobilima olakšati postavljanjem ovih polovina od ležećih policajca... ;)
 
тај "трг" како га зовете, никада неће бити трг. Не док се не затворе улице, барем све осим Г. Венца. Овако је само још једна досадна "зелена" површина натопљена октаном и одсечена од сваког садржаја. Уосталом, ко пешачи туда?
 
Аха, о њему је реч. Доста често пролазим туда и могу само да констатујем да се стање мења на боље. и да похвалим одговорне, наравно. Прво је сређена Дринчићева улица (долази од Битефа на тај трг), па сад и то ''парче траве'' и сви околни тротоари. Већ је пар нас констатовало да би било јако лепо да су сређене фасаде у свим околним улицама, има прелепих старих зграда. А онда би могло и да се ужива у шетњи.

То можда никада неће бити неки битан трг или ''трг'', али је по мени јако битно да се на што више локација у граду виде макар ситна побољшања, која унапређују крај. Није све у граду питање моста на Ади, метроа или таквих великих пројеката. То место много лепше изгледа сада, надам се да се неће стати на томе. Мени довољно.
 
Samo da javim da nastavljam borbu oko parking mesta. Dobio sam danas iz Sekretarijata za saobraćaj broj nekog Đorđa Ilića iz Direkcije za puteve koji je vršio nadzor, pa kao sutra da ga zovem... Javljam šta bude rek'o.
 
Том тргу треба повећати пречник.
 
BadMan":561mwn3r je napisao(la):
Samo da javim da nastavljam borbu oko parking mesta. Dobio sam danas iz Sekretarijata za saobraćaj broj nekog Đorđa Ilića iz Direkcije za puteve koji je vršio nadzor, pa kao sutra da ga zovem... Javljam šta bude rek'o.
Svaka cast Bade!Ako bude frka samo reci da ces filipa vuksu da im navuces :D
 
Pa pošto mi se više ne javljaju, izleda će to biti jedina opcija. :)
 
U Despota Stefana, Cvijicevoj, Dzordza Vasingtona, Dusanovoj ... satovi su prestali da kucaju 20. oktobra 1944. godine.
 
Vrh